2013 Third Annual Rock CF

back to results

Mar. 24, 2013

2013 Third Annual Rock CF
Grosse Ile, MI
Provided by Everal Race Management


Rock CF Rivers Half Marathon
March 24, 2013

Scroll/Swipe to right
if results are cutoff


--------------------------------------------------------------------------------
Results By Everal Race Management
--------------------------------------------------------------------------------

Female Overall Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Gryniewicz Grosse Pointe Woods 302 23 8 1:22:51 6:19/M
Top


Male Overall Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Andersen Milford MI 20 26 1 1:09:56 5:20/M
Top


Female Masters Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Casey Bain Haslett MI 51 44 64 1:35:30 7:17/M
Top


Male Masters Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Claudio Salas Allen Park MI 674 42 2 1:17:52 5:57/M
Top


Missing Information




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Dermody Grosse Ile MI 199 ** 144 1:44:44 8:00/M
Top


Female 14 & under




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lauren Charney Grosse Ile MI 135 13 322 1:57:49 9:00/M
2 Rachel Lahaie Mount Pleasant MI 446 3 515 2:12:15 10:06/M
3 Alexandria Lividini Brownstown MI 899 12 690 2:36:47 11:58/M
Top


Male 14 & under




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jackson Kelly Grosse Ile MI 401 14 442 2:05:20 9:34/M
2 Josh Luhssen Niles MI 474 10 578 2:18:20 10:34/M
Top


Female 15 to 19




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Christina Hoelzle Grosse Ile MI 342 18 82 1:38:12 7:30/M
2 Rachel Nelson Ann Arbor NY 566 19 118 1:42:09 7:48/M
3 Madison Pegouske Hoover AL 598 16 156 1:45:15 8:02/M
4 Caitlin Camper Hoover AL 121 16 171 1:46:32 8:08/M
5 Jen Coombs Lincoln Park MI 160 19 270 1:54:41 8:45/M
6 Hannah Wetherholt Lake Orion MI 830 18 280 1:55:35 8:49/M
7 Brooke Treece Lake Orion MI 793 18 436 2:05:10 9:33/M
8 Samantha Sonderman Lake Orion MI 738 18 500 2:11:06 10:00/M
9 Savanna Deaven Brighton MI 189 16 526 2:13:08 10:10/M
10 Bethany Shiguango Dexter MI 704 16 599 2:21:39 10:49/M
11 Taylor Cowan Grand Blanc MI 165 19 725 2:45:26 12:38/M
Top


Male 15 to 19




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jay Gray Romulus MI 291 17 71 1:36:28 7:22/M
2 Mustapha Zorgati Herron MI 867 17 83 1:38:13 7:30/M
3 Mitchell Henschel Chelsea MI 325 16 105 1:41:28 7:45/M
4 Jake Blythe Trenton MI 91 16 128 1:43:30 7:54/M
5 Luke Barwikowski Grosse Ile MI 68 16 169 1:46:11 8:06/M
6 Cameron Colwell Grosse Ile MI 884 15 242 1:52:29 8:35/M
7 Barry Jensen Grosse Ile MI 374 17 441 2:05:16 9:34/M
8 Mitchell Williams Grosse Ile MI 840 17 467 2:07:54 9:46/M
9 Shane Mitchell Grosse Ile MI 545 16 547 2:14:44 10:17/M
10 Ben Parkhurst Southgate MI 590 19 557 2:15:50 10:22/M
11 Billy Hyden Clarkston MI 362 17 589 2:20:32 10:44/M
12 Mason Bauer Alpena MI 70 16 705 2:40:27 12:15/M
13 Cassar Erick Livonia MI 242 19 730 2:46:07 12:41/M
Top


Female 20 to 24




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Becca Mann Redford MI 482 23 63 1:35:29 7:17/M
2 Haley Knoll Mount Pleasant MI 902 23 88 1:38:56 7:33/M
3 Rachael Greuber University Heights 294 20 116 1:42:03 7:47/M
4 Celia MacPhail Ann Arbor MI 479 21 136 1:44:06 7:57/M
5 Robin Coolsaet Royal Oak MI 159 23 152 1:45:04 8:01/M
6 Ashley Thibodeau Ann Arbor MI 778 21 167 1:46:08 8:06/M
7 Courtney Mercier Ann Arbor MI 524 23 181 1:47:20 8:12/M
8 Anne McGinnis Ann Arbor MI 513 23 202 1:48:40 8:18/M
9 Sheryl Jager Wyandotte MI 369 24 219 1:50:01 8:24/M
10 Alison Toivola Ann Arbor MI 786 23 252 1:53:24 8:39/M
11 Sheila Waslawski Ann Arbor MI 819 21 253 1:53:27 8:40/M
12 Kyrie Hungerford Ann Arbor MI 358 23 255 1:53:33 8:40/M
13 Kara Mihalic Fairview PA 530 20 267 1:54:27 8:44/M
14 Kaci Navarre Trenton MI 561 24 272 1:54:46 8:46/M
15 Vanessa Johnson Ann Arbor MI 383 23 294 1:56:27 8:53/M
16 Sarah Harwood Grosse Ile MI 318 22 321 1:57:38 8:59/M
17 Alexandra Gold Berkley MI 281 24 346 1:58:51 9:04/M
18 Ann Visintainer Shaker Heights OH 808 24 358 1:59:33 9:08/M
19 Joanna Hoeberling Galesburg MI 340 21 372 2:00:12 9:11/M
20 Kristen Pungitore Elizabeth PA 630 24 396 2:01:29 9:16/M
21 Elizabeth Miller Trenton MI 536 24 409 2:02:15 9:20/M
22 Sophie Harrison Troy MI 315 20 447 2:05:36 9:35/M
23 Brittany Hoekstra Clinton Twp MI 341 24 477 2:08:49 9:50/M
24 Alyse Burgeson Clinton Twp MI 110 24 478 2:08:50 9:50/M
25 Nicole Shellenbarger Erie PA 701 20 480 2:08:56 9:51/M
26 Lauren Underwood Warren MI 799 22 504 2:11:28 10:02/M
27 Rachel Porter Lake Orion MI 619 20 512 2:12:05 10:05/M
28 Chelsey Kim Haske Charlevoix MI 319 21 513 2:12:06 10:05/M
29 Brynn Doherty Mclean VA 216 20 532 2:13:26 10:11/M
30 Katie Warner East Amherst NY 818 21 533 2:13:27 10:11/M
31 Samantha Fraser Midland MI 265 22 546 2:14:43 10:17/M
32 Rebecca Drzewicki Grand Rapids MI 224 24 573 2:17:51 10:31/M
33 Rachel Stalder Southgate MI 748 24 596 2:20:55 10:45/M
34 Klare Wagner Shelby Twp. MI 811 21 605 2:22:35 10:53/M
35 Heather MacLean Canton MI 477 21 606 2:22:35 10:53/M
36 Stephanie Susko Wyandotte MI 761 23 619 2:23:48 10:59/M
37 Caroline Dobbins Detroit MI 213 23 671 2:31:02 11:32/M
38 Meghan Miller Grand Rapids MI 540 24 679 2:32:40 11:39/M
39 Brittany McAughey Riverview MI 900 24 685 2:33:37 11:44/M
40 Hayley Cave Bloomfield Hills M 132 21 701 2:39:03 12:08/M
41 Renate Hanschmann Davison MI 314 20 719 2:44:42 12:34/M
42 Laura Kisthardt Hudson OH 410 22 723 2:45:23 12:37/M
43 Sarah Castellano University Heights 128 22 724 2:45:23 12:37/M
44 Elizabeth Kilpatrick Grosse Ile MI 879 21 753 2:55:57 13:26/M
45 Kristen Entwistle Lansing MI 241 22 790 3:32:13 16:12/M
46 Bailey Palomba Leamington ONT 586 21 797 3:42:39 17:00/M
Top


Male 20 to 24




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Zach Church Dearborn MI 144 22 68 1:36:13 7:21/M
2 David Schillero Garfield Heights O 686 20 115 1:42:02 7:47/M
3 Kyle Long Carleton MI 871 20 159 1:45:35 8:04/M
4 Thomas Vander Schaaf Grosse Pointe MI 805 22 165 1:45:58 8:05/M
5 Erik Dondzila Canton MI 218 24 193 1:48:13 8:16/M
6 Andy Sparling Lake Orion MI 741 24 206 1:49:00 8:19/M
7 Michael Gong Mansfield OH 283 20 268 1:54:27 8:44/M
8 Alexander Medvedeff Midland MI 519 20 292 1:56:24 8:53/M
9 Jordan Lawrence Commerce Twp. MI 453 23 295 1:56:28 8:53/M
10 Kevin Mason Macomb MI 495 23 341 1:58:38 9:03/M
11 Robert Aggan Cleveland OH 5 24 349 1:58:56 9:05/M
12 Brandon Miller Galesburg MI 533 24 373 2:00:13 9:11/M
13 Rick Kubrak Seven Hills OH 434 24 417 2:02:50 9:23/M
14 George Grzywacz Clinton Township M 303 22 444 2:05:29 9:35/M
15 Mike Ferdinande Macomb MI 252 20 506 2:11:45 10:03/M
16 Philip Kerby Grosse Pointe Woods 404 23 514 2:12:14 10:06/M
17 Eric Zulewski Newport MI 869 24 516 2:12:22 10:06/M
18 Martin Renaud Bright's Grove ONT 647 23 552 2:14:57 10:18/M
19 Craig Sidol North Royalton OH 711 23 608 2:22:42 10:54/M
20 Kyle Vermette University Heights 806 23 659 2:29:10 11:23/M
21 Mitchel Palomba Leamington ONT 587 22 674 2:31:40 11:35/M
22 Michael Salsaa Detroit MI 675 23 721 2:44:55 12:35/M
Top


Female 25 to 29




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nicole Reames Richland MI 892 26 46 1:31:37 7:00/M
2 Lauren Fletcher Trenton MI 256 27 97 1:40:03 7:38/M
3 Katie Muliett Redford MI 553 29 107 1:41:44 7:46/M
4 Jessica Tecca Mason MI 774 28 135 1:43:57 7:56/M
5 Emily Sitek Wyandotte MI 723 27 138 1:44:21 7:58/M
6 Michelle Petrusak Howell MI 608 26 142 1:44:27 7:58/M
7 Kristin Milligan Livonia MI 542 29 143 1:44:32 7:59/M
8 Norah Franklin Windsor ONT 262 29 168 1:46:10 8:06/M
9 Nicole Jenkins Birmingham MI 371 29 205 1:48:44 8:18/M
10 Lauren Terese Beattie Southgate MI 873 25 209 1:49:16 8:20/M
11 Becca Rueble Detroit MI 668 27 233 1:51:30 8:31/M
12 Sarah Poore Monroe MI 617 29 247 1:52:54 8:37/M
13 Jaclene Glunz Commerce Twp MI 279 27 273 1:54:47 8:46/M
14 Megan Sokol Clarkston MI 737 28 291 1:56:23 8:53/M
15 Megan Ake Livonia MI 12 29 299 1:56:43 8:55/M
16 Jennifer Hsu Ann Arbor MI 876 28 300 1:56:45 8:55/M
17 Becky Howard Hilliard OH 352 26 375 2:00:20 9:11/M
18 Megan O'Leary Canton MI 908 27 377 2:00:25 9:12/M
19 Christin Cave Ann Arbor MI 131 29 394 2:01:27 9:16/M
20 Laura Burkhardt Auburn Hills MI 114 29 398 2:01:35 9:17/M
21 Casey Laughlin Royal Oak MI 451 26 402 2:02:00 9:19/M
22 Jennifer Baumann Plymouth MI 71 29 418 2:02:52 9:23/M
23 Diane Kwiatkowski Windsor ONT 440 26 424 2:03:42 9:27/M
24 Pauline Krupa Oak Park MI 431 27 433 2:04:46 9:31/M
25 Tyacie Corle Ann Arbor MI 161 29 495 2:10:34 9:58/M
26 Kristina Shultz Bowling Green OH 709 29 496 2:10:37 9:58/M
27 Elizabeth Dorris Allen Park MI 220 28 497 2:10:46 9:59/M
28 Cara Jo Miller Detroit MI 534 28 499 2:10:48 9:59/M
29 Gabrielle Popp Wyandotte MI 618 27 503 2:11:23 10:02/M
30 Melissa Kinghorn Windsor ONT 409 27 508 2:11:48 10:04/M
31 Holli Pletz Troy MI 614 26 537 2:14:13 10:15/M
32 Patricia Breen Saint Clair Shores 100 27 549 2:14:52 10:18/M
33 Michelle Adamski Saint Claire Shores 9 29 566 2:16:47 10:26/M
34 Bridget Dolan Parma OH 217 25 607 2:22:37 10:53/M
35 Marcela Quintero Melvindale MI 635 29 646 2:27:30 11:16/M
36 Melissa Haagsma Hudsonville MI 310 29 656 2:28:59 11:22/M
37 Jennifer Patrishkoff Rochester MI 593 28 660 2:29:11 11:23/M
38 Tracy McCormick Rockwood MI 510 25 672 2:31:02 11:32/M
39 Erika Badour Flint MI 50 28 696 2:38:05 12:04/M
40 Valerie Prettyman Fife Lake MI 626 28 702 2:39:37 12:11/M
41 Caitlin Williams Clinton MI 836 27 704 2:40:13 12:14/M
42 Dawn Allen Plymouth MI 16 29 709 2:42:11 12:23/M
43 Maria Jiannuzzi Columbus OH 376 26 744 2:51:01 13:03/M
44 Ashley Lehman Ferndale MI 457 29 761 2:57:49 13:34/M
45 Rebekah Coleman Detroit MI 150 27 771 3:02:05 13:54/M
Top


Male 25 to 29




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Isaac Sorkin Ann Arbor MI 739 27 7 1:22:40 6:19/M
2 Chris Dresser Ann Arbor MI 223 29 9 1:23:15 6:21/M
3 Daniel Kysela Pittsburgh PA 442 27 26 1:27:00 6:38/M
4 Patrick Frost Novi MI 266 29 33 1:28:23 6:45/M
5 Yefeng Shen Ann Arbor MI 702 29 34 1:28:48 6:47/M
6 John Kremer Newport MI 425 27 38 1:29:38 6:51/M
7 Christian Proebsting Ann Arbor MI 627 28 40 1:30:23 6:54/M
8 William Staab Grosse Ile MI 746 29 44 1:30:52 6:56/M
9 Danny Wells Ann Arbor MI 825 28 79 1:37:35 7:27/M
10 Michael Gelman Ann Arbor MI 275 29 92 1:39:32 7:36/M
11 Ryan Glunz Commerce Twp MI 278 29 94 1:39:51 7:37/M
12 David Adamski Utica MI 8 27 98 1:40:09 7:39/M
13 Steven Anteau Flat Rock MI 29 29 104 1:41:23 7:44/M
14 Eric Byington Grand Rapids MI 120 26 126 1:43:17 7:53/M
15 Kyle Kiffer Berea OH 407 25 127 1:43:23 7:54/M
16 Stephen Demare Bloomfield Hills M 195 25 150 1:44:59 8:01/M
17 Kirke Anderson Elsass Detroit MI 23 26 184 1:47:29 8:12/M
18 Charles Shivel Lincoln Park MI 706 28 217 1:49:50 8:23/M
19 Scott Sweeney Royal Oak MI 763 29 262 1:54:07 8:43/M
20 Travis Augustine Northville MI 41 27 329 1:58:06 9:01/M
21 Ryan Krichiver Wyandotte MI 428 25 380 2:00:30 9:12/M
22 Tom Daly Southgate MI 174 28 400 2:01:49 9:18/M
23 Eric Engel South Lyon MI 240 26 421 2:03:06 9:24/M
24 Thomas Murray Ann Arbor MI 555 26 425 2:03:46 9:27/M
25 Mike Chyman Raleigh NC 897 25 431 2:04:34 9:31/M
26 James R Lightbody Bloomfield Hilld M 465 26 448 2:05:43 9:36/M
27 Ben Hopkins Ann Arbor MI 349 25 543 2:14:27 10:16/M
28 Daniel Stack Flint MI 747 28 548 2:14:46 10:17/M
29 Geoff Renaud Windsor MI 646 26 551 2:14:57 10:18/M
30 Jurell Sison University Hts. OH 719 25 602 2:22:19 10:52/M
31 Mike Gribbin Saint Clair Shores 296 26 686 2:34:06 11:46/M
32 William Krueger Traverse City MI 430 29 712 2:42:55 12:26/M
33 Jeffrey Martin Riverview MI 492 26 732 2:47:07 12:45/M
Top


Female 30 to 34




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stephanie Jones Jefferson OH 387 34 11 1:24:21 6:26/M
2 Brittany Galisdorfer Detroit MI 270 30 17 1:25:26 6:31/M
3 Stephanie Smith Detroit MI 734 31 18 1:25:34 6:32/M
4 Katie Singer Detroit MI 718 32 36 1:29:06 6:48/M
5 Amanda Wolski Dearborn MI 847 32 53 1:33:20 7:07/M
6 Laurie Vance Royal Oak MI 804 32 56 1:34:13 7:12/M
7 Stephanie Kapanowski Southgate MI 394 34 73 1:36:50 7:24/M
8 Katherine Alft Wauwatosa MI 15 30 100 1:40:28 7:40/M
9 Rebecca Bosman Troy MI 97 31 103 1:41:15 7:44/M
10 Kimberly Lafferty Saint Clair Shores 445 30 195 1:48:22 8:16/M
11 Jessica Miller Ann Arbor MI 538 30 199 1:48:29 8:17/M
12 Melissa Jenness Grosse Pointe Park 373 34 200 1:48:29 8:17/M
13 Emily Smith Flat Rock MI 731 31 204 1:48:44 8:18/M
14 Tammy Korunes Shelby Township MI 416 33 224 1:50:40 8:27/M
15 Alison Torreano Ann Arbor MI 787 32 230 1:51:14 8:29/M
16 Hilary Jacobsen Oxford MI 368 33 236 1:51:43 8:32/M
17 Lisa Ferguson Plymouth MI 253 30 240 1:52:07 8:34/M
18 Erin Kelly Detroit MI 400 32 275 1:55:22 8:48/M
19 Tracy Holloway Riverview MI 344 34 283 1:55:43 8:50/M
20 Natalie Keirl Lasalle ONT 399 34 286 1:55:59 8:51/M
21 Sarah Townsend Allen Park MI 790 34 313 1:57:31 8:58/M
22 Jennifer Edwards Grosse Ile MI 232 32 319 1:57:35 8:59/M
23 Valerie McCarthy Trenton MI 508 33 320 1:57:37 8:59/M
24 Hilary Johnson Canton MI 379 32 327 1:57:59 9:00/M
25 Leigh Ann Sitek Wyandotte MI 724 31 342 1:58:40 9:04/M
26 Sarah Grutza Royal Oak MI 300 32 357 1:59:32 9:07/M
27 Danielle Debusman Grosse Pointe Woods 191 32 359 1:59:36 9:08/M
28 Julie Frascarelli Westland MI 264 30 363 1:59:55 9:09/M
29 Alaina Arakelian Southgate MI 33 32 382 2:00:55 9:14/M
30 Katherine Krengel Dearborn MI 427 33 384 2:01:07 9:15/M
31 Kelly Eighmey Brownstown MI 236 34 391 2:01:21 9:16/M
32 Melissa Ratliff Taylor MI 638 33 392 2:01:23 9:16/M
33 Jessica Ericson Clinton Township M 243 33 428 2:04:08 9:29/M
34 Hollie Tanguay Trenton MI 769 34 460 2:07:16 9:43/M
35 Suzanne Olsen Riverview MI 579 33 461 2:07:22 9:43/M
36 Julie Richards Bay City MI 654 30 474 2:08:21 9:48/M
37 Jen Cornell Ypsilanti MI 162 30 493 2:10:16 9:57/M
38 Liz Wright Hazel Park MI 851 33 505 2:11:33 10:03/M
39 Patricia Metzger-Roberts Kalamazoo MI 528 31 510 2:11:58 10:04/M
40 Jennifer Higham Novi MI 333 32 518 2:12:27 10:07/M
41 Rachel Faber Brighton MI 247 30 529 2:13:12 10:10/M
42 Laura Fehervary Royal Oak MI 251 34 534 2:13:52 10:13/M
43 Mandyk1633@hotm Kwarsick Westland MI 439 30 536 2:13:57 10:14/M
44 Samantha Webber Mount Clemens MI 820 32 550 2:14:56 10:18/M
45 Angie Riggs Monroe MI 882 34 553 2:15:00 10:18/M
46 Tiffany Honey Clawson MI 346 33 559 2:15:54 10:22/M
47 Amanda Goodell Grosse Pointe Woods 285 30 568 2:17:01 10:28/M
48 Kellie McInchak Dexter MI 515 32 579 2:18:21 10:34/M
49 Emily Houser Farmington Hills M 351 30 586 2:19:53 10:41/M
50 Cathy Zahina Milan MI 861 31 600 2:21:48 10:49/M
51 Lisa Guitar Taylor MI 307 34 601 2:22:01 10:50/M
52 Stephanie Beres Troy MI 80 30 603 2:22:29 10:53/M
53 Anna Passalacqua Livonia MI 592 32 624 2:24:11 11:00/M
54 Jena Hoffman Redford MI 343 33 640 2:27:05 11:14/M
55 Melissa Pardo Livonia MI 589 33 642 2:27:22 11:15/M
56 Jennifer Bluhm Linden MI 90 33 647 2:27:43 11:17/M
57 Leslie Aris Ypsilanti MI 34 32 669 2:30:27 11:29/M
58 Abbey Raike Toledo OH 636 32 677 2:32:11 11:37/M
59 Cynamyn Williams Piqua OH 837 31 688 2:35:15 11:51/M
60 Sarah Karabelski Holloman Afb NM 395 30 689 2:35:18 11:51/M
61 Stacy Soden Monroe MI 735 34 698 2:38:52 12:08/M
62 Christina Hamza Grosse Ile MI 312 32 706 2:40:28 12:15/M
63 Rose Shuryan Lincoln Park MI 710 34 710 2:42:46 12:25/M
64 Lara Danis St. Clair Shores M 177 34 741 2:50:01 12:59/M
65 Heather Poddany Oregon OH 615 30 743 2:50:48 13:02/M
66 Sarah Lauinger Roseville MI 452 30 747 2:52:15 13:09/M
67 Monica Little Canton MI 467 30 749 2:54:24 13:19/M
68 Jennifer Frarer Brownstown Township 263 34 780 3:09:39 14:29/M
Top


Male 30 to 34




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joshua Skampo Monroe MI 725 30 5 1:21:33 6:14/M
2 William Broadbent Rochester Hills MI 103 33 16 1:25:16 6:31/M
3 Yaakov Herskovitz Ann Arbor MI 329 31 19 1:25:57 6:34/M
4 Justin Senkbeil Livonia MI 697 30 28 1:27:47 6:42/M
5 Russell Jensen Mount Pleasant MI 375 32 30 1:27:55 6:43/M
6 Steven Brindamour Tecumseh MI 101 31 62 1:35:23 7:17/M
7 Michael Guerrero Ann Arbor MI 304 30 70 1:36:20 7:21/M
8 Dan Hool South Lyon MI 347 31 95 1:40:01 7:38/M
9 Jason Babula Riverview MI 48 31 101 1:40:51 7:42/M
10 Michael Miedema Harper Woods MI 529 32 113 1:41:53 7:47/M
11 Vassilis Jacobs Detroit MI 367 33 114 1:41:59 7:47/M
12 Ron O'Connor Detroit MI 575 32 123 1:43:07 7:52/M
13 Chris Kapanowski Southgate MI 393 33 139 1:44:23 7:58/M
14 Cory Roupe New Boston MI 665 34 175 1:46:58 8:10/M
15 Leon Kashawlic Novi MI 396 34 177 1:47:13 8:11/M
16 Jason Martin Taylor MI 491 32 180 1:47:19 8:12/M
17 Tad Hill Livonia MI 901 34 198 1:48:25 8:17/M
18 Michael Thompson New Boston MI 782 32 213 1:49:40 8:22/M
19 Tahuanty Pena Livonia MI 600 34 223 1:50:22 8:25/M
20 James Kupras Farmington MI 436 33 231 1:51:27 8:30/M
21 Mark Ferguson Wyandotte MI 883 34 232 1:51:29 8:31/M
22 Reed Hoyer Ann Arbor MI 355 33 244 1:52:32 8:35/M
23 Ryan Lubera Lake Orion MI 903 34 256 1:53:35 8:40/M
24 Corey Thon Owosso MI 783 30 287 1:56:04 8:52/M
25 Carl Siggett Jr. Belleville MI 714 31 303 1:57:00 8:56/M
26 Thomas Samataro Macomb MI 676 33 336 1:58:16 9:02/M
27 Jeffrey Swajaen Clinton Township M 762 33 337 1:58:18 9:02/M
28 Adam Fehervary Royal Oak MI 250 33 369 2:00:02 9:10/M
29 Joseph Masson Allen Park MI 497 30 408 2:02:14 9:20/M
30 Jeff Lance Ann Arbor MI 448 30 434 2:04:56 9:32/M
31 Joe Anteau Jackson MI 28 32 438 2:05:12 9:33/M
32 Mostafa Elgamal Southfield MI 238 33 455 2:06:26 9:39/M
33 Corbin Reynolds Madison Heights MI 648 32 466 2:07:40 9:45/M
34 Jaime Breckenridge Rochester MI 99 30 485 2:09:42 9:54/M
35 Michael Kovalchick Lincoln Park MI 418 32 494 2:10:24 9:57/M
36 James Liegghio Washington Twp MI 463 34 576 2:18:11 10:33/M
37 Shimron Trammell Madison Heights MI 791 33 615 2:23:17 10:56/M
38 Jimmy Menkhaus Cincinnati OH 522 32 658 2:29:10 11:23/M
39 Nick Sitarski Ypsilanti MI 722 31 664 2:29:28 11:25/M
40 Joseph McKay Wyandotte MI 516 34 668 2:30:08 11:28/M
41 Satya Koya Detroit MI 420 34 722 2:44:56 12:35/M
42 Dennis Sauve Commerce Township 682 30 758 2:57:06 13:31/M
Top


Female 35 to 39




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Laurie Bonasso Grosse Pointe Woods 93 39 108 1:41:44 7:46/M
2 Krista Bohnenstiehl Southfield MI 906 36 120 1:42:33 7:50/M
3 Jami Linn Farmington Hills M 466 39 133 1:43:42 7:55/M
4 Nicole Ozimek Taylor MI 582 39 134 1:43:44 7:55/M
5 Jamie Baker Grosse Pointe Park 55 36 141 1:44:26 7:58/M
6 Heather Sandlin Wyandotte MI 679 39 161 1:45:40 8:04/M
7 Jessica Carrier Clinton Township M 126 37 164 1:45:53 8:05/M
8 Kelly Slinglend Wyandotte MI 727 36 173 1:46:43 8:09/M
9 Melissa Armatis Wyandotte MI 35 39 179 1:47:18 8:11/M
10 Ashley Mardossian South Lyon MI 483 39 212 1:49:35 8:22/M
11 Megan Berry Pleasant Ridge MI 83 35 228 1:50:58 8:28/M
12 Kelley Kozloff Ann Arbor MI 421 36 245 1:52:32 8:35/M
13 Zoe Metro Ypsilanti MI 527 37 249 1:53:03 8:38/M
14 Julie Nicke Rochester MI 568 38 259 1:53:54 8:42/M
15 Rachael Ayotte Farmington Hills M 45 36 263 1:54:16 8:43/M
16 Shannon Savitskie Allen Park MI 683 35 271 1:54:45 8:46/M
17 Rachel Mayer Roseville MI 501 39 290 1:56:13 8:52/M
18 Cheryl Parks Wyandotte MI 591 38 302 1:56:48 8:55/M
19 Karyn Grey Livonia NY 295 38 310 1:57:21 8:57/M
20 Zoe Thompson Ann Arbor MI 781 37 312 1:57:24 8:58/M
21 Lynn Swindall Oak Creek WI 764 38 339 1:58:33 9:03/M
22 Amber McNew Taylor MI 518 36 344 1:58:49 9:04/M
23 Amy Anikewich Fraser MI 26 35 348 1:58:52 9:04/M
24 Rachel Weiss Byron Center MI 823 37 350 1:59:00 9:05/M
25 Erin Wort Taylor MI 849 35 351 1:59:04 9:05/M
26 Tamra Whitaker Oxford MI 832 37 356 1:59:31 9:07/M
27 Melanie Rice Brownstown MI 652 37 364 1:59:56 9:09/M
28 Tracey Broglin Garden City MI 104 38 368 2:00:01 9:10/M
29 Ann Marie Holmes Riverview MI 345 38 393 2:01:24 9:16/M
30 Rosemary Barbera Tecumseh ONT 61 39 414 2:02:40 9:22/M
31 Carol Purcell Canton MI 631 36 420 2:03:00 9:23/M
32 Lisa Luth Shelby Township MI 475 39 426 2:04:04 9:28/M
33 Amy Threlkeld Macomb MI 888 36 427 2:04:05 9:28/M
34 Jennifer Samuelson Birch Run MI 678 36 429 2:04:17 9:29/M
35 Nicole Peddycord Chesterfield MI 595 39 435 2:05:05 9:33/M
36 Lindsay Sitarski South Lyon MI 721 35 439 2:05:15 9:34/M
37 Natasha Arnold Ypsilanti MI 37 39 449 2:05:45 9:36/M
38 Melinda Soegiharto Windsor ONT 736 36 471 2:08:10 9:47/M
39 Pellayia Roustemis Grosse Pointe Woods 666 38 475 2:08:22 9:48/M
40 Stacy Peterson Romulus MI 607 36 483 2:09:21 9:52/M
41 Lena Duffy Grosse Pointe Park 225 37 484 2:09:38 9:54/M
42 Julia Roscoe Grosse Ile MI 662 35 491 2:09:58 9:55/M
43 Tina Kehoe Brownstown MI 398 39 519 2:12:28 10:07/M
44 Kassandra Pacheco Southgate MI 583 38 521 2:12:29 10:07/M
45 Jannice Chao Shelby Township MI 134 37 522 2:12:32 10:07/M
46 Erica Tobe Haslett MI 785 36 544 2:14:27 10:16/M
47 Gloria Baiocco Allen Park MI 53 37 560 2:16:11 10:24/M
48 Theresa Shafer Brownstown MI 699 35 582 2:19:24 10:38/M
49 Jennifer Applegate Owning Green OH 32 35 585 2:19:33 10:39/M
50 Dawn Burks Rochester Hills MI 115 37 612 2:23:06 10:55/M
51 Sarah Roberts Rochester MI 657 35 613 2:23:06 10:55/M
52 Kimberly Lee Livonia MI 454 35 623 2:24:06 11:00/M
53 Laura Cowles Canton OH 166 39 635 2:25:30 11:06/M
54 Wendy Abate Canton MI 3 36 650 2:28:09 11:19/M
55 Mara Greatorex Dexter MI 292 37 651 2:28:32 11:20/M
56 Julie Roscini Canton MI 661 38 663 2:29:16 11:24/M
57 Michelle Forton Clinton Twp MI 259 36 665 2:29:32 11:25/M
58 Suzette Davenport Grosse Ile MI 179 39 681 2:33:02 11:41/M
59 Kelly Nagy Lincoln Park MI 558 38 694 2:37:41 12:02/M
60 Julie Hodder Dexter MI 339 39 699 2:39:01 12:08/M
61 April Lehman Howell MI 456 35 700 2:39:03 12:08/M
62 Jannette Christnagel Grosse Ile MI 143 38 707 2:40:32 12:15/M
63 Carol Rowland Rochester Hills MI 667 38 714 2:43:26 12:29/M
64 Stephanie Howcroft Lake Orion MI 353 39 740 2:49:45 12:57/M
65 Nicole Rosebrough Grand Blanc MI 663 38 742 2:50:01 12:59/M
66 Erin Adams Novi MI 7 38 748 2:52:42 13:11/M
67 Karen Walker Lambertville MI 813 38 760 2:57:40 13:34/M
68 Sarah Bedal Cement City MI 76 36 764 2:58:43 13:39/M
69 Sara Boritzki Canton MI 95 36 767 3:01:03 13:49/M
70 Janice Rumph Mattawan MI 671 36 787 3:29:12 15:58/M
Top


Male 35 to 39




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Edward Kerr III Clinton Township M 406 36 4 1:21:30 6:13/M
2 Mack Stillwagon Romulus MI 756 39 6 1:22:30 6:18/M
3 Thierry Guertin Windsor ONT 305 39 10 1:23:23 6:22/M
4 Chris Barber Grosse Pointe Woods 60 35 12 1:24:50 6:29/M
5 Mark Gryn Tecumseh ONT. 301 37 15 1:25:11 6:30/M
6 Jay Smith Ann Arbor MI 732 35 22 1:26:32 6:36/M
7 Ryan Stevens Jefferson OH 755 36 39 1:30:09 6:53/M
8 Merlin Elsner Warren MI 239 38 42 1:30:48 6:56/M
9 Kenneth Dandy Garden City MI 176 39 47 1:31:43 7:00/M
10 Ryan Ames Sylvania OH 19 37 84 1:38:18 7:30/M
11 Nathan Johnson Belleville MI 381 38 121 1:42:38 7:50/M
12 Tatsuji Mizutani Novi MI 546 36 140 1:44:26 7:58/M
13 Ron Anikewich Fraser MI 27 38 145 1:44:45 8:00/M
14 Martin Johnson Northville MI 380 35 157 1:45:18 8:02/M
15 Gordon Carrier Clinton Township M 125 37 163 1:45:52 8:05/M
16 Chris St.pierre Woodslee ONT 745 35 174 1:46:52 8:09/M
17 Greg Brovont Wyandotte MI 105 38 191 1:48:10 8:15/M
18 William Abate Canton MI 4 38 194 1:48:14 8:16/M
19 Todd Perrin Windsor ONT 604 38 211 1:49:32 8:22/M
20 Rodney Armstead Riley MI 36 37 222 1:50:20 8:25/M
21 Bill Gough Grosse Pointe Farms 288 37 237 1:51:51 8:32/M
22 Todd Smith Kalamazoo MI 872 37 246 1:52:34 8:36/M
23 Jeffrey Marshall Allen Park MI 489 37 257 1:53:44 8:41/M
24 Dave Unger Bloomfield MI 896 38 265 1:54:22 8:44/M
25 Kevin Jones Rochester Hills MI 386 36 276 1:55:25 8:49/M
26 Todd Wenzel Detroit MI 827 37 296 1:56:30 8:54/M
27 Craig Sielaff Milan MI 712 39 304 1:57:02 8:56/M
28 Joshua Nelson Waterford MI 565 38 308 1:57:15 8:57/M
29 Scott Czopek Grosse Ile MI 173 39 314 1:57:32 8:58/M
30 Robert Doyle Farmington MI 222 37 317 1:57:33 8:58/M
31 Michael McKay China Township MI 517 39 326 1:57:58 9:00/M
32 Michael Schemanske Livonia MI 685 39 331 1:58:07 9:01/M
33 Linden Lewandowski Rockwood MI 462 37 385 2:01:16 9:15/M
34 John Peffer South Lyon MI 596 36 395 2:01:29 9:16/M
35 Eric Sielaff New Boston MI 713 37 430 2:04:28 9:30/M
36 Robert Baker Grosse Pointe Park 56 36 440 2:05:16 9:34/M
37 Jason Benedict Waterford MI 79 37 465 2:07:37 9:45/M
38 Dan Fay Berkley MI 249 39 489 2:09:57 9:55/M
39 Scott Kehoe Brownstown MI 397 39 520 2:12:28 10:07/M
40 Jeffrey Shoemaker Flint MI 707 39 558 2:15:52 10:22/M
41 Erkart Eke Clarkston MI 237 36 565 2:16:34 10:25/M
42 Matthew Kurtz Trenton MI 438 38 653 2:28:46 11:21/M
43 Tony Greatorex Dexter MI 293 39 683 2:33:29 11:43/M
44 Matt Lividini Brownstown MI 898 39 691 2:36:48 11:58/M
45 Rick Allio White Lake MI 18 38 733 2:47:34 12:47/M
46 David Slepicka Westland MI 895 38 751 2:55:38 13:24/M
47 Steve Abood Troy MI 6 35 785 3:15:50 14:57/M
Top


Female 40 to 44




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anne Ugval Grosse Pointe Farms 798 42 109 1:41:45 7:46/M
2 Angie Brown Riverview MI 107 43 132 1:43:37 7:55/M
3 Nicole Derrick Royal Oak MI 200 41 137 1:44:20 7:58/M
4 Natalee Natyshak-Baillargeon Tecumseh ONT 560 44 160 1:45:37 8:04/M
5 Ally Turner Grosse Pointe Farms 905 40 185 1:47:39 8:13/M
6 Kimberly Kalmar Grosse Pointe Pk M 389 43 186 1:47:49 8:14/M
7 Heather Fulmer Grosse Ile MI 268 42 201 1:48:36 8:17/M
8 Crystal Garvey Windsor ONT 893 42 214 1:49:43 8:23/M
9 Karen Desjardin Kimball MI 202 43 234 1:51:38 8:31/M
10 Ellen Starks Chesterfield MI 749 44 254 1:53:29 8:40/M
11 Carrie Herzog South Lyon MI 330 43 281 1:55:38 8:50/M
12 Laurie Hartman Saline MI 316 41 328 1:57:59 9:00/M
13 Angela Chea Dexter MI 140 42 333 1:58:10 9:01/M
14 Karen Phelps Saline MI 611 44 360 1:59:39 9:08/M
15 Rachel Babich Lake Orion MI 47 44 362 1:59:54 9:09/M
16 Cassandra McCarthy Augusta Twp MI 505 41 371 2:00:10 9:10/M
17 Kelly Hanlon Huntingwood Woods 313 43 388 2:01:20 9:16/M
18 Stacie Pegouske Hoover AL 599 40 389 2:01:20 9:16/M
19 Elizabeth Sankaran Northville MI 681 42 399 2:01:47 9:18/M
20 Beth Remke Ann Arbor MI 645 41 405 2:02:03 9:19/M
21 Sherry Bussell Monroe MI 118 40 406 2:02:05 9:19/M
22 Kristen Biundo Lincoln Park MI 87 40 443 2:05:20 9:34/M
23 Tina Harvey Port Huron MI 317 44 445 2:05:31 9:35/M
24 Jeanne Woodbury Saginaw MI 848 43 446 2:05:33 9:35/M
25 Kathryn Walby Farmington Hills M 812 40 464 2:07:30 9:44/M
26 Nancy Choma Lincoln Park MI 142 40 469 2:08:05 9:47/M
27 Anita Roberts Wyandotte MI 656 40 470 2:08:06 9:47/M
28 Angie Root Grass Lake MI 660 44 476 2:08:25 9:48/M
29 Jennifer Weiss Richland MI 821 42 481 2:09:11 9:52/M
30 Tara Dilaura Troy MI 208 40 487 2:09:49 9:55/M
31 Kristine Pfeiffer Fort Wayne IN 907 41 492 2:10:14 9:56/M
32 Kristi Kallen Northville MI 388 42 507 2:11:45 10:03/M
33 Julie Agosti Winter Haven FL 10 44 523 2:12:53 10:09/M
34 Cheryl Guitar Chesterfield MI 306 40 540 2:14:16 10:15/M
35 Nicole Wozniak Grosse Ile MI 850 41 542 2:14:25 10:16/M
36 Andrea Schoenherr Trenton MI 690 41 555 2:15:44 10:22/M
37 Angela Quick Brighton MI 633 40 563 2:16:19 10:24/M
38 Denise Dashner Temperance MI 178 42 574 2:17:52 10:31/M
39 Mercy Williams Novi MI 839 43 577 2:18:16 10:33/M
40 Karena Wierzbicki Brownstown MI 835 41 583 2:19:25 10:39/M
41 Dawn Delorenzo Livonia MI 194 42 614 2:23:12 10:56/M
42 Ana Dillon Northville MI 209 40 617 2:23:40 10:58/M
43 Rebecca Yops Grosse Ile MI 855 40 627 2:24:37 11:02/M
44 Anna Shih Royal Oak MI 705 43 628 2:24:51 11:03/M
45 Angelika McCann Livonia MI 503 44 629 2:25:01 11:04/M
46 Nell Wysong New Boston MI 854 44 632 2:25:28 11:06/M
47 Marlene Marzan-Masa Chesterfield MI 493 41 634 2:25:30 11:06/M
48 Jody Reager Cheboygan MI 640 42 638 2:26:53 11:13/M
49 Jamie Gardner Riverview MI 272 42 641 2:27:19 11:15/M
50 Laura Lonergan Novi MI 471 42 643 2:27:22 11:15/M
51 Rhonda Hughes Southgate MI 357 41 644 2:27:25 11:15/M
52 Jacqueline Conz Wyandotte MI 157 41 645 2:27:26 11:15/M
53 Christy Brinkley Gibraltar MI 102 42 648 2:27:49 11:17/M
54 Lourdes Modina Dearborn MI 549 40 654 2:28:48 11:22/M
55 Kimberly White Livonia MI 833 44 657 2:29:09 11:23/M
56 Amy Smith Dearborn MI 729 41 661 2:29:15 11:24/M
57 Heather Dosch Harrison Township 221 41 675 2:31:41 11:35/M
58 Rebecca Dehondt Armada MI 193 44 678 2:32:20 11:38/M
59 Tammy Davis Grosse Ile MI 182 42 692 2:37:17 12:00/M
60 Leslie Ray Wyandotte MI 639 44 693 2:37:40 12:02/M
61 Tracy Glover Toledo OH 277 40 716 2:43:48 12:30/M
62 Jennifer Nelson Royal Oak MI 564 40 729 2:46:07 12:41/M
63 Denise Shortencarrier Fort Wayne IN 708 40 757 2:56:37 13:29/M
64 Michelle Reitz Novi MI 643 40 759 2:57:08 13:31/M
65 Brenda Rupp Westland MI 672 42 765 2:59:53 13:44/M
66 Melissa Narum Oak Park MI 559 40 781 3:09:40 14:29/M
67 Jeanette Hudak Cheboygan MI 356 42 795 3:41:06 16:53/M
Top


Male 40 to 44




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joel Kozlowski Macomb Twp MI 422 41 3 1:20:03 6:07/M
2 Allan Gough Windsor ONT 287 40 21 1:26:24 6:36/M
3 Brian Jones Plymouth MI 384 44 23 1:26:34 6:36/M
4 David Orchard Belle River ONT 581 41 25 1:26:36 6:37/M
5 David Bizot Ann Arbor MI 88 42 29 1:27:49 6:42/M
6 Keith Alderman Adrian MI 14 40 31 1:28:01 6:43/M
7 Loren Miller Macomb MI 539 43 32 1:28:21 6:45/M
8 Bob Trustman Ann Arbor MI 795 42 35 1:28:51 6:47/M
9 Steven Aula Royal Oak MI 44 44 57 1:34:14 7:12/M
10 Cosmin Facaeanu Warren MI 248 42 59 1:35:15 7:16/M
11 Allen Hutchinson Royal Oak MI 360 40 60 1:35:16 7:16/M
12 Donald Murphy Dearborn MI 554 41 65 1:35:31 7:17/M
13 John Garrett Monroe MI 274 40 66 1:36:06 7:20/M
14 Gregg Barton Grosse Ile MI 65 42 72 1:36:47 7:23/M
15 Chad Zagorski Clarkston MI 860 40 87 1:38:54 7:33/M
16 Marcus Colonna Hamtramck MI 152 42 89 1:38:59 7:33/M
17 James Studinger Bloomfield Hills M 758 40 90 1:39:04 7:34/M
18 Wayne Dutton Trenton MI 877 42 99 1:40:14 7:39/M
19 Mike Burgess Farmington Hills M 111 40 110 1:41:45 7:46/M
20 Brian Flynn Waterford MI 258 43 112 1:41:49 7:46/M
21 John Pfeiffer Grosse Pointe Farms 609 44 130 1:43:34 7:54/M
22 Mark Matthews Farmington MI 499 43 178 1:47:17 8:11/M
23 Michael Horvath Waterville MI 350 40 192 1:48:13 8:16/M
24 Gary Rosenberg Oak Park MI 664 44 210 1:49:18 8:21/M
25 Joel Kurth West Bloomfield MI 437 42 215 1:49:45 8:23/M
26 Sam Lee Novi MI 455 40 216 1:49:47 8:23/M
27 Adam Thayer Northville MI 889 44 221 1:50:17 8:25/M
28 Sam Wener Monroe MI 826 42 226 1:50:46 8:27/M
29 John Kerr Plymouth MI 405 44 229 1:51:02 8:29/M
30 Dmitry Samoylov White Lake MI 677 42 260 1:54:01 8:42/M
31 Robert Tranter Troy MI 792 40 269 1:54:38 8:45/M
32 Steven Novicki New Boston MI 880 41 274 1:54:53 8:46/M
33 Jeffery Williams Shelby Twp MI 838 43 278 1:55:27 8:49/M
34 Walter Schmidt Waterloo ONT 689 43 285 1:55:51 8:51/M
35 Robin Borthwick Royal Oak MI 96 40 301 1:56:48 8:55/M
36 Jeffery Bain Riverview MI 52 42 315 1:57:33 8:58/M
37 Ted Varkas Brownstown MI 875 43 323 1:57:50 9:00/M
38 Tony Beswick Berkley OH 84 43 343 1:58:40 9:04/M
39 Nick Mester Monroe MI 526 44 345 1:58:50 9:04/M
40 Shawn Smith Southfield MI 733 44 361 1:59:48 9:09/M
41 Chris Rice Brownstown MI 650 41 365 1:59:57 9:09/M
42 David Allie Brownstown MI 17 44 366 1:59:58 9:09/M
43 Matt Evangelista Farmington MI 245 41 379 2:00:30 9:12/M
44 Jeff Saxxsma Troy MI 684 40 383 2:01:01 9:14/M
45 Chris Antonelli Monroe MI 31 44 386 2:01:17 9:15/M
46 Patrick Buck Burton MI 108 40 412 2:02:38 9:22/M
47 Donnie Whitaker Oxford MI 831 41 413 2:02:39 9:22/M
48 Eric Knepper Dearborn MI 411 42 415 2:02:41 9:22/M
49 Andrew Brown Fenton MI 106 40 416 2:02:48 9:22/M
50 William Hyden Clarkston MI 363 40 451 2:06:07 9:38/M
51 Nick Colella Grosse I.e MI 149 42 453 2:06:12 9:38/M
52 Christopher Deangelis Grosse Ile MI 187 44 462 2:07:24 9:44/M
53 Michael Kovie Bloomfield Hills M 419 44 488 2:09:52 9:55/M
54 Bryon Cook Brownstown Township 158 42 501 2:11:18 10:01/M
55 Seth Persky Detroit MI 605 42 511 2:12:02 10:05/M
56 Joe Simpson Grosse Ile MI 717 41 538 2:14:14 10:15/M
57 Chris Good Haslett MI 284 43 556 2:15:47 10:22/M
58 James Quick Brighton MI 634 42 562 2:16:17 10:24/M
59 Joe Bolstrum Canton MI 92 43 580 2:18:41 10:35/M
60 John Modina Dearborn MI 547 42 584 2:19:33 10:39/M
61 Joseph Test IV Grosse Ile MI 777 41 621 2:23:53 10:59/M
62 Michael Jobson Northville MI 377 43 626 2:24:30 11:02/M
63 Jamie Thick Dearborn MI 779 40 662 2:29:15 11:24/M
64 Craig Beutler Bloomfield Hills M 85 43 731 2:46:41 12:43/M
65 Jerry Nagy Lincoln Park MI 557 42 788 3:29:57 16:02/M
Top


Female 45 to 49




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dawn Van Vlack Belle River ONT 803 45 69 1:36:17 7:21/M
2 Lori Guthrie Royal Oak MI 308 48 102 1:41:02 7:43/M
3 Wendy Vidovic Whitmore Lake MI 807 49 124 1:43:09 7:52/M
4 Karla Chavez Lyndhurt MI 139 45 125 1:43:14 7:53/M
5 Merete Stenersen La Salle MI 753 46 149 1:44:56 8:01/M
6 Erica Ehrlichman Grosse Pointe Woods 235 46 196 1:48:24 8:16/M
7 Kathleen Erz St Clair Shores MI 244 48 207 1:49:04 8:20/M
8 Trish Marshall Troy MI 490 48 235 1:51:41 8:32/M
9 Barb Pruetz Oxford MI 628 48 241 1:52:29 8:35/M
10 Lisa McCarthy Grosse Ile MI 507 48 258 1:53:52 8:42/M
11 Sara Reed Livonia MI 641 45 264 1:54:21 8:44/M
12 Sara Dipirro Ann Arbor MI 211 48 306 1:57:13 8:57/M
13 Melissa Schroeter Saline MI 691 45 311 1:57:22 8:58/M
14 Katherine Stegbauer Southgate MI 752 45 316 1:57:33 8:58/M
15 Jacqueline Anderson Brownstown MI 22 46 318 1:57:35 8:59/M
16 Karen Krolicki Woodhaven MI 429 46 354 1:59:19 9:06/M
17 Lisa Gorno Plymouth MI 286 45 355 1:59:29 9:07/M
18 Helen Taylor Allen Park MI 773 45 378 2:00:27 9:12/M
19 Cheryl Massey Macomb MI 496 48 397 2:01:33 9:17/M
20 Dawn Chartier Ferndale MI 138 45 404 2:02:00 9:19/M
21 Kellee Howey Trenton MI 354 46 452 2:06:12 9:38/M
22 Martha Peters Bloomfield MI 606 48 457 2:06:38 9:40/M
23 Erika Hidalgo Southgate MI 332 45 459 2:06:47 9:41/M
24 Monica Reynolds Canton MI 649 47 463 2:07:26 9:44/M
25 Lisa Cheney Harrow ONT 141 46 473 2:08:15 9:47/M
26 Rachna Gandhi Grosse Ile MI 271 46 486 2:09:46 9:54/M
27 Angela Kosztowny Grosse Ile MI 417 47 498 2:10:48 9:59/M
28 Cynthia Towe Trenton MI 789 46 502 2:11:21 10:02/M
29 Linda Risner Flat Rock MI 655 45 509 2:11:55 10:04/M
30 Brenda Firestine Royal Oak MI 254 47 524 2:13:00 10:09/M
31 Cindy Bachler Newport MI 49 49 525 2:13:05 10:10/M
32 Colleen Deaven Brighton MI 188 47 527 2:13:09 10:10/M
33 Bonnie Trombley Grosse Ile MI 794 48 535 2:13:53 10:13/M
34 Terri Barr Canton MI 64 45 567 2:16:59 10:27/M
35 Jill Perez Mi MI 603 46 571 2:17:45 10:31/M
36 Sue Mooney Warren MI 552 45 572 2:17:45 10:31/M
37 Lori Bush Lincoln Park MI 117 49 588 2:20:30 10:44/M
38 Lori Dawson Allen Park MI 183 45 591 2:20:48 10:45/M
39 Denise Lampi-Kok Billings MT 447 46 597 2:21:15 10:47/M
40 Gail Avendano Salt Lake City UT 890 45 598 2:21:16 10:47/M
41 Annette David Trenton MI 180 46 616 2:23:20 10:56/M
42 Terri Floyd Taylor MI 257 46 622 2:23:53 10:59/M
43 Audrey Touchette Troy MI 788 48 666 2:29:40 11:25/M
44 Laura Vogel White Lake MI 809 49 680 2:32:49 11:40/M
45 Sue Corrion Chesterfield MI 163 47 708 2:41:46 12:21/M
46 Susan Prentice Columbus MI 625 46 727 2:45:51 12:40/M
47 Toni-Ann Ebenstein Rockford MI 230 48 734 2:48:10 12:50/M
48 Sandi Hebert Greenville MI 322 46 735 2:48:10 12:50/M
49 Karen Hurley Trenton MI 359 46 738 2:49:20 12:56/M
50 Christine Tesner Capac MI 775 48 778 3:08:47 14:25/M
51 Julie Lowe Ferndale MI 473 48 783 3:10:56 14:35/M
52 Tracey Constable Romulus MI 155 46 793 3:34:18 16:22/M
Top


Male 45 to 49




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Richard Ditty Woodslee ONT 212 45 14 1:25:07 6:30/M
2 David Wilson Grosse Ile MI 842 45 27 1:27:12 6:39/M
3 Adan Gomez Livonia MI 282 48 45 1:31:04 6:57/M
4 James Belll Oxford MI 78 46 48 1:32:41 7:05/M
5 Gregory Schmidt Royal Oak MI 687 48 51 1:33:12 7:07/M
6 Yeong Kwok Ann Arbor MI 441 47 52 1:33:14 7:07/M
7 Bob Davidge Georgetown MI 181 48 58 1:34:50 7:14/M
8 Ken Gaida Sterling Heights M 269 46 75 1:36:58 7:24/M
9 Hassan Irani Dearborn Heights M 364 46 77 1:37:11 7:25/M
10 Andy Maguire West Bloomfield MI 480 47 81 1:38:05 7:29/M
11 Eric Pahl Canton MI 585 45 85 1:38:35 7:32/M
12 Tom Goulette Armada MI 289 48 131 1:43:36 7:55/M
13 Russ Cuthrell Shelby Township MI 171 49 146 1:44:46 8:00/M
14 Rick Kangas Ann Arbor MI 391 48 158 1:45:28 8:03/M
15 Michael Van Camp Swartz Creek MI 802 46 162 1:45:45 8:04/M
16 Douglas Angel Washington MI 25 47 166 1:46:01 8:06/M
17 Curt Steenbeke Munith MI 751 48 182 1:47:21 8:12/M
18 Mark Kunitz Newport MI 435 46 187 1:47:49 8:14/M
19 George Fulmer Grosse Ile MI 267 45 189 1:47:53 8:14/M
20 Michael Halsband Bloomfield Hills M 311 47 250 1:53:05 8:38/M
21 Randy Frank Dearborn MI 261 45 261 1:54:03 8:42/M
22 Mark Eelnurme La Salle MI 234 46 277 1:55:25 8:49/M
23 Joseph Fournier Clinton Twp. MI 260 47 279 1:55:35 8:49/M
24 Paul Desrosiers Flatrock MI 204 48 282 1:55:40 8:50/M
25 Brian Dinsmore Waterloo ONT 210 49 284 1:55:51 8:51/M
26 Charles Babich Lake Orion MI 46 49 293 1:56:26 8:53/M
27 Keith Becki New Boston MI 75 45 305 1:57:07 8:56/M
28 Tc Bates Southgate MI 69 48 307 1:57:13 8:57/M
29 Jim Zittel Waterford MI 909 49 347 1:58:52 9:04/M
30 Ken Krausman Clarkston MI 424 47 370 2:00:03 9:10/M
31 Russell Wizinsky Livonia MI 846 46 376 2:00:24 9:11/M
32 David Grabowski Oxford MI 290 48 410 2:02:27 9:21/M
33 Edward Peddycord Chesterfield MI 885 45 432 2:04:38 9:31/M
34 Mike Charow St Clair Shores MI 137 45 437 2:05:12 9:33/M
35 Todd Williams Grosse Ile MI 841 48 468 2:07:55 9:46/M
36 Bob Powell Trenton MI 622 49 539 2:14:14 10:15/M
37 George Mikesell Newport MI 531 45 569 2:17:09 10:28/M
38 Michael Dawson Allen Park MI 184 45 592 2:20:48 10:45/M
39 Steven Scribner Wyandotte MI 695 46 610 2:22:55 10:55/M
40 Dave Potter New Boston MI 620 48 631 2:25:28 11:06/M
41 John Zain Dearborn Hgts. MI 862 46 649 2:27:51 11:17/M
42 Thomas Wagel Grosse Ile MI 810 49 667 2:30:04 11:27/M
43 Vince Belcina Shelby Township MI 77 46 670 2:31:01 11:32/M
44 Greg Hodder Dexter MI 338 47 682 2:33:20 11:42/M
45 Clint Marenger Cornell MI 485 47 703 2:39:41 12:11/M
46 Daniel Connors Allen Park MI 154 46 715 2:43:48 12:30/M
47 Stephen Haug Trenton MI 320 46 739 2:49:20 12:56/M
48 Aravind Ajjampur W. Bloomfield MI 11 48 774 3:06:46 14:15/M
Top


Female 50 to 54




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Beth Gilday Woodhaven MI 276 51 129 1:43:33 7:54/M
2 Ann Kurtis Livonia MI 1 51 170 1:46:27 8:08/M
3 Jeanne Wiltse Dexter MI 843 53 407 2:02:12 9:20/M
4 Tina Youngblood Wyandotte MI 859 51 517 2:12:23 10:06/M
5 Kathleen Henry Amherstburg ONT 323 50 541 2:14:22 10:15/M
6 Kelley Sermak Canton MI 874 50 545 2:14:29 10:16/M
7 Dawn Miller Pinckney MI 535 52 587 2:19:54 10:41/M
8 Poranee Penland Gibraltar MI 602 51 604 2:22:32 10:53/M
9 Ronda Barnes South Lyon MI 62 51 611 2:23:01 10:55/M
10 Brenda Tally Flat Rock MI 767 51 633 2:25:29 11:06/M
11 Nancy Sue Lacy Allen Park MI 444 54 652 2:28:41 11:21/M
12 Sharon Roberts Woodhaven MI 658 50 695 2:37:45 12:03/M
13 Leslie Carey Grosse Ile MI 123 54 745 2:51:47 13:07/M
14 Patra Herfi Grosse Ile MI 327 51 756 2:56:26 13:28/M
15 Rebecca Tagett Detroit MI 766 51 762 2:58:15 13:36/M
16 Andrea Schultz Novi MI 692 50 769 3:02:03 13:54/M
17 Jacki Miller Detroit MI 537 52 772 3:05:07 14:08/M
18 Elizabeth Day Clyde MI 186 51 775 3:07:37 14:19/M
19 Penny Shanks Clarkston MI 700 53 777 3:08:03 14:21/M
20 Patricia Tesner Croswell MI 776 50 779 3:09:31 14:28/M
21 Susan Wink Wyandotte MI 844 50 794 3:34:19 16:22/M
22 Lynn O'Connor Woodslee ONT 574 50 798 3:56:42 18:04/M
23 Lucy Diesbourg Woodslee ONT 207 53 799 3:56:42 18:04/M
Top


Male 50 to 54




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Herb Meingast Ann Arbor MI 520 50 20 1:26:18 6:35/M
2 Randal Walker Windsor ONT 814 54 24 1:26:35 6:37/M
3 Michael Eckert Fort Gratiot MI 231 54 37 1:29:19 6:49/M
4 Jeff Senkowski Auburn MI 870 54 50 1:32:53 7:05/M
5 Steven St. James Royal Oak MI 744 53 67 1:36:12 7:21/M
6 Mike Sullivan Bloomfield Village 760 54 78 1:37:20 7:26/M
7 Robert Grimes Taylor MI 299 52 80 1:38:00 7:29/M
8 Michael Koerner Bloomfield Hills M 415 52 86 1:38:43 7:32/M
9 Don Clark Canton MI 145 50 91 1:39:26 7:35/M
10 Rick Armes Livonia MI 904 53 106 1:41:33 7:45/M
11 Mark Kozma Commerce Twp. MI 423 51 111 1:41:49 7:46/M
12 Steve Burgess Grosse Ile MI 112 53 117 1:42:04 7:47/M
13 Matt Stimac Saline MI 757 50 119 1:42:32 7:50/M
14 John Hibbler Lake Orion MI 331 51 122 1:42:58 7:52/M
15 Eric Krengel Dearborn MI 426 51 147 1:44:50 8:00/M
16 Manuel Pumarada Royal Oak MI 629 52 151 1:45:00 8:01/M
17 Andy Hermann Garden City MI 328 52 153 1:45:05 8:01/M
18 Mike Bechard Essex ONT 74 51 155 1:45:08 8:02/M
19 Scott Guy Rochester Hills MI 309 54 172 1:46:38 8:08/M
20 Randy Oleynik Carleton MI 577 53 176 1:47:12 8:11/M
21 Terry Navarre Trenton MI 562 52 183 1:47:28 8:12/M
22 Douglas Bajor Royal Oak MI 54 53 188 1:47:50 8:14/M
23 Jay Zammit Lathrup Village MI 863 52 190 1:48:09 8:15/M
24 Paul Robinson Grosse Ile MI 659 54 197 1:48:25 8:17/M
25 David Zaran Riverview MI 864 52 203 1:48:42 8:18/M
26 Tim Dewaele Whitmore Lake MI 206 50 208 1:49:08 8:20/M
27 Dan Goering Northville MI 280 51 225 1:50:42 8:27/M
28 Michael Tamilia Grosse Ile MI 768 50 227 1:50:48 8:27/M
29 Kevin Girbach Plymouth MI 891 52 239 1:52:05 8:33/M
30 Ronald Papke Shelby Township MI 588 53 243 1:52:32 8:35/M
31 Jeff Walters Plymouth MI 816 52 248 1:53:00 8:38/M
32 Marty Burke Walled Lake MI 113 52 251 1:53:13 8:39/M
33 William Barton New Boston MI 66 53 266 1:54:26 8:44/M
34 Ben Beale Northville MI 72 53 297 1:56:37 8:54/M
35 Kenneth Dehondt Armada MI 192 53 298 1:56:39 8:54/M
36 David Rumley Westland MI 670 50 324 1:57:52 9:00/M
37 James Pauer Ann Arbor MI 594 51 332 1:58:10 9:01/M
38 Bruce Wallace West Bloomfield MI 815 50 334 1:58:11 9:01/M
39 Domingo Valadez Temperance MI 801 53 340 1:58:33 9:03/M
40 John Picard Canton OH 612 50 352 1:59:06 9:05/M
41 Ray Collins Waterford MI 151 51 353 1:59:13 9:06/M
42 Chuck Ponder Dearborn Heights M 616 51 387 2:01:18 9:16/M
43 Jeffrey Raphelson Bloomfield Hills M 637 52 403 2:02:00 9:19/M
44 Mark Sulavik Ann Arbor MI 759 54 411 2:02:37 9:22/M
45 Reid Jajko Ann Arbor MI 370 52 419 2:03:00 9:23/M
46 Thomas Hitchman Bloomfield Hills M 337 52 490 2:09:57 9:55/M
47 Patrick Manick Grosse Ile MI 481 54 528 2:13:11 10:10/M
48 Wesley Cartwright Bowling Green OH 894 52 570 2:17:35 10:30/M
49 Terrell Mathis Detroit MI 498 52 581 2:19:14 10:38/M
50 Dan Asma Lake Orion MI 39 51 590 2:20:42 10:44/M
51 Michael Zubor Flat Rock MI 868 53 593 2:20:50 10:45/M
52 Brian Nellenbach Grosse Ile MI 563 51 594 2:20:51 10:45/M
53 Charlie Butler Grosse Ile MI 119 53 676 2:32:08 11:37/M
54 J.d McCoy Sylvania OH 511 54 711 2:42:51 12:26/M
55 David Pietroski Killarney Drive MI 613 53 718 2:44:39 12:34/M
56 Mark Lesinski Bay City MI 460 52 720 2:44:54 12:35/M
57 Scott Ebenstein Rockford MI 229 50 736 2:48:10 12:50/M
58 Jeffery Clark Taylor MI 146 50 752 2:55:48 13:25/M
59 Fred Schultz Novi MI 693 54 768 3:02:02 13:54/M
60 Howard Hammes Trenton MI 887 54 782 3:10:39 14:33/M
61 Bruce Young Grosse Ile MI 856 51 796 3:42:37 17:00/M
Top


Female 55 to 59




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jane MacLeod Windsor ONT 478 55 93 1:39:38 7:36/M
2 Laura Maslar Grosse Ile MI 494 55 96 1:40:03 7:38/M
3 Kathleen Spillane Chelsea MI 742 56 218 1:49:55 8:23/M
4 Nancy Knoll Warren MI 412 56 335 1:58:15 9:02/M
5 Carolynn Wyson Riverview MI 853 58 374 2:00:19 9:11/M
6 Patricia Barton New Boston MI 1539 56 482 2:09:19 9:52/M
7 Kathleen Shields Grosse Ile MI 703 56 595 2:20:52 10:45/M
8 Theresa Nielsen Royal Oak MI 569 55 620 2:23:52 10:59/M
9 Lynn Krzys Ann Arbor MI 433 56 639 2:27:04 11:14/M
10 Marla Ewing Bloomfield Hills M 246 58 713 2:43:26 12:29/M
11 Judy Kilpatrick Grosse Ile MI 878 56 754 2:55:58 13:26/M
12 Laurie Young Grosse Ile MI 858 56 755 2:56:02 13:26/M
13 Kathleen Dobson Smiths Creek MI 215 58 789 3:30:48 16:05/M
Top


Male 55 to 59




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Murray Paddon Windsor ONT 584 55 41 1:30:32 6:55/M
2 John Tarantino Shelby Twp MI 771 55 49 1:32:45 7:05/M
3 Aaron Pratt Saline MI 623 59 61 1:35:18 7:16/M
4 Young Hwangbo Ann Arbor MI 361 58 74 1:36:55 7:24/M
5 Steven Edwards Dundee MI 233 59 76 1:37:03 7:25/M
6 Steve Shablin Rochester Hills MI 698 56 148 1:44:50 8:00/M
7 John Wisniewski Rockwood MI 845 57 220 1:50:14 8:25/M
8 Paul Marek Grosse Ile MI 484 55 238 1:51:54 8:33/M
9 Michael Mester Plymouth MI 525 57 289 1:56:09 8:52/M
10 Jon Hayes Richmond MI 321 58 309 1:57:20 8:57/M
11 David Black Bloomfield Hills M 89 58 325 1:57:55 9:00/M
12 Robert King Grosse Ile MI 408 59 381 2:00:45 9:13/M
13 Richard McCarter Whitmore Lake MI 504 55 401 2:01:51 9:18/M
14 Tony Wesley Livonia MI 829 56 423 2:03:26 9:25/M
15 Dan Sitarsk Trenton MI 720 57 450 2:06:05 9:37/M
16 Robert Baldyga Portland MI 58 58 456 2:06:29 9:39/M
17 Keith Henry Amherstburg ONT 324 55 472 2:08:14 9:47/M
18 Stephen Szuber Shelby Twp. MI 765 55 479 2:08:50 9:50/M
19 Michael Garr Gibraltar MI 273 56 530 2:13:20 10:11/M
20 Ray Miller Mason MI 541 57 531 2:13:24 10:11/M
21 Stan Mills Troy MI 543 59 637 2:25:55 11:08/M
22 Thomas Reilley North Ridgeville O 642 55 655 2:28:52 11:22/M
23 Jack Devins Riverview MI 205 58 673 2:31:32 11:34/M
24 Thomas Jablonski Rochester Hills MI 365 56 684 2:33:35 11:43/M
25 Willard Jenkins Allen Park MI 372 55 687 2:34:56 11:50/M
26 Leonard Constantine Chesterfield MI 156 59 697 2:38:29 12:06/M
27 Charles Whitmore Wyandotte MI 834 56 737 2:48:31 12:52/M
28 Pat Carey Grosse Ile MI 124 56 746 2:51:47 13:07/M
29 Michael Cave Bloomfield Hills M 133 59 750 2:55:05 13:22/M
30 Mohammed Omari Sterling Hts MI 580 59 763 2:58:16 13:36/M
31 Al Herfi Grosse Ile MI 326 55 766 3:00:44 13:48/M
32 Brian Keith Crawford Gorssoe Pointe Park 169 55 770 3:02:04 13:54/M
33 Blake Miller Detroit MI 532 56 773 3:05:16 14:09/M
Top


Female 60 to 64




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maggy Zidar Pontiac MI 866 63 367 2:00:01 9:10/M
2 Linda Tilley Grosse Ile MI 784 60 630 2:25:25 11:06/M
3 Donna Johnson Merrillville IN 378 63 784 3:14:28 14:51/M
4 Patricia Cox Grosse Ile MI 167 60 792 3:34:17 16:21/M
Top


Male 60 to 64




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Doug Kurtis Livonia MI 2 61 13 1:25:04 6:30/M
2 John Tarkowski Northville MI 772 60 43 1:30:50 6:56/M
3 Anthony Lopetrone Birmingham MI 472 61 54 1:33:42 7:09/M
4 Bruce Seguin Harrison Township 696 62 55 1:33:52 7:10/M
5 Nick Augustine Northville MI 40 62 330 1:58:06 9:01/M
6 Peter Kantz Grosse Ile MI 392 60 338 1:58:27 9:03/M
7 David Mitchell Dearborn MI 544 63 422 2:03:10 9:24/M
8 Bill Valade Farmington Hills M 800 63 454 2:06:15 9:38/M
9 Rob Hirsch Rochester Hills MI 336 61 458 2:06:38 9:40/M
10 David Sliwinski Newport MI 728 61 554 2:15:22 10:20/M
11 Gary Griffin Riverview MI 297 61 561 2:16:13 10:24/M
12 Mike Dennisuk Trenton MI 198 61 618 2:23:44 10:58/M
13 James Lightbody Bloomfield Hills M 464 61 636 2:25:55 11:08/M
14 Jerry Beasley Milford MI 73 63 728 2:46:05 12:41/M
15 Chris Day East Lansing MI 185 63 791 3:33:08 16:16/M
Top


Female 65 to 69




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Collie Hooper Yan Grosse Ile MI 348 66 575 2:17:53 10:32/M
2 Karen Hill Grosse Ile MI 334 66 717 2:44:22 12:33/M
Top


Male 65 to 69




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tim Laporte Trenton MI 449 65 154 1:45:07 8:01/M
2 David Larson Plymouth MI 450 65 288 1:56:04 8:52/M
3 Dave Potter Sr. Howell MI 621 65 390 2:01:21 9:16/M
4 Roberto Labarko Lachine MI 443 69 564 2:16:34 10:25/M
5 William Hill Grosse Ile MI 335 66 625 2:24:14 11:01/M
6 Norman Johnson Merrillville IN 382 66 726 2:45:37 12:39/M
7 Richard Berg Grosse Pointe Farms 81 66 776 3:07:44 14:20/M
Top


Male 70 to 74




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Buffalo Al Flat Rock MI 13 70 786 3:27:33 15:51/M
Top


Male 75 to 79




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Loren Scribner Brownstown MI 694 75 609 2:22:54 10:55/M






Rock CF Rivers 5K Run/Walk
March 24, 2013

Scroll/Swipe to right
if results are cutoff


--------------------------------------------------------------------------------
Results By Everal Race Management
--------------------------------------------------------------------------------

Female Overall Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Valente Dearborn MI 2096 33 11 19:54 6:25/M
Top


Male Overall Winners




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brian Walsh Brighton MI 2110 29 1 17:46 5:44/M
Top


Male 0 and under




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Rick Konopka Flat Rock MI 1815 0 655 1:03:29 20:29/M
Top


Female 14 & under




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maria Gedris Grosse Ile MI 1710 14 19 21:40 6:59/M
2 Sydney Kreger Grosse Ile MI 1821 14 21 21:50 7:03/M
3 Alexis McNeil Grosse Ile MI 2207 11 65 24:52 8:01/M
4 Mackenzie Flannery New Hudson MI 1686 14 76 25:35 8:15/M
5 Brittnee McDonald Taylor MI 1885 13 84 26:10 8:26/M
6 Jennifer Moco Gosse Ile MI 1912 14 115 27:23 8:50/M
7 Emily Alderman Adrian MI 2212 13 148 28:57 9:20/M
8 Maggie Holmes Grosse Ile MI 1766 12 161 29:38 9:34/M
9 Zoe Neilson Grosse Ile MI 1932 9 174 30:03 9:42/M
10 Ciana Flores Dearborn Hts MI 1689 12 205 31:16 10:05/M
11 Claire Lareau Allen Park MI 1835 13 207 31:23 10:07/M
12 Mary Babich Lake Orion MI 1522 9 211 31:40 10:13/M
13 Kimberly Swinehart Southgate MI 2074 14 231 32:17 10:25/M
14 Toni Bohling Allen Park MI 1565 12 238 32:36 10:31/M
15 Morgan Buffa Allen Park MI 1598 11 240 32:40 10:32/M
16 Emma Proudlock Southgate MI 1978 14 264 33:32 10:49/M
17 Makenzie Miller Allen Park MI 1906 12 268 33:39 10:51/M
18 Olivia Schultz Wyandotte MI 2026 10 269 33:39 10:51/M
19 Madison Wiseman Grosse Ile MI 2141 11 279 33:56 10:57/M
20 Hannah Bellard Grosse Ile MI 2158 8 283 33:59 10:58/M
21 Sarah Flannery New Hudson MI 1687 11 285 34:01 10:58/M
22 Olivia Iavasile South Lyon MI 1773 10 301 34:52 11:15/M
23 Paige Nightingale Allen Park MI 1935 13 306 35:06 11:19/M
24 Cameron Hain South Lyon MI 1737 9 325 35:52 11:34/M
25 Leian Nyilos Lincoln Park MI 1941 13 335 36:17 11:42/M
26 Lindsey Conners Southgate MI 1637 13 340 36:40 11:50/M
27 Katherine Rogers Allen Park MI 1998 14 344 36:45 11:51/M
28 Abigail Schenavar Woodhaven MI 2024 8 349 37:00 11:56/M
29 Lauren Hickey Grosse Ile MI 2163 13 351 37:07 11:58/M
30 Karis Gafa Southgate MI 1702 13 359 37:19 12:02/M
31 Victoria Edwards Southgate MI 2157 13 363 37:20 12:03/M
32 Brianna Donahue Northville MI 1654 9 373 37:37 12:08/M
33 Julia Bellon Southgate MI 1552 13 382 38:20 12:22/M
34 Alyve Labadie Southgate MI 1827 14 385 38:25 12:24/M
35 Hayley Martin Taylor MI 1871 9 395 39:14 12:39/M
36 Kali Timmis Southgate MI 2088 13 429 40:57 13:13/M
37 Alyssa Counts Grosse Ile MI 2162 11 436 41:23 13:21/M
38 Melissa Christie Trenton MI 1629 12 460 43:18 13:58/M
39 Kaitlyn Lapkewych Southgate MI 1833 13 469 43:59 14:11/M
40 Amanda Stucki Southgate MI 2071 14 470 44:00 14:12/M
41 Sage Medley Allen Park MI 1890 11 473 44:09 14:15/M
42 Alexandra Sinani Southgate MI 2042 13 474 44:11 14:15/M
43 Paola Vllazeria Southgate MI 2108 13 488 44:46 14:26/M
44 Lexi Faber Southgate MI 1676 13 489 44:51 14:28/M
45 Sophia Garcia Lincoln Park MI 1706 13 490 44:51 14:28/M
46 Haley Hinemann Southgate MI 1760 13 491 44:52 14:28/M
47 Emma Drabczyk Trenton MI 1660 11 492 45:08 14:34/M
48 Jade Drabczyk Trenton MI 1661 11 493 45:09 14:34/M
49 Anessa Franco Gibraltar MI 2232 10 495 45:26 14:39/M
50 Geena Sinagoga Madison Heights MI 2039 13 498 45:35 14:42/M
51 Julia Sinagoga Madison Heights MI 2040 14 500 45:41 14:44/M
52 Lola Bennett Ann Arbor MI 1554 7 526 46:50 15:06/M
53 Allison McDaid Hudsonville MI 1880 10 553 49:24 15:56/M
54 Alyssa Downs Taylor MI 1659 13 563 50:16 16:13/M
55 Reygan Weiss St Charles IL 2121 10 570 50:46 16:23/M
56 Jennifer McHale Commerce Township 2229 11 591 52:17 16:52/M
57 Jkyla Kroll Southgate MI 1823 14 592 52:27 16:55/M
58 Breanna Ferrante Southgate MI 1680 13 593 52:29 16:56/M
59 Kaitlynn Forton Clinton Township M 1695 6 600 52:56 17:05/M
60 Elizabeth Grelock Riverview MI 2237 13 606 53:39 17:18/M
61 Stephanie Li Southgate MI 1840 13 607 53:40 17:19/M
62 Breanna Lange Southgate MI 1831 13 608 53:41 17:19/M
63 Rima Bizon Allen Park MI 2156 13 617 54:27 17:34/M
64 Caitlin Rohroff Southgate MI 2003 13 626 59:24 19:10/M
65 Danielle Lacroix Southgate MI 2155 13 627 59:25 19:10/M
66 Morgan Proctor Grosse Ile MI 2184 5 630 59:57 19:20/M
67 Gillian Bellard Grosse Ile MI 2159 5 631 59:57 19:20/M
68 Autumn Proctor Grosse Ile MI 2185 9 633 59:57 19:20/M
69 Breanna Botts Wyandotte MI 1571 14 650 1:03:02 20:20/M
Top


Male 14 & under




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ryan Lafferty Woodhaven MI 1828 14 5 18:57 6:07/M
2 Adam Sawicki Grosse Ile MI 2020 14 7 19:09 6:11/M
3 Noah Weiss Richland MI 2120 14 10 19:54 6:25/M
4 James Gedris Grosse Ile MI 2169 12 18 21:33 6:57/M
5 Nicholas Kekich Woodhaven MI 1799 13 22 21:52 7:03/M
6 Nathan Girao Brownstown MI 1713 12 29 22:27 7:15/M
7 Brent Melhorn Grosse Ile MI 1895 14 30 22:28 7:15/M
8 Jacob Meekins Southgate MI 1891 14 32 22:30 7:15/M
9 Thomas Zacharski Southgate MI 2147 14 35 22:54 7:23/M
10 Zachary Camillen Grosse Ile MI 1614 14 37 22:58 7:25/M
11 Garrett Brown Allen Park MI 1589 13 41 23:04 7:26/M
12 William Weiss Richland MI 2125 11 44 23:09 7:28/M
13 Drew Johnson Allen Park MI 1790 12 48 23:27 7:34/M
14 Luke Yops Grosse Ile MI 2146 10 50 23:44 7:39/M
15 Michael Moco Grosse Ile MI 1914 12 51 23:48 7:41/M
16 Joshua Emery Allen Park MI 1671 14 55 24:03 7:45/M
17 Lucas Ezzo Lincoln Park MI 1675 14 57 24:07 7:47/M
18 Alex Arble Allen Park MI 1516 12 58 24:11 7:48/M
19 Trent St. James Royal Oak MI 2064 14 59 24:13 7:49/M
20 Logan Watson Grosse Ile MI 2181 13 70 25:21 8:11/M
21 Joshua Manick Southgate MI 1863 14 72 25:23 8:11/M
22 Robbie Squires Allen Park MI 2061 14 73 25:27 8:13/M
23 Nino Gaglio Southgate MI 1705 14 78 25:48 8:19/M
24 Austin McNeil Grosse Ile MI 2205 12 79 25:53 8:21/M
25 Ethan Marker Southgate MI 1867 14 103 27:08 8:45/M
26 Sam Weiss Byron Center MI 2122 7 104 27:11 8:46/M
27 Joe Heacox Southgate MI 1753 13 111 27:22 8:50/M
28 Brendan Siddall Allen Park MI 2032 14 114 27:23 8:50/M
29 Logan Guest Newport MI 1733 9 121 27:42 8:56/M
30 Nathan McDaid Hudsonville MI 1882 13 128 28:05 9:04/M
31 Nick Weiss Hudsonville MI 2119 8 131 28:08 9:05/M
32 Matt Frost Grosse Ile MI 2246 12 135 28:16 9:07/M
33 Jacob Barber Allen Park MI 1531 13 139 28:31 9:12/M
34 Christian Pegouske Hoover AL 1961 11 158 29:26 9:30/M
35 Marcus Tourangeau Allen Park MI 2091 12 191 30:40 9:54/M
36 Angel Weatherbee Lincoln Park MI 2189 12 192 30:42 9:54/M
37 Ryan Higgins Woodhaven MI 1758 14 208 31:29 10:09/M
38 Jacob Kowalski South Lyon MI 1818 7 212 31:40 10:13/M
39 Alexander Marshall Allen Park MI 1869 11 221 31:55 10:18/M
40 Enzo Gaglio Southgate MI 1704 13 226 32:02 10:20/M
41 Zach Weiss Hudsonville MI 2126 11 230 32:16 10:25/M
42 Dominic Martin Allen Park MI 1870 11 236 32:32 10:30/M
43 Eric Ellis Grosse Ile MI 1669 10 260 33:24 10:46/M
44 Shane McDonald Taylor MI 1886 11 262 33:31 10:49/M
45 Ethan Kowalski South Lyon MI 1817 10 272 33:42 10:52/M
46 Drew Anthony Brownstown MI 1513 14 276 33:54 10:56/M
47 Hunter Proctor Grosse Ile MI 2187 9 277 33:54 10:56/M
48 Donavon Thayer Southgate MI 2082 14 281 33:58 10:57/M
49 Hunter Angiler Southgate MI 1511 14 290 34:14 11:03/M
50 William Lowery Grosse Ile MI 1853 8 293 34:32 11:08/M
51 Phoenix Bell Romulus MI 1550 14 307 35:07 11:20/M
52 Joseph Gall Grosse Ile MI 2194 8 334 36:10 11:40/M
53 Ryan Palazzolo Southgate MI 1952 14 342 36:42 11:50/M
54 Nick Kessey Southgate MI 2154 14 377 38:02 12:16/M
55 Christian Maroon Brownstown MI 1868 13 380 38:13 12:20/M
56 Brian Povish Lincoln Park MI 1974 13 383 38:22 12:23/M
57 Sean Higgins Woodhaven MI 1759 12 386 38:28 12:25/M
58 Peyton Mullins Allen Park MI 1919 11 391 38:53 12:33/M
59 Jeremy McManus Grosse Ile MI 2199 13 406 39:47 12:50/M
60 Aidan Borsay Grosse Pointe Park 2244 7 425 40:47 13:09/M
61 William Herzog South Lyon MI 1756 8 428 40:56 13:12/M
62 Drew Vermette Southgate MI 2105 13 443 42:00 13:33/M
63 Joseph Hancock Southgate MI 1745 13 453 42:52 13:50/M
64 Joshua Wirth Windsor ONT 2140 8 477 44:23 14:19/M
65 Ryan Maldonado Melvindale MI 2177 9 481 44:25 14:20/M
66 Blake Bowman Lincoln Park MI 1575 12 507 46:00 14:50/M
67 Brett Botts Wyandotte MI 1572 10 552 49:11 15:52/M
68 Kevin Beck Wyandotte MI 1544 1 557 49:54 16:06/M
69 Kadon Beck Wyandotte MI 1543 3 558 49:59 16:07/M
70 Christian Kendle Southgate MI 1805 12 580 51:18 16:33/M
71 Conner Forton Clinton Township M 1694 4 599 52:56 17:05/M
72 Gabriel Ison Taylor MI 1777 13 635 59:59 19:21/M
Top


Female 15 to 19




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Megan Moco Groose Ile MI 1913 15 74 25:30 8:14/M
2 Megan Hickey Grosse Ile MI 2164 16 75 25:32 8:14/M
3 Nichole Lapkewych Southgate MI 1834 15 89 26:28 8:32/M
4 Katie Williams Grosse Ile MI 2179 15 92 26:32 8:34/M
5 Julia Formentin Grosse Ile MI 1692 16 125 27:53 9:00/M
6 Danyelle Ruggirello St. Clair Shores M 2227 18 164 29:45 9:36/M
7 Hailey Ivankovics Brownstown MI 1778 19 175 30:06 9:43/M
8 Madeline Herzog South Lyon MI 1755 17 193 30:46 9:55/M
9 Patty Babich Lake Orion MI 1523 17 210 31:39 10:13/M
10 Alexandra Carney Grosse Ile MI 1618 18 214 31:44 10:14/M
11 Sarah Daly Grosse Ile MI 2202 15 215 31:47 10:15/M
12 Madison Stewart Southgate MI 2068 15 218 31:49 10:16/M
13 Katherine Kuzmiak Grosse Ile MI 1825 16 229 32:07 10:22/M
14 Allison Anderson Trenton MI 1508 15 239 32:39 10:32/M
15 Kiran Gaga Southgate MI 1703 15 358 37:18 12:02/M
16 Elizabeth Finazzo Grosse Ile MI 1683 15 361 37:19 12:02/M
17 Luna Terauchi Grosse Ile MI 2081 15 364 37:20 12:03/M
18 Rose Tucker Grosse Ile MI 2183 15 368 37:25 12:04/M
19 Jacklyn Christie Trenton MI 1630 15 370 37:26 12:05/M
20 Lauren Buchko Wyandotte MI 1593 17 393 39:02 12:35/M
21 Maria Dipirro Ann Arbor MI 1651 15 407 39:48 12:50/M
22 Emily Bargardi Grosse Ile MI 1532 16 448 42:22 13:40/M
23 Madelyn Bargardi Grosse Ile MI 1533 15 468 43:52 14:09/M
24 Alisa Franco Gibraltar MI 2231 17 494 45:24 14:39/M
25 Maggie Ronayne Plymouth MI 2251 17 515 46:29 15:00/M
26 Taylor Boudreau Petersburg MI 2167 19 536 47:51 15:26/M
27 Tabitha Perry Southgate MI 2216 15 560 50:08 16:10/M
28 Laura Cobb Southgate MI 1632 15 561 50:08 16:10/M
29 Alanna Richards Grosse Ile MI 2218 15 567 50:42 16:21/M
Top


Male 15 to 19




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Brett Navarre Trenton MI 1929 15 6 19:05 6:09/M
2 Bradley Bagans Lenox Twp. MI 1526 16 8 19:36 6:19/M
3 Tommy Brandys Newport MI 98 16 15 21:23 6:54/M
4 Joe Leeming Southgate MI 1838 15 17 21:32 6:57/M
5 Nicholas Camilleri Grosse Ile MI 1615 15 33 22:47 7:21/M
6 Bryan Sandoval Allen Park MI 2012 17 34 22:53 7:23/M
7 Jacob Saunders Lincoln Park MI 2018 15 36 22:56 7:24/M
8 Joseph Benjamin Grosse Ile MI 1553 15 54 23:55 7:43/M
9 Daniel Maudlin Taylor MI 1875 16 60 24:35 7:56/M
10 Scott Howard Southgate MI 1769 15 83 26:05 8:25/M
11 Anthony Formosa Southgate MI 1693 15 96 26:38 8:35/M
12 Austin Douglass Wyandotte MI 2236 15 109 27:21 8:49/M
13 Joey Anthony Brownstown MI 1515 16 153 29:12 9:25/M
14 Craig Busby Northville MI 1606 18 235 32:29 10:29/M
15 Evan Swinehart Southgate MI 2073 15 280 33:56 10:57/M
16 Josue Flores Southgate MI 1690 15 341 36:40 11:50/M
17 Tyler Gardner Riverview MI 1709 15 438 41:30 13:23/M
18 James Gardner Riverview MI 1707 17 440 41:37 13:25/M
19 Robert Palazzolo Southgate MI 1951 15 562 50:08 16:10/M
20 Ryan Squires Allen Park MI 2062 16 579 51:18 16:33/M
Top


Female 20 to 24




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lan Voba Sammamish MI 2109 23 13 21:03 6:47/M
2 Jessica Pulling Taylor MI 1980 23 67 25:13 8:08/M
3 Felicia Jiannuzzi Bowling Green OH 2220 21 123 27:49 8:58/M
4 Rebecca Bartek Livonia MI 1985 22 151 29:03 9:22/M
5 Julia Maslar Grosse Ile MI 1874 23 171 29:56 9:39/M
6 Theresa Patrick Wyandotte MI 1960 22 173 30:00 9:41/M
7 Chelsea Foucher Southgate MI 1696 23 202 31:09 10:03/M
8 Molly Lockwood Ann Arbor MI 1846 22 219 31:50 10:16/M
9 Sara Stein Trenton MI 2067 22 254 33:04 10:40/M
10 Lindsey Rogers Grosse Ile MI 1999 22 271 33:40 10:52/M
11 Suzanne Gyde Maybee MI 1734 24 284 33:59 10:58/M
12 Lindsay Mitchell Romulus MI 1910 24 292 34:20 11:05/M
13 Kelsey Tackett New Boston MI 2076 23 298 34:43 11:12/M
14 Sanya Beck Cheboygan MI 1546 22 299 34:47 11:13/M
15 Rachel Dwyer Grosse Ile MI 2193 22 308 35:09 11:20/M
16 Yvette Babich Lake Orion MI 1524 22 314 35:21 11:24/M
17 Delaine Murphy East Lansing MI 1924 22 318 35:31 11:27/M
18 Mara Simanskey Midland MI 2038 22 339 36:37 11:49/M
19 Kelsey Rauhut Clarkston MI 1984 22 343 36:43 11:51/M
20 Danielle Busby Northville MI 1607 20 375 37:56 12:14/M
21 Danielle Baldyga Portland MI 1528 24 378 38:11 12:19/M
22 Chelsea Wheeler Redford MI 2129 22 400 39:31 12:45/M
23 Taylor Carr Royal Oak MI 1620 20 466 43:49 14:08/M
24 Katie Pizzimenti Grosse Ile MI 1969 24 476 44:19 14:18/M
25 Shannon Pajtas Howell MI 1949 22 485 44:38 14:24/M
26 Megan Scott Brighton MI 2254 22 486 44:39 14:24/M
27 Julia Ruggirello St Clair Shores MI 2225 20 518 46:41 15:04/M
28 Amy Hartman Westlake OH 1748 22 523 46:47 15:05/M
29 Gwen Schaller Trenton MI 2021 20 529 46:53 15:07/M
30 Michelle Pitt Farmington Hills M 1968 24 537 47:52 15:26/M
31 Catherine Alice Sheehan Farmington Hills M 2031 23 540 47:58 15:28/M
32 Alicia Freeman Petersburg MI 2168 23 586 51:53 16:44/M
33 Erin Keon Farmington Hills M 1806 23 636 1:00:34 19:32/M
34 Jillian Brown Farmington MI 1590 23 637 1:00:36 19:33/M
Top


Male 20 to 24




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Loyd Allen Park MI 1856 24 4 18:50 6:05/M
2 Stephen Lutter Columbus OH 1857 21 14 21:20 6:53/M
3 Mitchell Beckley Warren MI 2228 20 66 24:54 8:02/M
4 Chase Yacko Toledo OH 2221 24 122 27:49 8:58/M
5 Scott Smereka Warren MI 2050 23 169 29:53 9:38/M
6 Michael El-Zein Grosse Ile MI 1670 24 170 29:55 9:39/M
7 Derek Sweet Clawson MI 2072 22 200 31:04 10:01/M
8 Daniel Murphree Royal Oak MI 1920 22 497 45:34 14:42/M
9 Keegan Hartman Westlake OH 1749 22 524 46:47 15:05/M
10 Jonathan Ruano University Heights 2008 23 614 54:10 17:28/M
Top


Female 25 to 29




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cassie Williams Caro MI 2135 27 16 21:25 6:55/M
2 Katherine Lim Ann Arbor MI 1841 26 47 23:27 7:34/M
3 Anne Kremer Newport MI 1822 26 77 25:46 8:19/M
4 Lisa Urnaitis Wyandotte MI 2094 27 80 25:59 8:23/M
5 Andrea Wrobel Brownstown MI 852 25 95 26:37 8:35/M
6 Alicia Baron Lincoln Park MI 1537 29 116 27:30 8:52/M
7 Jenna Hagan Grosse Ile MI 2172 28 137 28:27 9:11/M
8 Meredith McLaughlin Grosse Ile MI 2175 28 138 28:29 9:11/M
9 Dayna Ryan Ann Arbor MI 2010 28 165 29:50 9:37/M
10 Renee Havey Ann Arbor MI 1751 27 180 30:17 9:46/M
11 Amy Mowery Holland MI 1917 28 184 30:23 9:48/M
12 Callie Kane Livonia MI 2226 29 185 30:25 9:49/M
13 Stephanie Socotch Lincoln Park MI 2056 29 186 30:27 9:49/M
14 Eva Neil Ferndale MI 1930 26 199 31:04 10:01/M
15 Lisa Stein Lincoln Park MI 2066 25 203 31:09 10:03/M
16 Kimberly Weindel Taylor MI 2112 25 234 32:27 10:28/M
17 Stephanie Pritula Plymouth MI 1976 29 259 33:14 10:43/M
18 Alex Johson Ann Arbor MI 2247 27 263 33:32 10:49/M
19 Rachel Rogers Grosse Ile MI 2000 25 270 33:40 10:52/M
20 Christine Vantiem Wales WI 2101 29 273 33:43 10:53/M
21 Melissa Weinschenker Trenton MI 2113 27 274 33:45 10:53/M
22 Tina Sreniawski Flat Rock MI 2063 28 332 35:59 11:36/M
23 Tonilyn Taormina Monroe MI 2079 29 346 36:48 11:52/M
24 Dana Brown Allen Park MI 1587 29 362 37:19 12:02/M
25 Courtney Malinowski Allen Park MI 1862 26 450 42:30 13:43/M
26 Audrey Bernard Woodhaven MI 1558 28 479 44:23 14:19/M
27 Colleen Cox Wyandotte MI 1642 27 539 47:57 15:28/M
28 Amanda Rix Wixom MI 1993 27 541 48:00 15:29/M
29 Lisa Beck Wyandotte MI 1545 28 556 49:53 16:05/M
30 Caitlin Ball Livonia MI 1530 26 589 52:11 16:50/M
31 Andrea Takach Canton MI 2078 26 590 52:17 16:52/M
32 Liesje Jones Holland MI 1794 28 610 53:48 17:21/M
33 Sarah Hull Grand Rapids MI 1771 26 611 53:48 17:21/M
34 Shelley Best Belleville MI 1559 25 619 56:37 18:16/M
35 Tiffany Daniels Southgate MI 1647 28 621 58:50 18:59/M
Top


Male 25 to 29




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Alex Williams Caro MI 2134 28 3 18:30 5:58/M
2 Geoffrey Arnoldy Wyandotte MI 2195 29 24 21:57 7:05/M
3 Larry Choraszewski Farmington MI 1627 27 25 22:09 7:09/M
4 Sean Kolar North Riverside IL 1813 27 38 22:58 7:25/M
5 Matthew Cole Allen Park MI 1635 28 46 23:25 7:33/M
6 Minjoon Lee Ann Arbor MI 1837 29 127 27:57 9:01/M
7 Michael Codd Clawson MI 1633 29 152 29:09 9:24/M
8 Alex Stein Trenton MI 2065 28 206 31:20 10:06/M
9 Simon Keleel Warren MI 1800 27 223 31:57 10:18/M
10 Andrew Van Tiem Wales WI 2098 25 258 33:12 10:43/M
11 Brian Hall Monroe MI 1742 27 282 33:59 10:58/M
12 Hassan Akhtar Allen Park Michigan 1502 29 300 34:51 11:15/M
13 Brian Thiel Washington MI 2083 29 366 37:24 12:04/M
14 Laura Scipione Allen Park MI 2027 26 508 46:02 14:51/M
15 Brian Beck Wyandotte MI 1542 26 582 51:22 16:34/M
16 Tommy Tabarez Brownstown MI 2075 28 596 52:47 17:02/M
17 Michael Jones Holland MI 1795 28 603 53:29 17:15/M
Top


Female 30 to 34




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jamie Armour Dearborn MI 1518 30 40 23:04 7:26/M
2 Audrey Shade Wyandotte MI 2030 32 42 23:05 7:27/M
3 Susan Olenchak Grosse Ile MI 1946 33 71 25:22 8:11/M
4 Cassandra Roupe New Boston MI 2209 34 87 26:16 8:28/M
5 Val Gonzalez Lincoln Park MI 1720 31 94 26:35 8:35/M
6 Laura Williams Commerce Twp. MI 2137 34 110 27:22 8:50/M
7 Andrea Welsh Clarion PA 2127 33 141 28:41 9:15/M
8 Mary Beth Snyder Birmingham MI 2054 33 142 28:41 9:15/M
9 Tammy Hess Dearborn Heights M 2208 30 143 28:48 9:17/M
10 Amanda Siggett Belleville MI 2036 31 145 28:50 9:18/M
11 Jillian Wirtel Grosse Ile MI 2138 30 163 29:45 9:36/M
12 Jessica Durham Ann Arbor MI 1665 30 189 30:31 9:51/M
13 April McDonald Toledo OH 1884 33 190 30:33 9:51/M
14 Betsy Moats Harrison Twp MI 1911 33 198 31:01 10:00/M
15 Francesca Creutz Southgate MI 1644 33 209 31:33 10:11/M
16 Kelly McCarthy Grand Blanc Mi MI 1878 32 225 32:02 10:20/M
17 Melissa Farrell Ypsilanti MI 1677 32 242 32:45 10:34/M
18 Kristine Heck Ann Arbor MI 1754 32 250 33:03 10:40/M
19 Melissa Gorno Trenton MI 1723 30 252 33:03 10:40/M
20 Bonnie Memering Wyandotte MI 1896 33 267 33:39 10:51/M
21 Elisabeth Bowman Roseville MI 1578 34 287 34:07 11:00/M
22 Asma Mehboob Rockwood MI 1893 34 321 35:39 11:30/M
23 Nicole Bazzoli Toledo OH 1540 34 327 35:53 11:35/M
24 Jamie Rose Woodhaven MI 2007 34 333 36:00 11:37/M
25 Megan Kelly Brownstown MI 1803 30 355 37:14 12:01/M
26 Stephanie Donahue Northville MI 1656 33 374 37:38 12:08/M
27 Aliesha Burrow Toledo OH 1604 30 392 38:56 12:34/M
28 Nina Martin Taylor MI 1873 31 396 39:14 12:39/M
29 Sophie Manning Ann Arbor MI 1866 34 403 39:44 12:49/M
30 Andrea Stevens Grosse Ile MI 2182 32 419 40:21 13:01/M
31 Kimberly Janiga Dearborn MI 1782 30 432 41:05 13:15/M
32 Andrea O'Neil Livonia MI 1948 34 444 42:16 13:38/M
33 Kristina Sitarski Ypsilanti MI 2046 31 446 42:19 13:39/M
34 Christina Booza-Scott Sterling Heights M 1568 32 449 42:25 13:41/M
35 Rebecca Perrin Windsor ONT 1963 34 452 42:38 13:45/M
36 Robin Mc Shane Southgate MI 502 32 457 43:17 13:58/M
37 Jillian O'Leary Westland MI 1944 31 461 43:27 14:01/M
38 Julie Sliwinski Brownstown MI 2047 34 472 44:08 14:14/M
39 Carol Allard Allen Park MI 1503 32 478 44:23 14:19/M
40 Jessica Allio White Lake MI 1504 34 487 44:46 14:26/M
41 Krista Adair Dearborn MI 2250 33 517 46:38 15:03/M
42 Katey Cox Wyandotte MI 1643 31 542 48:01 15:29/M
43 Cynthia Koroly Lincoln Park MI 1816 34 559 50:07 16:10/M
44 Lindsay Caldwell Allen Park MI 1613 30 573 50:58 16:26/M
45 Amber Proctor Grosse Ile MI 2186 31 634 59:59 19:21/M
46 Beth Botts Wyandotte MI 1570 34 649 1:02:10 20:03/M
47 Corrie Kettler Trenton MI 1810 31 658 1:30:57 29:20/M
Top


Male 30 to 34




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kyle Pickens Taylor MI 1966 30 12 20:13 6:31/M
2 Ben Pritula Plymouth MI 1975 32 39 23:01 7:25/M
3 Tim Washer Grosse Ile MI 2222 34 82 26:00 8:23/M
4 Jeff Browne Taylor MI 1591 30 119 27:40 8:55/M
5 Joseph Smith Rockwood MI 2051 33 157 29:20 9:28/M
6 William Davis Ann Arbor MI 1648 31 166 29:50 9:37/M
7 Anthony Gorno Trenton MI 1722 31 167 29:52 9:38/M
8 Drew Welsh Clarion PA 2128 30 168 29:53 9:38/M
9 Anthony Gray Woodhaven MI 1726 30 179 30:13 9:45/M
10 Jeffrey Palazzolo Sterling Heights M 1950 30 246 32:56 10:37/M
11 Bill Blohm St. Clair Shores M 1563 33 256 33:08 10:41/M
12 Ben Brown Allen Park MI 1586 31 360 37:19 12:02/M
13 Giuseppe Lombardo Woodhaven MI 2241 33 422 40:39 13:07/M
14 Jorge Maldonado Melvindale MI 2178 34 484 44:27 14:20/M
15 Derek Blanchars Garden City MI 1562 34 555 49:34 15:59/M
Top


Female 35 to 39




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Danielle Boland Southgate MI 1566 36 97 26:45 8:38/M
2 Christin Anthony Brownstown MI 1512 35 132 28:10 9:05/M
3 Laura Johnson Huntington Woods M 1791 36 133 28:10 9:05/M
4 Asha Vida Ferndale MI 2106 39 146 28:53 9:19/M
5 Kim Salas Allen Park MI 2204 39 149 28:59 9:21/M
6 Rebecca Kerr Southgate MI 1809 36 150 29:01 9:22/M
7 Billi Jo O'Mara Harbor Beach MI 1947 36 154 29:16 9:26/M
8 Amy Satterfield Troy MI 2013 39 156 29:18 9:27/M
9 Jenny King Grosse Ile MI 1811 37 181 30:19 9:47/M
10 Jaclyn Sloan Allen Park MI 2049 35 183 30:21 9:47/M
11 Beth Ann Taylor Flat Rock MI 2223 36 196 31:00 10:00/M
12 Lisa Hammon Lincoln Park MI 1744 39 227 32:03 10:20/M
13 Valerie Weiss Hudsonville MI 2124 39 232 32:17 10:25/M
14 Melissa Hool Allen Park MI 1768 37 241 32:44 10:34/M
15 Michelle Nath Woodhaven MI 1928 36 243 32:46 10:34/M
16 Lindsey Parsons Flat Rock MI 1958 35 251 33:03 10:40/M
17 Erika Buckhave Farmington Hills M 1594 38 255 33:06 10:41/M
18 Kristen Brovont Wyandotte MI 1585 37 291 34:14 11:03/M
19 Karen Cashin Troy MI 1621 36 311 35:14 11:22/M
20 Andrea Gibbs Wyandotte MI 2211 39 312 35:15 11:22/M
21 Elizabeth MacKinder Ferndale MI 1860 38 316 35:23 11:25/M
22 Kristie Iavasile South Lyon MI 1772 38 317 35:25 11:25/M
23 Sophia Mehboob Southgate MI 1894 39 320 35:39 11:30/M
24 Jennifer Stopcra Toledo OH 2234 39 326 35:52 11:34/M
25 Lisa Glover Southgate MI 1717 35 331 35:58 11:36/M
26 Maureen Wilkie Woodhaven MI 2240 37 356 37:17 12:02/M
27 April Colvin Washington MI 1636 37 369 37:26 12:05/M
28 Alexa Nerdrum Ann Arbor MI 1933 39 402 39:43 12:49/M
29 Audrey Teh Wyandotte MI 2171 39 404 39:44 12:49/M
30 Sonia Parent Ypsilanti MI 1956 38 411 39:55 12:53/M
31 Tracie Liszewski Canton MI 1844 37 416 40:10 12:57/M
32 Andy Mahoney Allen Park MI 1861 38 424 40:46 13:09/M
33 Jill Robinson Riverview MI 1994 38 426 40:47 13:09/M
34 Jen Parmalee Grosse Ile MI 1957 36 435 41:23 13:21/M
35 Kimberley Wilk Northville MI 2132 39 445 42:16 13:38/M
36 Melissa Yonemura Garden City MI 2145 36 462 43:27 14:01/M
37 Lisa Medley Allen Park MI 1889 37 475 44:13 14:16/M
38 Juanita Franco Gibraltar MI 2233 39 496 45:26 14:39/M
39 Tonya Tsoukalas Livonia MI 2093 39 514 46:29 15:00/M
40 Kim Bowman Lincoln Park MI 1579 39 522 46:45 15:05/M
41 Jennifer Sage Pinckneycolonypinck 2011 38 527 46:50 15:06/M
42 Jennifer Anderson Wyandotte MI 1510 37 532 47:16 15:15/M
43 Nori Setser New Boston MI 2029 36 564 50:23 16:15/M
44 Angie Weiss St Charles IL 2114 37 577 51:11 16:31/M
45 Valerie Hill Livonia MI 2213 37 587 51:53 16:44/M
46 Michelle Shenton Trenton MI 2191 36 595 52:45 17:01/M
47 Lori Bartos Woodhaven MI 2190 36 602 53:15 17:11/M
48 Kelly Weiss Spring Lake MI 2117 36 605 53:36 17:17/M
49 Heidi McDaid Hudsonville MI 1881 39 609 53:47 17:21/M
50 Yvette Lowhorn Newport MI 1854 39 644 1:01:21 19:47/M
51 Danielle Hakala Wyandotte MI 1741 36 646 1:01:23 19:48/M
Top


Male 35 to 39




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Shane Beauchamp Dearborn MI 1541 38 2 17:57 5:47/M
2 Chad Sitarski South Lyon MI 2045 38 20 21:43 7:00/M
3 Justin McNeil Grosse Ile MI 2206 36 26 22:14 7:10/M
4 Craig Prudom Grosse Ile MI 1979 37 31 22:29 7:15/M
5 Geoff Spencer Troy MI 2059 35 56 24:05 7:46/M
6 Kevin Kluender Cincinnati OH 2160 36 62 24:39 7:57/M
7 Jason Schaller Winter Park FL 2161 35 63 24:39 7:57/M
8 Nicholas Grafton Redford MI 1725 35 91 26:30 8:33/M
9 Jason Moore Ypsilanti MI 1915 37 93 26:32 8:34/M
10 Mark Weiss Byron Center MI 2118 37 105 27:13 8:47/M
11 Jeremy Williams Commerce Twp. MI 2136 35 108 27:21 8:49/M
12 Joshua Guest Newport MI 1732 37 120 27:41 8:56/M
13 Frank Critchfield Chelsea MI 2200 38 124 27:52 8:59/M
14 David Bondy Ypsilanti MI 1567 38 136 28:21 9:09/M
15 Ryan Will Warren MI 2133 36 140 28:36 9:14/M
16 Andrew Satterfield Troy MI 2014 39 144 28:49 9:18/M
17 William Ward Wyandotte MI 2111 37 162 29:44 9:35/M
18 Matthew Parsons Flat Rock MI 1959 37 195 30:58 9:59/M
19 Chris Burnell Macomb MI 1603 37 197 31:01 10:00/M
20 Kelvin Roden Rockwood MI 1997 36 237 32:33 10:30/M
21 Brian Rose Woodhaven MI 2006 35 248 32:56 10:37/M
22 Kevin Barker St. Clair Shores M 1535 39 249 32:57 10:38/M
23 Brad Bible St. Clair Shores M 1560 36 257 33:08 10:41/M
24 Christopher Cole Grosse Ile MI 1634 36 278 33:55 10:56/M
25 Mark Donahue Northville MI 1655 36 313 35:17 11:23/M
26 Chad Schenavar Woodhaven MI 2023 36 350 37:00 11:56/M
27 Rebecca Barker St. Clair Shores M 1536 39 455 43:15 13:57/M
28 Steve Frank Dearborn MI 1698 37 459 43:17 13:58/M
29 Chris Wirth Windsor ONT 2139 38 480 44:23 14:19/M
30 Joe Goluban Novi MI 1719 38 516 46:30 15:00/M
31 Todd Genaw Flat Rock MI 1711 39 565 50:34 16:19/M
32 Chad Caldwell Allen Park MI 1612 36 576 51:00 16:27/M
33 Charlie Anderson Wyandotte MI 1509 37 613 53:51 17:22/M
Top


Female 40 to 44




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jenny Ballard Wyandotte MI 2217 41 27 22:15 7:11/M
2 Alison Zilli Windsor ONT 2151 42 43 23:07 7:27/M
3 Rosemary Huttall Riverview MI 2170 42 68 25:13 8:08/M
4 Nancy Richard Grosse Pointe Park 2230 41 85 26:10 8:26/M
5 Theresa McCarthy Grosse Ile MI 1879 42 88 26:16 8:28/M
6 Anne Holmes Grosse Ile MI 1765 42 113 27:22 8:50/M
7 Jenny Jackson Dearborn Heights M 2210 40 126 27:57 9:01/M
8 Lisa Linn Livonia MI 1842 44 134 28:14 9:06/M
9 Dani Banks Byron Center MI 2235 40 159 29:26 9:30/M
10 Lan Sparre Waterford MI 2058 42 177 30:08 9:43/M
11 Keri Ratajczak Grosse Ile MI 1982 40 182 30:20 9:47/M
12 Michelle Gertz Windsor ONT 1712 41 194 30:48 9:56/M
13 Hillery Reeves Flat Rock MI 1988 44 201 31:08 10:03/M
14 Megan Stewart Grosse Ile MI 2069 43 220 31:52 10:17/M
15 Julie Jackson Milan MI 366 41 222 31:57 10:18/M
16 Marloes Blokdijk Dearborn Heights M 1564 43 224 31:59 10:19/M
17 Jennie Kurth Trenton MI 1824 40 233 32:22 10:26/M
18 Maureen Martin Allen Park MI 1872 44 253 33:03 10:40/M
19 Deann Lowery Grosse Ile MI 1852 41 294 34:33 11:09/M
20 Denise Flannery New Hudson MI 1685 42 302 34:54 11:15/M
21 Amy Neilson Grosse Ile MI 1931 41 322 35:46 11:32/M
22 Joan Tobin Brighton MI 2089 44 347 36:50 11:53/M
23 Christine Haynes Flat Rock MI 1752 43 348 36:52 11:54/M
24 Jennifer Greve Livonia MI 1728 41 365 37:22 12:03/M
25 Darci Merollis Livonia MI 1898 40 367 37:25 12:04/M
26 Kathy Smith Saline MI 2052 41 415 40:09 12:57/M
27 Debi Hain South Lyon MI 1738 41 418 40:18 13:00/M
28 Jennifer Burke Farmington Hills M 1602 40 420 40:22 13:01/M
29 Kim Farrugia Brownstown MI 1678 44 421 40:23 13:02/M
30 Jody Moskall Trenton MI 1916 43 431 40:58 13:13/M
31 Joy Passatta Roseville MI 1368 41 433 41:06 13:15/M
32 Kerri Hancock Southgate MI 1746 42 454 42:52 13:50/M
33 Vicky Boughner Windsor ONT 1574 40 525 46:49 15:06/M
34 Laura Gray Ann Arbor MI 1727 42 528 46:53 15:07/M
35 Leanna Bronni Browstown MI 1584 43 530 47:11 15:13/M
36 Bobbi Cool Cheboygan MI 1640 40 550 48:49 15:45/M
37 Kimberly London Gibraltar MI 1848 42 574 50:59 16:27/M
38 Sherry Droze Trenton MI 1662 40 598 52:55 17:04/M
39 Dawn Boye Flat Rock MI 1849 42 641 1:01:16 19:46/M
40 Loretta Long Allen Park MI 2176 42 643 1:01:20 19:47/M
41 Deborah Torres Wyandotte MI 2090 43 645 1:01:21 19:47/M
42 Heather Carmona Birmingham MI 1616 43 657 1:04:26 20:47/M
Top


Male 40 to 44




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Lowe Canton MI 1850 43 28 22:23 7:13/M
2 Jeremy Pegouske Hoover AL 1962 41 45 23:15 7:30/M
3 John Wilkerson Southgate MI 2196 42 49 23:41 7:38/M
4 James Sparre Waterford MI 2057 42 53 23:53 7:42/M
5 Mark Bjertness Livonia MI 1561 43 61 24:35 7:56/M
6 Craig Michaels Flat Rock MI 1902 42 69 25:17 8:09/M
7 Tom Sr Zacharski Southgate MI 2148 44 81 26:00 8:23/M
8 Troy McDaid Hudsonville MI 1883 40 86 26:14 8:28/M
9 Peter Siddall Taylor MI 2033 40 112 27:22 8:50/M
10 David Fedewa Canton MI 1679 43 118 27:36 8:54/M
11 Scott Weiss Hudsonville MI 2123 42 130 28:08 9:05/M
12 Brian Weiss Richland MI 2115 44 147 28:55 9:20/M
13 Lance Socer Southgate MI 2239 42 155 29:18 9:27/M
14 Jack Fox Grosse Ile MI 1697 44 187 30:27 9:49/M
15 Casey Reed Livonia MI 1987 43 204 31:11 10:04/M
16 Scott Kowalski South Lyon MI 1819 43 213 31:42 10:14/M
17 Joe Anthony Brownstown MI 1514 42 275 33:54 10:56/M
18 Tom Flannery New Hudson MI 1688 43 288 34:10 11:01/M
19 Bill Lowery Grosse Ile MI 1851 41 296 34:34 11:09/M
20 Steve Nightingale Allen Park MI 1936 43 305 35:05 11:19/M
21 Garrett Hain South Lyon MI 1739 43 329 35:55 11:35/M
22 Mark Buckhave Farmington Hills M 1595 43 330 35:57 11:36/M
23 Todd Prochnow Monroe MI 1977 43 345 36:48 11:52/M
24 Jason Vitick Pinckney MI 2107 42 439 41:36 13:25/M
25 Thomas Sliwinski Brownstown MI 2048 41 471 44:07 14:14/M
26 Michael Cairns Troy MI 1611 44 501 45:43 14:45/M
27 Aaron Tsoukalas Livonia MI 2092 41 511 46:28 14:59/M
28 Jason McManus Grosse Ile MI 1888 41 535 47:33 15:20/M
29 Kevin London Gibraltar MI 1847 43 575 50:59 16:27/M
30 Joseph Lowhorn Jr. Newport MI 1855 40 624 58:55 19:00/M
31 Joe Long Allen Park MI 2174 43 652 1:03:18 20:25/M
Top


Female 45 to 49




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Violet Fiddes Lake Orion MI 1682 48 100 26:58 8:42/M
2 Tammy Carney Grosse Ile MI 1619 47 107 27:21 8:49/M
3 Shari Kabeth Trenton MI 1796 49 176 30:08 9:43/M
4 Sheila Dow Livonia MI 1658 47 216 31:48 10:15/M
5 Lori Brauer Livonia MI 1580 48 217 31:49 10:16/M
6 Cathy Mikesell Newport MI 1903 46 244 32:47 10:35/M
7 Eileen Ellis Grosse Ile MI 1668 49 266 33:36 10:50/M
8 Sherry Beck Cheboygan MI 1547 46 310 35:10 11:21/M
9 Shari Pietras Grosse Ile MI 1967 45 353 37:12 12:00/M
10 Kim Kish Grosse Ile MI 1812 45 354 37:13 12:00/M
11 Cindy Frobes Northville MI 1700 46 372 37:31 12:06/M
12 Suzy Moco-Williams Grosse Ile MI 2180 48 387 38:40 12:28/M
13 Tina Storer Canton MI 2070 47 394 39:09 12:38/M
14 Gail Czarnik Grosse Ile MI 1646 48 401 39:31 12:45/M
15 Jacqueline Lancina South Rockwood MI 1830 45 412 39:58 12:54/M
16 Shelly Teklinsky Howell MI 2219 46 417 40:16 12:59/M
17 Eileen Squires Allen Park MI 2060 47 437 41:30 13:23/M
18 Diana Papin Grosse Ile MI 1954 48 456 43:16 13:57/M
19 Cathy Bartolotta Wyandotte MI 1538 45 465 43:38 14:05/M
20 Deb Armstrong Roseville MI 1519 46 482 44:26 14:20/M
21 Kristin Hickey Grosse Ile MI 2165 45 483 44:26 14:20/M
22 Brenda Baldwin Madison Heights MI 1527 48 505 45:56 14:49/M
23 Paula Sinagoga Madison Heights MI 2041 45 506 45:57 14:49/M
24 Carie McGauley Trenton MI 1887 47 512 46:28 14:59/M
25 Lynnette Bosman Carleton MI 1569 47 513 46:28 14:59/M
26 Kathy Ruggirello Warren MI 2224 46 519 46:42 15:04/M
27 Pam Murt Riverview MI 1925 49 521 46:43 15:04/M
28 Cathy Van Camp Swartz Creek MI 2097 46 543 48:07 15:31/M
29 Kim Janick Clinton Twp MI 1781 48 545 48:27 15:38/M
30 Stacy Ewing Rockwood MI 1674 45 566 50:40 16:21/M
31 Donna Konopka Flat Rock MI 1814 46 568 50:44 16:22/M
32 Susan Robinson Brownstwon MI 1996 46 571 50:58 16:26/M
33 Kimberly Vasicek Grosse Ile MI 2102 48 581 51:22 16:34/M
34 Dorothy Saunders Lincoln Park MI 2017 45 584 51:33 16:38/M
35 Anne Zambeck Flatrock MI 2149 48 594 52:34 16:57/M
36 Alberta Jones River Rouge MI 1792 47 597 52:48 17:02/M
37 Katherine Memering Wyandotte MI 1897 49 604 53:34 17:17/M
38 Teri Krebs Warren MI 1820 47 615 54:21 17:32/M
39 Beverly Jones River Rouge MI 1793 47 618 55:08 17:47/M
40 Crystal Ryczko Flat Rock MI 2166 48 622 58:50 18:59/M
41 Beth Kanaby Wyandotte MI 1797 46 628 59:40 19:15/M
Top


Male 45 to 49




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Wrobel Flat Rock MI 2143 45 52 23:51 7:42/M
2 Marty Melhorn Grosse Ile MI 2192 47 64 24:46 7:59/M
3 Robert Holmes Grosse Ile MI 1767 45 90 26:29 8:33/M
4 Troy Estes Waterford MI 1673 48 101 27:02 8:43/M
5 Dwayne Firestine Royal Oak MI 1684 48 228 32:06 10:21/M
6 Patrick Wheeler Redford MI 2130 46 245 32:52 10:36/M
7 Dan Naramor Riverview MI 1927 46 304 35:01 11:18/M
8 Daniel Olenchak Grosse Ile MI 1945 45 328 35:54 11:35/M
9 Ken Murphree Madison Heights MI 2255 46 503 45:45 14:45/M
10 Mark Relich Grosse Ile MI 1989 48 534 47:31 15:20/M
11 Robert Mullan Flat Rock MI 1918 45 554 49:31 15:58/M
12 William Saunders Lincoln Park MI 2019 46 583 51:29 16:36/M
13 Randy Long Taylor MI 2173 46 623 58:53 19:00/M
14 Greg Saucier Allen Park MI 2015 45 653 1:03:23 20:27/M
15 Thomas L Ratliff Ecorse MI 1983 49 656 1:03:33 20:30/M
Top


Female 50 to 54




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lori Schmidtke Grosse Ile MI 2025 50 188 30:30 9:50/M
2 Debbi Glomski Warren MI 1716 52 261 33:28 10:48/M
3 Donna Serement Grosse Ile MI 2028 53 286 34:03 10:59/M
4 Pamela Mace Grosse Ile MI 2203 50 289 34:11 11:02/M
5 Yvonne Brehmer Romulus MI 1582 51 297 34:41 11:11/M
6 Dora Hinojosa Royal Oak MI 1761 54 303 35:00 11:17/M
7 Cheryl Buckthorpe Canton MI 1596 50 337 36:32 11:47/M
8 Ann Simanskey Midland MI 2037 54 338 36:36 11:48/M
9 Corrie Dye-Hale Rockwood MI 228 50 352 37:11 12:00/M
10 Donna MacDonald Plymouth MI 2248 53 381 38:18 12:21/M
11 Jo Parent Rockwood MI 1955 53 397 39:18 12:41/M
12 Cynthia Bowman Dearborn Hts MI 1577 54 405 39:44 12:49/M
13 Annette Burk Grosse Ile MI 1600 53 409 39:51 12:51/M
14 Barbara Higgins Woodhaven MI 1757 51 413 39:59 12:54/M
15 Julie Kemeter Brighton MI 1804 51 414 40:08 12:57/M
16 Jeanne Kernan Grosse Ile MI 1807 52 430 40:58 13:13/M
17 Fran Buchko Wyandotte MN 1592 52 451 42:37 13:45/M
18 Carole Christie Trenton MI 1628 52 464 43:35 14:04/M
19 Cynthia Burton Royal Oak MI 1605 51 467 43:50 14:08/M
20 Jonell Murphree Royal Oak MI 1921 52 499 45:39 14:44/M
21 Linda Busby Northville MI 1609 53 520 46:43 15:04/M
22 Donna Burke Walled Lake MI 1601 52 551 48:53 15:46/M
23 Cheryl Vermette Southgate MI 2104 50 585 51:33 16:38/M
24 Lori Glenn Avon Lake OH 1715 50 588 51:54 16:45/M
Top


Male 50 to 54




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Bozenski Grosse Ile MI 2201 52 9 19:39 6:20/M
2 Rick Brauer Livonia MI 1581 50 23 21:53 7:04/M
3 Gregory Glenn Avon Lake OH 1714 51 98 26:51 8:40/M
4 Dave Fiddes Lake Orion MI 1681 50 99 26:57 8:42/M
5 David Anderson Ypsilanti MI 2238 52 117 27:36 8:54/M
6 Brendan Ronayne Plymouth MI 2004 53 247 32:56 10:37/M
7 John Bacarella Flat Rock MI 1525 52 357 37:18 12:02/M
8 Paul Dipirro Ann Arbor MI 1652 53 408 39:49 12:51/M
9 Kevin Borsay Grosse Pte. Park M 2245 50 427 40:47 13:09/M
10 John Ivankovics Brownstown MI 1779 51 463 43:30 14:02/M
11 Michael Murphree Royal Oak MI 1922 54 502 45:44 14:45/M
12 Paul Robinson Brownstwon MI 1995 52 572 50:58 16:26/M
13 Andrew Vermette Southgate MI 2103 54 578 51:15 16:32/M
14 Mike Risner Flat Rock MI 1992 51 651 1:03:16 20:25/M
Top


Female 55 to 59




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kathy Mitchell Riverview MI 1909 55 160 29:31 9:31/M
2 Margaret Predhomme Plymouth MI 2249 56 265 33:33 10:49/M
3 Robin Benson Grosse Ile MI 1555 59 319 35:31 11:27/M
4 Karen Buhl Grosse Ile MI 1599 56 323 35:47 11:33/M
5 Barbara Estes Waterford MI 1672 56 336 36:19 11:43/M
6 Susan Pizzimenti Grosse Ile MI 1970 56 371 37:27 12:05/M
7 Sheryl Snyder Flat Rock MI 2055 56 384 38:25 12:24/M
8 Marlene Jenkiins Try MI 1785 57 388 38:43 12:29/M
9 Mary Dwyer Grosse Ile MI 1667 55 398 39:27 12:44/M
10 Lisa O'Donnell Grosse Ile MI 1942 57 410 39:52 12:52/M
11 Cheryl Sobh Grosse Ile MI 2188 55 441 41:46 13:28/M
12 Rosemary Rogers Grosse Ile MI 2001 55 442 41:47 13:29/M
13 Debra Yarger Brownstown MI 2144 57 509 46:10 14:54/M
14 Laurie Dixon Grosse Ile MI 1653 59 510 46:22 14:57/M
15 Sue Jeffries Grosse Ile MI 1784 56 531 47:11 15:13/M
16 Jeanne Boudreau Temperance MI 1573 58 538 47:52 15:26/M
17 Lors Schaller Trenton MI 2022 55 546 48:28 15:38/M
18 Janis Delaney Royal Oak MI 1649 56 616 54:21 17:32/M
19 Lorna Eis Grosse Ile MI 2215 59 638 1:00:59 19:40/M
20 Ann Vanboxell Wyandotte MI 2099 56 640 1:01:05 19:42/M
Top


Male 55 to 59




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joe Burns Sterling Hts MI 116 56 102 27:04 8:44/M
2 Daniel Murphy Trenton MI 1923 57 106 27:16 8:48/M
3 Jerry Busby Northville MI 1608 56 376 37:57 12:15/M
4 Tod Jenkins Troy MI 1786 58 390 38:51 12:32/M
5 Doug Dwyer Grosse Ile MI 1666 58 399 39:30 12:45/M
6 Roseanna Pokrzywnicki Livonia MI 1971 58 423 40:45 13:09/M
7 Frederick Brown Allen Park MI 1588 57 447 42:19 13:39/M
8 Steven Berman Auburn Hills MI 1557 59 629 59:45 19:16/M
9 Kevin Vanboxell Wyandotte MI 2100 57 648 1:02:09 20:03/M
10 Jeffrey Buckthorpe Canton MI 1597 55 654 1:03:25 20:27/M
Top


Female 60 to 64




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Terrie Thurlow Grosse Ile MI 2087 62 315 35:22 11:25/M
2 Jaema Berman Auburn Hills MI 1556 60 379 38:11 12:19/M
3 Barb MacHulis Alpena MI 1858 61 389 38:48 12:31/M
4 Michele Babcock Grosse Ile MI 1521 61 458 43:17 13:58/M
5 Maggie Mills Troy MI 1907 62 533 47:26 15:18/M
6 Cynthia Havenstein Trenton MI 1750 64 547 48:30 15:39/M
7 Cathy McCarthy Sterling Heights M 506 61 548 48:45 15:44/M
8 Christine Holland Farmington Hills M 1764 63 569 50:46 16:23/M
9 Lois Fry Grosse Ile MI 1701 61 601 52:56 17:05/M
10 Alma Frazier Woodhaveen MI 1699 61 612 53:50 17:22/M
11 Judy Carn Dewitt MI 1617 64 632 59:57 19:20/M
Top


Male 60 to 64




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michael Baldyga Brownstown Twp MI 1529 60 172 29:57 9:40/M
2 Sam MacHulis Alpena MI 1859 64 178 30:11 9:44/M
3 John Lee Farmington Hills M 1836 63 549 48:49 15:45/M
4 William Eis Grosse Ile MI 2214 60 639 1:01:00 19:41/M
Top


Female 65 to 69




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jean Kargenian Grosse Ile MI 1798 67 324 35:51 11:34/M
2 Marilyn Tarantino Shelby Twp MI 2080 67 434 41:18 13:19/M
3 Diane Goluban Riverview MI 1718 65 544 48:27 15:38/M
4 Diane Siemers Trenton MI 2034 69 620 58:48 18:58/M
Top


Male 65 to 69




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Joseph Consiglio Gibraltar MI 1639 65 129 28:08 9:05/M
2 David Blough Dexter MI 2242 66 295 34:33 11:09/M
3 Donald Thurlow Grosse Ile MI 2086 65 309 35:09 11:20/M
4 Don Clay Alpena MI 1631 65 504 45:47 14:46/M
5 Gary Siemers Trenton MI 2035 66 625 58:57 19:01/M
Top


Male 70 to 74




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Glenn Hobgood Flat Rock MI 1762 71 647 1:01:27 19:49/M
Top


Female 80 & up




Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Pamela Frucci Grosse Ile MI 2153 80 642 1:01:17 19:46/M





Rock CF Rivers Half Marathon and 5K Run/Walk Team Relay
March 24, 2013

Scroll/Swipe to right
if results are cutoff


--------------------------------------------------------------------------------
Results By Everal Race Management
--------------------------------------------------------------------------------

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace

1 1317 Dewitt YMCA 1:28:42 1:28:46 6:46/M
1318 David Soltow First Leg 2 50:52 50:52 50:56 6:42/M
1317 Rhonda Dick Second Leg 1 37:49 1:28:42 1:28:46 6:53/M

2 1417 Tortise & Hare 1:36:27 1:36:29 7:22/M
1417 Kurt Lenser First Leg 1 49:55 49:55 49:57 6:34/M
1418 Roger Thayer Second Leg 2 46:32 1:36:27 1:36:29 8:28/M

3 1361 MKDK 1:39:34 1:40:40 7:36/M
1361 Daniel Kaisler First Leg 7 57:50 57:50 58:56 7:37/M
1362 Maria Kaisler Second Leg 3 41:43 1:39:34 1:40:40 7:35/M

4 1323 Edward Jones Rockets 1:42:11 1:42:19 7:48/M
1323 Kurt Bartel First Leg 3 51:32 51:32 51:40 6:47/M
1324 Jay Blackburn Second Leg 4 50:39 1:42:11 1:42:19 9:13/M

5 1325 Energy Bus 1:42:17 1:42:36 7:48/M
1325 Michael Weiss First Leg 10 1:02:44 1:02:44 1:03:04 8:15/M
1326 Patrick Weiss Second Leg 5 39:32 1:42:17 1:42:36 7:11/M

6 1319 Dolly Mixtures 1:43:40 1:43:52 7:55/M
1319 Michelle Faddie First Leg 6 57:38 57:38 57:50 7:35/M
1320 FELICITY HIRSH Second Leg 6 46:02 1:43:40 1:43:52 8:22/M

7 1409 The M Squad 1:45:15 1:45:46 8:02/M
1410 Mike Marion First Leg 4 55:40 55:40 56:11 7:19/M
1409 Megan Cooper Second Leg 7 49:35 1:45:15 1:45:46 9:01/M

8 1343 It Takes Two 1:52:47 1:53:04 8:37/M
1344 Logan Goering First Leg 9 1:00:14 1:00:14 1:00:31 7:56/M
1343 Kim Goering Second Leg 8 52:33 1:52:47 1:53:04 9:33/M

9 1315 Deuce Coops 1:53:01 1:53:04 8:38/M
1316 Kenny Cooper First Leg 12 1:05:16 1:05:16 1:05:19 8:35/M
1315 John Cooper Second Leg 9 47:44 1:53:01 1:53:04 8:41/M

10 1387 Team DIller 1:53:35 1:53:47 8:40/M
1387 Eric Diller First Leg 5 57:18 57:18 57:31 7:32/M
1388 Stephanie Diller Second Leg 10 56:16 1:53:35 1:53:47 10:14/M

11 1419 Turtle & the Hare 1:54:06 1:54:20 8:43/M
1419 Kevin Zepp First Leg 8 58:18 58:18 58:32 7:40/M
1420 Mercedes Zepp Second Leg 11 55:47 1:54:06 1:54:20 10:09/M

12 1327 Fast never looked so slow! 1:55:13 1:56:27 8:48/M
1328 Brent Vogel First Leg 11 1:04:50 1:04:50 1:06:04 8:32/M
1327 Pete Larrow Second Leg 12 50:23 1:55:13 1:56:27 9:10/M

13 1381 SHU-DOGGIES 1:55:20 1:55:39 8:48/M
1381 Eric Shumaker First Leg 14 1:06:47 1:06:47 1:07:06 8:47/M
1382 Paula Shumaker Second Leg 13 48:33 1:55:20 1:55:39 8:50/M

14 1309 Busting CF 1:57:13 1:58:26 8:57/M
1309 Jayme Pfannes First Leg 27 1:12:34 1:12:34 1:13:47 9:33/M
1310 Angela Pizzo Second Leg 14 44:38 1:57:13 1:58:26 8:07/M

15 1313 Curls Rule 1:58:39 1:59:48 9:03/M
1314 Lori Wraage First Leg 18 1:08:05 1:08:05 1:09:14 8:58/M
1313 Amanda Pine Second Leg 15 50:33 1:58:39 1:59:48 9:11/M

16 1395 Team Mikesell 1:59:05 1:59:31 9:05/M
1395 Emily Mikesell First Leg 21 1:10:01 1:10:01 1:10:27 9:13/M
1396 Henry MIkesell Second Leg 16 49:04 1:59:05 1:59:31 8:55/M

17 1425 Westfall and Noisewater 1:59:12 1:59:53 9:06/M
1426 John Martin First Leg 23 1:10:30 1:10:30 1:11:12 9:17/M
1425 Jay Gabridge Second Leg 17 48:41 1:59:12 1:59:53 8:51/M

18 1429 WPW 2:01:03 2:01:58 9:14/M
1429 Amy Junkin First Leg 19 1:08:46 1:08:46 1:09:41 9:03/M
1430 Kelly Weaver Second Leg 18 52:17 2:01:03 2:01:58 9:30/M

19 1355 Lunch Ladies 2:02:19 2:03:22 9:20/M
1355 Sarah Jasso First Leg 16 1:07:51 1:07:51 1:08:55 8:56/M
1356 Katie Stepulla Second Leg 19 54:27 2:02:19 2:03:22 9:54/M

20 1369 Rather Be Doing A 5K 2:02:36 2:03:06 9:22/M
1370 LEAH TOLLIVER First Leg 41 1:16:36 1:16:36 1:17:06 10:05/M
1369 Cheryl McCarthy Second Leg 20 45:59 2:02:36 2:03:06 8:22/M

21 1423 Well I'll be a monkey's uncle 2:04:40 2:05:21 9:31/M
1424 Angela Linenfelser Gabridge First Leg 22 1:10:30 1:10:30 1:11:12 9:17/M
1424 Angela Linenfelser Gabridge Second Leg 21 54:09 2:04:40 2:05:21 9:51/M

22 1407 The Living Person 2:05:48 2:07:14 9:36/M
1407 Mckenzae Bartels First Leg
1407 Mckenzae Bartels Second Leg 22 2:05:48 2:05:48 2:07:14 22:52/M

23 1359 Mimosa Bound 2:06:14 2:06:44 9:38/M
1359 Mandy Critchfield First Leg 24 1:10:33 1:10:33 1:11:04 9:17/M
1360 Kelly Ferencz Second Leg 23 55:40 2:06:14 2:06:44 10:07/M

24 1403 The Bonnell Foundation 2:06:44 2:07:10 9:40/M
1404 Yvonne Moulton First Leg 40 1:16:25 1:16:25 1:16:51 10:03/M
1403 Scott Carmona Second Leg 24 50:18 2:06:44 2:07:10 9:09/M

25 1411 The Milton Family 2:06:44 2:06:53 9:40/M
1411 Ben Best First Leg 17 1:07:58 1:07:58 1:08:06 8:57/M
1412 Kristen Romano Second Leg 25 58:46 2:06:44 2:06:53 10:41/M

26 1351 julie a dishon 2:06:47 2:06:59 9:41/M
1352 Julie Dishon First Leg 28 1:12:39 1:12:39 1:12:50 9:34/M
1351 Sheri Charles Second Leg 26 54:08 2:06:47 2:06:59 9:51/M

27 1427 Will run for coffee 2:07:02 2:08:08 9:42/M
1428 Anne Proulx First Leg 13 1:05:36 1:05:36 1:06:42 8:38/M
1427 Autumn Aslakson Second Leg 27 1:01:26 2:07:02 2:08:08 11:10/M

28 1405 The Bunny Hoppers 2:07:15 2:07:40 9:43/M
1405 Mary Beth Jakubowski First Leg 52 1:23:46 1:23:46 1:24:10 11:01/M
1405 Mary Beth Jakubowski Second Leg 28 43:29 2:07:15 2:07:40 7:54/M

29 1363 Pantehr Princesses 2:07:57 2:08:10 9:46/M
1363 Rose Arble First Leg 34 1:14:34 1:14:34 1:14:47 9:49/M
1364 Alise Grant Second Leg 29 53:22 2:07:57 2:08:10 9:42/M

30 1379 Shmalberto 2:08:17 2:08:32 9:48/M
1379 Alberto Lopez First Leg 31 1:13:27 1:13:27 1:13:42 9:40/M
1380 Ellen Murphy Second Leg 30 54:49 2:08:17 2:08:32 9:58/M

31 1413 The Road Runners 2:09:59 2:10:37 9:55/M
1413 Cortney Freshwater First Leg 35 1:14:51 1:14:51 1:15:29 9:51/M
1414 Grace Holland Second Leg 31 55:07 2:09:59 2:10:37 10:01/M

32 1303 5 @ 5 2:10:26 2:11:17 9:57/M
1304 Kelly Walters First Leg 37 1:15:31 1:15:31 1:16:22 9:56/M
1303 Penelope Dunn Second Leg 32 54:55 2:10:26 2:11:17 9:59/M

33 1393 Team Lamont 2:10:49 2:11:11 9:59/M
1393 Michelle Lamont First Leg 42 1:16:49 1:16:49 1:17:11 10:06/M
1394 Michael Remenar Second Leg 33 54:00 2:10:49 2:11:11 9:49/M

34 1331 Green Thundereagles 2:10:59 2:11:29 10:00/M
1332 Melissa Frasier First Leg 26 1:12:20 1:12:20 1:12:50 9:31/M
1331 Tara Bosley Second Leg 34 58:39 2:10:59 2:11:29 10:40/M

35 1401 The A Team 2:11:34 2:12:29 10:03/M
1402 Matthew Gall First Leg 25 1:11:19 1:11:19 1:12:14 9:23/M
1401 Evette Dekoning Second Leg 35 1:00:15 2:11:34 2:12:29 10:57/M

36 1399 Team Schroeders 2:11:41 2:12:56 10:03/M
1399 Jason Schroeder First Leg
1399 Jason Schroeder Second Leg 36 2:11:41 2:11:41 2:12:56 23:57/M

37 1377 Scream & Shout 2:12:40 2:13:38 10:08/M
1377 Heather Kreger First Leg 20 1:09:35 1:09:35 1:10:34 9:09/M
1378 Raeanna Robertson Second Leg 37 1:03:04 2:12:40 2:13:38 11:28/M

38 1307 Blazin' Bucks 2:13:08 2:14:57 10:10/M
1308 Karen Buck First Leg 46 1:19:44 1:19:44 1:21:33 10:29/M
1307 Johnathan Buck Second Leg 38 53:24 2:13:08 2:14:57 9:43/M

39 1347 Janes Possies 2:13:48 2:14:42 10:13/M
1348 Gretchen Lamarche First Leg 15 1:07:32 1:07:32 1:08:26 8:53/M
1347 Leah Blair Second Leg 39 1:06:15 2:13:48 2:14:42 12:03/M

40 1311 Caden's Crew 2:13:50 2:15:00 10:13/M
1311 Jeanie Kean First Leg 30 1:13:26 1:13:26 1:14:35 9:40/M
1312 Tina Proctor Second Leg 40 1:00:24 2:13:50 2:15:00 10:59/M

41 1339 Healthquest Beasts 2:14:32 2:14:57 10:16/M
1340 Kelly Schmitz First Leg 39 1:15:53 1:15:53 1:16:17 9:59/M
1340 Kelly Schmitz Second Leg 41 58:39 2:14:32 2:14:57 10:40/M

42 1375 Running on Empty 2:14:46 2:15:10 10:17/M
1376 Melissa Szkola First Leg 55 1:25:35 1:25:35 1:25:59 11:16/M
1376 Melissa Szkola Second Leg 42 49:10 2:14:46 2:15:10 8:56/M

43 1357 M & M 2:15:10 2:15:55 10:19/M
1357 Marissa Ingle First Leg 33 1:14:26 1:14:26 1:15:12 9:48/M
1358 Melanie White Second Leg 43 1:00:43 2:15:10 2:15:55 11:02/M

44 1329 Full Throttle 2:15:55 2:16:08 10:23/M
1330 Mike Lucas First Leg 36 1:15:11 1:15:11 1:15:25 9:54/M
1329 John Gellert Second Leg 44 1:00:43 2:15:55 2:16:08 11:02/M

45 1301 #awesome 2:18:13 2:18:57 10:33/M
1302 Courtney Radtkin First Leg 38 1:15:53 1:15:53 1:16:37 9:59/M
1301 Maris Howell Second Leg 45 1:02:20 2:18:13 2:18:57 11:20/M

46 1345 Jack's Girls 2:18:30 2:19:15 10:34/M
1345 Heather Dey First Leg 47 1:19:55 1:19:55 1:20:40 10:31/M
1346 Christina Glinski Second Leg 46 58:35 2:18:30 2:19:15 10:39/M

47 1341 Hibernators 2:19:08 2:20:13 10:37/M
1342 Kara OReilly First Leg 51 1:23:22 1:23:22 1:24:27 10:58/M
1341 Jackie Morabito Second Leg 47 55:46 2:19:08 2:20:13 10:08/M

48 1389 Team Gryffindor 2:20:51 2:21:36 10:45/M
1390 Trisha Guerrero First Leg 45 1:19:36 1:19:36 1:20:21 10:28/M
1389 Ronald Deang Second Leg 48 1:01:15 2:20:51 2:21:36 11:08/M

49 1349 Jet Rocks 2:20:56 2:22:15 10:45/M
1350 Foo Hung First Leg 32 1:14:02 1:14:02 1:15:21 9:44/M
1349 Rima Berry-Hung Second Leg 49 1:06:54 2:20:56 2:22:15 12:10/M

50 1383 Stephanie Gohlsch 2:22:38 2:23:46 10:53/M
1384 Katie Kiliany First Leg 50 1:21:47 1:21:47 1:22:55 10:46/M
1383 Stephanie Gohlsch Second Leg 50 1:00:50 2:22:38 2:23:46 11:04/M

Place Team No Bib No Team/Participant Name Event Rank Time Chip Time Total Time Pace


51 147 2:23:42 2:24:35 10:58/M
148 Jeremy Cobb First Leg 44 1:18:50 1:18:50 1:19:43 10:22/M
147 Jennifer Cobb Second Leg 51 1:04:52 2:23:42 2:24:35 11:48/M

52 1421 Waiting on U 2:24:15 2:25:20 11:01/M
1422 Joyce Bickel First Leg 56 1:26:44 1:26:44 1:27:49 11:25/M
1421 Adam Bickel Second Leg 52 57:31 2:24:15 2:25:20 10:27/M

53 1333 Grey Goose 2:24:50 2:25:36 11:03/M
1333 Kelly Sorenson First Leg 48 1:19:55 1:19:55 1:20:40 10:31/M
1334 Danielle Watson Second Leg 53 1:04:55 2:24:50 2:25:36 11:48/M

54 1373 RT runners 2:25:52 2:26:06 11:08/M
1373 Heather Saxton First Leg 53 1:24:50 1:24:50 1:25:04 11:10/M
1374 Samantha Walkington Second Leg 54 1:01:02 2:25:52 2:26:06 11:06/M

55 1371 Rosie 2:25:54 2:26:30 11:08/M
1371 Lauren Carney First Leg 29 1:12:42 1:12:42 1:13:18 9:34/M
1372 Nancy Carney Second Leg 55 1:13:12 2:25:54 2:26:30 13:19/M

56 1385 Team Brick House 2:31:02 2:32:03 11:32/M
1386 Michelle Thomas First Leg 49 1:19:55 1:19:55 1:20:57 10:31/M
1385 Leta Olschefski Second Leg 56 1:11:06 2:31:02 2:32:03 12:56/M

57 1321 Double Trouble 2:31:36 2:31:58 11:34/M
1322 James Bartolotta First Leg 54 1:24:55 1:24:55 1:25:18 11:10/M
1321 Ella Bartolotta Second Leg 57 1:06:40 2:31:36 2:31:58 12:07/M

58 1335 Hakuna Matata 2:33:28 2:34:14 11:43/M
1336 Kerri Pfaffenberger First Leg 43 1:18:20 1:18:20 1:19:06 10:18/M
1335 Theresa Jewell Second Leg 58 1:15:08 2:33:28 2:34:14 13:40/M

59 1337 Half Iron Bound 2:42:49 2:43:06 12:26/M
1338 Lori Stauffer First Leg 57 1:34:07 1:34:07 1:34:23 12:23/M
1337 Mary Ellen Kearney Second Leg 59 1:08:42 2:42:49 2:43:06 12:29/M

60 1397 Team Nicole and marguerite 2:55:21 2:56:00 13:23/M
1397 Nicole Papadopoulos First Leg 58 1:34:18 1:34:18 1:34:57 12:24/M
1398 Marguerite Sclafani Second Leg 60 1:21:02 2:55:21 2:56:00 14:44/M



--------------------------------------------------------------------------------