2012 Tri at the Tavern

back to results

Aug. 18, 2012

2012 Tri at the Tavern
Zukey Lake, MI
Provided by Gault Race Mgt.


MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 215 Jeremy Kayden 15 Whitmore Lake MI 21:29
2 219 John Mong 48 Linden MI 23:42
3 228 Zachary Beckwith 13 26:34
4 204 Morgan Breneiser 15 Grand Blanc MI 36:46
5 220 Darren Rice 15 Fraser MI 51:04
6 221 Kevin Rice 46 Fraser MI 51:22

FEMALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 216 Jessica Kayden 15 Whitmore Lake MI 21:40
2 217 Amanda Keller 13 Lake Orion MI 23:26
3 230 Jeannette Stawski 34 23:51
4 227 Jessica Rose 13 25:49
5 205 Anne Marie Cummings 48 Armada MI 28:27
6 203 Martha Breneiser 42 Grand Blanc MI 28:47
7 225 Annabelle Haberkorn 9 28:53
8 218 Kelly Keller 46 Lake Orion MI 29:55



1/2 MILE OPEN SWIM AGE-GROUP RESULTS


MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 209 Derrick Fries 59 Clarkston MI 13:03
2 208 Remington Fischer 11 Brighton MI 14:42
3 229 Isaac McFarlin 40 23:54
4 223 Adin Tiura 12 Pinckney MI 29:03
5 8 Todd Breneiser 43 Grand Blanc MI 29:17

FEMALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 222 Janice Smith 52 Milan MI 25:13
2 202 Elizabeth Breneiser 15 Grand Blanc MI 25:23




5K OPEN SWIM AGE-GROUP RESULTS


MALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 224 William Vann 23 East Leroy MI 47:28
2 206 Sam Edwards 16 Fort Wayne IN 51:25
3 213 Gregg Heidebrink 47 Ann Arbor MI 1:09:34
4 207 Steve Erickson 55 Livonia MI 1:12:56

FEMALE AGE GROUP: 1 - 99
Place No. Name Age City Sta Final
===== ===== ======================= === ================= === =======
1 212 Petra Hanrahan 19 Pinckney MI 57:47
2 226 Joelle Rose 18 1:01:19
3 210 Robin Fulton 37 West Bloomfield MI 1:09:53
4 214 Carol Rose Kahn 57 Manchester MI 1:13:01



SPRINT TRIATHLON AGE-GROUP RESULTS


MALE OVERALL WINNER
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 35 Brian Francis 45 1 12:23 0:43 1 35:05 0:36 1 18:43 1:07:29

FEMALE OVERALL WINNER
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 81 Heidi Roe 46 5 18:30 1:15 1 44:43 0:39 5 24:55 1:30:00

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======

MALE AGE GROUP: 13 - 14
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======

FEMALE AGE GROUP: 13 - 14
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======

MALE AGE GROUP: 15 - 18
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 59 Axel Lichtenberg 18 2 15:35 1:12 1 45:20 0:53 2 25:45 1:28:44
2 98 Steven Tarske 16 1 13:20 2:59 2 53:59 0:45 3 28:42 1:39:43
3 97 Ryan Talbott 15 3 24:50 5:33 3 1:01:43 0:49 1 21:24 1:54:18


FEMALE AGE GROUP: 15 - 18
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 60 Grace Lichtenberg 16 1 16:53 1:59 1 1:00:45 0:32 4 31:21 1:51:29
2 53 Jasmine Kipke 18 3 24:06 2:46 3 1:01:57 0:43 1 27:35 1:57:04
3 30 Megan Eekhoff 18 2 24:06 2:48 2 1:01:56 0:41 2 27:37 1:57:06
4 40 Abby Graham 15 4 25:24 4:57 4 1:05:35 1:23 3 31:12 2:08:29

MALE AGE GROUP: 19 - 25
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 14 Justin Clark 24 2 19:59 1:20 1 43:10 1:24 1 19:23 1:25:14
2 51 Benjamin Kehn 19 1 17:55 2:01 2 45:14 0:51 3 25:04 1:31:03
3 71 Sean Merillat 20 3 22:13 1:46 3 47:35 1:22 4 26:43 1:39:38
4 46 Jim Hawarny 25 4 24:38 2:35 4 52:19 0:50 2 23:57 1:44:17

FEMALE AGE GROUP: 19 - 25
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 72 Robyn Miller 21 1 18:04 2:01 2 59:10 0:18 2 38:17 1:57:48
2 29 Sylvan Edwards 20 2 23:41 3:31 1 56:24 1:36 1 34:47 1:59:57

MALE AGE GROUP: 26 - 30
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 5 Matthew Beaudry 26 2 15:31 0:52 1 41:00 0:18 1 20:02 1:17:42
2 75 Jeff Pehler 29 3 17:31 1:42 2 43:01 1:12 2 23:32 1:26:56
3 4 Andrew Beaudry 30 10 21:50 1:14 4 44:41 0:43 3 24:42 1:33:08
4 74 Matthew Murphy 28 5 18:40 1:59 7 48:52 0:29 4 24:48 1:34:45
5 99 Mattew Thomas 30 4 18:35 1:55 3 44:35 1:23 10 29:46 1:36:12
6 44 Kirk Hale 28 7 19:50 2:09 5 45:47 0:46 9 29:41 1:38:10
7 6 Nicholas Beaudry 29 11 24:15 1:26 6 47:32 0:33 5 25:44 1:39:27
8 24 Kenny Early 28 9 21:38 2:30 8 49:51 0:47 7 26:42 1:41:25
9 66 Daniel McDonald 26 8 20:51 3:27 9 51:30 3:32 6 26:19 1:45:36
10 56 Steve Kozak 29 12 28:36 3:42 10 52:44 0:39 8 28:13 1:53:52
11 94 Steve Storey 30 6 18:44 2:24 11 1:07:43 2:01 11 39:18 2:10:10
12 76 Keith Peters 30 1 13:33


FEMALE AGE GROUP: 26 - 30
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 36 Carly Fritsch 27 1 16:15 1:31 1 49:33 0:21 4 28:56 1:36:33
2 77 Danelle Preston 28 5 23:31 1:37 2 51:14 1:48 2 25:22 1:43:29
3 73 Jennifer Murphy 27 7 23:52 1:34 6 57:19 0:31 1 23:07 1:46:22
4 23 Becky Early 29 6 23:36 2:05 3 52:37 0:41 3 28:27 1:47:23
5 37 Amanda Gailitis 30 3 20:52 0:47 4 55:11 0:32 5 31:17 1:48:37
6 10 Sarah Carpenter 30 2 20:25 1:38 5 55:13 0:34 6 32:24 1:50:12
7 15 Kelly Clark 28 4 20:59 1:22 7 57:37 0:29 7 33:20 1:53:44
8 39 Katie Gonta 30

MALE AGE GROUP: 31 - 35
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 49 Thomas Jacobs 33 1 16:20 0:49 3 47:09 0:40 2 25:03 1:30:00
2 22 Daniel Dimich 33 2 18:30 1:23 1 46:15 1:14 4 25:55 1:33:15
3 80 Dan Rice 31 4 20:54 1:25 4 48:27 1:19 3 25:15 1:37:17
4 100 Allen Tubbs 33 7 25:58 2:13 2 46:39 0:51 1 24:41 1:40:20
5 3 Connor Bacon 33 3 19:16 2:10 6 51:01 1:03 5 26:53 1:40:21
6 43 Matthew Haas 32 6 25:55 2:20 5 50:04 0:37 6 28:09 1:47:03
7 21 Matthew Dennis 34 5 21:25 3:00 7 51:44 1:12 7 33:52 1:51:11

FEMALE AGE GROUP: 31 - 35
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======

MALE AGE GROUP: 36 - 40
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 67 Tom McHugh 40 1 17:48 1:33 1 41:13 0:47 1 22:22 1:23:41
2 58 Matthew Kurtz 38 4 20:24 2:50 2 46:12 1:16 4 27:36 1:38:17
3 78 Michael Rankin 37 6 23:31 1:53 3 48:10 0:34 2 24:11 1:38:17
4 87 Travis Ryan Scott 38 7 24:06 2:13 4 48:15 1:29 3 25:03 1:41:04
5 92 Troy Smith 37 3 20:05 2:18 5 48:30 0:55 5 29:41 1:41:27
6 88 Garrett Sharp 39 5 22:06 2:08 6 52:46 1:37 7 31:26 1:50:00
7 47 Ben Hendricks 38 2 18:53 2:43 7 1:01:19 1:19 6 30:45 1:54:57


FEMALE AGE GROUP: 36 - 40
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 90 Jennifer Sinkwitts 40 1 20:01 2:19 4 56:55 0:23 1 24:12 1:43:49
2 45 Shannon Harris 38 3 20:43 2:02 2 51:57 0:49 3 31:05 1:46:34
3 17 Lisa Clouse 40 4 34:31 3:46 1 48:49 0:52 2 24:36 1:52:32
4 65 Missy McCreedy 39 2 20:04 2:27 3 54:56 2:31 4 33:13 1:53:10

MALE AGE GROUP: 41 - 45
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 95 Mark Stuligross 44 3 15:33 1:04 2 40:50 0:30 3 22:19 1:20:13
2 33 Craig Fitzpatrick 42 7 17:34 0:45 1 39:06 0:38 4 23:05 1:21:08
3 55 Eric Kos 45 5 15:55 1:15 5 42:20 0:41 1 21:03 1:21:13
4 93 Tom Sosnowski 44 1 13:21 1:27 6 42:56 1:02 6 24:10 1:22:54
5 48 Aaron Hoffmann 42 6 16:15 1:37 3 41:18 1:02 5 23:33 1:23:43
6 101 Tom Valko 45 9 18:06 1:11 4 42:12 0:41 2 21:40 1:23:50
7 31 Patrick Egan 41 4 15:44 2:01 11 48:39 0:50 7 25:37 1:32:51
8 63 Jayson Mason 42 10 19:02 1:05 7 43:04 1:25 11 29:28 1:34:01
9 28 Carmi Edwards 45 8 17:37 1:46 8 45:44 2:01 10 27:24 1:34:30
10 64 Dave McCreedy 45 12 21:34 1:43 9 47:24 0:35 8 25:43 1:36:56
11 91 Mark Skiff 42 11 19:57 3:11 10 48:34 0:53 12 32:00 1:44:32
12 18 Robert Clouse Jr. 42 13 24:22 3:40 14 1:02:39 0:51 9 26:33 1:58:02
13 26 Andy Eckman 45 14 26:02 8:12 12 53:39 3:28 13 32:46 2:04:06
14 13 John Clark 42 15 33:33 3:30 13 55:01 2:35 14 38:10 2:12:47
15 82 David Romanski 41 2 14:06

FEMALE AGE GROUP: 41 - 45
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 50 Annette Jones 43 1 18:28 0:50 1 45:05 0:30 2 25:52 1:30:43
2 11 Kate Carr 41 2 19:32 1:31 2 46:14 0:41 4 27:01 1:34:58
3 57 Jennifer Krusing 44 3 21:30 1:57 3 48:26 1:30 5 28:51 1:42:13
4 27 Kristine Eckman 43 5 25:23 3:51 4 53:29 3:34 3 25:55 1:52:11
5 96 Jodi Talbott 42 4 25:23 4:05 7 57:33 2:34 1 24:43 1:54:17
6 12 Heather Clark 43 6 28:35 3:31 6 54:59 2:33 7 38:09 2:07:46
7 83 Shannon Romanski 41 7 34:18 2:51 5 54:39 0:30 6 36:16 2:08:32


MALE AGE GROUP: 46 - 99
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 79 George Reynolds 56 3 17:50 1:25 3 41:27 0:55 1 22:59 1:24:34
2 107 Dan Streb 53 10 19:11 1:48 1 39:40 0:45 2 24:00 1:25:23
3 19 Douglas Cook 55 7 18:31 1:20 4 41:44 0:21 4 25:42 1:27:36
4 61 Paul Lichtenberg 51 1 15:00 0:41 8 44:52 1:13 5 26:07 1:27:51
5 103 Steve Williams 47 4 17:50 2:14 2 40:38 0:48 7 26:42 1:28:11
6 7 Gilbert Blanks 52 2 17:44 1:12 6 43:08 1:07 8 27:10 1:30:19
7 70 Marcus Merillat 49 12 19:33 1:56 5 42:56 1:11 11 28:17 1:33:52
8 106 Ian Shearing 63 9 19:04 0:50 7 44:01 1:27 12 29:15 1:34:36
9 9 Gregory Burkart 49 13 19:59 2:07 12 47:22 1:39 3 24:41 1:35:46
10 102 Tom Vann 48 6 18:19 1:12 13 47:53 2:20 6 26:40 1:36:23
11 62 Richard Lutovsky 55 14 20:55 2:23 9 46:11 3:01 9 27:25 1:39:54
12 38 Michael Gallagher 48 17 22:29 1:09 11 47:15 1:08 10 28:01 1:40:01
13 32 Greg Erickson 49 5 18:14 2:08 14 50:04 0:43 14 30:22 1:41:29
14 41 Dennis Graham 54 16 21:15 1:50 15 51:01 2:08 15 31:15 1:47:27
15 69 John McKibbon 68 8 18:59 1:50 10 46:26 1:35 20 38:57 1:47:45
16 85 Joe Ruedinger 48 15 21:09 2:41 16 52:25 1:22 16 32:25 1:50:00
17 2 Tim Anguish 47 11 19:27 4:21 19 57:26 0:46 19 35:18 1:57:16
18 104 Dave Wilutis 57 19 28:53 3:01 17 53:48 1:16 17 33:11 2:00:08
19 105 Philip Zazove 61 18 28:48 3:46 20 1:03:46 2:05 18 33:28 2:11:51
20 42 Nick Graham 46 21 30:36 4:47 21 1:05:36 2:14 13 30:19 2:13:29
21 89 Randy Sieler 46 20 29:21 3:02 18 55:29 0:42 21 49:37 2:18:08

FEMALE AGE GROUP: 46 - 99
Place No. Name Age Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Penalty Final
===== ===== ======================= === ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= ======= =======
1 25 Diane Ebert-May 63 1 18:59 1:34 1 46:43 1:42 2 31:11 1:40:07
2 34 Rebecca Foster 52 3 24:31 0:30 3 49:23 0:18 1 27:27 1:42:07
3 68 Cathy McKibbon 59 2 19:46 1:44 2 48:54 1:21 4 35:16 1:46:59
4 84 Lisa Rowley 52 5 27:56 1:47 4 57:24 0:58 3 32:17 2:00:20
5 16 Sue Clark 53 4 24:55 2:29 5 1:01:16 1:08 5 45:07 2:14:53



OVERALL TRIATHLON FINISHERS

Place No. Name Ag S Rank Swim Tran1 Rank Bike Tran2 Rank Run Final
===== ===== ======================= == = ==== ======= ======= ==== ======= ======= ==== ======= =======
1 35 Brian Francis 45 M 1 12:23 0:43 1 35:05 0:36 1 18:43 1:07:29
2 5 Matthew Beaudry 26 m 7 15:31 0:52 6 41:00 0:18 3 20:02 1:17:42
3 95 Mark Stuligross 44 M 8 15:33 1:04 5 40:50 0:30 7 22:19 1:20:13
4 33 Craig Fitzpatrick 42 M 17 17:34 0:45 2 39:06 0:38 10 23:05 1:21:08
5 55 Eric Kos 45 M 11 15:55 1:15 12 42:20 0:41 4 21:03 1:21:13
6 93 Tom Sosnowski 44 M 3 13:21 1:27 14 42:56 1:02 16 24:10 1:22:54
7 67 Tom McHugh 40 M 20 17:48 1:33 7 41:13 0:47 8 22:22 1:23:41
8 48 Aaron Hoffmann 42 M 13 16:15 1:37 8 41:18 1:02 13 23:33 1:23:43
9 101 Tom Valko 45 M 25 18:06 1:11 11 42:12 0:41 6 21:40 1:23:50
10 79 George Reynolds 56 M 21 17:50 1:25 9 41:27 0:55 9 22:59 1:24:34
11 14 Justin Clark 24 M 49 19:59 1:20 18 43:10 1:24 2 19:23 1:25:14
12 107 Dan Streb 53 M 40 19:11 1:48 3 39:40 0:45 15 24:00 1:25:23
13 75 Jeff Pehler 29 M 16 17:31 1:42 15 43:01 1:12 12 23:32 1:26:56
14 19 Douglas Cook 55 M 31 18:31 1:20 10 41:44 0:21 32 25:42 1:27:36
15 61 Paul Lichtenberg 51 M 6 15:00 0:41 23 44:52 1:13 39 26:07 1:27:51
16 103 Steve Williams 47 M 22 17:50 2:14 4 40:38 0:48 44 26:42 1:28:11
17 59 Axel Lichtenberg 18 M 9 15:35 1:12 26 45:20 0:53 35 25:45 1:28:44
18 81 Heidi Roe 46 F 30 18:30 1:15 22 44:43 0:39 25 24:55 1:30:00
19 49 Thomas Jacobs 33 M 14 16:20 0:49 36 47:09 0:40 27 25:03 1:30:00
20 7 Gilbert Blanks 52 M 19 17:44 1:12 17 43:08 1:07 48 27:10 1:30:19
21 50 Annette Jones 43 F 28 18:28 0:50 24 45:05 0:30 36 25:52 1:30:43
22 51 Benjamin Kehn 19 M 23 17:55 2:01 25 45:14 0:51 28 25:04 1:31:03
23 31 Patrick Egan 41 M 10 15:44 2:01 49 48:39 0:50 31 25:37 1:32:51
24 4 Andrew Beaudry 30 M 67 21:50 1:14 21 44:41 0:43 22 24:42 1:33:08
25 22 Daniel Dimich 33 M 29 18:30 1:23 32 46:15 1:14 37 25:55 1:33:15
26 70 Marcus Merillat 49 M 44 19:33 1:56 13 42:56 1:11 58 28:17 1:33:52
27 63 Jayson Mason 42 M 38 19:02 1:05 16 43:04 1:25 64 29:28 1:34:01
28 28 Carmi Edwards 45 M 18 17:37 1:46 27 45:44 2:01 49 27:24 1:34:30
29 106 Ian Shearing 63 M 39 19:04 0:50 19 44:01 1:27 63 29:15 1:34:36
30 74 Matthew Murphy 28 M 33 18:40 1:59 51 48:52 0:29 24 24:48 1:34:45
31 11 Kate Carr 41 F 43 19:32 1:31 31 46:14 0:41 47 27:01 1:34:58
32 9 Gregory Burkart 49 M 48 19:59 2:07 38 47:22 1:39 21 24:41 1:35:46
33 99 Mattew Thomas 30 m 32 18:35 1:55 20 44:35 1:23 67 29:46 1:36:12
34 102 Tom Vann 48 M 27 18:19 1:12 42 47:53 2:20 42 26:40 1:36:23
35 36 Carly Fritsch 27 F 12 16:15 1:31 54 49:33 0:21 62 28:56 1:36:33
36 64 Dave McCreedy 45 M 65 21:34 1:43 39 47:24 0:35 33 25:43 1:36:56
37 80 Dan Rice 31 M 58 20:54 1:25 46 48:27 1:19 29 25:15 1:37:17
38 44 Kirk Hale 28 M 46 19:50 2:09 28 45:47 0:46 65 29:41 1:38:10
39 58 Matthew Kurtz 38 M 53 20:24 2:50 30 46:12 1:16 53 27:36 1:38:17
40 78 Michael Rankin 37 M 71 23:31 1:53 43 48:10 0:34 17 24:11 1:38:17
41 6 Nicholas Beaudry 29 M 79 24:15 1:26 40 47:32 0:33 34 25:44 1:39:27
42 71 Sean Merillat 20 M 69 22:13 1:46 41 47:35 1:22 45 26:43 1:39:38
43 98 Steven Tarske 16 M 2 13:20 2:59 72 53:59 0:45 60 28:42 1:39:43
44 62 Richard Lutovsky 55 M 59 20:55 2:23 29 46:11 3:01 50 27:25 1:39:54
45 38 Michael Gallagher 48 M 70 22:29 1:09 37 47:15 1:08 55 28:01 1:40:01
46 25 Diane Ebert-May 63 F 36 18:59 1:34 35 46:43 1:42 72 31:11 1:40:07
47 100 Allen Tubbs 33 M 89 25:58 2:13 34 46:39 0:51 20 24:41 1:40:20
48 3 Connor Bacon 33 M 41 19:16 2:10 58 51:01 1:03 46 26:53 1:40:21
49 87 Travis Ryan Scott 38 M 77 24:06 2:13 44 48:15 1:29 26 25:03 1:41:04
50 24 Kenny Early 28 M 66 21:38 2:30 55 49:51 0:47 43 26:42 1:41:25
51 92 Troy Smith 37 M 52 20:05 2:18 47 48:30 0:55 66 29:41 1:41:27
52 32 Greg Erickson 49 M 26 18:14 2:08 57 50:04 0:43 69 30:22 1:41:29
53 34 Rebecca Foster 52 F 81 24:31 0:30 53 49:23 0:18 51 27:27 1:42:07
54 57 Jennifer Krusing 44 F 64 21:30 1:57 45 48:26 1:30 61 28:51 1:42:13
55 77 Danelle Preston 28 F 72 23:31 1:37 60 51:14 1:48 30 25:22 1:43:29
56 90 Jennifer Sinkwitts 40 F 50 20:01 2:19 81 56:55 0:23 18 24:12 1:43:49
57 46 Jim Hawarny 25 M 82 24:38 2:35 64 52:19 0:50 14 23:57 1:44:17
58 91 Mark Skiff 42 M 47 19:57 3:11 48 48:34 0:53 78 32:00 1:44:32
59 66 Daniel McDonald 26 M 56 20:51 3:27 61 51:30 3:32 40 26:19 1:45:36
60 73 Jennifer Murphy 27 F 75 23:52 1:34 82 57:19 0:31 11 23:07 1:46:22
61 45 Shannon Harris 38 F 55 20:43 2:02 63 51:57 0:49 71 31:05 1:46:34
62 68 Cathy McKibbon 59 F 45 19:46 1:44 52 48:54 1:21 89 35:16 1:46:59
63 43 Matthew Haas 32 M 88 25:55 2:20 56 50:04 0:37 56 28:09 1:47:03
64 23 Becky Early 29 F 73 23:36 2:05 66 52:37 0:41 59 28:27 1:47:23
65 41 Dennis Graham 54 M 62 21:15 1:50 59 51:01 2:08 74 31:15 1:47:27
66 69 John McKibbon 68 M 37 18:59 1:50 33 46:26 1:35 95 38:57 1:47:45
67 37 Amanda Gailitis 30 F 57 20:52 0:47 77 55:11 0:32 75 31:17 1:48:37
68 85 Joe Ruedinger 48 M 61 21:09 2:41 65 52:25 1:22 81 32:25 1:50:00
69 88 Garrett Sharp 39 M 68 22:06 2:08 68 52:46 1:37 77 31:26 1:50:00
70 10 Sarah Carpenter 30 F 54 20:25 1:38 78 55:13 0:34 80 32:24 1:50:12
71 21 Matthew Dennis 34 M 63 21:25 3:00 62 51:44 1:12 87 33:52 1:51:11
72 60 Grace Lichtenberg 16 F 15 16:53 1:59 88 1:00:45 0:32 76 31:21 1:51:29
73 27 Kristine Eckman 43 F 86 25:23 3:51 69 53:29 3:34 38 25:55 1:52:11
74 17 Lisa Clouse 40 F 100 34:31 3:46 50 48:49 0:52 19 24:36 1:52:32
75 65 Missy McCreedy 39 F 51 20:04 2:27 74 54:56 2:31 84 33:13 1:53:10
76 15 Kelly Clark 28 F 60 20:59 1:22 86 57:37 0:29 85 33:20 1:53:44
77 56 Steve Kozak 29 M 93 28:36 3:42 67 52:44 0:39 57 28:13 1:53:52
78 96 Jodi Talbott 42 F 85 25:23 4:05 85 57:33 2:34 23 24:43 1:54:17
79 97 Ryan Talbott 15 M 83 24:50 5:33 91 1:01:43 0:49 5 21:24 1:54:18
80 47 Ben Hendricks 38 M 35 18:53 2:43 90 1:01:19 1:19 70 30:45 1:54:57
81 53 Jasmine Kipke 18 F 78 24:06 2:46 93 1:01:57 0:43 52 27:35 1:57:04
82 30 Megan Eekhoff 18 F 76 24:06 2:48 92 1:01:56 0:41 54 27:37 1:57:06
83 2 Tim Anguish 47 M 42 19:27 4:21 84 57:26 0:46 90 35:18 1:57:16
84 72 Robyn Miller 21 F 24 18:04 2:01 87 59:10 0:18 94 38:17 1:57:48
85 18 Robert Clouse Jr. 42 M 80 24:22 3:40 94 1:02:39 0:51 41 26:33 1:58:02
86 29 Sylvan Edwards 20 F 74 23:41 3:31 80 56:24 1:36 88 34:47 1:59:57
87 104 Dave Wilutis 57 M 95 28:53 3:01 71 53:48 1:16 83 33:11 2:00:08
88 84 Lisa Rowley 52 F 91 27:56 1:47 83 57:24 0:58 79 32:17 2:00:20
89 26 Andy Eckman 45 M 90 26:02 8:12 70 53:39 3:28 82 32:46 2:04:06
90 12 Heather Clark 43 F 92 28:35 3:31 75 54:59 2:33 92 38:09 2:07:46
91 40 Abby Graham 15 F 87 25:24 4:57 96 1:05:35 1:23 73 31:12 2:08:29
92 83 Shannon Romanski 41 F 99 34:18 2:51 73 54:39 0:30 91 36:16 2:08:32
93 94 Steve Storey 30 M 34 18:44 2:24 98 1:07:43 2:01 96 39:18 2:10:10
94 105 Philip Zazove 61 M 94 28:48 3:46 95 1:03:46 2:05 86 33:28 2:11:51
95 13 John Clark 42 M 98 33:33 3:30 76 55:01 2:35 93 38:10 2:12:47
96 42 Nick Graham 46 M 97 30:36 4:47 97 1:05:36 2:14 68 30:19 2:13:29
97 16 Sue Clark 53 F 84 24:55 2:29 89 1:01:16 1:08 97 45:07 2:14:53
98 89 Randy Sieler 46 M 96 29:21 3:02 79 55:29 0:42 98 49:37 2:18:08
99 76 Keith Peters 30 M 4 13:33
100 82 David Romanski 41 M 5 14:06
101 39 Katie Gonta 30 F

Zukey Lake, MI
Provided by Gault Race Mgt.