2013 Oxford BMC Grand Prix

back to results

Jul. 20, 2013

2013 Oxford BMC Grand Prix
Oxford, England
Provided by British Milers Club


. Open 600m
.
Posn Time Name Club
1 01:52.92 Anabel Pozniak U13 Radley Ac
2 01:56.12 Lauren Burton U15 Radley
3 01:59.69 Grace King U13 Banbury Harriers
.
.
. Open 600m
.
Posn Time Name Club
1 01:28.12 Andrew Parker Altrincham Ac
2 01:28.76 Luke Sherlock U17 Banbury Harriers
3 01:31.55 Stuart Hicks Southampton Ac
4 01:32.93 James Bolton Woodstock Harriers Ac
5 01:34.70 Bob Lewis V50 Reading Ac / Scvac
.
.
. BMC 800m A (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:49.59 Abraham Kiplagat Kenya
2 01:49.68 Rory Graham-watson Windsor Slough Eton & Hounslow /
3 01:49.72 Guy Learmonth U23 Lasswade / Loughborough Uni
4 01:50.15 Jamaal James Trinidad & Tobago
5 01:50.50 Paul Goodall City Of Norwich / Loughborough Un
6 01:51.50 Edward Vining Australia
7 01:53.25 Zak Curran U23 Windsor Slough Eton & Hounslow
.
.
. BMC 800m B (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:51.41 Eoin Everard Kilkenny / Northumbria Uni / Irelan
2 01:51.61 David Bishop Bristol & West / New Mexico Uni
3 01:52.11 Michael Dyer North Down
4 01:52.28 Sam Petty U23 North Devon / Birmingham Uni / Exet
5 01:52.45 Daniel Stepney Brighton Phoenix / Brighton Uni
6 01:52.82 Kris Gauson Edinburgh Ac / Belgrave / Edinburgh
7 01:53.30 Chris Smith Wirral / Lamar Uni
.
.
. BMC 800m C (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:52.54 Jamie Webb U20 Liverpool H / Manchester Metropol
2 01:53.04 Tom Syckelmoore U23 Basingstoke & Mid Hants
3 01:53.52 Robert Needham U20 Notts
4 01:54.25 Mark Patterson U23 North Down / Loughborough Uni / Ire
5 01:55.14 Warren Frey Birchfield H
6 02:03.47 Ben Martin Trafford
.
.
. BMC 800m D (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:51.23 Ben Coldray U23 Stroud / St. Mary's Uni
2 01:52.32
3 01:53.01 Michael Dowling U23 Ferrybank / Newham & Essex Beagle
4 01:53.10 David Banwell-clode U23 Cwmbran / Warwick Uni
5 01:53.44 Michael Schmidt Denmark
6 01:55.03 Christopher Youell U20 Chelmsford / Bath Uni
7 01:56.63 Josh Oguntayo U23 Sale Harriers Manchester
.
.
. BMC 800m E (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:53.12 Lewis Lloyd U20 Herne Hill / Cambridge Uni
2 01:53.80 Matias Reedtz Denmark
3 01:53.95 Tom Gayle Notts / Loughborough Uni
4 01:54.61 Daniel Gurton U20 Vale Of Aylesbury / Birmingham Un
5 01:54.76 Neil Burnside Shaftesbury Barnet / Ayr Seaforth
6 02:03.20 Tim Egerton Trafford
.
.
. BMC 800m F (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:53.66 Carl Bradbury Reading Ac / St. Mary's Uni
2 01:53.73 Johnathan Morgan Newport / UWIC / Southampton
3 01:53.82 Alex Brecker U23 City Of Stoke
4 01:54.08 Jamie Taylor-caldwell U23 Ealing Southall & Middx / Birmin
5 01:54.18 Nicholas Lingley U23 Windsor Slough Eton & Hounslow /
6 01:56.26 Tom Pye U23 Enfield & Haringey / Birmingham U
7 01:57.51 Ben Everson U20 Trafford
.
.
. BMC 800m G (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:52.68 Daniel Studley U23 Bristol & West / Oxford Brookes U
2 01:54.44 Scott Greeves U20 City Of Norwich
3 01:54.49 Sam Bedford U20 Wells City
4 01:54.66 Jonathan Darby U23 Kingston & Poly / Oxford Uni
5 01:54.96 Tom Bowerman Aldershot Farnham & District / S
6 01:55.53 Ed Hickman Casey U23 Eastbourne / Durham Uni
.
.
. BMC 800m H (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:54.87 James Miller Cheltenham / Police
2 01:55.21 Paul Laslett Shaftesbury Barnet
3 01:55.35 Jonathan Hiorns Notts / Nottingham Uni
4 01:55.45 Snorri Stefansson U23 Iceland
5 01:55.47 Paul Rice City Of Sheffield
6 01:55.74 Richard De-camps Gloucester / Birmingham Uni
.
.
. BMC 800m I (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:55.20 Doug Musson U20 Notts
2 01:55.43 Josh Trigwell U23 Exeter
3 01:55.91 James Lynch Birchfield H
4 01:56.73 Timothy Cobden U17 Cambridge & Coleridge
5 01:57.47 Jacob Preece U20 Cardiff
6 01:57.56 John Morrey U23 Worthing
7 01:58.32 Ryan Cox Birchfield H
8 02:01.59 Ben Hawkins U20 Taunton
.
.
. BMC 800m J (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:55.73 Michael Kershaw Cardiff / Lamar Uni
2 01:57.08 Daniel Owen U23 Cheltenham
3 01:57.41 Luke Conway U20 Reading Ac / St. Mary's Uni
4 01:57.91 Alex Jones U23 Enfield & Haringey / Loughborough
5 01:58.55 Chris Prothero Cardiff / Glamorgan Uni
6 01:58.85 Paddy Radley U23 Owls Leicester / Bath Uni
.
.
. BMC 800m K (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 01:57.43 Daniel Eeles U17 Horsham Blue Star
2 01:57.80 Jonas Gjesdal U20 Norway
3 01:59.15 David Moore U23 Aldershot Farnham & District / C
4 01:59.77 Tomas Skjaerasen U20 Norway
5 02:00.49 Elliott Roberts U17 Preston
6 02:01.36 Adam Magowan U23 Stirling Uni
.
.
. BMC 800m A (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:03.60 Diane Cummins V35 Canada
2 02:04.30 Chanelle Price USA
3 02:04.40 Shelayna Oskan-clarke Windsor Slough Eton & Hounslow /
4 02:05.10 Carolyn Plateau Radley / Loughborough Uni / Blackhe
5 02:05.20 Claire Gibson Kilbarchan
6 02:05.60 Hilary Stellingwerff Canada
7 02:05.70 Khadija Rahmouni Spain
8 02:05.80 Nicola Sanders Windsor Slough Eton & Hounslow
.
.
. BMC 800m B (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:05.52 Katie Snowden U20 Herne Hill / Nottingham Uni
2 02:05.69 Vicky Fouhy Windsor Slough Eton & Hounslow /
3 02:06.20 Laura Kirk Skyrac / Leeds Metropolitan Uni
4 02:06.41 Montana Jones Aldershot Farnham & District
5 02:07.37 Katie Kirk U23 Lagan Valley
6 02:07.48 Anna Simmonds Notts
7 02:10.11 Stephanie Herrick United States
.
.
. BMC 800m C (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:08.06 Amy Campbell Shaftesbury Barnet / Loughborough
2 02:08.92 Rosie Clarke U23 Epsom & Ewell / Bath Uni
3 02:10.09 Kate Holt U23 City Of Stoke
4 02:11.41 Megan Edwards Dartford H
.
.
. BMC 800m D (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:07.68 Charlotte Cayton-smith U17 Cornwall
2 02:07.84 Julia Cooke Cheltenham / Birmingham Uni
3 02:09.48 Alex Turner U23 Amber Valley / Nottingham Trent U
4 02:10.99 Sally Smith U20 Wakefield / Leeds Metropolitan Un
5 02:11.49 Dani Barnes Newquay & Par / Windsor Slough Et
6 02:11.94 Emily Moss Woodford Green Essex Ladies / Roy
7 02:12.01 Katy-ann Mcdonald U15 Herne Hill
8 02:12.27 Jenna Hill Sale Harriers Manchester / St. Ma
9 02:12.49 Gemma Coe Cambridge & Coleridge / Anglia Ru
.
.
. BMC 800m E (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:12.37 Bethan Strange Cardiff / UWIC
2 02:12.93 Hannah Nuttall U17 Charnwood
3 02:13.50 Helen Waters U23 West Suffolk / Birmingham Uni
4 02:13.67 Kelly Rushton City Of Norwich
5 02:13.67 Samantha Johnson Rotherham / Leeds Metropolitan Un
6 02:14.07 Lucy Hayes U20 City Of Stoke
7 02:14.43 Rachael Scott U20 Preston
8 02:15.60 Katja Eravisto Windsor Slough Eton & Hounslow /
.
.
. BMC 800m F (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:15.24 Kate Anderson U23 City Of Stoke / Birmingham Uni
2 02:16.44 Mia O'connell U20 Cheltenham
3 02:16.74 Holly Brown U17 Taunton
4 02:17.95 Rebecca Killip U17 Windsor Slough Eton & Hounslow
5 02:18.33 Emily Beedham Trafford
6 02:18.54 Rochelle Harrison U23 Lincoln Wellington / Birmingham U
7 02:27.37 Aimee Pratt U17 Sale Harriers Manchester
8 02:29.38 Helena Keenan U17 Corby
.
.
. BMC 800m G (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 02:18.57 Georgie Salmon Bristol & West
2 02:18.81 Georgia Rafferty U15 City Of Stoke
3 02:22.33 Charlotte Harwood U17 Medway & Maidstone
4 02:22.90 Imani Modahl U20 Sale Harriers Manchester
.
.
. BMC Mile A (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 03:58.70 Richard Peters Bristol & West / Boston Uni
2 03:58.76 Jonathan Mellor Liverpool H / Liverpool John Moor
3 04:00.49 Steve Mitchell Bristol & West / Bristol Uni / Hels
4 04:02.57 James Wilkinson Leeds City / Birmingham Uni
5 04:04.22 Frank Baddick Newham & Essex Beagles / Loughbor
6 04:04.51 Matthew Fayers U20 Hillingdon
7 04:04.96 William Paulson U20 Stroud
8 04:05.33 Rory Chesser Ennis Track / Newham & Essex Beag
9 04:06.11 Llorenc Sales Ferre City Of Stoke / Spain
10 04:06.26 James Thie V35 Cardiff / UWIC
11 04:06.81 Jonathan Cook Woodford Green Essex Ladies / Cam
12 04:07.57 Sebastian Dennis Germany
13 04:09.53 Alex Tovey Windsor Slough Eton & Hounslow /
14 04:09.90 Jake Riley United States
.
.
. BMC Mile B (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 04:05.34 Steven Fennell Tonbridge
2 04:08.01 Kieran Reilly U23 Tonbridge
3 04:08.23 Keith Gerrard Newham & Essex Beagles
4 04:09.09 Jonathan Hay U23 Aldershot Farnham & District / B
5 04:09.48 James Tartt Southport Waterloo
6 04:09.80 Dan Garbutt Durham / Leeds Metropolitan Uni
7 04:10.48 Alex George U20 Gloucester
8 04:11.17 Daire Bermingham Raheny Shamrocks / Stony Brook Un
9 04:12.85 Liam Dee U20 Shaftesbury Barnet
.
.
. BMC Mile C (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 04:09.90 Harry Harper Liverpool H / Birmingham Uni
2 04:09.95 Chad Lambert U23 Marshall Milton Keynes / Birmingh
3 04:11.51 Nathan Down U23 Australia
4 04:12.98 Tim Dalton Severn / Loughborough Uni
5 04:14.04 Guy Smith Swansea / Cardiff Uni
6 04:14.26 Charlie Joslin-allen U20 Tonbridge
7 04:15.12 Carl Smith Leeds City / Birmingham Uni
8 04:15.27 Graham Hogg Trafford / Leeds Metropolitan Uni
9 04:15.79 Tom Holden
10 04:18.65 Mark Haskett Thames Valley / Aberdeen
11 04:24.48 Jack Williams U23 Reading Ac / St. Mary's Uni
.
.
. BMC Mile D (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 04:20.94 Eliot Buckner U23 Newham & Essex Beagles / Loughbor
2 04:21.30 Richard Powell U20 Trafford
3 04:21.62 Blair Brown U23 Taunton / Loughborough Uni
4 04:23.13 Kieran Wood U20 Cambridge & Coleridge
5 04:23.70 Adam Speake U20 Bristol & West / Oxford Uni
6 04:24.01 Paddy Clark U20 Notts
7 04:24.78 Laurie Probert U20 Tonbridge
8 04:25.43 Matthew Bennett Southampton / Southampton Uni
9 04:25.64 Christopher Mcgurk Notts / Oxford Uni / Achilles
10 04:26.08 Anupam Das Hillingdon / Bath Uni / Bristol & W
11 04:30.75 Daniel Jarvis U20 Liverpool H
12 04:31.29 Robert Smith Notts / Nottingham Uni
13 04:32.05 Mike Trees V50 Belgrave
14 04:38.02
15 04:42.10 Henry Pearce U20 Tonbridge / Loughborough Uni
16 05:17.70 Lee Riley City Of Stoke
.
.
. BMC Peter Coe Mile (U15 / U17)
.
Posn Time Name Club
1 04:23.41 George Elliott U17 Chelmsford
2 04:24.91 Billy White U17 Brighton Phoenix
3 04:26.97 Jamie Dee U17 Shaftesbury Barnet
4 04:33.58 Jacob Platt U17 Andover
5 04:33.86 Callum Charleston U17 Chelmsford
6 04:40.03 Archie Rippin U17 Marshall Milton Keynes
7 04:41.11 Dominic Taylor U17 Taunton
8 04:43.64 Owen Seamark U17 Marshall Milton Keynes
9 04:52.37 Dan Wilde U15 Taunton
.
.
. BMC Mile A (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 04:42.39 Alison Leonard
2 04:43.59 Stevie Stockton Vale Royal / Loughborough Uni
3 04:46.38 Sarah Mcdonald U23 Jarrow & Hebburn / Birmingham Uni
4 04:50.12 Katrina Wootton Coventry / Coventry Uni / Bedford &
5 04:51.75 Tina Harris New Zealand
6 04:53.43 Katherine Turner U23 Team Bath / Cambridge Uni
7 04:53.79 Niamh Boland Crusaders / Ireland
8 04:56.32 Becky Straw U20 Birchfield H
.
.
. BMC Frakn Howill Mile (U15 / U17)
.
Posn Time Name Club
1 04:58.66 Sophie Tooley U15 West Suffolk
2 05:01.57 Gemma Shepherd U17 Team Bath
3 05:05.20 Lydia Hallam U17 Havering Mayesbrook
4 05:06.82 Heidi Davies U17 Brecon / Powys Schs
5 05:10.61 Danielle Webb U17 Liverpool H
6 05:14.27 Sarah Chapman U17 Windsor Slough Eton & Hounslow
7 05:18.19 Josie Czura U13 City Of Portsmouth
8 05:25.71 Tory Mobley U17 Banbury
9 05:26.70 Lily Carmichael U15 Rugby & Northampton
10 05:27.20 Sophie Botham U15 Marshall Milton Keynes
11 05:28.72 Ellie Welch U17 Corby
12 05:30.01 Hannah Willis U15 Bracknell Ac
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 07:08.77 Holly Barwick U15 Abingdon
2 07:20.36 Shea Rabett U15 Banbury Harriers
3 07:34.28
4 07:54.77 Jack Kovalik U17 Summer School
5 07:59.07 Clemence Grosgogeat U17 Summer School
6 08:35.53 Eve Bromberg U17 Summer School
7 08:43.05 Zue Wei Leong U17 Summer School
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 05:42.29 Simon Proctor Headington Road Runners
2 05:52.75 Luca Rade U17 Summer School
3 06:09.05 Rachel Burton U13 Radley
4 06:18.32 Katie Strange U13 Team Bath
5 06:31.13 Charlotte Barwick U13 Abingdon
6 06:40.80 George Tsverik Headington Road Runners
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 05:09.95 Thomas Proctor-legg Headington Road Runners
2 05:15.64 Thomas Cassidy
3 05:16.28 Brian Gray Silson Joggers
4 05:17.09 Storm Sunderland U17 Ocac
5 05:20.33 Tim Mccrow Banbury Harriers
6 05:20.85 Martin Ludford V55 Brat
7 05:28.41 Edward Tolhurst Stratford-upon-avon Ac
8 05:36.88 Stewart Thorp Oxford City Ac
9 05:40.54 Nick Seagrave
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 04:59.84 Fergus Campbell Headington Road Runners
2 05:02.51 Stephen Shanks Victoria Park Harriers & Tower
3 05:03.56 Colin Dalton V45 New South Wales Masters Athleti
4 05:04.08 Megan Humphries U17 Oxford City
5 05:14.49 Elliot Deering U15 Shaftesbury Barnet Ac
6 05:19.49 Nick Barwick Abingdon
7 05:22.75 Gregor Kelling U15 Banbury Harriers
8 05:25.25 Robert Dowse Brat
9 05:31.56 Emily Thompson U15 Banbury Harriers
10 05:48.10 Caitlin Bradley U23 Banbury Harriers
11 06:33.94 Hongbin Chen U23
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 04:40.68 Daniel Robinson Brat
2 04:41.62 Mark Ince Brat
3 04:47.70 Niall Robinson Brighton & Hove Ac
4 04:52.44 Alex Betts Ouccc
5 04:53.38 Rob Noble Ouccc
6 04:57.23 Danny Tolhurst Stratford-upon-avon Ac
7 04:58.03 Thomas Gostelow U15 Charnwood Ac
8 04:59.66 Jason Bruce Abingdon
9 05:01.89 Stephen Maguire Severn Ac
10 05:06.33 Alexander Bevan U15 Peterborough Ac
.
.
. Open Mile
.
Posn Time Name Club
1 04:32.14 Martin Footman Worthing
2 04:34.86 Tim Carter Brat
3 04:35.59 Peter Crisp Newbury Ac
4 04:36.74 Matt Holmes U20 Sale Harriers
5 04:38.43
6 04:39.37 James Bolton Woodstock Harriers Ac
7 04:39.53 Chris Fullerton Tipton Harriers
8 04:44.24 Matthieu Marshall U20 Oxford City
9 04:46.26 Jamie Darling Blackheath And Bromley
10 04:46.42 Steven Underwood Southampton Ac
11 04:46.43 Peter Haarer V45 Ranelagh Harriers
12 04:48.69 Maxwell Robinson Headington Road Runners
13 05:01.64 Andrew Norton Notts Ac
.
.
. BMC 3000m A (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 08:06.36 Philip Hurst Elswick / Sunderland Uni
2 08:08.68 Neilson Hall Bedford & County / Herts Phoenix
3 08:09.50 Alex Cornwell U23 Woodford Green Essex Ladies / Bir
4 08:12.61 John Mcdonnell U23 Luton / St. Mary's Uni
5 08:14.59 Nick Goolab Belgrave
6 08:17.03 Paul Thompson U23 Brat / St. Mary's Uni
7 08:22.27 Matthew Shirling U20 Liverpool H
8 08:27.82 Chris Hartley Thames Valley / Australia
9 08:30.01 Gavin Hill Sale Harriers Manchester
10 08:32.32 Joshua Grace U23 Aldershot Farnham & District / S
11 08:33.56 Sam Mitchell Notts / Royal Air Force / Worcester
12 08:34.11 Robert Galt U23 Stroud / Uwe
13 08:43.34 James Bailey Sale Harriers Manchester / Loughb
.
.
. BMC 3000m B (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 08:24.43 Alex Dunbar U23 City Of Norwich / St. Mary's Uni
2 08:26.60 Tom Straw U23 Lincoln Wellington
3 08:27.80 Luca Russo U23 Tonbridge / St. Mary's Uni
4 08:28.08 Matt Leach U23 Bedford & County / Cambridge Uni /
5 08:29.77 Sean Fontana Victoria Park City Of Glasgow / G
6 08:31.96 Chris Perry Vale Royal / Loughborough Uni / Liv
7 08:37.61 Sam Densham U23 Charnwood / Loughborough Uni
8 08:38.43 Brett Halliwell U23 Stroud / Yate
9 08:41.43 Dave Ragan Basingstoke & Mid Hants / Sheffie
10 08:46.42 Sam Eglen U20 Aldershot Farnham & District
11 08:46.76 Daniel Thorne Reading Ac / Brunel Uni
12 08:52.21 Stephen Mears Charnwood / Loughborough Uni / Harr
13 08:57.57 Ellis Cross U17 Tamworth
14 09:04.26 George Buttery U23 Charnwood / Loughborough Uni
.
.
. BMC 3000m A (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 09:18.29 Lauren Deadman Havering Mayesbrook / Loughboroug
2 09:24.91 Gemma Kersey U23 Basildon / Middlesex Uni
3 09:35.68 Elle Baker Stockport
4 09:39.27 Juliet Potter Charnwood
5 09:52.85 Ashley Gibson Morpeth / Gateshead
6 10:08.24 Laura-jane Day U23 Notts / Nottingham Uni
7 10:18.93 Gemma Hillier Charnwood / Loughborough Uni
.
.
. BMC 5000m A (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 14:18.38 Nicholas Torry V35 Serpentine / Kent
2 14:37.97 Marc Hobbs Swansea
3 14:42.13 Daniel Woodgate U23 Luton / St. Mary's Uni
4 14:42.71 Paul Martelletti Victoria Park & Tower Hamlets
5 14:42.82 James Kelly Belgrave / A.d. Marathon
6 14:43.93 Santiago De La Fuente V35 Spain
7 14:45.09 Josh Guilmant Brighton Phoenix
8 14:47.24 Callum Hawkins U23 Kilbarchan / West Of Scotland Uni
9 14:48.48 Steven Naylor Bedford & County
10 14:49.28 Toby Loveridge U23 Liverpool Pembroke Sefton / St. M
11 15:01.11 Sebastian Duffy City Of Stoke
12 15:14.45 David Bruce Highgate / Oxford City
13 15:50.12 Neil Phillips Aldershot Farnham & District / S
14 15:58.26 Ben Russell Liverpool H / Liverpool Uni
.
.
. BMC 5000m B (Mens)
.
Posn Time Name Club
1 14:40.08 Ben Connor U23 Derby / Providence Col
2 14:57.01 Kevin Rojas Brighton & Hove
3 15:04.14 Richard Brown Lincoln Wellington
4 15:12.01 Matthew Revier Southampton
5 15:15.28 Luke Humphreys V35 Bedford & County
6 15:19.91 Steven Phillips Southampton
7 15:20.70 Ed Banks Brat
8 15:21.17 Kev Mason Worthing
9 15:21.71 Jarratt Perkins Notts / Nottingham Trent Uni
10 15:41.85 Kerrick Hesse U23 Shettleston / Scb Berlin / Glasgow
11 15:45.37 James Rodgers Clevedon / Swansea Uni
12 15:47.83 Jack Gregory U23 Reading Ac / Southampton Uni
13 16:02.62 Faron Hesse Scb Berlin / Imperial College / Ger
14 16:51.24 Rowan Preece U20 Taunton
.
.
. BMC 5000m A (Womens)
.
Posn Time Name Club
1 15:42.80 Judit Pla V35 Spain
2 16:05.30 Emily Stewart U23 Edinburgh Ac / Newcastle Uni
3 16:36.76 Valerie Lehmann Switzerland
4 17:04.11 Kate Goodhead Bristol & West
5 17:16.47 Sarah Kemshall Scunthorpe / York St John Univers
6 17:27.69 Bryony Proctor Aldershot Farnham & District / S