2012 Rose Run

back to results

Jul. 21, 2012

2012 Rose Run
Jackson, MI
Provided by Michigan Running Foundation


Rose Run
5k Run
Age Group Results
July 21, 2012
Results by: Michigan Running Foundation

Female Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lindsey Burdette 2733 18 7 18:09.6 5:51/M

Male Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Spencer Pageau 2834 19 1 16:13.5 5:14/M

Female Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Julie Bloomfield 2729 43 25 20:54.4 6:45/M

Male Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Dixon 2823 48 2 17:09.1 5:32/M

Female Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Sheri Bush 2734 52 39 23:27.0 7:34/M

Male Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Steve Leffers 2870 51 6 17:54.5 5:46/M

Female 14 and under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Hawkins 2749 14 45 23:58.4 7:44/M
2 Annabelle Fex 2966 7 125 48:07.5 15:31/M

Male 14 and under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Aaron Heath 2897 14 28 21:41.6 7:00/M
2 Micah Dinverno 2738 11 42 23:40.9 7:38/M
3 Seth Phebus 2762 11 44 23:56.1 7:43/M
4 Luke Blough 2731 13 46 23:59.1 7:44/M
5 Troy Davis 2896 13 53 24:52.1 8:01/M
6 Tyler Yoell 2820 13 58 25:21.1 8:11/M
7 Josiah Dinverno 2739 10 59 25:25.3 8:12/M
8 Andy Swihart 2772 10 62 25:45.6 8:18/M
9 Matthew Hoop 2913 9 63 25:53.0 8:21/M
10 Noah Dinverno 2740 8 105 31:22.8 10:07/M

Female 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Caitlin Clark 2848 15 16 19:59.6 6:27/M
2 Aubrey Penn 2761 15 26 20:55.5 6:45/M
3 Amanda Delekta 2847 15 30 22:16.4 7:11/M
4 Emilly Yoxheimer 2905 15 37 23:08.7 7:28/M
5 Nickole Wixson 2927 16 56 25:11.8 8:07/M
6 Samantha Jeffery 2818 16 85 29:23.5 9:29/M

Male 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Roman Blackwell 2977 15 3 17:31.4 5:39/M
2 Parker Saenz 2938 16 5 17:48.8 5:45/M
3 Weston Herman 2937 15 9 19:14.5 6:12/M
4 Kurt Swaton 2932 15 10 19:15.4 6:13/M
5 Alex Hoop 2914 15 14 19:38.7 6:20/M
6 Quinn Hovarter 2935 16 17 20:16.1 6:32/M
7 Cam Rogan 2936 16 20 20:25.5 6:35/M
8 Brendan Hunt 2850 15 40 23:35.4 7:36/M
9 Matt Thomas 2838 16 47 23:59.3 7:44/M
10 Antonio Fonseca 2890 15 48 24:17.4 7:50/M
11 Tyler Adams 2866 15 51 24:34.4 7:55/M
12 Sean Kusch 2865 15 54 24:56.5 8:03/M
13 Ian Rose 2765 17 89 29:41.8 9:35/M

Female 18 to 19

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Abbey Filip 2925 18 78 28:06.1 9:04/M

Male 18 to 19

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Tyler Green 2973 18 8 19:04.3 6:09/M
2 Jordan Rials 2970 19 34 22:23.4 7:13/M

Female 20 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Allison Grimm 2748 20 64 26:03.0 8:24/M
2 Kelsie White 2882 21 110 32:27.3 10:28/M
3 Ashley Swetland 2857 24 117 38:01.8 12:16/M

Female 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Christine Jarchow 2837 28 22 20:28.4 6:36/M
2 Tonya Sears 2971 29 69 26:52.1 8:40/M
3 Dianna Pepper 2867 29 97 30:35.0 9:52/M
4 Colette Buckberry 2859 25 118 38:03.0 12:16/M
5 Shelby Love 2757 25 123 47:04.0 15:11/M

Male 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Greg Dutton 2974 27 23 20:38.8 6:39/M
2 Jacob Stressman 2771 28 66 26:38.0 8:35/M
3 Adam Arbuckle 2868 28 104 31:15.5 10:05/M

Female 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Michelle Ostling 2901 32 41 23:39.0 7:38/M
2 Kelsey Gilbert 2965 30 82 28:49.5 9:18/M
3 Nichole Wheaton 2723 34 103 31:08.4 10:03/M
4 Sonet Weber 2862 33 107 31:53.6 10:17/M
5 Kelli Nowaczck 2851 34 115 35:16.4 11:23/M
6 Angela Shepherd 2885 31 116 36:09.5 11:40/M
7 Denyse Berkeypile 2728 31 119 39:20.4 12:41/M
8 Ashleigh Roberts 2852 30 121 44:48.3 14:27/M
9 Adrienne Tawney 2840 32 122 44:54.4 14:29/M
10 Beverly Fex 2967 33 124 48:07.2 15:31/M

Male 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ben Bilpin 2943 34 11 19:26.2 6:16/M
2 Ryan Kintz 2755 31 61 25:41.4 8:17/M
3 Derek Tillman 2939 32 81 28:41.4 9:15/M
4 Yoshiyasu Ino 2752 33 84 29:19.2 9:27/M
5 Alan Berkeypile 2727 31 86 29:26.8 9:30/M
6 Hidekazu Kameyama 2754 34 87 29:39.4 9:34/M
7 Randy Brooks 2732 34 100 30:46.9 9:55/M

Female 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Christina Tripp-Shannon 2942 36 31 22:17.1 7:11/M
2 Chrissy Siders 2769 35 32 22:17.5 7:11/M
3 Becky Waldron 2861 36 70 26:52.1 8:40/M
4 Ashley Skrocki 2976 35 72 27:19.7 8:49/M
5 Angel Fonseca 2856 38 79 28:16.0 9:07/M
6 Jennifer Curtis 2735 36 93 30:25.7 9:49/M
7 Lisa Dabbins-Nye 2736 38 99 30:43.9 9:55/M
8 Eriko Ino 2751 36 112 34:06.9 11:00/M

Male 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Brian Marshall 2808 38 21 20:27.1 6:36/M
2 Eric Siders 2768 36 33 22:17.8 7:11/M
3 Jason Smith 2954 36 43 23:50.9 7:41/M
4 Mike Kulka 2953 35 57 25:19.9 8:10/M
5 Jason Phebus 2763 39 68 26:47.3 8:38/M
6 Steve Sanchez 2817 39 80 28:21.1 9:09/M

Female 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Amy Gingras 2940 41 27 21:35.1 6:58/M
2 Heidi McLord 2961 43 60 25:28.0 8:13/M
3 Pattricia Ashby 2725 43 91 30:05.1 9:42/M
4 Stacy Schweda 2767 44 120 40:55.0 13:12/M

Male 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 David Jordon 2753 40 4 17:47.4 5:44/M
2 Joel Dinverno 2737 42 13 19:37.1 6:20/M
3 Joshua Donnelly 2743 41 24 20:47.9 6:42/M
4 David Hovarter 2934 43 36 23:07.4 7:27/M
5 Ken McCord 2960 43 50 24:33.2 7:55/M
6 Cory Hunt 2849 43 71 27:18.3 8:48/M
7 Joseph Levy 2872 44 73 27:25.7 8:51/M
8 Brian Farris 2825 41 76 28:04.2 9:03/M
9 John Rose 2766 41 88 29:41.8 9:35/M
10 Jerry Kurfess 2756 42 111 32:55.7 10:37/M

Female 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Heather Woolworth 2775 48 35 22:29.2 7:15/M
2 Jodie McCravey 2979 47 74 27:47.7 8:58/M
3 Jill Yoxheimer 2776 45 90 30:03.3 9:42/M
4 Anne Kusch 2858 49 108 32:05.6 10:21/M
5 Sheri Westbrook 2773 45 126 48:16.9 15:34/M

Male 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Steven Ostrovich 2933 49 94 30:26.9 9:49/M

Female 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ruth Sleight 2770 50 65 26:31.4 8:33/M
2 Carol Carney 2963 51 67 26:46.9 8:38/M
3 Linda Barabash 2811 54 102 31:05.3 10:02/M
4 Janet Harvey-Clark 2918 53 109 32:23.7 10:27/M
5 Sharon Fielder 2747 54 127 50:23.8 16:15/M

Male 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan Lukasik 2830 52 15 19:59.3 6:27/M
2 Alan Gamble 2895 52 18 20:20.0 6:34/M
3 Joe Konkol 2948 53 29 21:51.1 7:03/M
4 Dave Kloaek 2969 53 49 24:33.1 7:55/M
5 Patrick Horrigan 2750 53 92 30:18.4 9:46/M
6 James Jeffery 2816 50 96 30:31.8 9:51/M

Female 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Vicki Huscio 2824 56 83 28:50.3 9:18/M

Male 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Paul Bapst 2726 56 12 19:31.0 6:18/M
2 Kim Shepherd 2874 55 52 24:48.7 8:00/M
3 John Filip 2924 56 75 27:51.0 8:59/M
4 Michael Barabash 2810 56 101 31:04.5 10:01/M
5 Rick Zantop 2957 56 113 34:20.1 11:05/M

Male 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike McGlynn 2759 62 19 20:23.4 6:35/M
2 William Reid III 2962 62 38 23:14.5 7:30/M
3 Bob Sonsara 2835 60 55 25:08.2 8:06/M
4 Randy Fielder 2746 61 77 28:05.3 9:04/M

Male 65 and up

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lawrence Kaiser 2863 67 95 30:30.9 9:50/M
2 Al Ferry 2745 73 98 30:42.5 9:54/M
3 Dave Blough 2730 66 106 31:44.3 10:14/M
4 William Pattison 2760 79 114 34:47.9 11:13/M





Rose Run
10k Run
Age Group Results
July 21, 2012
Results by: Michigan Running Foundation

Female Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Megan Hubbard 2903 18 8 39:15.1 6:20/M

Male Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Taylor Heath 2899 19 1 33:51.3 5:28/M

Female Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Marcy Sacks 2716 42 12 44:50.9 7:14/M

Male Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Virginio Martinez 2907 51 5 38:00.2 6:08/M

Female Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Roxann Brown 2941 52 49 55:45.3 9:00/M

Male Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Hugh Kuchta 2946 54 9 40:43.1 6:34/M

Male 14 and under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Chase Swope 2722 13 22 46:47.5 7:33/M

Female 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Morgan Lennox 2959 17 20 46:44.5 7:32/M
2 Michelle Chaney 2814 15 66 1:04:43.1 10:26/M

Male 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Bryce Stroede 2719 17 2 35:44.1 5:46/M
2 Kyle Allen 2956 16 4 37:58.6 6:07/M
3 Wade Ballmann 2871 16 7 39:14.4 6:20/M
4 Mitch Henschel 2708 15 16 45:53.2 7:24/M
5 Robert Chaney 2815 17 52 56:26.4 9:06/M
6 Jamie Stevens 2718 16 72 1:14:23.3 12:00/M

Female 20 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Justine Ferris 2706 20 37 49:58.4 8:04/M
2 Laurinda Weisse 2809 24 48 54:41.7 8:49/M
3 Ryan Arey 2832 22 63 1:02:21.6 10:03/M
4 Amanda Garcia 2875 24 79 1:30:05.2 14:32/M

Female 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Melissa Purdy 2714 27 35 49:54.5 8:03/M
2 Barbara Meyers 2921 26 42 52:24.7 8:27/M
3 Rebecca Dorian 2922 25 43 52:45.1 8:30/M
4 Abigail Kamke 2836 27 56 57:35.6 9:17/M
5 Whitney Pelton 2972 25 60 1:00:31.5 9:46/M
6 Kelli Arbuckle 2869 28 73 1:15:06.6 12:07/M
7 Becca Bradley 2860 29 75 1:16:27.4 12:20/M

Male 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Matthew Meyers 2923 27 55 57:35.0 9:17/M

Female 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Danielle Doctor 2950 34 13 45:32.4 7:21/M
2 Megan Merrill 2711 31 44 53:30.3 8:38/M
3 Vicki Baker 2876 34 64 1:02:21.7 10:03/M
4 Sarah Bartlett 2806 30 77 1:24:43.1 13:40/M

Male 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Schwartz 2717 30 3 37:56.6 6:07/M
2 Josh Larsen 2944 32 21 46:46.8 7:33/M
3 Jeff Morgan 2712 32 24 47:16.2 7:37/M
4 Jeffery Bandfield 2928 31 27 47:34.3 7:40/M
5 Travis Holeman 2710 32 62 1:01:07.0 9:51/M
6 Michael Melnick 2855 30 68 1:05:59.3 10:39/M

Female 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Sarah Ermatinger 2929 38 57 57:41.8 9:18/M

Male 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Wright 2724 36 30 48:24.8 7:48/M
2 Aaron Skrocki 2975 35 32 49:11.2 7:56/M
3 Kent Nordlund 2713 39 33 49:48.1 8:02/M
4 Mikhail Zolikoff 2812 37 40 51:10.5 8:15/M

Female 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Cynthia Bement 2883 44 36 49:55.5 8:03/M
2 Cynthia Chadek-Walker 2917 41 54 57:35.0 9:17/M
3 Traci Melville 2843 40 58 58:14.7 9:24/M

Male 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Joe Berry 2841 40 15 45:46.5 7:23/M
2 Daniel Pierce 2945 44 17 46:17.9 7:28/M
3 Jaime Rodriguez 2839 41 78 1:30:05.1 14:32/M

Female 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Katherine Hibbs 2955 45 46 54:03.7 8:43/M
2 Jo Ellen Ellis 2705 49 47 54:27.8 8:47/M
3 Sherri Cauthon 2701 47 51 56:19.1 9:05/M
4 Ginger Garcia 2707 46 69 1:06:56.6 10:48/M
5 Carol Chaney 2813 46 71 1:13:27.2 11:51/M

Male 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Marty Alward 2930 47 6 39:13.4 6:20/M
2 Jeff Collier 2909 47 14 45:39.4 7:22/M
3 Takashi Sugita 2720 46 26 47:32.0 7:40/M
4 Jose Zul 2908 45 29 48:13.8 7:47/M
5 Christopher Merrill 2822 46 39 50:30.5 8:09/M
6 Tom McGarthey 2952 48 59 59:16.1 9:34/M
7 Eric Chaney 2703 46 65 1:02:51.0 10:08/M

Female 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Amy Benda 2916 52 61 1:00:46.1 9:48/M

Male 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jeffery Heath 2898 51 10 42:51.0 6:55/M
2 Richard White 2881 51 11 44:39.0 7:12/M
3 Doyle Rice 2715 52 18 46:28.3 7:30/M
4 Jeff Beagle 2904 51 19 46:39.7 7:31/M
5 Paul Hocter 2827 52 25 47:17.3 7:38/M
6 Joe Sprangel 2900 52 28 47:50.2 7:43/M
7 Lloyd Wagner 2926 51 31 48:58.3 7:54/M
8 Tom Fenton 2947 52 38 50:29.4 8:09/M
9 Brian Cauthon 2702 53 50 56:07.5 9:03/M
10 Doug Wright 2968 54 74 1:15:56.0 12:15/M

Female 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ruthann Hershberger 2709 59 53 57:19.9 9:15/M

Male 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Rick Swope 2721 55 23 46:51.2 7:33/M
2 Garry Trammell 2880 55 34 49:51.8 8:02/M
3 Doug Benda 2915 57 45 53:42.9 8:40/M
4 Ken Berger 2700 58 67 1:04:55.1 10:28/M

Male 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Bob Swanson 2844 60 41 51:35.5 8:19/M
2 Ray Roberts 2864 61 70 1:08:10.7 11:00/M
3 Wally Drogt 2704 63 76 1:21:53.7 13:12/M





Rose Run
5k Walk
Age Group Results
July 21, 2012
Results by: Michigan Running Foundation

Female Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Robin Brigham 2846 56 4 37:06.8 11:58/M

Male Overall Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 David Swarts 2799 47 1 24:20.7 7:51/M

Female Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Janet Fater 2911 50 6 37:36.3 12:08/M

Male Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Kris Kloack 2964 63 2 33:00.0 10:39/M

Female Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Debbie Sheehan 2793 56 8 37:39.7 12:09/M

Male Grand Master Winners

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Ray Drysdale 2931 70 3 36:05.5 11:38/M

Female 14 and under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Sidnee Swarts 2798 11 20 42:52.1 13:50/M
2 Raina Cockream 2893 9 55 54:09.6 17:28/M

Male 14 and under

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Enrique Fonseca 2892 13 17 42:35.4 13:44/M
2 Joshua Cockream 2951 14 18 42:38.1 13:45/M

Female 15 to 17

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Gloria Jimenez 2894 15 46 49:22.0 15:55/M

Female 20 to 24

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Molly Christie 2889 24 22 43:59.7 14:11/M
2 Emi Shidara 2794 24 49 50:18.1 16:14/M
3 Caitlin Clark 2920 20 59 58:37.8 18:55/M

Female 25 to 29

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Sara Jacobs 2888 26 30 45:58.1 14:50/M

Female 30 to 34

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jennifer Lonsbery 2787 33 12 41:12.3 13:17/M

Male 35 to 39

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lamar Hershberger 2785 36 57 57:05.1 18:25/M

Female 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Carol Wierenga 2804 42 15 42:29.5 13:42/M
2 Edenaida Quinto 2792 43 34 46:21.1 14:57/M
3 Marilynn Fryer 2781 43 35 46:30.1 15:00/M
4 Dianne Hitt 2786 41 36 46:31.2 15:00/M
5 Susan Furman 2782 41 38 46:58.4 15:09/M
6 Regina Brewer 2819 42 40 47:10.7 15:13/M
7 Anna Dancy 2828 44 41 47:10.7 15:13/M
8 Lola White 2803 40 44 48:31.2 15:39/M
9 Minnette Bekher 2778 40 47 49:25.8 15:56/M

Male 40 to 44

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Samuel Fonseca 2891 44 54 54:04.8 17:26/M

Female 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Laura Dowling 2744 46 23 44:11.7 14:15/M
2 Sarah Middlebrook 2791 48 37 46:58.2 15:09/M
3 Patricia Rogers 2842 46 39 47:09.6 15:13/M

Male 45 to 49

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Kevin Thomas 2800 46 19 42:51.3 13:49/M
2 Yasuu\yuki Nanahaka 2978 46 48 50:17.0 16:13/M

Female 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Connie Fenton 2780 52 14 41:17.1 13:19/M
2 Beth Stokka 2797 54 24 44:17.4 14:17/M

Male 50 to 54

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Doran Winchell 2805 53 13 41:14.2 13:18/M
2 Reynaldo Quinto 2764 54 45 48:34.9 15:40/M
3 Neal Dahlen 2854 50 56 55:25.5 17:53/M

Female 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Laura Adams 2879 58 29 45:56.8 14:49/M
2 Barbara Shepherd 2873 55 32 46:07.9 14:53/M
3 Doreen Ruede 2826 57 33 46:13.6 14:55/M
4 Jo Ann Colton 2877 56 42 47:11.8 15:13/M

Male 55 to 59

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Curtis Fater 2910 56 7 37:36.4 12:08/M
2 James Sleight 2796 59 9 38:24.4 12:23/M
3 Jim Matthews 2788 56 21 43:32.4 14:03/M

Female 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Brenda Wellein 2853 60 28 45:28.7 14:40/M
2 Marie Matteson 2958 60 31 46:03.0 14:51/M
3 Melva Chadek 2884 62 53 51:47.7 16:42/M

Male 60 to 64

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Dan McCloskey 2790 61 5 37:21.8 12:03/M
2 Ozzie Hashley 2949 62 11 39:43.0 12:49/M
3 Charles Dawson 2779 60 16 42:32.2 13:43/M
4 Jeff Guillemette 2783 62 26 45:16.7 14:36/M

Female 65 and up

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Janet Guillemette 2784 66 27 45:18.6 14:37/M
2 Jeannie York 2878 66 43 47:12.2 15:14/M
3 Donna King 2845 74 51 51:12.0 16:31/M

Male 65 and up

Total
Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 David Delaet 2831 67 10 39:06.0 12:37/M
2 Gary Dowzing 2906 65 25 44:17.5 14:17/M
3 Elwin Skinkle 2795 77 50 50:22.2 16:15/M
4 Clifford Mazerov 2789 78 52 51:43.2 16:41/M
5 Ron Clark 2919 72 58 58:37.7 18:55/M


Jackson, MI
Provided by Michigan Running Foundation