2014 Ann Arbor Mile - Dart for Art

back to results

Jul. 14, 2014

2014 Ann Arbor Mile - Dart for Art
Ann Arbor, MI
Provided by Race Timing Services


Place Name City Bib No Age Gender Total Time
1 Nathan Brannen Avon Lake OH 16 31 M 03:54.0
2 Lex Williams Normal IL 12 27 M 03:58.8
3 Tom Scott Houghton MI 14 25 M 03:59.9
4 Dan Lowry Ann Arbor MI 11 24 M 04:00.3
5 Ian Boyle Brighton MI 17 27 M 04:00.6
6 Joshua McAlary Ann Arbor MI 10 24 M 04:03.5
7 Ian Hancke Haslett MI 13 23 M 04:08.5
8 Zachary Kughn Grand Blanc MI 20 19 M 04:11.0
9 Kyle Smith Linden MI 22 26 M 04:15.3
10 Alex Russeau Dundee MI 18 25 M 04:16.1
11 Steve Sherer Dexter MI 21 32 M 04:18.0
12 Bennett Prudhomme South Lyon MI 15 24 M 04:22.2
13 Justin Dickman Grand Ledge MI 23 27 M 04:23.4



Place Name City Bib No Age Gender Total Time
1 Sarah Boyle Brighton MI 4 28 F 04:42.0
2 Samantha Walkow West Lafaytte IN 9 22 F 04:43.4
3 Megan Weschler Wyandotte MI 7 22 F 04:45.6
4 Jodi Hoekstra Grand Rapids MI 5 24 F 04:54.7
5 Kaylin Russeau Dundee MI 8 23 F 04:57.3
6 Danielle Savard Rochester Hills MI 6 32 F 04:57.6
7 Suzanne Larsen Fenton MI 3 36 F 05:01.8
8 Rachel Dickman Grand Ledge MI 2 25 F 05:05.7




Male Open Winners

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Andrew Kitto Saline MI 18 1 4:19.5 4:19/M
2 Phil Stead Ann Arbor MI 33 2 4:20.2 4:20/M
3 Robert Rose Chicago IL 20 3 4:23.9 4:23/M

Female Open Winners

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Danah Al- Nasrallah Ann Arbor MI 26 22 5:08.6 5:08/M
2 Bonnie Kaminsky Ann Arbor MI 24 39 5:29.8 5:29/M
3 Taylor Flynn Huntington Woods MI 20 44 5:39.9 5:39/M

Male No Age Provided

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Nick Geller Ann Arbor MI 0 28 5:18.4 5:18/M

Male 10 and Under

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Zebedee Swager 9 75 6:22.8 6:22/M
2 Jamie Harrison Saline MI 10 80 6:28.3 6:28/M
3 Jack Turner Ann Arbor MI 10 104 6:54.3 6:54/M
4 Kevin Nguyen 10 130 7:19.1 7:19/M
5 Jonathan Polcyn Ann Arbor MI 10 136 7:26.1 7:26/M
6 William Harris Ann Arbor MI 9 141 7:35.6 7:35/M
7 Elliott Varnum 9 151 7:44.3 7:44/M
8 Benjamin Duckworth 10 153 7:47.9 7:47/M
9 Bryce Hotaling Chelsea MI 8 156 7:48.1 7:48/M
10 Owen Harrison Saline MI 9 172 8:10.4 8:10/M
11 Gabe Sanborn Ann Arbor MI 7 183 8:20.0 8:20/M
12 Oliver Berger Ann Arbor MI 7 209 8:57.8 8:57/M
13 Theo Sacks-Thomas Ann Arbor MI 6 218 9:24.4 9:24/M
14 Milo Varnum Ann Arbor MI 6 222 9:31.9 9:31/M
15 Joe O'Neal Ann Arbor MI 9 253 10:47.3 10:47/M
16 Michael Bach Ypsilanti MI 7 269 12:21.9 12:21/M
17 Ben Nickodemus Ann Arbor MI 10 271 12:53.8 12:53/M
18 Jake Williams Ann Arbor MI 7 273 13:04.9 13:04/M

Female 10 and Under

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Mia Sanborn Ann Arbor MI 9 145 7:40.3 7:40/M
2 Maggie Florence Ann Arbor MI 8 165 8:02.4 8:02/M
3 Gabby Pacifico Ann Arbor MI 10 185 8:21.9 8:21/M
4 Aly Pacifico Ann Arbor MI 10 187 8:22.9 8:22/M
5 Lydia Duckworth 8 196 8:35.0 8:35/M
6 Mia Cook Chelsea MI 7 205 8:55.6 8:55/M
7 Lainey Nickodemus Ann Arbor MI 8 230 9:38.8 9:38/M
8 Laura Davis Plymouth MI 10 231 9:41.5 9:41/M
9 Ellen Kuchinski Ann Arbor MI 6 236 10:04.2 10:04/M
10 Claire Stanko Ann Arbor MI 8 255 10:52.4 10:52/M
11 Olivia Skura 8 256 10:52.6 10:52/M
12 Shayla Ly Ann Arbor MI 5 266 11:39.9 11:39/M
13 Amaya Ly 3 267 11:40.3 11:40/M
14 Meg Nickodemus Ann Arbor MI 6 270 12:53.7 12:53/M
15 Madeline Longson Saint Clair Shores MI 8 280 14:04.4 14:04/M
16 Whalen Kennedy Ferndale MI 6 282 14:24.6 14:24/M

Male 11 to 14

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Christopher Chuparkoff Ann Arbor MI 12 37 5:28.8 5:28/M
2 Tanner Wilkerson Milan MI 14 91 6:38.0 6:38/M
3 Jaeson Hotaling Chelsea MI 11 106 6:57.2 6:57/M
4 Noah Cook Chelsea MI 12 111 7:00.8 7:00/M
5 Matthew Nguyen 14 126 7:16.5 7:16/M

Female 11 to 14

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Suzanne Chuparkoff Ann Arbor MI 12 82 6:31.9 6:31/M
2 Alexa Stern Saline MI 12 86 6:34.5 6:34/M
3 Carina Sanborn Ann Arbor MI 12 98 6:46.7 6:46/M
4 Emilia Stehouwer Ann Arbor MI 13 137 7:27.1 7:27/M
5 Annie Nelson Ann Arbor MI 13 154 7:48.0 7:48/M
6 Ahna Davis Plymouth MI 11 204 8:47.0 8:47/M
7 Kinsey Kramer Harbor Beach MI 14 238 10:05.6 10:05/M

Male 15 to 19

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Sam Junge Cardiff CA 17 5 4:34.9 4:34/M
2 David Trimas Chelsea MI 17 6 4:39.9 4:39/M
3 John Holmes 19 7 4:40.2 4:40/M
4 Marc Lopez Dexter MI 15 15 4:48.8 4:48/M
5 Daniel Sack Ann Arbor MI 19 16 4:53.0 4:53/M
6 Nicholas Hoffman Chelsea MI 17 23 5:09.6 5:09/M
7 Logan Wilkerson Milan MI 17 58 6:02.2 6:02/M
8 Brandon Kinsman Ypsilanti MI 18 68 6:11.8 6:11/M
9 Austin Jorrey Saint Clair Shores MI 16 279 14:03.6 14:03/M

Female 15 to 19

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Emily Furuichi Battle Creek MI 19 51 5:57.4 5:57/M
2 Skylar Kerr Chelsea MI 15 123 7:14.6 7:14/M

Male 20 to 29

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Matthew Newman Ann Arbor MI 28 4 4:30.3 4:30/M
2 Gregory Sollish Ann Arbor MI 21 8 4:42.5 4:42/M
3 Alex Flores Ann Arbor MI 22 10 4:45.4 4:45/M
4 Craig Ringbloom Monroe MI 27 11 4:46.2 4:46/M
5 Isaac Sorkin Ann Arbor MI 29 17 4:56.1 4:56/M
6 David Wilemski Ann Arbor MI 22 18 5:00.6 5:00/M
7 Jumanne Lee Ann Arbor MI 23 27 5:16.1 5:16/M
8 David Hawkins Ann Arbor MI 27 30 5:20.2 5:20/M
9 Abhinav Dasari Ann Arbor MI 23 41 5:31.1 5:31/M
10 Gregory Haines Royal Oak MI 28 42 5:31.7 5:31/M
11 Tyler Leitow Ann Arbor MI 29 60 6:02.2 6:02/M
12 Daniel Leader Ann Arbor MI 28 65 6:08.9 6:08/M
13 Joseph Crim Haslett MI 22 67 6:10.4 6:10/M
14 Marten Hawkins Ann Arbor MI 23 76 6:24.1 6:24/M
15 Jeffrey Bradley Ypsilanti MI 27 78 6:26.1 6:26/M
16 Ricardo Sondakh Ann Arbor MI 24 100 6:51.6 6:51/M
17 Ned Messmore Ann Arbor MI 22 118 7:11.2 7:11/M
18 William Desrochers Ann MI 25 146 7:40.9 7:40/M
19 Matt Wever South Lyon MI 23 159 7:53.2 7:53/M
20 Jordan Muns Brighton MI 27 163 8:01.7 8:01/M
21 Donal Cousino Ypsilanti MI 29 193 8:33.3 8:33/M
22 Stephen Walkowski Ann Arbor MI 25 200 8:38.8 8:38/M
23 Chris Jeakle Ann Arbor MI 22 244 10:33.5 10:33/M

Female 20 to 29

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Amy Pistone Ann Arbor MI 28 48 5:50.5 5:50/M
2 Lydia Lyons Mattawan MI 20 59 6:02.2 6:02/M
3 Heather Shoecraft Ypsilanti MI 28 71 6:16.7 6:16/M
4 Jamie Raab Ann Arbor MI 26 73 6:17.6 6:17/M
5 Kari Alsager Ypsilanti MI 26 74 6:18.8 6:18/M
6 Jennifer Wright Ypsilanti MI 27 96 6:46.3 6:46/M
7 Lindsay Gauche Saline MI 21 109 6:59.5 6:59/M
8 Casey Scavone Ann Arbor MI 27 112 7:01.0 7:01/M
9 Tracy Lai Ann Arbor MI 25 120 7:12.8 7:12/M
10 Devika Bagchi Ann Arbor MI 23 121 7:13.9 7:13/M
11 Jamie Wisniewski 28 132 7:21.1 7:21/M
12 Brittany Gnewkowski Bloomfield Hills MI 24 139 7:30.8 7:30/M
13 Annemarie Staley Milan MI 29 155 7:48.1 7:48/M
14 Allyson Hofman Whitmore Lake MI 23 158 7:52.8 7:52/M
15 Liza Wolterink Ann Arbor MI 22 174 8:11.2 8:11/M
16 Lauren Sheridan Ann Arbor MI 28 179 8:14.8 8:14/M
17 Lisa Bradley Ypsilanti MI 27 180 8:18.8 8:18/M
18 Megan Rolph 20 186 8:22.0 8:22/M
19 Ashley Deford Ann Arbor MI 25 201 8:38.8 8:38/M
20 Keegan Kramer Harbor Beach MI 22 237 10:05.4 10:05/M
21 Anne Drolet Clarkston MI 21 245 10:34.2 10:34/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Scott Moore Rochester Hills MI 30 9 4:44.6 4:44/M
2 Matthew Lewis 37 14 4:48.7 4:48/M
3 Luis Huanca Albino 31 25 5:13.5 5:13/M
4 R.j. Mesko 33 29 5:18.8 5:18/M
5 Aaron Hula Ann Arbor MI 35 32 5:20.9 5:20/M
6 Michael Edison Ann Arbor MI 36 35 5:23.7 5:23/M
7 Douglas Cash Ann Arbor MI 37 45 5:40.8 5:40/M
8 Jeff Pasieka South Lyon MI 37 61 6:03.1 6:03/M
9 Matthew Baginski Ann Arbor MI 31 63 6:05.3 6:05/M
10 Jeffrey Bachelor Whitmore Lake MI 35 66 6:09.0 6:09/M
11 Robert Baker Northville MI 39 69 6:14.8 6:14/M
12 Ryan Buck Ann Arbor MI 34 93 6:39.1 6:39/M
13 Adam Davis Plymouth MI 39 125 7:16.4 7:16/M
14 Junior Biselele Royal Oak MI 35 176 8:12.5 8:12/M
15 David Groom Ann Arbor MI 36 225 9:34.6 9:34/M
16 Nick Longson Saint Clair Shores MI 34 285 14:35.3 14:35/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Helen Fuller Ann Arbor MI 32 49 5:52.6 5:52/M
2 Carrie Hammerman Ann Arbor MI 37 79 6:27.2 6:27/M
3 Jennifer Sprague Royak Oak MI 34 85 6:33.4 6:33/M
4 Robin Bruno Ypsilanti MI 31 97 6:46.5 6:46/M
5 Jessica Bohn Brighton MI 35 102 6:52.7 6:52/M
6 Erin Baker Northville MI 38 108 6:58.2 6:58/M
7 Michelle Bemis Southgate MI 35 117 7:10.7 7:10/M
8 Dana Wolford Ann Arbor MI 31 122 7:14.0 7:14/M
9 Molly Weber Lansing MI 31 124 7:16.3 7:16/M
10 Heidi Iglay-Reger 35 133 7:23.2 7:23/M
11 Amy Kaufman Ypsilanti MI 35 148 7:41.1 7:41/M
12 Crystal Lipke Ann Arbor MI 35 149 7:42.9 7:42/M
13 Molly Mysliwiec Ann Arbor MI 38 150 7:44.3 7:44/M
14 Allison Buck Ann Arbor MI 32 168 8:06.3 8:06/M
15 Maria Bastida Chelsea MI 39 169 8:06.3 8:06/M
16 Elizabeth Robinson Center Line MI 31 170 8:07.6 8:07/M
17 Kristin Rorick Chesterfield MI 34 184 8:20.5 8:20/M
18 Jenna Allen Ann Arbor MI 31 190 8:27.2 8:27/M
19 Jolene Duckworth 31 194 8:34.8 8:34/M
20 Tatiana Anthony Ann Arbor MI 36 198 8:37.9 8:37/M
21 Davita Birkhead-Weiner 32 199 8:38.1 8:38/M
22 Kristi Kerr-Cook Chelsea MI 38 206 8:55.8 8:55/M
23 Ann Putvin Ann Arbor MI 38 208 8:57.4 8:57/M
24 Allison Cortellini 31 227 9:35.7 9:35/M
25 Stacy Trinka Fowlerville MI 38 233 9:58.2 9:58/M
26 Lindsey Kelley Ann Arbor MI 36 239 10:07.0 10:07/M
27 Andrea Plevek Ann Arbor MI 32 240 10:08.3 10:08/M
28 Callie McKee Ann Arbor MI 35 250 10:45.3 10:45/M
29 Kelly Pfeffer Belleville MI 33 258 10:55.9 10:55/M
30 Lindsay Stetson 33 263 11:28.2 11:28/M
31 Carly Ly Ann Arbor MI 37 265 11:39.1 11:39/M
32 Megan Bach Ypsilanti MI 37 268 12:21.8 12:21/M
33 Sarah Williams Ann Arbor MI 36 274 13:13.5 13:13/M
34 Kate Hernandez Plymouth MI 31 276 13:26.6 13:26/M
35 Jamie Longson Saint Clair Shores MI 35 286 14:35.3 14:35/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Steve Menovcik Grand Ledge MI 45 12 4:46.6 4:46/M
2 David Caine Ypsilanit MI 40 13 4:47.7 4:47/M
3 Eric Larsen Fenton MI 43 20 5:07.2 5:07/M
4 Mark Donnelly Dexter MI 47 21 5:07.3 5:07/M
5 Simon Boag Birmingham MI 48 31 5:20.3 5:20/M
6 James Jankowski Ypsilanti MI 46 33 5:21.4 5:21/M
7 Bob Trustman Ann Arbor MI 43 36 5:27.1 5:27/M
8 Tassos Valtadoros Ann Arbor MI 48 43 5:33.7 5:33/M
9 John Fox Dexter MI 48 46 5:45.2 5:45/M
10 Gregg Hammerman Ann Arbor MI 42 52 5:58.1 5:58/M
11 Claude Thomas East Lansing MI 46 53 5:58.1 5:58/M
12 Matt Barnes Saline MI 45 56 6:01.5 6:01/M
13 Sam Brow Saline MI 48 62 6:05.1 6:05/M
14 Clay Briegel Ann Arbor MI 42 64 6:06.0 6:06/M
15 Joerg Berger Ann Arbor MI 43 72 6:17.5 6:17/M
16 Brian Smith Ann Arbor MI 40 83 6:33.0 6:33/M
17 Mark Skiff Whitmore Lake MI 44 84 6:33.3 6:33/M
18 Jason Wilkerson Milan MI 41 94 6:39.2 6:39/M
19 Craig Sielalff Milan MI 40 101 6:51.8 6:51/M
20 Edward Solomon Ann Arbor MI 49 105 6:55.1 6:55/M
21 Martin Murray Ann Arbor MI 49 116 7:10.1 7:10/M
22 John Harris Ann Arbor MI 43 131 7:20.9 7:20/M
23 Paul Nickodemus Ann Arbor MI 42 134 7:25.1 7:25/M
24 Rich Maaya 45 142 7:36.0 7:36/M
25 Jae Hotaling Chelsea MI 43 157 7:51.4 7:51/M
26 David Nelson Ann Arbor MI 46 160 7:58.2 7:58/M
27 John Biskner 41 161 7:58.4 7:58/M
28 Steve Jordan Northville MI 46 162 7:58.5 7:58/M
29 Tim Florence Ann Arbor MI 47 164 8:02.4 8:02/M
30 Gerry Harrison Saline MI 43 173 8:11.1 8:11/M
31 Scott Chisholm Whitmore Lake MI 47 221 9:25.2 9:25/M
32 John Ulinski Ferndale MI 44 224 9:33.2 9:33/M
33 Rj Grimshaw Saline MI 45 232 9:44.6 9:44/M
34 Patrick Kennedy Ferndale MI 40 284 14:27.6 14:27/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Laurie Carpenter Ann Arbor MI 41 70 6:16.6 6:16/M
2 Elizabeth Stehouwer Ann Arbor MI 43 77 6:26.0 6:26/M
3 Kyra Fleming Ann Arbor MI 47 89 6:36.8 6:36/M
4 Denise Dashner Temperance MI 44 95 6:45.2 6:45/M
5 Dianna Banka Ann Arbor MI 41 110 6:59.9 6:59/M
6 Ana Hotaling Chelsea MI 48 135 7:25.7 7:25/M
7 Colleen Schmader Ann Arbor MI 41 138 7:27.3 7:27/M
8 Jennifer Betz Dexter MI 43 143 7:39.2 7:39/M
9 Stephanie Tompa Dexter MI 41 144 7:39.7 7:39/M
10 Trisha Dysik 42 152 7:47.5 7:47/M
11 Gloria Lam Ann Arbor MI 40 166 8:03.2 8:03/M
12 Lisa Reilly Northville MI 49 171 8:07.8 8:07/M
13 Melissa Fury South Lyon MI 48 189 8:24.8 8:24/M
14 Jackie Jenkins 49 210 8:58.2 8:58/M
15 Lauren Hargadon 46 211 9:00.3 9:00/M
16 Leah Gillis 43 212 9:00.4 9:00/M
17 Kelly Militmore 41 213 9:00.6 9:00/M
18 Mary Pennebaker 44 214 9:01.1 9:01/M
19 Laura Shiltz Ypsilanti MI 42 216 9:11.3 9:11/M
20 Kim Thomas Ann Arbor MI 42 219 9:24.9 9:24/M
21 Sheri Chisholm Whitmore Lake MI 40 220 9:25.1 9:25/M
22 Nieka Apell Ann Arbor MI 43 223 9:32.2 9:32/M
23 Stacey Stites Ann Arbor MI 48 226 9:34.8 9:34/M
24 Diana Maxwell Commerce Twp MI 45 228 9:36.9 9:36/M
25 Francine Sumner Howell MI 44 234 10:01.8 10:01/M
26 Wei Cao Ann Arbor MI 44 235 10:04.0 10:04/M
27 Edda Pacifico Ann Arbor MI 40 242 10:16.3 10:16/M
28 Jules Cobb Ann Arbor MI 40 243 10:22.1 10:22/M
29 Amy McLoughlin Ann Arbor MI 41 247 10:41.9 10:41/M
30 Pam O'Neal Ann Arbor MI 40 251 10:45.8 10:45/M
31 Amy Cornwell Chesterfield Twp MI 40 254 10:47.6 10:47/M
32 Melissa McGeorge Ypsilanti MI 44 261 11:24.6 11:24/M
33 Michelle McAllister Ypsilanti MI 40 277 13:36.6 13:36/M
34 Julia Mongrain Whitmore Lake MI 48 278 13:39.9 13:39/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Michael Adamczyk Northville MI 50 19 5:07.1 5:07/M
2 Joseph Turrini Grosse Pointe Woods MI 50 24 5:13.1 5:13/M
3 Dave Furey Ann Arbor MI 55 26 5:14.1 5:14/M
4 David Gerdes Ann Arbor MI 50 34 5:23.2 5:23/M
5 Kenneth Smith Beverly Hills MI 50 40 5:30.0 5:30/M
6 Hugo Braun Ann Arbor MI 56 47 5:47.1 5:47/M
7 Fred Knight Ann Arbor MI 56 50 5:53.7 5:53/M
8 John Krauss Ann Arbor MI 54 54 5:59.1 5:59/M
9 Michael Fitzsimmons Ann Arbor MI 55 55 6:01.1 6:01/M
10 Tom Conzelmann Saline MI 52 57 6:01.8 6:01/M
11 Jeff Barnett Ann Arbor MI 59 81 6:31.4 6:31/M
12 Andrew Banka Ann Arbor MI 51 88 6:35.8 6:35/M
13 Joel Hofman Whitmore Lake MI 51 90 6:37.6 6:37/M
14 Ron Behl Okemos MI 50 99 6:48.0 6:48/M
15 Domingo Valadez Temperance MI 55 113 7:01.6 7:01/M
16 Jeff Fadler South Lyon MI 50 114 7:05.5 7:05/M
17 Greg Upshur Stockbridge MI 59 127 7:17.6 7:17/M
18 Douglas Geiger 55 129 7:18.9 7:18/M
19 Jim Gilligan Brighton MI 52 147 7:40.9 7:40/M
20 Sam Ritter Ypsilanti MI 51 188 8:23.6 8:23/M
21 Joseph Glandorf Ann Arbor MI 51 191 8:31.7 8:31/M
22 Richard Sheridan Ann Arbor MI 56 202 8:45.1 8:45/M
23 Alex Nguyen 54 203 8:46.6 8:46/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Maggie Hibler Ann Arbor MI 58 103 6:53.8 6:53/M
2 Molly Hill Minnetonka MN 53 107 6:57.8 6:57/M
3 Deborah Ternes Ann Arbor MI 58 119 7:12.5 7:12/M
4 Marie Evans Ann Arbor MI 57 167 8:05.1 8:05/M
5 Nancy Hofman Whitmore Lake MI 51 177 8:13.8 8:13/M
6 Shelley Anzalone Saline MI 51 178 8:14.3 8:14/M
7 Patti Judson Ann Arbor MI 54 182 8:19.9 8:19/M
8 Paula Dzombak Pinckney MI 55 195 8:34.8 8:34/M
9 Pam Wetzel Dexter MI 55 197 8:35.7 8:35/M
10 Deb Brow Saline MI 51 207 8:56.3 8:56/M
11 Cathy Savoie Brighton MI 55 215 9:09.8 9:09/M
12 Ann Ritter Ypsilanti MI 55 217 9:17.5 9:17/M
13 Lauren Works Ann Arbor MI 51 229 9:37.4 9:37/M
14 Colette Tabac Chi Ann Arbor MI 59 246 10:37.0 10:37/M
15 Susan Thomas Ann Arbor MI 53 248 10:42.8 10:42/M
16 Christine Colaner Ypsilanti MI 52 249 10:43.3 10:43/M
17 Katharine Carney Arlington VA 57 252 10:46.9 10:46/M
18 Theresa Stanko Ann Arbor MI 52 257 10:52.9 10:52/M
19 Wendy Devee Ann Arbor MI 59 259 11:15.4 11:15/M
20 Kelly Dewitt Ann Arbor MI 52 260 11:19.9 11:19/M
21 Patricia Pelto Garden City MI 51 262 11:27.6 11:27/M
22 Sandra Anderson Westland MI 51 264 11:30.3 11:30/M
23 Susan Pascarella Northville MI 51 272 12:56.7 12:56/M
24 Mary Leduc Ann Arbob MI 55 281 14:22.7 14:22/M

Male 60 to 69

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 John Tarkowski Northville MI 61 38 5:29.2 5:29/M
2 Jim Cooke Lighthouse Cove ON 66 87 6:34.9 6:34/M
3 Mitchell Garner Ann Arbor MI 64 92 6:38.4 6:38/M
4 William Crawforth Ann Arbor MI 61 115 7:07.8 7:07/M
5 Doug Jones Allendale MI 62 241 10:10.9 10:10/M

Female 60 to 69

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Diane Scarpace Ann Arbor MI 60 140 7:31.3 7:31/M
2 Grace Harrison Ann Arbor MI 67 175 8:11.4 8:11/M
3 Nancy Yvanauskas Ann Arbor MI 63 181 8:19.4 8:19/M
4 Terri Labadie Fenton MI 65 275 13:25.7 13:25/M
5 Carey Jernigan Ann Arbor MI 62 283 14:27.4 14:27/M

Male 70 to 79

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 David Cohen Ann Arbor MI 71 128 7:17.9 7:17/M

Female 70 to 79

Place Name City Age Overall Total Time Pace
1 Ellen Nitz Brighton MI 73 192 8:32.8 8:32/M