2012 Charlevoix Triathlon

back to results

Aug. 19, 2012

2012 Charlevoix Triathlon
Charlevoix, MI
Provided by Race Services


CHARLEVOIX TRIATHLON / DUATHLON
AUGUST 19, 2012
CHARLEVOIX, MICHIGAN
RESULTS BY RACE SERVICES COMPANY
OLYMPIC TRIATHLON RESULTS



OLYMPIC MALE OVERALL WINNER

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 1 Ben McMurray 47 Petoskey 26 3 26:54 0:57 1 56:47 0:41 1 36:35 2:01:52
2 2 Thomas Trout 51 Byron Center 41 2 26:01 0:35 2 59:46 0:36 2 38:48 2:05:43
3 3 Wes Ledebuhr 87 Okemos 25 4 31:09 0:49 3 1:03:24 0:43 3 39:20 2:15:22
8/19/2012 11:43AM


OLYMPIC FEMALE OVERALL WINNER

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 5 Sarah Squires 2 Sebewaing 25 3 31:01 1:34 1 1:13:35 0:52 1 41:17 2:28:17
2 11 Sarah Abbott 60 Grand Rapids 26 2 27:58 2:08 5 1:18:51 2:03 5 52:36 2:43:33
3 14 Steffa MacLintock 81 Regina 25 5 34:56 2:21 4 1:18:15 1:47 2 49:03 2:46:20
8/19/2012 11:43AM

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 1 - 18

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 24 Devin Livingston 58 Detour Village 17 1 48:04 2:37 1 1:32:18 0:52 1 55:39 3:19:29

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 1 - 18

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 19 - 24

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 8 James Hulderman 28 Alanson 22 3 34:43 1:36 2 1:11:01 0:46 1 48:02 2:36:05
2 13 Jacob Dart 59 Galesburg 22 2 34:14 1:21 3 1:12:34 0:42 2 56:50 2:45:40
3 Eric Abbott 55 Grand Rapids 23 1 24:07 1:00 1 1:09:02

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 19 - 24

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 18 Katelyn Schermerhor 52 Clarkston 22 2 36:02 0:51 1 1:20:47 0:56 1 54:37 2:53:10
2 25 Danielle Fahoome 5 21 1 35:17 2:31 2 1:43:27 1:05 2 1:06:153:28:33

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 25 - 29

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 25 - 29

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 15 Jessica Proszek 71 Utica 27 1 36:06 1:34 1 1:17:14 1:03 1 50:35 2:46:30

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 30 - 34

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 7 Sam Dyste 9 Central Lake 30 1 35:22 1:24 1 1:11:19 0:34 1 46:45 2:35:22

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 30 - 34

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 35 - 39

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 21 Genisis Peters 93 Grass Lake 37 1 42:13 3:34 1 1:21:23 1:33 1 56:36 3:05:17

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 35 - 39

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 19 Tomoko Gnodtke 7 39 1 38:53 1:40 1 1:24:29 1:02 1 52:04 2:58:06

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 40 - 44

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 9 Joe Decker 50 East Jordan 43 1 34:50 1:08 1 1:12:33 0:55 1 50:51 2:40:15
2 20 Mark Alexander 3 Swartz Creek 44 2 45:38 2:30 2 1:16:23 1:15 2 53:58 2:59:43

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 40 - 44

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 17 Krissa Corkins 4 Milford 40 1 34:56 1:42 1 1:17:51 0:58 1 57:05 2:52:29

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 45 - 49

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 4 Mark Wilcox 25 Warwick 45 1 31:26 1:08 1 1:04:28 0:42 1 43:10 2:20:52
2 10 Richard Koscielny 11 West Bloomfiel 46 2 32:29 3:10 2 1:12:35 0:58 4 51:07 2:40:17
3 12 Douglas Angel 48 Washington Twp 47 3 35:57 2:35 4 1:17:35 1:58 2 46:49 2:44:52
4 16 Jim Simpson 40 Harbor Springs 46 4 43:49 2:09 3 1:14:41 1:25 3 47:08 2:49:10

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 45 - 49

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 23 Izabela Koscielny 12 West Bloomfiel 46 1 27:57 5:52 1 1:33:31 3:00 1 59:33 3:09:51

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 50 - 54

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 6 Ellsworth Bruley 57 Dearborn 54 1 35:13 1:44 1 1:05:02 1:15 1 46:15 2:29:27

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 50 - 54

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 22 Sharie Kellner(rezn 100 Alma 52 1 35:10 2:35 1 1:29:46 2:09 1 58:23 3:08:00

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 55 - 59

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 55 - 59

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 60 - 64

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 60 - 64

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 65 - 69

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 65 - 69

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 70 - 74

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 70 - 74

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 75 - 79

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 75 - 79

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC MALE AGE GROUP: 80 - 99

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC FEMALE AGE GROUP: 80 - 99

Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

OLYMPIC TEAM RESULTS

Place No. Teamname Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 64 The Kretz Family 1 32:23 0:46 1 1:29:12 0:20 1 52:05 2:54:45





CHARLEVOIX TRIATHLON / DUATHLON
AUGUST 19, 2012
CHARLEVOIX, MICHIGAN
RESULTS BY RACE SERVICES COMPANY
SPRINT TRIATHLON RESULTS


SPRINT MALE OVERALL WINNER
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 1 Todd Buckingham 14 Mt. Pleasant 23 1 18:19 0:54 1 40:06 0:33 2 22:56 1:22:45
2 2 Eric Sayers 44 Shelby Twp 41 6 19:12 1:28 4 45:07 0:48 3 27:35 1:34:08
3 3 Clifton King 45 Rockwall 53 4 18:56 0:47 2 44:28 0:42 8 32:06 1:36:56
8/19/2012 11:09AM


SPRINT FEMALE OVERALL WINNER
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 12 Kathy Patton 63 Central Lake 54 5 21:25 1:57 1 45:19 0:56 10 37:48 1:47:23
2 13 Monica Dozeman 84 Hudsonville 21 11 23:48 3:08 3 51:34 1:33 2 27:34 1:47:35
3 14 Sydney Savage 67 Belmont 21 2 18:44 1:30 8 55:16 0:34 4 33:37 1:49:40
8/19/2012 11:09AM

SPRINT MALE AGE GROUP: 1 - 18
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 5 Jack Hervela 96 Gaylord 13 1 18:54 2:19 1 45:44 1:16 1 29:45 1:37:56
2 38 Connor Currier 97 Charlevoix 18 2 20:40 2:41 2 1:07:45 0:38 2 34:47 2:06:29

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 1 - 18
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 23 Ali Schwein 56 Ellsworth 15 1 16:48 1:56 1 1:03:09 0:25 1 34:35 1:56:51

SPRINT MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 6 Ben Wittbrodt 53 Traverse City 23 1 21:25 0:47 1 46:30 0:36 1 33:46 1:43:02

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 7 Andy Butler 82 St. Augustine 27 1 18:58 3:13 5 52:55 0:33 1 28:31 1:44:07
2 11 Corbin Donaldson 46 Petoskey 25 6 27:18 2:50 1 47:37 0:32 2 28:55 1:47:10
3 19 Kyle Dart 21 Galesburg 26 4 21:46 2:01 2 49:25 2:05 4 38:24 1:53:39
4 26 Jacob Adleman 29 Portage 28 7 27:34 3:36 3 50:26 1:13 3 35:30 1:58:17
5 28 Corley King 23 Forney 29 2 20:16 1:05 4 51:15 0:42 6 46:26 1:59:41
6 42 Patrick Leblanc 31 Rockford 26 3 21:35 7:05 6 1:05:13 0:37 5 39:33 2:14:02
7 James King 49 Bay City 28 5 22:18 1:41

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 22 Abbi Leblanc 27 Rockford 29 2 21:59 3:05 1 53:19 0:22 3 36:45 1:55:28
2 25 Emily Lerman 86 Franklin 29 4 24:13 1:54 2 53:52 0:59 4 36:55 1:57:51
3 29 Renee Adleman 24 Portage 29 1 21:58 2:19 3 55:24 1:31 5 38:48 1:59:58
4 35 Brooke Bendix 42 Chicago 28 3 23:27 3:52 4 1:04:21 3:14 1 28:26 2:03:19
5 39 Courtney Klagstad 68 Davison 25 6 26:43 4:07 6 1:06:14 2:11:58
6 40 Kara Webster 69 Davison 28 5 26:42 4:14 5 1:06:08 1:02 2 33:54 2:11:58

SPRINT MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 17 Bert Desjardins 78 East Jordan 30 2 21:02 2:09 1 49:46 1:30 2 36:22 1:50:46
2 30 Jason Sliger 70 Indian River 33 3 22:59 3:12 2 51:00 1:32 3 42:26 2:01:06
3 33 Ethan Dozeman 83 Hudsonville 31 4 31:26 1:54 3 51:21 1:39 1 35:20 2:01:37
4 41 Dennis Lowe 75 Indianapolis 30 1 20:33 4:59 4 1:02:59 0:55 4 44:11 2:13:35

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 24 Anita Hoeksema 18 Ellsworth 34 1 24:55 6:15 1 59:54 1:15 1 24:35 1:56:54

SPRINT MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 36 Jeremy Hubbell 74 Milford 39 1 23:54 2:30 1 54:39 0:53 2 42:46 2:04:40
2 43 William Cooper 88 Berkley 38 2 28:51 4:37 2 1:07:14 1:56 1 32:39 2:15:15

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 21 Pam Graves 13 Boyne City 39 2 20:40 2:34 1 49:37 1:44 2 40:35 1:55:07
2 32 Carrie Carpenter 19 Dearborn 35 3 25:33 3:31 2 56:29 1:02 1 35:01 2:01:35
3 34 Christine Hubbell 73 Milford 37 1 20:08 2:17 3 57:08 1:20 3 42:14 2:03:06

SPRINT MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 4 Craig Throne 33 Grand Rapids 41 1 18:52 2:16 1 45:06 0:57 1 30:28 1:37:37
2 16 Jeff Spencer 90 Holland 42 2 25:30 1:20 3 50:42 0:25 2 32:22 1:50:17
3 20 Brian Sladics 62 Charlevoix 41 3 25:48 0:52 2 47:00 1:00 3 39:05 1:53:42

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 31 Lisa Kellogg 80 Milford 41 1 23:22 2:35 1 54:07 1:41 1 39:42 2:01:24
2 46 Christina Wagenschu 16 Walloon Lake 44 2 30:17 3:15 3 1:06:21 0:46 2 43:24 2:24:00
3 48 Tina Hoorn 17 Comstock Park 40 3 30:36 3:09 2 1:02:17 1:47 3 51:46 2:29:33

SPRINT MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 8 Rob Straedel 98 Charlevoix 47 1 20:01 2:42 3 47:53 1:45 1 32:49 1:45:07
2 10 Shawn Merritt 76 Grand Rapids 49 2 20:41 3:26 1 47:40 1:22 2 33:04 1:46:10
3 15 Jon Stjohn 38 Shelby Townshi 45 3 24:24 1:17 2 47:43 1:25 3 35:13 1:50:01

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 47 Carole Kveen 26 Carleton 49 1 28:45 2:46 1 1:13:35 2:05 1 40:36 2:27:45

SPRINT MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 9 Eric Buzenberg 43 Plymouth 50 2 27:07 3:30 2 50:37 1:33 1 22:44 1:45:29
2 27 Brad Savage 8 Belmont 52 1 24:27 3:07 1 49:34 1:32 2 40:54 1:59:32

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 37 Nancy Salis 101 Holland 54 1 22:30 3:42 1 53:39 2:12 1 43:31 2:05:31
2 44 Jodell Danbert 10 Ellsworth 52 2 25:28 4:31 2 1:01:48 0:36 2 44:50 2:17:11

SPRINT MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 18 James Nielsen 77 Brighton 59 1 21:28 2:53 2 52:25 1:07 1 35:46 1:53:38
2 Tim Dyste 15 Midland 57 2 22:13 1:35 1 50:30 1:04

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 45 Linda Desjardins 72 Lapeer 62 1 25:51 1:56 1 58:06 1:36 1 52:34 2:20:01

SPRINT MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT MALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT FEMALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final

SPRINT TEAM RESULTS
Place No. Teamname Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
1 92 Team Carrot 2 16:48 0:24 1 41:11 0:16 2 31:22 1:30:00
2 32 Spare Change 3 30:16 0:41 2 50:17 0:20 1 25:21 1:46:54
3 99 Team Shepard 1 14:44 0:21 3 1:01:15 0:17 3 37:48 1:54:23





CHARLEVOIX TRIATHLON / DUATHLON
AUGUST 19, 2012
CHARLEVOIX, MICHIGAN
RESULTS BY RACE SERVICES COMPANY
DUATHLON RESULTS


DUATHLON MALE OVERALL WINNER
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Run 1 Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 1 Jeremy Johnson 85 Bay City 37 1 26:10 0:59 2 45:10 0:27 1 28:16 1:40:59
2 2 Mike McDowell 61 Swartz Creek 64 2 29:06 0:21 1 41:56 0:20 2 31:45 1:43:27
3 5 Jim Dillon 89 Farmington Hil 53 3 29:47 0:46 5 56:58 0:35 3 35:20 2:03:25
8/19/2012 11:09AM


DUATHLON FEMALE OVERALL WINNER
Place Oallplac Name No. Town Age Rank Run 1 Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 3 Margareta Kelleher 91 Novi 39 2 30:30 1:00 1 49:11 1:02 1 32:48 1:54:29
2 4 Cassiday Bonar 20 Charlevoix 17 3 30:50 0:45 3 55:23 0:49 2 34:20 2:02:05
3 7 Lyndall Bruley 22 Dearborn 61 4 33:33 1:44 2 53:09 1:35 4 37:08 2:07:07
8/19/2012 11:10AM

DUATHLON MALE AGE GROUP: 1 - 18
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 1 - 18
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 19 - 24
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 10 Tammy Mika 94 Brighton 1 30:23 0:39 1 1:14:14 1:00 1 36:062:22:20

DUATHLON MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 9 Joseph Bober 36 1 34:53 1:06 1 59:27 0:54 1 42:222:18:39

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 6 Scott Kellogg 41 1 35:28 1:43 1 50:05 1:28 1 37:512:06:32

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final
1 8 Gary Wittbrodt 54 Traverse City 1 35:17 1:27 1 52:16 1:53 1 39:072:09:57

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON MALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON FEMALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oallplac Name No. Town Rank Run 1Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final

DUATHLON TEAM RESULTS
Place No. Teamname Rank Run 1 Trans1 Rank Bike Trans2 Rank Run Final