2013 Coaching Legends Classic

back to results

Sep. 27, 2013

2013 Coaching Legends Classic
Huron Meadows Metropark
Brighton, MI


RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI

K-6 Girls 2500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Emily Eitzman 6 Saline 10:06.88 1
2 Bridgewater Clare 6 Oak Valley 10:25.35 2
3 Ella Woehlke 6 Saline 10:34.48 3
4 Karen Engelhuber 6 Saline 10:37.47 4
5 Mia Garcia -4 Pinckney Pathfinder 10:46.10 5
6 Dani Bracken -4 Pinckney Pathfinder 11:07.77 6
7 Jacqueline Scott 5 Saline 11:10.53 7
8 Mollie Phelps 6 Saline 11:23.70 8
9 Lilly Parra 6 Saline 11:26.21 9
10 Grace LaPrad 3 Monroe Milers 11:26.90 10
11 Alex Williams -4 Pinckney Pathfinder 11:36.04 11
12 Mikayla Beach -4 Pinckney Pathfinder 11:42.34 12
13 Mya Morse 6 Saline 11:48.97 13
14 Jordan Starkey 6 Saline 11:49.33 --
15 Piper Brady -4 Pinckney Pathfinder 11:49.83 14
16 Ava Richmond 6 Saline 12:02.57 --
17 Sarah Conley 6 Saline 12:05.01 --
18 Andrea Mannor 4 Unattached 12:06.25 --
19 R Fusik 6 St. Patrick (Brighto 12:11.51 --
20 Jolie Grieser 6 Monroe Milers 12:12.42 15
21 Johanna Walder 4 Saline 12:13.04 --
22 Hailee Lycan 6 Monroe Milers 12:15.19 16
23 Haley Greene 6 Saline 12:18.24 --
24 Victoria Rishel 6 Saline 12:20.51 --
25 Sophia Mainhardt 6 Parker 12:20.84 17
26 Haley Norman 6 Saline 12:27.91 --
27 Annie Farrell 5 Saline 12:29.00 --
28 Kayla Pennebaker 6 Oak Valley 12:31.01 18
29 Megan Reiter 6 Oak Valley 12:33.84 19
30 Audra Huige -4 Pinckney Pathfinder 12:35.33 20
31 Katherine Mallia -4 Pinckney Pathfinder 12:38.34 21
32 Kayla Hale 6 Parker 12:41.51 22
33 Laura Frey 6 Oak Valley 12:42.51 23
34 Karis Castria 6 Saline 12:43.37 --
35 Amanda Koch 6 Parker 12:43.83 24
36 Anastasia Frederick 6 Saline 12:45.43 --
37 Evelyn Trumpey -4 Pinckney Pathfinder 12:46.81 --
38 Jenny Wolf 6 Saline 12:47.42 --
39 Sarah McNally 5 Saline 12:48.89 --
40 Melissa Phelps 4 Saline 12:55.38 --
41 Amanda Lin 4 Saline 12:57.84 --
42 Hannah Jyawook 5 Ann Arbor Track Club 13:00.09 --
43 Abigail Dooley 4 Saline 13:00.40 --
44 Carly Rittenhouse 4 Saline 13:03.29 --
45 Elizabeth Johnson 6 Saline 13:09.40 --
46 Rachel Siegel 6 Saline 13:10.12 --
47 Ronni Piraino -4 Pinckney Pathfinder 13:14.02 --
48 Anja Jacobsen 4 Saline 13:16.00 --
49 Olivia Soronen -4 Pinckney Pathfinder 13:17.14 --
50 Hannah Menosky 6 Pinckney Pathfinder 13:18.17 --
51 Sammy Szafran 6 Parker 13:18.76 25
52 Charlotte Smith 3 Monroe Milers 13:19.82 26
53 Cassandra Wollack 6 Saline 13:23.79 --
54 Haley Winkelman 4 Monroe Milers 13:25.44 27
55 Gabriella Richards 5 Saline 13:29.68 --
56 Grace Kelly 4 Pinckney Pathfinder 13:31.34 --
57 Brooke Fiske 4 Saline 13:34.18 --
58 Zelie Martin 5 Monroe Milers 13:40.04 28
59 Savannah Simpson 5 Saline 13:42.80 --
60 Abigail Kleinschmidt 5 Saline 13:58.09 --
61 Feeley Katie 6 Oak Valley 14:00.15 29
62 Sylvia Eakett 6 Saline 14:18.84 --
63 Kathryn Rummel 5 Saline 14:32.61 --
64 Isabel Martin 3 Monroe Milers 14:44.39 30
65 M O'Leary 6 St. Patrick (Brighto 14:46.34 --
66 Emma Good 6 Parker 14:50.10 31
67 Julianna Klatt 6 Parker 15:04.59 32
68 Grace Nelson 4 Saline 15:04.89 --
69 Vita Castria 4 Saline 15:07.95 --
70 Emelia Little 4 Saline 15:08.96 --
71 E Francisco 5 St. Patrick (Brighto 15:14.36 --
72 Ashlyn Stager 5 Saline 15:16.47 --
73 Sydney Sailor 6 Oak Valley 15:18.34 33
74 Faith Conrad 6 Oak Valley 15:19.79 34
75 Avery Pung 6 Parker 15:35.03 35
76 Racheal Scheske 6 Oak Valley 15:43.20 --
77 Rachel Johnson -4 Pinckney Pathfinder 15:46.87 --
78 Abbie Fick 6 Monroe Milers 16:06.88 --
79 Allyson Heinzerling 5 Monroe Milers 16:16.15 --
80 Ashlyn Mydloski 2 Monroe Milers 16:18.80 --
81 Julia Degazio 6 The Roeper School 16:39.85 --
82 Madeline Curtis -4 Pinckney Pathfinder 16:46.42 --
83 sarah Dzidzio 6 St. John The Evangel 17:05.79 --
84 Sophie Hirsch 5 The Roeper School 17:16.49 --
85 McKenna Haas -4 Pinckney Pathfinder 17:16.93 --
86 Kyleigh Haren 6 Oak Valley 17:18.63 --
87 Kiersten McCollum 6 The Roeper School 17:28.05 --
88 Sky Peltier 6 Oak Valley 18:40.22 --
89 Mia Jaimie 6 Oak Valley 18:40.59 --
90 Siennah DuChateau 5 Saline 19:24.33 --
91 Mallery Bee 6 Saline 20:03.40 --
92 Alivia Heinzerling 1 Monroe Milers 24:02.90 --



K-6 Girls 2500 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Saline 23 1 3 4 7 8 9 13
Total Time: 53:54 Average: 10:46.62 1-5 Split: 1:17
2 Pinckney Pathfinder 48 5 6 11 12 14 20 21
Total Time: 57:03 Average: 11:24.42 1-5 Split: 1:04
3 Oak Valley 91 2 18 19 23 29 33 34
Total Time: 1:02:13 Average: 12:26.58 1-5 Split: 3:35
4 Monroe Milers 94 10 15 16 26 27 28 30
Total Time: 1:02:40 Average: 12:31.96 1-5 Split: 1:59
5 Parker 119 17 22 24 25 31 32 35
Total Time: 1:05:56 Average: 13:11.01 1-5 Split: 2:30



RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI

K-6 Boys 2500 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Luke LaPrad 6 Monroe Milers 9:47.34 1
2 Trevor Malik 6 Monroe Milers 9:50.04 2
3 Andrea Bruletti 6 Oak Valley 9:52.80 3
4 Gar Eddings 6 Pinckney Pathfinder 9:54.52 4
5 Derek Caldwell 5 Saline 9:55.31 5
6 Logan Merrill 6 Parker 9:55.81 --
7 Caleb Jarema 6 Pinckney Pathfinder 9:59.74 6
8 Michael Warner 6 Charyl Stockwell Aca 10:03.75 --
9 Spencer Jyawook 6 Ann Arbor Track Club 10:13.78 7
10 Earl Schramm 3 Monroe Milers 10:16.03 8
11 Z Lorence 6 St. Patrick (Brighto 10:21.13 9
12 Sam Lochkos 6 Oak Valley 10:26.12 10
13 Owen Johnson 4 Ann Arbor Track Club 10:27.17 11
14 Eli Schramm 5 Monroe Milers 10:33.74 12
15 Tyler Morgan 5 Pinckney Pathfinder 10:41.94 13
16 Nick Smith 6 Oak Valley 10:45.16 14
17 Zachary Socha 5 Saline 10:51.35 15
18 Brady Jones 6 Pinckney Pathfinder 10:53.24 16
19 Max Pfeiffer 4 Saline 10:54.41 17
20 Owen Schassberger 6 Monroe Milers 10:55.09 18
21 TJ Friedholm 4 Saline 10:56.23 19
22 Trevor Kudlak 6 Saline 11:01.10 20
23 Kendall Cherry 5 Saline 11:02.33 21
24 Reed Powers 6 Pinckney Pathfinder 11:03.34 22
25 Ben Wilmanowitz 6 Pinckney Pathfinder 11:07.14 23
26 Eli Routt 5 Saline 11:11.80 24
27 John Barnett 5 Saline 11:13.33 --
28 Jack Nowicki 5 Saline 11:13.69 --
29 Thomas Hamann 4 Saline 11:14.65 --
30 Matias Gonzales 4 Ann Arbor Track Club 11:17.10 25
31 Joseph Fedoronko 5 Saline 11:19.26 --
32 Fred Wallace 4 Ann Arbor Track Club 11:22.16 26
33 Cameron Gaden 6 Pinckney Pathfinder 11:24.14 27
34 James Kolasinski 6 Saline 11:25.82 --
35 Jamie Harrison 4 Saline 11:26.14 --
36 Aiden Hughes 5 Unattached 11:26.74 --
37 Noah Eckenroth 5 Ann Arbor Track Club 11:27.77 28
38 Jack Ross 6 Charyl Stockwell Aca 11:34.34 --
39 Noah Pelletier 5 Saline 11:36.49 --
40 Stellan Rennert 4 Saline 11:37.85 --
41 Peter Sznewajs 5 The Roeper School 11:41.19 29
42 Billy Davidson 6 Oak Valley 11:42.56 30
43 Ammon Stacey 5 Saline 11:43.67 --
44 Grant Mcchesney 6 Saline 11:48.49 --
45 Nicholas Huetteman 6 Saline 11:49.85 --
46 Kyle Hoffner 3 Monroe Milers 11:50.54 31
47 Christian Miller 6 Oak Valley 11:55.03 32
48 Matthew Roberts 6 Parker 11:58.06 --
49 Carson Kimberlin -4 Pinckney Pathfinder 11:58.49 --
50 Isaac Merkel 4 Monroe Milers 11:59.48 33
51 Austin Conley 6 Oak Valley 12:00.26 34
52 Nicholas Coopersmith 6 Parker 12:07.81 --
53 Christian Koszka 3 Monroe Milers 12:08.12 --
54 Kyle Schnitzer 6 Saline 12:11.00 --
55 J Cipriano 4 St. Patrick (Brighto 12:11.97 35
56 Joel Westaway 3 Monroe Milers 12:13.97 --
57 Cal Thompson 5 Saline 12:14.55 --
58 Eli Trese 5 Saline 12:17.67 --
59 Kyle Socha 5 Saline 12:18.71 --
60 Gus Johnson 3 Ann Arbor Track Club 12:19.01 36
61 Andrew Lydic 6 Charyl Stockwell Aca 12:22.77 --
62 S Gomez 5 St. Patrick (Brighto 12:23.05 37
63 J Drouse 6 St. Patrick (Brighto 12:26.74 38
64 Blake Bottesi 6 The Roeper School 12:27.84 39
65 Andrew Etherington -4 Pinckney Pathfinder 12:33.05 --
66 Graham Deal 5 Saline 12:36.40 --
67 Oliver Scoles 5 Monroe Milers 12:38.83 --
68 Travis Woodman 5 Saline 12:44.22 --
69 Brady Pitcher 6 Monroe Milers 12:45.32 --
70 Nicholas Parran 4 Monroe Milers 12:49.04 --
71 Jason Denny 5 Saline 12:49.91 --
72 Dominic Huige -4 Pinckney Pathfinder 12:52.72 --
73 C Kingsley 5 St. Patrick (Brighto 12:54.40 40
74 Jacob Zorko 5 Saline 12:55.34 --
75 Luke Amen 6 Oak Valley 12:59.77 41
76 Michael Waas 6 Saline 13:02.76 --
77 Maxxim Kulls 6 Oak Valley 13:10.02 --
78 Carson Genei 6 Charyl Stockwell Aca 13:11.47 --
79 Jacob Raymond 5 Saline 13:14.67 --
80 Noah Socha 5 Saline 13:26.01 --
81 Jake Loria 6 Pinckney Pathfinder 13:26.59 --
82 Ben Merkel 2 Monroe Milers 13:29.08 --
83 Alexander Isaacs 6 Saline 13:36.01 --
84 S Edwards 5 St. Patrick (Brighto 13:37.82 42
85 Ben Foor 4 Ann Arbor Track Club 13:42.59 43
86 Travis Kelly 3 Pinckney Pathfinder 13:44.25 --
87 Connor Miars 4 Saline 13:49.96 --
88 Ben Stafeil 6 The Roeper School 14:42.59 44
89 R.J. Hardamon 6 The Roeper School 14:47.94 45
90 Cole Hoffner 3 Monroe Milers 14:58.53 --
91 John Hughes 6 Saline 15:41.60 --
92 Ethan Phelps 1 Saline 15:57.42 --
93 Conor Waterman 6 Saline 16:18.97 --
94 Adam Wolff 5 Pinckney Pathfinder 16:27.27 --
95 Rhys Mordaunt 6 The Roeper School 16:37.66 46
96 Akil Lewis 6 The Roeper School 16:47.84 47
97 Solomon Schramm 1 Monroe Milers 16:58.79 --
98 Seth Marionos 6 Oak Valley 17:47.15 --
99 Shawn Vansickle 6 Oak Valley 18:08.59 --
100 Brandon Iordanou 6 St. John The Evangel 18:13.10 --
101 Brenden Londeau 6 Oak Valley 18:27.03 --
102 Audrey Parsons 6 Oak Valley 18:49.68 --
103 Dawson Sanders 4 Pinckney Pathfinder 18:49.96 --
104 Elijah Frederick 4 Saline 18:52.11 --
105 A Koster 6 St. Patrick (Brighto 18:56.15 48
106 Jeremy Chapman 6 Parker 18:56.51 --
107 Leo Nuttall 6 Saline 19:16.49 --
108 JP Lycan 2 Monroe Milers 19:39.97 --



K-6 Boys 2500 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Monroe Milers 41 1 2 8 12 18 31 33
Total Time: 51:23 Average: 10:16.45 1-5 Split: 1:08
2 Pinckney Pathfinder 61 4 6 13 16 22 23 27
Total Time: 52:33 Average: 10:30.56 1-5 Split: 1:09
3 Saline 76 5 15 17 19 20 21 24
Total Time: 53:39 Average: 10:43.68 1-5 Split: 1:06
4 Oak Valley 89 3 10 14 30 32 34 41
Total Time: 54:42 Average: 10:56.34 1-5 Split: 2:03
5 Ann Arbor Track Club 97 7 11 25 26 28 36 43
Total Time: 54:48 Average: 10:57.60 1-5 Split: 1:14
6 St. Patrick (Brighto 159 9 35 37 38 40 42 48
Total Time: 1:00:18 Average: 12:03.46 1-5 Split: 2:34
7 The Roeper School 203 29 39 44 45 46 47 -
Total Time: 1:10:18 Average: 14:03.45 1-5 Split: 4:57






RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI


Middle School Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Jessi Larson 8 Saline 11:44.38 1
2 Arianna Wegienka 8 Brownstown-Woodhaven 12:18.94 2
3 Alexa Spaanstra 8 Scranton 12:33.63 3
4 Victoria Heiligenthal 7 Oak Valley 12:34.73 4
5 Natalia Milanowski 8 Brownstown-Woodhaven 12:39.39 5
6 Emma Cummings 7 Saline 12:41.89 6
7 Lauren Parrell 8 Scranton 12:44.54 7
8 Bella VanBuren 8 Scranton 12:47.24 8
9 Clarissa Hoye 8 Brownstown-Woodhaven 12:48.48 9
10 Katelyn Norman 7 Saline 13:14.05 10
11 Maggie Finn 8 Saline 13:20.39 11
12 Elisabeth LaPrad 8 Monroe Milers 13:21.98 12
13 Danielle Waidley 8 Dexter Mill Creek 13:22.71 13
14 Grace Obeda 8 Scranton 13:23.97 14
15 Madeline Rehm 7 Oak Valley 13:24.97 15
16 Sophie Bubnar 8 St. John The Evangel 13:25.33 16
17 Noelle Adriaens 7 Pinckney Pathfinder 13:25.91 17
18 Abbey Highland 7 Hartland-Ore Creek 13:26.22 18
19 Emma Smith 8 Hartland-Ore Creek 13:27.83 19
20 Olivia Clymer 8 Oak Valley 13:30.35 20
21 Courtney Jarema 7 Pinckney Pathfinder 13:30.59 21
22 Rachel Rosati 8 Saline 13:32.57 22
23 Maddie Brown 7 Scranton 13:40.90 23
24 Lydia Malik 8 Monroe Milers 13:51.04 24
25 Alexis Reynolds 8 Scranton 13:53.01 25
26 Juliana Romero 8 Saline 13:55.00 26
27 Olivia Garbacik 8 Scranton 13:55.47 27
28 Abigail Wilson 8 Saline 13:57.14 28
29 Mallory Castor 8 Saline 14:03.02 --
30 Arielle Bliznik 8 Hartland-Ore Creek 14:09.56 29
31 Sydney Hughes 8 Hartland-Ore Creek 14:11.41 30
32 Isabella DiMilia 8 Brownstown-Woodhaven 14:11.73 31
33 Hannah Wickman 8 Hartland-Ore Creek 14:13.55 32
34 Abby Knapp 7 Oak Valley 14:16.66 33
35 LeNedra Sails 8 Brownstown-Woodhaven 14:18.87 34
36 Avery Conely 8 Scranton 14:22.19 --
37 Katie Scoles 7 Monroe Milers 14:22.63 35
38 Alyssa Oates 8 Hartland-Ore Creek 14:26.37 36
39 Danielle Rineman 8 Parker 14:32.35 37
40 Katie Wallace 8 Dexter Mill Creek 14:35.47 38
41 Abby Hipakka 8 Oak Valley 14:39.70 39
42 Amanda Born 7 Oak Valley 14:40.74 40
43 Hailey Phipps 7 Oak Valley 14:44.58 41
44 Madison Mince 7 Hartland-Ore Creek 14:45.23 42
45 Kedzie Rutan 7 Monroe Milers 14:49.56 43
46 Maebel Robeson 7 Dexter Mill Creek 14:51.38 44
47 Maggie Rapp 7 Pinckney Pathfinder 14:54.74 45
48 Lauren Bazick 7 Dexter Mill Creek 14:58.43 46
49 Loran Wasik 8 Hartland-Ore Creek 15:01.46 --
50 Emily Eckenroth 7 Ann Arbor Track Club 15:04.86 --
51 Madison Dietz 7 Oak Valley 15:05.62 --
52 Grainne Caughey 8 St. John The Evangel 15:06.17 47
53 Abby McLean 7 Dexter Mill Creek 15:09.29 48
54 Jayme Mannor 8 Parker 15:18.20 49
55 Anna Varitek 7 Dexter Mill Creek 15:25.61 50
56 Allie Hartstang 8 Pinckney Pathfinder 15:27.32 51
57 Macee Wilson 8 Brownstown-Woodhaven 15:27.75 52
58 Jerica Parker 8 Brownstown-Woodhaven 15:30.88 53
59 Anna Grace Rachor 7 St. John The Evangel 15:39.26 54
60 Breana Stuck 7 Brownstown-Woodhaven 15:40.69 --
61 Lexi Howard 7 Pinckney Pathfinder 15:41.43 55
62 Heather Brouwer 8 Dexter Mill Creek 15:42.36 56
63 Madison Tata 8 St. John The Evangel 15:53.59 57
64 Morgan Mydloski 8 Monroe Milers 15:55.61 58
65 Alanna Sanchez 8 Pinckney Pathfinder 16:13.47 59
66 Madison Harris 7 Parker 16:14.03 60
67 Sophie Rachor 8 St. John The Evangel 16:18.37 61
68 Rachel Learman 8 St. John The Evangel 16:44.22 62
69 Natalie Brown 7 St. John The Evangel 16:49.02 63
70 Emily Whittaker 8 Kensington Woods 16:49.50 --
71 Sabina Carty 8 Dexter Mill Creek 17:04.48 --
72 Katrina Lomas 7 Monroe Milers 17:27.54 64
73 Ashlyn Tait 7 Parker 17:32.76 65
74 Gabi Hirsch 7 The Roeper School 17:41.17 --
75 Marina Abner 7 Charyl Stockwell Aca 18:11.70 --
76 S Cipriano 7 St. Patrick (Brighto 18:18.47 --
77 Montana Smith 7 Monroe Milers 18:28.30 66
78 Julia Coulier 8 Parker 19:16.02 67
79 Myah Richardson 7 Parker 19:26.52 68
80 Aedin Seck 7 Parker 19:46.74 69
81 Ellie McCoy 7 Parker 20:14.57 --
82 Isabel Money 7 Charyl Stockwell Aca 23:35.77 --
83 Peyton Johnston 8 Kensington Woods 28:12.10 --
84 Theresa Leffert 8 Kensington Woods 28:14.80 --



Middle School Varsity Girls 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Saline 50 1 6 10 11 22 26 28
Total Time: 1:04:34 Average: 12:54.66 1-5 Split: 1:49
2 Scranton 55 3 7 8 14 23 25 27
Total Time: 1:05:11 Average: 13:02.06 1-5 Split: 1:08
3 Brownstown-Woodhaven 81 2 5 9 31 34 52 53
Total Time: 1:06:18 Average: 13:15.49 1-5 Split: 1:60
4 Oak Valley 111 4 15 20 33 39 40 41
Total Time: 1:08:27 Average: 13:41.29 1-5 Split: 2:05
5 Hartland-Ore Creek 128 18 19 29 30 32 36 42
Total Time: 1:09:29 Average: 13:53.72 1-5 Split: 48
6 Monroe Milers 172 12 24 35 43 58 64 66
Total Time: 1:12:21 Average: 14:28.17 1-5 Split: 2:34
7 Dexter Mill Creek 189 13 38 44 46 48 50 56
Total Time: 1:12:58 Average: 14:35.46 1-5 Split: 1:47
8 Pinckney Pathfinder 189 17 21 45 51 55 59 -
Total Time: 1:12:60 Average: 14:36.00 1-5 Split: 2:16
9 St. John The Evangel 235 16 47 54 57 61 62 63
Total Time: 1:16:23 Average: 15:16.55 1-5 Split: 2:54
10 Parker 278 37 49 60 65 67 68 69
Total Time: 1:22:54 Average: 16:34.68 1-5 Split: 4:44



RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI


Middle School Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Neil Garg 8 Saline 11:29.94 1
2 Anthony Dekraker 8 Saline 11:44.29 2
3 Daniel Higgins 8 Dexter Mill Creek 11:44.58 3
4 George Drallos 8 Oak Valley 11:48.09 4
5 Matthew Parran 8 Monroe Milers 11:49.59 5
6 Samuel Jyawook 8 Ann Arbor Track Club 11:49.92 --
7 Elijah Horski 8 Hartland-Ore Creek 11:50.37 6
8 Cody McComas 8 Oak Valley 11:50.93 7
9 Benjamin Martin 8 Hartland-Ore Creek 11:53.16 8
10 Spencer Panoushek 8 Oak Valley 12:01.09 9
11 Nathan Girao 8 Brownstown-Woodhaven 12:02.54 10
12 Derek Liemohn 8 Saline 12:03.41 11
13 Harrison Gryzmkowski 7 Oak Valley 12:07.50 12
14 Jacob Dykman 7 Saline 12:07.97 13
15 Will Downey 7 Unattached 12:09.28 --
16 Devin Rocha 8 Hartland-Ore Creek 12:10.68 14
17 Aidan Delfuoco 8 Saline 12:12.96 15
18 Daniel Poupore 8 Saline 12:25.44 16
19 Charles Sharp 7 Scranton 12:28.86 17
20 Josh Cook 8 Saline 12:30.25 18
21 Justin Sanders 8 Pinckney Pathfinder 12:34.97 19
22 Nick Stone 7 Pinckney Pathfinder 12:35.33 20
23 Christian Davis 8 Oak Valley 12:35.67 21
24 Mason Beaker 7 Scranton 12:37.09 22
25 Ian Sosenko 8 Scranton 12:40.45 23
26 Tyler Kudlak 8 Saline 12:45.60 --
27 Nathan Maki 7 Dexter Mill Creek 12:47.61 24
28 Nick Kekich 8 Brownstown-Woodhaven 12:47.89 25
29 Zach Bridgewater 7 Oak Valley 12:51.21 26
30 Alex Liesen 7 Dexter Mill Creek 12:52.74 27
31 Owen Drawbaugh 7 Scranton 12:58.01 28
32 Isaiah Schramm 7 Monroe Milers 12:59.07 29
33 Braydon Walker 8 Hartland-Ore Creek 13:00.38 30
34 Grant Sprague 8 Dexter Mill Creek 13:03.57 31
35 Max Kull 7 Monroe Milers 13:06.44 32
36 Kyle Soderberg 8 Oak Valley 13:07.03 33
37 Harrison Roberts 8 Hartland-Ore Creek 13:11.85 34
38 Dylan Portuesi 8 Hartland-Ore Creek 13:12.08 35
39 Leo Bolduc 8 Brownstown-Woodhaven 13:14.80 36
40 Owen Bronni 7 Brownstown-Woodhaven 13:15.56 37
41 Ryan Murphy 8 Parker 13:19.96 38
42 Andre Johnson 8 Scranton 13:21.57 39
43 Evan Velarde 7 Scranton 13:21.93 40
44 Spencer Crompton 8 Scranton 13:23.54 41
45 Sean Addison 7 Hartland-Ore Creek 13:25.11 42
46 Luke Caddell 7 Oak Valley 13:25.38 --
47 Sam Krahn 8 Dexter Mill Creek 13:30.04 43
48 Kahler Doyle 8 Pinckney Pathfinder 13:36.75 44
49 James Pearce 8 Pinckney Pathfinder 13:39.68 45
50 A Edwards 8 St. Patrick (Brighto 13:44.06 46
51 R Arbour 7 St. Patrick (Brighto 13:46.06 47
52 Devin Wessel 8 Scranton 13:47.14 --
53 P Whitton 7 St. Patrick (Brighto 13:55.98 48
54 Ricky Sadlowski 8 Brownstown-Woodhaven 13:59.98 49
55 Gavin Wink 8 Pinckney Pathfinder 14:00.90 50
56 Tom Shuh 8 Parker 14:04.89 51
57 Cameron Danyo 8 Brownstown-Woodhaven 14:07.48 52
58 Jack Powers 8 Pinckney Pathfinder 14:14.05 53
59 Nate Fuller 7 Dexter Mill Creek 14:17.92 54
60 Nick Barnes 8 Dexter Mill Creek 14:19.52 55
61 Andy Durand 7 Pinckney Pathfinder 14:25.89 56
62 Drew Matthews 8 Dexter Mill Creek 14:29.18 --
63 Ben Bolduc 7 Brownstown-Woodhaven 14:40.01 57
64 Carson Gaden 8 Pinckney Pathfinder 14:40.51 --
65 Talon Soenksen 8 Parker 14:42.41 58
66 Avery Sinistaj 7 Brownstown-Woodhaven 14:53.50 --
67 Gavin Harvey 8 Charyl Stockwell Aca 14:56.14 --
68 Rudy Ebert 8 St. John The Evangel 15:03.33 --
69 Trenton Ramos 7 Parker 15:11.39 59
70 Brennan Merrill 8 Parker 15:17.90 60
71 J Urso 7 St. Patrick (Brighto 15:23.76 61
72 Conner Rutan 7 Monroe Milers 15:33.56 62
73 Andrew Weaver 7 St. John The Evangel 15:38.33 --
74 Aiden Martin 7 Monroe Milers 15:59.46 63
75 Joey Haiss 7 St. John The Evangel 15:59.89 --
76 J Okoniewski 7 St. Patrick (Brighto 16:07.73 64
77 B Ramsey 7 St. Patrick (Brighto 16:08.04 65
78 Andrew Wallace 7 St. John The Evangel 16:36.60 --
79 Ian Vance 7 Parker 17:29.08 66
80 Brendan Ruth 7 Kensington Woods 20:30.21 --
81 P Mullaly 7 St. Patrick (Brighto 20:31.44 67
82 Tyler Smith 7 Kensington Woods 20:36.20 --



Middle School Varsity Boys 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Saline 42 1 2 11 13 15 16 18
Total Time: 59:39 Average: 11:55.72 1-5 Split: 44
2 Oak Valley 53 4 7 9 12 21 26 33
Total Time: 1:00:24 Average: 12:04.66 1-5 Split: 48
3 Hartland-Ore Creek 92 6 8 14 30 34 35 42
Total Time: 1:02:07 Average: 12:25.29 1-5 Split: 1:22
4 Dexter Mill Creek 128 3 24 27 31 43 54 55
Total Time: 1:03:59 Average: 12:47.71 1-5 Split: 1:46
5 Scranton 129 17 22 23 28 39 40 41
Total Time: 1:04:06 Average: 12:49.20 1-5 Split: 53
6 Brownstown-Woodhaven 157 10 25 36 37 49 52 57
Total Time: 1:05:21 Average: 13:04.16 1-5 Split: 1:58
7 Pinckney Pathfinder 178 19 20 44 45 50 53 56
Total Time: 1:06:28 Average: 13:17.53 1-5 Split: 1:26
8 Monroe Milers 191 5 29 32 62 63 - -
Total Time: 1:09:29 Average: 13:53.63 1-5 Split: 4:10
9 St. Patrick (Brighto 266 46 47 48 61 64 65 67
Total Time: 1:12:58 Average: 14:35.52 1-5 Split: 2:24
10 Parker 266 38 51 58 59 60 66 -
Total Time: 1:12:37 Average: 14:31.31 1-5 Split: 1:58



RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI


Middle School Junior Varsity Girls 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Kayla Fortino 7 Saline 14:07.56 1
2 Lauren Charney 8 Saline 14:12.15 2
3 Margy Hunter 8 Saline 14:28.73 3
4 Becky Cantrell 8 Saline 14:38.62 4
5 Olivia Chandler 8 Scranton 14:39.33 5
6 Katie Clark 8 Saline 14:42.55 6
7 Katie Miller 7 Saline 14:45.00 7
8 Amanda Fox 8 Saline 14:45.50 8
9 Macy Goller 8 Scranton 14:45.92 9
10 Gracie Shrader 8 Scranton 14:46.28 10
11 Emma Notaro 7 Scranton 14:50.32 11
12 Alanna Schiavone 8 Hartland-Ore Creek 14:52.87 12
13 Elizabeth Brent 7 Scranton 15:01.15 13
14 Maeve Donevan 8 Dexter Mill Creek 15:03.30 14
15 Samantha Fritz 7 Hartland-Ore Creek 15:13.38 15
16 Ivy Purkiss 8 Hartland-Ore Creek 15:13.89 16
17 Katherine Weeden 7 Saline 15:16.16 --
18 Kristina Kowalchik 7 Saline 15:17.16 --
19 Alexa Stern 7 Saline 15:18.87 --
20 Elise Renberg 7 Saline 15:27.42 --
21 Olivia Menosky 8 Pinckney Pathfinder 15:28.53 17
22 Lindsey Murrell 8 Scranton 15:29.46 18
23 Lindsay Rittenhouse 8 Saline 15:29.79 --
24 Allison Elms 8 Saline 15:30.96 --
25 Hannah Wilson 8 Saline 15:31.55 --
26 Rachel Ceresa 8 Hartland-Ore Creek 15:34.46 19
27 Izzy Powers 8 Scranton 15:37.54 20
28 Loviisa Pasternak 7 Hartland-Ore Creek 15:40.34 21
29 Maija Pietila 7 Hartland-Ore Creek 15:40.70 22
30 Sydney Hodges 7 Oak Valley 15:41.02 23
31 Hannah Graham 8 Pinckney Pathfinder 15:41.29 24
32 Nicole Cooke 7 Scranton 15:47.86 --
33 Lauren Brown 7 Scranton 15:48.17 --
34 Sofie Wisbiski 7 Scranton 15:49.77 --
35 Rachel Lazzari 8 Scranton 15:54.66 --
36 Maggie Mulligan 7 Scranton 15:56.44 --
37 Erin Vimr 7 Hartland-Ore Creek 15:59.73 25
38 Sarah Campbell 7 Pinckney Pathfinder 16:03.28 26
39 Kaitlyn Walker 7 Scranton 16:05.72 --
40 Ashley Mattice 8 Scranton 16:09.91 --
41 Emma Daniels 7 Hartland-Ore Creek 16:10.90 --
42 Chelsea Roesler 8 Scranton 16:12.33 --
43 Laney Curry 7 Dexter Mill Creek 16:13.50 27
44 Laurel Schmidt 7 Saline 16:13.97 --
45 Kaylee Furge 7 Hartland-Ore Creek 16:18.03 --
46 Gillian Jones 8 Pinckney Pathfinder 16:18.42 28
47 Julia Henig 7 Scranton 16:18.76 --
48 Emma Townsend 7 Pinckney Pathfinder 16:22.04 29
49 Hannah Kelley 8 Scranton 16:22.38 --
50 Anna Webber 7 Scranton 16:23.69 --
51 Gretchen Heidebrink 7 Dexter Mill Creek 16:29.70 30
52 Emily Craig 8 Scranton 16:30.71 --
53 Haley Ball 7 Hartland-Ore Creek 16:33.89 --
54 Abby Graham 7 Pinckney Pathfinder 16:34.27 31
55 Adriana Anderson 8 Scranton 16:36.11 --
56 Zoe Tounsend 7 Scranton 16:42.94 --
57 Jenna Holden 8 Hartland-Ore Creek 16:45.65 --
58 Madison Murphy 7 Hartland-Ore Creek 16:46.14 --
59 Greta Burton 8 Pinckney Pathfinder 16:47.06 32
60 Maryssa Brown 7 Dexter Mill Creek 16:47.32 33
61 Ashley Horaney 7 Scranton 16:58.65 --
62 Angela Chapin 7 Scranton 16:59.94 --
63 Abby Henecke 8 Scranton 17:04.84 --
64 Isabella Troncalli 8 Dexter Mill Creek 17:05.73 34
65 Samantha Dodge 7 Saline 17:07.53 --
66 Maya Narayan 7 Pinckney Pathfinder 17:09.49 --
67 Grace Orlowski 7 Dexter Mill Creek 17:10.60 35
68 Ashley Bogin 8 Pinckney Pathfinder 17:12.00 --
69 Jill Talbot 7 Pinckney Pathfinder 17:13.73 --
70 Christina Deychakiwsk 7 Scranton 17:14.00 --
71 Lauren Kreeger 7 Hartland-Ore Creek 17:20.38 --
72 Noelle Francois 7 Hartland-Ore Creek 17:22.13 --
73 Allison Dasky 8 St. John The Evangel 17:25.81 --
74 Miranda Tomlins 8 Hartland-Ore Creek 17:26.37 --
75 Lilly Clymer 7 Oak Valley 17:26.73 36
76 Brooke Emerson 8 Oak Valley 17:31.83 37
77 Alana Cotter 7 Oak Valley 17:33.25 38
78 Maddy Gillis 8 Scranton 17:41.58 --
79 Maddy Czerwinski 8 Pinckney Pathfinder 17:41.91 --
80 Kalyn Willis 8 Brownstown-Woodhaven 17:50.50 39
81 Fiona Kristo 8 Scranton 17:52.91 --
82 Tricia Becker 8 Saline 17:58.10 --
83 Kate Pawlowski 8 Dexter Mill Creek 18:04.86 40
84 Keegan Laurent 7 Scranton 18:06.90 --
85 Leah Pefkaros 8 Scranton 18:08.83 --
86 Kristina Kahn 7 Oak Valley 18:10.66 41
87 Anna Spidel 8 Dexter Mill Creek 18:13.50 --
88 Veronica Coke 8 Pinckney Pathfinder 18:16.51 --
89 Hannah McGuckin 8 Brownstown-Woodhaven 18:16.85 42
90 Kyra Lugo 7 Pinckney Pathfinder 18:23.11 --
91 Grace Lobbestael 7 Pinckney Pathfinder 18:23.47 --
92 Ana LaFond 8 Pinckney Pathfinder 18:24.57 --
93 Gabrielle Samways 7 Pinckney Pathfinder 18:25.59 --
94 Jasmin Kasi 7 Oak Valley 18:37.51 43
95 Sarah Read 8 Dexter Mill Creek 18:42.40 --
96 Ashlee Root 7 Dexter Mill Creek 18:45.10 --
97 Maddison MacDermaid 7 Hartland-Ore Creek 18:46.48 --
98 Brittany Salyers 7 Hartland-Ore Creek 18:48.27 --
99 Carmen Caldwell 7 Brownstown-Woodhaven 18:54.76 44
100 Annie Nelson 8 Saline 19:02.01 --
101 Olivia Bergeson 7 Dexter Mill Creek 19:04.04 --
102 Riley Smith 8 Oak Valley 19:11.86 45
103 Lexi Burrows 8 Scranton 19:23.59 --
104 Laura Burdini 8 Oak Valley 19:28.78 --
105 Tessa Kipke 8 Dexter Mill Creek 19:33.17 --
106 Leah Abdallah 7 Saline 19:41.54 --
107 Sofia Iaquinto 7 Oak Valley 19:48.67 --
108 Alexa Galens 7 Scranton 19:52.21 --
109 Bruna Meister 7 Dexter Mill Creek 19:52.90 --
110 Leeza Kapuszansky 7 Dexter Mill Creek 19:53.31 --
111 Mackenzie Fratarcange 7 Scranton 19:57.27 --
112 Jessica Starnes 8 Scranton 20:06.64 --
113 Elli Saladin 8 Scranton 20:14.04 --
114 Olivia Peterson 7 Scranton 20:23.59 --
115 Katherine Grech 7 Hartland-Ore Creek 20:37.14 --
116 Amanda Arrowsmith 7 Scranton 20:42.67 --
117 Miranda Covert 7 Scranton 20:43.35 --
118 Lauryn Glenfield 8 Oak Valley 20:59.62 --
119 Catherine Jenkins 7 St. John The Evangel 21:10.12 --
120 Kathryn Peterson 7 Hartland-Ore Creek 21:34.38 --
121 Natalya Jaime 8 Oak Valley 21:39.22 --
122 Lydia Niemi 8 Scranton 21:53.69 --
123 Catherine Maxwell 8 St. John The Evangel 22:18.93 --
124 Skylar Linville 7 Hartland-Ore Creek 22:21.63 --
125 Emily Vincent 7 Parker 22:22.08 --
126 Keara Joy McLaughlin 7 Pinckney Pathfinder 23:01.90 --
127 Jocelyn Dean 7 Brownstown-Woodhaven 23:17.45 46
128 Sydney Kamm 7 Brownstown-Woodhaven 23:24.11 47
129 Rachel Riesser 7 Scranton 23:27.74 --
130 Madison Gradowski 8 Hartland-Ore Creek 23:39.04 --
131 Madeline Minnick 7 Scranton 23:52.60 --
132 Callie Lupa 7 Dexter Mill Creek 23:57.46 --
133 Abby Bousho 7 Pinckney Pathfinder 24:12.02 --
134 Mckenzie Chappell 7 Oak Valley 26:19.28 --
135 Sage Roperti 7 Dexter Mill Creek 26:50.39 --



Middle School Junior Varsity Girls 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Saline 16 1 2 3 4 6 7 8
Total Time: 1:12:10 Average: 14:25.93 1-5 Split: 35
2 Scranton 48 5 9 10 11 13 18 20
Total Time: 1:14:03 Average: 14:48.60 1-5 Split: 22
3 Hartland-Ore Creek 83 12 15 16 19 21 22 25
Total Time: 1:16:35 Average: 15:18.99 1-5 Split: 48
4 Pinckney Pathfinder 124 17 24 26 28 29 31 32
Total Time: 1:19:54 Average: 15:58.72 1-5 Split: 54
5 Dexter Mill Creek 138 14 27 30 33 34 35 40
Total Time: 1:21:40 Average: 16:19.91 1-5 Split: 2:03
6 Oak Valley 175 23 36 37 38 41 43 45
Total Time: 1:26:24 Average: 17:16.70 1-5 Split: 2:30
7 Brownstown-Woodhaven 218 39 42 44 46 47 - -
Total Time: 1:41:44 Average: 20:20.74 1-5 Split: 5:34




RaceTab 3 by MileSplit Registered to: Michael Newton, Michigan MileSplit

Coaching Legends Classic - 2013-09-27
Huron Meadows Metropark, Brighton, MI


Middle School Junior Varsity Boys 3200 Meter Run
=================================================================
Name Yr Team Time Pts
-----------------------------------------------------------------
1 Adam Whitton 8 Saline 12:44.17 1
2 Win Walker 7 Saline 12:46.57 2
3 Brock Boze 7 Saline 12:50.06 3
4 Ian Greene 8 Saline 12:52.53 4
5 Michael Elms 7 Saline 13:16.05 5
6 Bryce Brophy 7 Saline 13:25.71 6
7 Simon Pfeiffer 7 Saline 13:28.05 7
8 Kade Koerner 7 Saline 13:31.92 --
9 Ethan Stover 8 Hartland-Ore Creek 13:32.28 8
10 Adrian Routt 7 Saline 13:37.08 --
11 Justin Donovan 7 Hartland-Ore Creek 13:38.39 9
12 Stephen Assenmacher 7 Dexter Mill Creek 13:45.62 10
13 Shay Milley 7 Saline 13:46.77 --
14 Joseph Ellison 8 Hartland-Ore Creek 13:52.54 11
15 Grayson Pomeroy 7 Hartland-Ore Creek 13:52.96 12
16 Cameron Hall 8 Scranton 13:53.31 13
17 Jack White 8 Scranton 13:53.93 14
18 Samuel Chen 8 Saline 13:54.27 --
19 Ben Phelps 8 Saline 13:58.56 --
20 Nicholas Anderson 8 Hartland-Ore Creek 13:59.56 15
21 Gavin Leschack 8 Dexter Mill Creek 14:00.64 16
22 Daniel Hincka 7 Scranton 14:01.04 17
23 Jimmy Lancaster 8 Saline 14:02.68 --
24 Brady Johns 7 Hartland-Ore Creek 14:04.80 18
25 Andrew Chen 8 Saline 14:07.77 --
26 Joseph Wagner 7 Dexter Mill Creek 14:08.59 19
27 Kyle Kantola 7 Hartland-Ore Creek 14:09.31 20
28 Jacob Wojciechowski 7 Oak Valley 14:10.62 21
29 Patrick Fogarty 8 Oak Valley 14:11.15 22
30 C Karn 7 St. Patrick (Brighto 14:11.59 --
31 Chris Piraino 7 Pinckney Pathfinder 14:13.80 23
32 Kade Wirth 7 Scranton 14:15.22 24
33 John Monroe 7 Scranton 14:16.53 25
34 Maxwell Smith 8 Oak Valley 14:16.86 26
35 Trevor Hoppe 7 Oak Valley 14:17.16 27
36 Collin Ford 8 Hartland-Ore Creek 14:17.46 --
37 Jack Leto 7 Oak Valley 14:18.16 28
38 John Caley 7 Scranton 14:19.03 29
39 Griffin Young 7 Hartland-Ore Creek 14:20.90 --
40 Blake Knicley 7 Hartland-Ore Creek 14:22.31 --
41 Gabe Hudson 8 Pinckney Pathfinder 14:23.12 30
42 Patrick Horal 8 Scranton 14:24.07 31
43 Nathaniel LaFontaine 7 Hartland-Ore Creek 14:27.89 --
44 Kyle Myers 8 Scranton 14:28.95 --
45 Julio Wagner 8 Saline 14:29.51 --
46 Timothy Erkkila 7 Scranton 14:29.95 --
47 Ben Cabana 7 Dexter Mill Creek 14:32.48 32
48 Nathanial Vermillion 7 Hartland-Ore Creek 14:33.85 --
49 Adam Sadler 8 Scranton 14:40.86 --
50 Colin Goodman 7 Saline 14:42.06 --
51 Joe Wallace 7 Pinckney Pathfinder 14:44.05 33
52 Nick Hayes 7 Pinckney Pathfinder 14:45.47 34
53 Kolbe Watson 8 Saline 14:46.42 --
54 Ryan Strong 7 Saline 14:47.25 --
55 Nolan McGahan 7 Scranton 14:48.76 --
56 Jared Bylski 8 Pinckney Pathfinder 14:49.76 35
57 P Schimeck 8 St. Patrick (Brighto 14:51.70 --
58 Patrick Rosso 8 Hartland-Ore Creek 14:52.13 --
59 Spencer Siefker 7 Saline 14:53.66 --
60 Jaron Stacey 8 Saline 14:54.44 --
61 Lucas Amber 8 Scranton 14:54.83 --
62 Ryan Moore 7 Saline 14:55.35 --
63 Jackson LaFontaine 7 Hartland-Ore Creek 14:55.82 --
64 Sully Rembert 8 Pinckney Pathfinder 14:58.41 36
65 Benjamin Tervo 7 Hartland-Ore Creek 15:01.12 --
66 Andrew Smith 8 Dexter Mill Creek 15:03.10 37
67 Jacob Maga 7 Hartland-Ore Creek 15:03.48 --
68 Noah Hayter 7 Dexter Mill Creek 15:03.91 38
69 Blake DesRosiers 8 Dexter Mill Creek 15:08.03 39
70 Zach Koone 7 Pinckney Pathfinder 15:08.61 40
71 Kyle Kusnier 8 Dexter Mill Creek 15:09.47 --
72 Rishabh Kothari 7 Dexter Mill Creek 15:09.89 --
73 Jacob Muscato 7 Pinckney Pathfinder 15:10.34 --
74 Dominick Ciaravino 8 Pinckney Pathfinder 15:10.79 --
75 Jeremy Wolfe 8 Pinckney Pathfinder 15:11.24 --
76 William Castle 7 Dexter Mill Creek 15:13.85 --
77 Nick Lowe 7 Oak Valley 15:14.29 41
78 Andrew Kussmaul 8 Hartland-Ore Creek 15:15.18 --
79 Carson Arcuri 8 Scranton 15:15.83 --
80 Noah Barr 7 Dexter Mill Creek 15:18.03 --
81 Jeremy Hogaboom 8 Oak Valley 15:18.84 42
82 Gavin Pomeroy 7 Hartland-Ore Creek 15:22.71 --
83 Parker Tuczak 7 Scranton 15:23.80 --
84 Jacob Yatooma 7 Scranton 15:25.53 --
85 Nicholas McCarthy 7 Hartland-Ore Creek 15:31.46 --
86 Ethan Dixon 7 Dexter Mill Creek 15:32.79 --
87 Grant Smith 8 Oak Valley 15:33.35 --
88 Wyatt Guthrie 8 Oak Valley 15:34.05 --
89 Tim Vadasz 7 Brownstown-Woodhaven 15:35.66 43
90 Jonah Wenner 7 Oak Valley 15:37.55 --
91 Ben Nelson 7 Hartland-Ore Creek 15:38.36 --
92 Kevin Carmichael 8 Scranton 15:38.73 --
93 Fouad Diry 8 Brownstown-Woodhaven 15:39.68 44
94 Patrick Bourke 7 Scranton 15:43.63 --
95 J Ramsey 3 St. Patrick (Brighto 15:44.77 --
96 Jonathan Maldonado 7 Brownstown-Woodhaven 15:45.10 45
97 Luke Buzzy 8 Scranton 15:47.36 --
98 Zachary Bostwick 7 Scranton 15:51.71 --
99 Ben Claar 8 Scranton 15:52.47 --
100 Ben Van Valkenburg 7 Pinckney Pathfinder 15:52.82 --
101 Gavin Conedera 8 Scranton 15:53.13 --
102 Tucker Evans 8 Dexter Mill Creek 15:53.55 --
103 Jarrett Mulligan 8 Scranton 15:53.96 --
104 Conor Riddle 8 Scranton 15:56.11 --
105 Anthony Parks 7 Hartland-Ore Creek 15:59.54 --
106 Matthew Knop 8 Scranton 16:00.09 --
107 Perry Smith 7 Hartland-Ore Creek 16:00.88 --
108 Colin Krueger 7 Hartland-Ore Creek 16:03.02 --
109 Graham Fordice 8 Saline 16:03.75 --
110 Richard Darr 7 Dexter Mill Creek 16:05.98 --
111 Timothy Patawaran 7 Hartland-Ore Creek 16:06.67 --
112 Tony Roux 8 Oak Valley 16:08.39 --
113 Ronit' Barman 7 Scranton 16:09.68 --
114 Logan Johson 7 Scranton 16:10.09 --
115 Kyle Tilli 8 Pinckney Pathfinder 16:10.48 --
116 Shane Rieger 7 Pinckney Pathfinder 16:13.77 --
117 Christopher Randall 8 Pinckney Pathfinder 16:14.16 --
118 Trevor Auer 7 Scranton 16:15.08 --
119 Ivan Progar 7 Scranton 16:16.59 --
120 James Staszel 8 Scranton 16:17.08 --
121 Blake DesRosiers 8 Dexter Mill Creek 16:17.43 --
122 Lucas Betzold 7 Dexter Mill Creek 16:20.20 --
123 Alexander Stewart 7 Scranton 16:22.50 --
124 AA Messmann 7 St. Patrick (Brighto 16:23.61 --
125 Kyle Davidson 8 Scranton 16:24.72 --
126 Seth Ellis 7 Scranton 16:26.33 --
127 CJ Gettle 8 Pinckney Pathfinder 16:26.84 --
128 Nathaniel Harding 8 Scranton 16:30.49 --
129 William Cairns 8 Oak Valley 16:32.80 --
130 Clay Lyons 7 Pinckney Pathfinder 16:33.49 --
131 John Wisniewski 7 Hartland-Ore Creek 16:34.02 --
132 Cole Robbins 8 Brownstown-Woodhaven 16:34.74 46
133 Tyler Barrone 8 Scranton 16:37.67 --
134 Keith Truitt 7 Scranton 16:38.10 --
135 Dylan Huck 7 Hartland-Ore Creek 16:38.81 --
136 Thomas Feeley 7 Oak Valley 16:39.93 --
137 Cade Wagner 8 Dexter Mill Creek 16:45.73 --
138 Dylan Schrage 8 Scranton 16:46.26 --
139 Peter Jacobsen 7 Saline 16:47.57 --
140 Grisha Griffiths 7 Dexter Mill Creek 16:48.07 --
141 Thomas Bolitho 7 Scranton 16:50.34 --
142 Franklin Jeffery 8 Oak Valley 16:50.79 --
143 Kyle Cooper 8 Hartland-Ore Creek 16:52.29 --
144 Tyler Hebel 8 Hartland-Ore Creek 16:53.00 --
145 Cody Kalota 8 Hartland-Ore Creek 16:54.50 --
146 Tavan Zadeh 7 Dexter Mill Creek 16:57.04 --
147 Nick McKenzie 7 Dexter Mill Creek 16:58.87 --
148 Josh Burns 8 Dexter Mill Creek 17:01.46 --
149 Noah Little 8 Pinckney Pathfinder 17:02.04 --
150 Nicholas Barr 7 Scranton 17:06.65 --
151 Raymond York 7 Scranton 17:10.33 --
152 Jakob Knicley 8 Hartland-Ore Creek 17:13.84 --
153 Thomas Cornell 8 Hartland-Ore Creek 17:14.87 --
154 Jacob Theobald 8 Brownstown-Woodhaven 17:15.65 47
155 Tony Plummer 7 Scranton 17:16.40 --
156 Griffin Roisen 8 Pinckney Pathfinder 17:16.90 --
157 James Smith 7 Brownstown-Woodhaven 17:19.13 48
158 Beck Johnson 8 Dexter Mill Creek 17:19.54 --
159 Chad Bullock 8 Scranton 17:24.27 --
160 Elliott Couch 7 Pinckney Pathfinder 17:28.29 --
161 Jack Munsey 8 Scranton 17:31.69 --
162 Spencer Landry 7 Oak Valley 17:34.17 --
163 Jacob Salanta 8 Saline 17:36.12 --
164 Nicholas Ryan 8 Scranton 17:40.68 --
165 Donald Enersen III 7 Hartland-Ore Creek 17:47.62 --
166 Jack Ireton 8 Scranton 17:49.27 --
167 Bradley Johnson 7 Hartland-Ore Creek 17:54.89 --
168 Jared Marinelli 7 Hartland-Ore Creek 18:02.17 --
169 Levi Geimer 7 Hartland-Ore Creek 18:05.01 --
170 Devin Brown 7 Oak Valley 18:08.76 --
171 Alex Shehab 8 Dexter Mill Creek 18:12.49 --
172 Jack Pawlicki 7 Dexter Mill Creek 18:14.76 --
173 Blake Koesel 8 Dexter Mill Creek 18:15.29 --
174 Ben Lipski 7 Pinckney Pathfinder 18:16.64 --
175 Noah Brady 8 Pinckney Pathfinder 18:18.60 --
176 Nathan Miller 7 Dexter Mill Creek 18:20.01 --
177 Owen Cave 7 Scranton 18:25.90 --
178 Evean Linden 7 Hartland-Ore Creek 18:28.07 --
179 Aaron Ball 8 Oak Valley 18:32.00 --
180 Jacob Klamo 7 Hartland-Ore Creek 18:38.09 --
181 Kenny Rosol 8 Oak Valley 18:47.82 --
182 Jonathan Jordan 7 Hartland-Ore Creek 18:52.75 --
183 Eric Reuter 7 Saline 18:53.36 --
184 Callum Meyer 8 Scranton 19:03.25 --
185 Evan Reuter 7 Oak Valley 19:23.33 --
186 Avery Lapham 7 Scranton 19:23.86 --
187 Nathan Alger 8 Scranton 19:30.75 --
188 Adam Hudecek 7 Scranton 19:40.99 --
189 Landon McCullough -4 Pinckney Pathfinder 19:59.32 --
190 Kyle Cleasby 7 Oak Valley 20:14.49 --
191 Daniel Anuuzis 7 Scranton 20:44.06 --
192 Brendan Cavasin 8 Scranton 21:00.72 --
193 Brendon Baba 7 Scranton 21:10.00 --
194 Jacob Sly 7 Hartland-Ore Creek 22:51.15 --
195 Parker Thomas 7 Hartland-Ore Creek 23:44.97 --
196 Aidan Keyes 7 Dexter Mill Creek 23:48.54 --
197 Matt Lewis 7 Brownstown-Woodhaven 24:00.43 49



Middle School Junior Varsity Boys 3200 Meter Run Team Scores
=================================================================
Team Pts 1 2 3 4 5 (6) (7)
=================================================================
1 Saline 15 1 2 3 4 5 6 7
Total Time: 1:04:30 Average: 12:53.88 1-5 Split: 32
2 Hartland-Ore Creek 55 8 9 11 12 15 18 20
Total Time: 1:08:56 Average: 13:47.15 1-5 Split: 28
3 Scranton 93 13 14 17 24 25 29 31
Total Time: 1:10:21 Average: 14:04.01 1-5 Split: 24
4 Dexter Mill Creek 114 10 16 19 32 37 38 39
Total Time: 1:11:31 Average: 14:18.09 1-5 Split: 1:18
5 Oak Valley 124 21 22 26 27 28 41 42
Total Time: 1:11:14 Average: 14:14.79 1-5 Split: 8
6 Pinckney Pathfinder 155 23 30 33 34 35 36 40
Total Time: 1:12:57 Average: 14:35.24 1-5 Split: 36
7 Brownstown-Woodhaven 225 43 44 45 46 47 48 49
Total Time: 1:20:51 Average: 16:10.17 1-5 Split: 1:40