2013 Dwayne Rau Memorial Invitational

back to results

Aug. 29, 2013

2013 Dwayne Rau Memorial Invitational
Ogemaw Heights HS
West Branch, MI
Provided by Athletic.net


Mens Results x
5,000 Meters Varsity x
- Team Scores
1. Alpena 22
2. Beaverton 81
3. Ogemaw Heights 104
4. Rogers City 124

Place Grade Name Time School
1 12 Zeke Dassay 18:19.36 Beaverton
2 11 Nevin McHarg 18:29.75 Alpena
3 12 R.J. Centala 18:45.23 Alpena
4 10 Ryan Wirgau 18:45.53 Alpena
5 9 Isaac Cross 18:55.79 Alpena
6 11 Matt Brotherton 19:17.87 Roscommon
7 12 Erik Maxwell 19:24.19 Beaverton
8 12 Clay Jacobs 19:29.33 Alpena
9 11 Keegan Atherton 19:45.92 Ogemaw Heights
10 12 Ben Diamond 19:48.09 Alpena
11 11 Tellis Donajkowski 20:06.65 Alpena
12 10 Jason Graham 20:07.11 Houghton Lake
13 10 Kolin Ghidoni 20:07.41 Alpena
14 12 Kalvin Lentz 20:30.31 Tawas City
15 9 Ethan Rasch 20:35.99 Hale
16 10 Raymond Wright 20:51.65 Tawas City
17 10 Jack Montgomery 20:57.22 Oscoda
18 12 Paul Travis 20:58.62 Ogemaw Heights
19 11 Jacob Sobeck 21:17.27 Rogers City
20 10 Adam Shuff 21:45.75 Ogemaw Heights
21 12 Travis Sleight 21:46.15 Beaverton
22 10 Eric Wood 22:09.60 Ogemaw Heights
23 9 Dallan Toth 22:28.18 Alpena
24 10 Jacob Lewis 22:35.03 Alpena
25 11 Tony Oaks 22:36.69 Atlanta
26 10 Jon ja Baker 22:46.01 Hale
27 9 Garrett McHarg 22:53.77 Alpena
28 9 Dylan Lamb 23:00.28 Rogers City
29 12 Zach Babcock 23:07.91 Beaverton
30 9 Brendon Koss 23:11.30 Rogers City
31 11 Bailey Barr 23:28.46 Alpena
32 12 Noah Sobeck 23:31.19 Rogers City
33 10 Logan Graves 23:40.84 Beaverton
34 9 Chris Tulgestka 24:11.82 Rogers City
35 11 Kaden Mckinley 24:20.08 Tawas City
36 9 Nathan Handrich 24:21.89 Atlanta
37 12 Zach Beland 24:33.89 Rogers City
38 11 Austin Handrich 24:57.87 Atlanta
39 12 Landon Petzold 25:07.34 Saginaw Valley Luther
40 11 Matt Hensler 25:07.60 Saginaw Valley Luther
41 12 Nick Raquepaw 26:06.43 Saginaw Valley Luther
42 12 Jacob Lacy 26:10.74 Saginaw Valley Luther
43 9 Jayden Pena 26:30.04 Ogemaw Heights
44 12 Nathan Hilla 26:39.49 Rogers City
45 9 Devin Shaloy 27:10.93 Houghton Lake
46 11 Taylor Huitema 27:16.41 Oscoda
47 11 Cole Kory 27:22.25 Beaverton
48 10 Zach Farley 27:38.39 Ogemaw Heights
49 11 Joseph Muhle 27:49.84 Hale
50 9 Jake Peck 28:17.62 Ogemaw Heights
51 12 Richie Gordon 29:13.73 Beaverton
52 10 Tommy Vogelheim 29:18.24 Rogers City
53 11 Tristan Cooper 29:40.71 Oscoda
54 9 Zachary Claypool 30:03.64 Beaverton
55 12 Andrew Selke 30:21.16 Rogers City
56 11 Max McGinnis 31:38.14 Houghton Lake
57 12 Cord Nebor 32:24.31 Houghton Lake
58 9 Zach Myers 35:39.67 Rogers City




Womens Results x
5,000 Meters Varsity x
- Team Scores
1. Ogemaw Heights 38
2. Alpena 42
3. Tawas City 97
4. Saginaw Valley Lutheran 141
5. Roscommon 147
6. Rogers City 149
7. Houghton Lake 217
8. Atlanta 274

Place Grade Name Time School
1 12 Josie Short 22:15.64 Tawas City
2 12 Taylor Morse 23:53.50 Oscoda
3 11 Mikayla Oliver 24:34.68 Alpena
4 10 Mattie Goodwin 24:36.21 Ogemaw Heights
5 9 Gillian Jones 24:41.74 Ogemaw Heights
6 9 Carissa Martin 24:58.44 Ogemaw Heights
7 12 Hannah MacDonald 25:23.82 Alpena
8 12 Haley Marentette 25:27.60 Ogemaw Heights
9 9 Alayna Nugent 25:32.59 Alpena
10 11 Victoria Bullock 25:39.64 Rogers City
11 9 Taylor Kunath 25:42.07 Alpena
12 11 Brooke Burrone 25:51.12 Alpena
13 11 Erica Frye 25:55.42 Roscommon
14 11 Chelsey Bach 25:59.84 Saginaw Valley Luther
15 9 Jourdan Brent 26:14.36 Ogemaw Heights
16 12 Courtney Flory 26:31.54 Tawas City
17 11 Sami Bober 26:36.14 Rogers City
18 10 Darby Richards 26:37.32 Ogemaw Heights
19 11 Kaylee Bernard 26:55.23 Hale
20 10 Lauren Heath 27:07.78 Alpena
21 11 Alyssa Ruger 27:09.32 Saginaw Valley Luther
22 12 Wojoczkowski Phoebe 27:11.67 Alpena
23 11 Megan Friebe 27:21.39 Saginaw Valley Luther
24 10 Katie Thompson 27:22.11 Oscoda
25 11 Jenna Talbot 27:26.11 Alpena
26 11 Sophia Bacarella 27:26.76 Tawas City
27 11 Jenny Hendershott 27:33.44 Houghton Lake
28 10 Belle Flory 27:34.75 Tawas City
29 11 Haley Chapleski 27:36.27 Tawas City
30 11 Molly Blanchard 27:44.67 Roscommon
31 9 Gabrielle Harger 27:50.01 Oscoda
32 9 Catherine Kindermann 28:00.31 Hale
33 11 Jenna Szostak 28:24.84 Tawas City
34 11 Natasha Kamper 28:33.26 Roscommon
35 9 Karagan Atherton 28:35.80 Ogemaw Heights
36 11 Jessica Morton 28:37.47 Roscommon
37 12 Rebecca Myers 28:43.54 Rogers City
38 11 Kerrigan Fitzpatrick 28:47.07 Roscommon
39 10 Amber Dzeirbicki 29:09.17 Tawas City
40 9 Tessa Frank 29:09.59 Ogemaw Heights
41 10 Haley Eanes 29:13.29 Roscommon
42 10 Samantha Blust 29:14.08 Tawas City
43 10 Alexis Henry 29:17.06 Tawas City
44 11 Sarah Honeycutt 29:23.45 Alpena
45 12 Justine Grezeszak 29:24.25 Ogemaw Heights
46 9 Lauren White 29:29.99 Ogemaw Heights
47 10 Amber Nowicki 29:41.25 Rogers City
48 10 Megan Britton 29:45.31 Saginaw Valley Luther
49 9 Faith Krauss 29:57.30 Saginaw Valley Luther
50 11 Courtney Lee 30:03.61 Houghton Lake
51 12 Brianna McGregor 30:13.54 Houghton Lake
52 10 Spencer Wehner 30:20.18 Saginaw Valley Luther
53 11 Athena Green 30:22.80 Ogemaw Heights
54 11 Maddie Steiger 30:27.67 Rogers City
55 11 Brook Jenkins 30:28.34 Atlanta
56 11 Danielle Farver 30:30.05 Tawas City
57 12 Brittany Brotherton 30:43.18 Roscommon
58 9 Hannah Blust 30:58.20 Tawas City
59 10 Taylor Perry 31:17.94 Houghton Lake
60 9 Anna Wyatt 31:18.95 Ogemaw Heights
61 10 Jazmin Steele 31:22.04 Beaverton
62 11 Haley Kopkau 31:28.34 Tawas City
63 12 Abby Bradberry 31:38.00 Beaverton
64 10 Natasha Raquepaw 32:00.15 Saginaw Valley Luther
65 11 Audrey Parks 32:03.01 Tawas City
66 9 Elizabeth Good 33:06.03 Ogemaw Heights
67 11 Michelle Eschenbache 33:09.58 Beaverton
68 11 Jahna Mueller 33:21.51 Saginaw Valley Luther
69 11 Kyra Velasco 33:34.09 Tawas City
70 12 Abby Lanczak 33:41.30 Atlanta
71 12 Sam Smyk 34:05.17 Houghton Lake
72 11 Allison Bellnir 35:03.15 Alpena
73 12 Samantha Babcock 35:09.52 Atlanta
74 12 Cynthia Ekdom 36:01.15 Roscommon
75 12 Hailey Hayes 36:22.23 Houghton Lake
76 9 Sydney Mochty 36:28.80 Tawas City
77 11 Autumn Smith 36:40.01 Atlanta
78 10 Cheyenne Berryhill 36:40.46 Atlanta