2012 St. Mary Mystical Rose Parish Holly Days

back to results

Dec. 1, 2012

2012 St. Mary Mystical Rose Parish Holly Days
Armada, MI
Provided by Hansons Race Management


St. Mary Mystical Rose Parish Holly Days
Age Group Results
November 30, 2012
Results By Hansons Race Management

5k
Overall Female Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Holly Beverdorf Ray MI 24 1 24:29.0 7:54/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Kimberly Michelsen Saint Clair MI 30 6 33:37.0 10:51/M
2 Brianna Kammer Richmond MI 32 12 37:27.0 12:05/M
3 Renee Nikkel Macomb MI 35 20 48:18.0 15:35/M
4 Stephanie Goike Armada MI 33 21 48:18.5 15:35/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Stacey Forehand Allenton MI 47 2 28:14.0 9:06/M
2 Trina Yohe Washington MI 42 3 29:30.0 9:31/M
3 Becky Dehondt Armada MI 44 4 30:22.0 9:48/M
4 Sue Holston Armada MI 42 5 33:26.0 10:47/M
5 Cheryl Murray Armada MI 48 7 35:19.0 11:24/M
6 Jill Christoff Richmond MI 47 9 36:33.0 11:47/M
7 Angela Lattaie Armada MI 46 10 37:14.0 12:01/M
8 April Pasternak Armada MI 45 11 37:15.0 12:01/M
9 Jennifer Dedenbach Macomb MI 40 13 42:24.0 13:41/M
10 Dana Hagemann New Baltimore MI 45 22 49:49.0 16:04/M
11 Heather Gerst Armada MI 41 27 55:59.0 18:04/M
12 Missy Darling Allenton MI 46 28 56:02.0 18:05/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Laurie Lewis Armada MI 55 8 36:17.0 11:42/M
2 Annette Johnson Washington MI 57 14 43:43.0 14:06/M
3 Renee Rumph Armada MI 51 15 43:43.5 14:06/M
4 Jean Walkowski Armada MI 56 17 46:44.5 15:05/M
5 Cheryl Janicki Armada MI 55 18 47:15.0 15:15/M
6 Sue Vagi Washington MI 59 23 50:58.0 16:26/M
7 Mary Jo Beversdorf Ray MI 52 24 53:23.0 17:13/M
8 Dina Gould Ray MI 52 25 53:26.0 17:14/M
9 Kathleen Symes Armada MI 58 26 54:07.5 17:27/M

Female 60 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Chris Shoemaker Armada MI 66 16 46:44.0 15:05/M
2 Carol Schrand Armada MI 74 19 48:14.0 15:34/M
3 Diane Barr Armada MI 61 29 56:16.0 18:09/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Tom Goulette Armada MI 48 1 21:37.0 6:58/M

Male 13 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Devon Lahaie Armada MI 13 2 21:38.0 6:59/M
2 Griffin Smith Ray MI 13 7 27:33.0 8:53/M

Male 14 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Luke Pasternak Armada MI 14 8 27:55.0 9:00/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Joe Losinski Macomb MI 31 6 26:55.0 8:41/M
2 Steve Nikkel Macomb MI 35 14 40:52.0 13:11/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 David Coenen Armada MI 43 3 22:43.0 7:20/M
2 Dale Homan Armada MI 43 13 40:18.0 13:00/M
3 Mark Smith Macomb MI 49 16 42:25.0 13:41/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Daniel Collins Macomb MI 56 4 23:01.0 7:25/M
2 Ken Dehondt Armada MI 53 5 24:26.0 7:53/M
3 Keith Lewis Armada MI 56 11 33:49.0 10:55/M
4 Bob Johnson Washington MI 59 15 41:55.0 13:31/M

Male 60 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Michael Hayes Clinton Township MI 60 9 28:06.0 9:04/M
2 Chuck Moore Armada MI 65 10 29:06.0 9:23/M
3 Daniel Ostrowski Grosse Pointe MI 63 12 36:11.0 11:40/M
4 Ed Schrand Armada MI 76 17 42:57.0 13:51/M
5 Roger Cunningham Ray MI 63 18 49:48.0 16:04/M
6 Jerry Vagi Washington MI 60 19 54:07.0 17:27/M
7 William Barr Armada MI 62 20 56:15.0 18:09/M