2012 OK Blue JV Conference Meet Championships at Sparta

back to results

May. 15, 2012

2012 OK Blue JV Conference Meet Championships at Sparta
Sparta, MI
Provided by Michiana Timing


Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 5/15/2012 07:35 PM
Sparta JV Conference Meet - 5/15/2012
Results at http://michianatiming.com/results
Sparta High School
Results

Girls 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Momber, Amy Sparta 14.30 2 10
2 Smith, Akia Northern 14.51 2 8
3 Bonney, Cheyenne Kenowa 14.65 2 6
4 Walker, Alicia Kenowa 14.76 2 4
5 Kanoza, Briana Kenowa 14.84 2 2
6 Spahr, Kellie Cedar Spring 14.87 2 1
7 Ellison, Mara Cedar Spring 15.22 1
8 Trout, Nicole Kenowa 15.49 1
9 Hill, Neely Sparta 15.87 1
10 Duffy, Nicole Kenowa 17.33 1
11 Thamsuaydee, Peach Belding 18.66 1

Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Smith, Akia Northern 29.59 2 10
2 Bonney, Cheyenne Kenowa 30.10 2 8
3 Walker, Alicia Kenowa 30.42 2 6
4 Klenk, Tori Sparta 30.78 2 4
5 Saldvia, Marissa Northern 31.09 2 2
6 Kanoza, Briana Kenowa 32.20 2 1
7 Mason, Mary West Catholic 32.54 2
8 Hill, Neely Sparta 34.00 1
9 Girod, Natalia Belding 34.35 1
10 Stricklen, Dakota Kenowa 34.51 1
11 Duffy, Nicole Kenowa 36.26 1
12 Thamsuaydee, Peach Belding 38.75 1

Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Armenta, Arianna Sparta 1:11.56 10
2 Girod, Natalia Belding 1:12.55 8
3 Harig, Stephanie Belding 1:13.32 6
4 Sena, Madeline Northern 1:14.18 4
5 Gelpke, Gabby Northern 1:18.87 2

Girls 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 George, Brianna Sparta 2:41.65 10
2 McClurken, Caitlin Cedar Spring 2:46.05 8
3 Laske, Bailey West Catholic 2:46.88 6
4 Maltman, Emily Sparta 2:50.17 4
5 Carew, Kirsten Kent City 2:51.68 2
6 Debri, Rachel West Catholic 2:51.70 1
7 Scholten, Kari Northern 2:52.86
8 Humphreys, Lydia Belding 2:54.88
9 Chavez, Noelia Sparta 2:56.30
10 Dood, Christine Northern 3:00.01
11 Needham, Kayla West Catholic 3:01.32
12 King, Charlene Cedar Spring 3:02.94
13 Link, Madeleine Belding 3:08.04
14 Stankus, Lindsay West Catholic 3:14.65
15 Campbell, Ivey Belding 3:16.27
16 McMurphy, Alyssa Sparta 3:18.78
17 Bloedow, Tyne Northern 3:34.92

Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 McClurken, Caitlin Cedar Spring 6:04.09 10
2 Ward, Brooklyn Sparta 6:10.20 8
3 Mann, Shayne Cedar Spring 6:11.72 6
4 Raymond, Michaela Kenowa 6:15.12 4
5 Carew, Kirsten Kent City 6:15.76 2
6 Humphreys, Lydia Belding 6:24.08 1
7 Dood, Christine Northern 6:29.53
8 King, Charlene Cedar Spring 6:36.28
9 Soules, Hannah Sparta 6:38.42
10 Jakebczak, Lexi Kenowa 6:40.25
11 Wudkewych, Megan Sparta 7:21.75

Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Hoover, Jessica Sparta 12:57.64 10
2 Mann, Shayne Cedar Spring 13:49.17 8
3 McClurken, Caitlin Cedar Spring 15:16.67 6

Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 O'Rourke, Lizzie West Catholic 18.51 10
2 Thompson, Sarah Belding 19.10 8
3 McHugh, Mary Sparta 19.24 6
4 Laske, Bailey West Catholic 19.25 4

Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mason, Mary West Catholic 56.13 10
2 McHugh, Mary Sparta 57.25 8
3 Raymond, Michaela Kenowa 58.57 6
4 Tarala, Grace Sparta 59.43 4
5 Ulanowicz, Danielle Kenowa 1:00.71 2

Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cedar Springs 'A' 55.54 10
1) Spahr, Kellie 2)
2 Grand Rapids Kenowa Hills 'A' 56.79 8
1) Ulanowicz, Danielle 2) Kanoza, Briana
3) Bonney, Cheyenne 4) Walker, Alicia
3 Belding 'A' 57.90 6
1) Campbell, Ivey 2) Ross, Ashley
3) Link, Madeleine 4) Thompson, Sarah
4 Sparta 'A' 58.68 4
1) Klenk, Tori 2) Wudkewych, Megan
3) McHugh, Mary 4) Momber, Amy
5 Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' 1:00.32 2
1) Jazwinski, Emma 2) Saldvia, Marissa
3) Host, Brittney 4) Smith, Akia

Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Cedar Springs 'A' 2:01.35 10
1) Spahr, Kellie 2)
2 Sparta 'A' 2:02.41 8
1) Armenta, Arianna 2) George, Brianna
3) Klenk, Tori 4) Momber, Amy
3 Grand Rapids West Catholic 'A' 2:07.38 6
1) Debri, Rachel 2) Laske, Bailey
3) Mason, Mary 4) O'Rourke, Lizzie
4 Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' 2:10.04 4
1) Jazwinski, Emma 2) Scholten, Kari
3) Host, Brittney 4) Larson, Lauren

Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sparta 'A' 4:49.83 10
1) Armenta, Arianna 2) Klenk, Tori
3) George, Brianna 4) Ward, Brooklyn
2 Belding 'A' 4:58.62 8
1) Humphreys, Lydia 2) Link, Madeleine
3) Girod, Natalia 4) Harig, Stephanie
3 Grand Rapids West Catholic 'A' 5:10.60 6
1) O'Rourke, Lizzie 2) Laske, Bailey
3) Needham, Kayla 4) Debri, Rachel

Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Sparta 'A' 13:05.60 10
1) Armenta, Arianna 2) George, Brianna
3) Chavez, Noelia 4) Ward, Brooklyn

Girls High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Grice, Ashley West Catholic 4-04.00 10
-- Link, Madeleine Belding NH
-- Carew, Kirsten Kent City NH
-- Zlydaszyk, Ally Northern NH
-- Trout, Nicole Kenowa NH

Girls Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Host, Brittney Northern 8-06.00 10
2 O'Rourke, Lizzie West Catholic 7-06.00 8
3 Saldvia, Marissa Northern J7-06.00 6
4 Burley, Kristen Sparta J7-06.00 4
5 Humphreys, Lydia Belding 6-06.00 2

Girls Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ross, Ashley Belding 14-05.50 10
2 Smith, Akia Northern 13-11.50 8
3 Vanlangen, Taylor Cedar Spring 13-06.25 6
4 Kanoza, Briana Kenowa 13-02.25 4
5 Saldvia, Marissa Northern 13-00.00 2
6 Campbell, Ivey Belding 12-09.00 1
7 Harig, Stephanie Belding 12-00.25
8 Duffy, Nicole Kenowa 10-03.50
9 Cariano, Devin Northern 5-07.50

Girls Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Mason, Mary West Catholic 28-07.00 10
2 Jacobson, Alissa Sparta J28-07.00 8
3 Latham, Nicole Kent City 27-09.00 6
4 Hinton, Briana Cedar Spring J27-09.00 4
5 Lewis, Brianna Sparta 25-11.00 2
6 Ross, Ashley Belding 25-09.00 1
7 Towers, Morgan Comstock Par 24-08.00
8 Stricklen, Dakota Kenowa 24-04.00
9 Trout, Nicole Kenowa 24-01.00
9 Bohy, Kayla Cedar Spring 24-01.00
11 Gonzalez, Christina West Catholic 21-10.00
12 Ringler, Hannah Cedar Spring 21-03.00
13 Ulanowicz, Danielle Kenowa 20-07.00
14 Jones, Talitha Belding 19-10.00
15 Houck, Angelique Sparta 12-08.00

Girls Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Momber, Amy Sparta 77-10 10
2 Stricklen, Dakota Kenowa 76-01 8
3 Jacobson, Alissa Sparta 73-08 6
4 Lewis, Brianna Sparta 72-03 4
5 Latham, Nicole Kent City 70-05 2
6 Bohy, Kayla Cedar Spring 67-06 1
7 Ringler, Hannah Cedar Spring 63-10
8 Hinton, Briana Cedar Spring 59-03.50
9 Towers, Morgan Comstock Par 58-08
10 Ulanowicz, Danielle Kenowa 53-02
11 Gonzalez, Christina West Catholic 52-09
12 Houck, Angelique Sparta 40-11

Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Sparta 140 2) Grand Rapids West Catholi 71
3) Cedar Springs 70 4) Grand Rapids Kenowa Hills 59
5) Grand Rapids Forest Hills 58 6) Belding 51
7) Kent City 12




Licensed to Michiana Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 5/15/2012 07:35 PM
Sparta JV Conference Meet - 5/15/2012
Results at http://michianatiming.com/results
Sparta High School
Results

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hwang, Yun-Jae Northern 12.30 3 10
2 Wooten, Drake West Catholic 12.40 3 8
3 Anderson, Matt West Catholic 12.43 3 6
4 Huntington, Chris Kenowa 12.59 3 4
5 Paauwe, Sean Belding 12.69 3 2
6 Armstrong, John Kenowa 13.05 2 1
7 Winks, Alex Northern 13.21 2
8 Sczesny, Jared Kenowa 13.27 3
9 Aguilar, Jose Kent City 13.45 2
10 Klompstra, Cameron Cedar Spring 13.53 2
11 Hodges, Isaiah Belding 13.59 3
12 MacArthur, Connor Sparta 13.60 2
13 Polnawee, Wangpol Belding 14.03 2
14 Rodriguez, Jaime Kent City 14.10 1
15 Harris, Corey Kenowa 14.24 1
16 Kurdelski, Parker Kenowa 16.62 1

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Nee, Brendan Northern 25.59 2 10
2 Lee, Noah Northern 25.68 2 8
3 Anderson, Matt West Catholic 25.87 2 6
4 Ostopowicz, Hunter West Catholic 26.23 2 4
5 Basagojti, Ramon Belding 26.31 2 2
6 Sczesny, Jared Kenowa 26.39 2 1
7 Klompstra, Cameron Cedar Spring 27.63 2
8 Pomfret, Ethan Kenowa 28.69 1
9 Polnawee, Wangpol Belding 28.86 1
10 Bowen, Trenton Belding 29.04 1
11 Harris, Corey Kenowa 30.67 1
12 Do, Huy Kenowa 30.91 1

Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Bynum, Aaris Northern 55.12 2 10
2 Nee, Brendan Northern 56.12 2 8
3 Koning, Jack Cedar Spring 56.65 2 6
4 Jacobs, Alex Cedar Spring 1:04.05 2 4
5 Pomfret, Ethan Kenowa 1:04.81 2 2
6 Rodriguez, Jaime Kent City 1:04.97 1 1
7 Armstrong, John Kenowa 1:05.94 2
8 Bowen, Trenton Belding 1:08.24 1
9 Wucher, Chris Belding 1:17.67 1
10 Kurdelski, Parker Kenowa 1:19.39 1

Boys 800 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Curtis, Trevor Belding 2:13.44 10
2 Streeter, Cody Kenowa 2:13.98 8
3 Sutliffe, Levi Sparta 2:17.14 6
4 Rey, Santos Kent City 2:18.49 4
5 Inman, Sam GR Track 2:19.59 2
6 Finch, Dylan Cedar Spring 2:20.92 1
7 Vredeveld, Mitch Northern 2:22.80
8 Schutter, Tom Kent City 2:24.70
9 Sorensen, Nate Cedar Spring 2:30.54
10 Smith, Cameron Kenowa 2:32.20
11 Cornett, Wyatt Sparta 2:36.10
12 Schneider, Brendan Northern 2:37.87
13 Boutell, Casey Kenowa 2:38.99
14 Swanson, Ben Kent City 2:39.53
15 Barnard, Andrew GR Track 2:39.68
16 Kieffer, Jake Belding 2:40.85
17 Kurdelski, Kip Kenowa 2:57.90
18 Wucher, Chris Belding 3:05.46
19 Kridler, Nick Kent City 3:11.59

Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 VerSluys, Carter Sparta 4:50.30 10
2 Curtis, Trevor Belding 4:53.66 8
3 Vredeveld, Mitch Northern 5:01.39 6
4 Schutter, Tom Kent City 5:05.53 4
5 Finch, Dylan Cedar Spring 5:08.69 2
6 Wittland, Andrew Northern 5:09.40 1
7 Peck, Joel Sparta 5:15.33
8 Cooper, Ian Kenowa 5:20.42
9 Gerard, Dakota Kenowa 5:22.58
10 Jordan, Joe Kenowa 5:23.08
11 Sorensen, Nate Cedar Spring 5:26.83
12 Inman, Sam GR Track 5:27.48
13 Boutell, Casey Kenowa 5:28.98
14 Linck, Nick West Catholic 5:31.06
15 Streeter, Cody Kenowa 5:38.91
16 Cornett, Wyatt Sparta 5:39.51
17 Swanson, Ben Kent City 5:44.36
18 Kieffer, Jake Belding 5:46.29
19 Schneider, Brendan Northern 5:47.22
20 Moore, John West Catholic 5:51.35
21 Rosencrance, Alex Northern 6:09.48
22 Kurdelski, Kip Kenowa 6:18.54
23 Kridler, Nick Kent City 6:58.92

Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Peck, Joel Sparta 10:56.10 10
2 Hoffman, Mitch GR Track 10:56.12 8
3 Soules, Nate Sparta 11:20.36 6
4 Wittland, Andrew Northern 11:23.79 4
5 Cooper, Ian Kenowa 11:51.73 2
6 Balcom, Josh West Catholic 11:52.32 1
7 Gerard, Dakota Kenowa 12:02.23
8 Jordan, Joe Kenowa 12:25.82
9 Bowe, Jake West Catholic 12:33.41
10 Sorensen, Nate Cedar Spring 12:54.81

Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cotten, MavRick Cedar Spring 16.69 10
2 TerBeek, Jeff Sparta 17.75 8
3 Swider, Andrew Belding 17.84 6
4 Shimp, Evan Kenowa 18.89 4
5 Jacobs, Alex Cedar Spring 20.89 2

Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Cotten, MavRick Cedar Spring 43.24 10
2 Shimp, Evan Kenowa 50.48 8
3 Garrett, Anfernee Northern 58.04 6

Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 Grand Rapids West Catholic 'A' 47.43 1 10
1) Norder, Casey 2) Wooten, Drake
3) Anderson, Matt 4) Ostopowicz, Hunter
2 Belding 'A' 47.60 1 8
1) Beckett, Sam 2) Paauwe, Sean
3) Swider, Andrew 4) Walch, Corey
3 Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' 50.29 1 6
1) Harley, Alfonzo 2) Hwang, Yun-Jae
3) Lee, Noah 4) Winks, Alex
4 Kent City 'A' 50.98 1 4
1) Aguilar, Jose 2) Rey, Santos
3) Albert, Triston 4) Kruithoff, Colin
5 Grand Rapids West Catholic 'B' x51.04 1
1) Kohane, Chris 2) Maddox, Kyle
3) Serra, Jake 4) Dean, Justin
6 Sparta 'A' 51.73 1 2
1) MacArthur, Connor 2) Donazzolo, Jake
3) Behrens, Marc 4) TerBeek, Jeff
7 Belding 'B' x53.17 2
8 Grand Rapids Forest Hills Nort 'B' x53.33 1
1) Garrett, Anfernee 2) Johnson, Alex
3) Whitaker, Steven 4) Bradbury, Brett
9 Sparta 'B' x54.89 2
1) Kaltz, Josh 2) Pugh, Jacob
3) Shaw, Kolton 4) Koolman, Cain

Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Grand Rapids West Catholic 'A' 1:41.04 10
1) Norder, Casey 2) Wooten, Drake
3) Ostopowicz, Hunter 4) Anderson, Matt
2 Belding 'A' 1:42.74 8
1) Walch, Corey 2) Paauwe, Sean
3) Basagojti, Ramon 4) Beckett, Sam
3 Grand Rapids West Catholic 'B' x1:46.57
1) Kohane, Chris 2) Maddox, Kyle
3) Nash, Quartus 4) Serra, Jake
4 Kent City 'A' 1:47.19 6
1) Aguilar, Jose 2) Rey, Santos
3) Kruithoff, Colin 4) Albert, Triston
5 Sparta 'A' 1:48.58 4
1) MacArthur, Connor 2) Donazzolo, Jake
3) Pugh, Jacob 4) TerBeek, Jeff
6 Grand Rapids Forest Hills Nort 'B' x1:49.39
1) Garrett, Anfernee 2) Winks, Alex
3) Whitaker, Steven 4) Harley, Alfonzo
7 Sparta 'B' x1:58.76
1) Behrens, Marc 2) Kaltz, Josh
3) Shaw, Kolton 4) Koolman, Cain
-- Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' DQ
1) Bynum, Aaris 2) Nee, Brendan
3) Lee, Noah 4) Hwang, Yun-Jae

Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Belding 'A' 3:54.34 10
1) Beckett, Sam 2) Walch, Corey
3) Curtis, Trevor 4) Basagojti, Ramon
2 Cedar Springs 'A' 4:00.67 8
1) Jacobs, Alex 2) Finch, Dylan
3) Heintzleman, Bobby 4) Koning, Jack
3 Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' 4:04.09 6
1) Nee, Brendan 2) Mitcham, Trey
3) Bynum, Aaris 4)
4 Sparta 'A' 4:09.92 4
1) VerSluys, Carter 2) Sutliffe, Levi
3) Donazzolo, Jake 4) Pugh, Jacob
5 Sparta 'B' x4:40.25
1) MacArthur, Connor 2) Kaltz, Josh
3) Cornett, Wyatt 4) Peck, Joel

Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 Grand Rapids Forest Hills Nort 'A' 9:44.30 10
1) Rosencrance, Alex 2) Wittland, Andrew
3) Schneider, Brendan 4) Vredeveld, Mitch
2 Grand Rapids West Catholic 'A' 9:59.10 8
1) Bowe, Jake 2) Quam, Nate
3) Linck, Nick 4) Balcom, Josh

Boys High Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Serra, Jake West Catholic 5-04.00 10
2 Curtis, Trevor Belding J5-04.00 6
2 Jacobs, Alex Cedar Spring J5-04.00 6
2 Mitcham, Trey Northern J5-04.00 6
5 VanEss, Dalton Cedar Spring 5-02.00 2
6 Kruithoff, Colin Kent City 5-00.00 1
-- Hwang, Yun-Jae Northern NH

Boys Pole Vault
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Norder, Casey West Catholic 11-00.00 10
2 Swider, Andrew Belding 9-06.00 8
3 Pugh, Jacob Sparta J9-06.00 6
4 Bradbury, Brett Northern J9-06.00 2.33
4 Hindenach, Tyler Cedar Spring J9-06.00 2.33
4 VanEss, Dalton Cedar Spring J9-06.00 2.33
7 Donazzolo, Jake Sparta 8-06.00
-- Lance, Mike Belding NH
-- Albert, Triston Kent City NH

Boys Long Jump
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Serra, Jake West Catholic 17-03.25 10
2 Armstrong, John Kenowa 17-01.00 8
3 TerBeek, Jeff Sparta 16-05.75 6
4 Aguilar, Jose Kent City 16-05.50 4
5 Huntington, Chris Kenowa 16-01.50 2
6 Kruithoff, Colin Kent City J16-01.50 1
7 Shimp, Evan Kenowa 15-08.00
8 Kohane, Chris West Catholic 15-06.25
9 Bradbury, Brett Northern 15-03.25
10 Garrett, Anfernee Northern 15-01.25
11 Rodriguez, Jaime Kent City 14-11.00
12 Maddox, Kyle West Catholic 14-06.25
13 Dean, Justin West Catholic 13-05.75
14 Kaltz, Josh Sparta 13-02.50
15 Do, Huy Kenowa 11-10.00

Boys Shot Put
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Ackerman, Connor Cedar Spring 41-05.00 10
2 Johnson, Jordan Cedar Spring 37-11.00 8
3 Sczesny, Jared Kenowa 36-03.00 6
4 Wildeboer, Ben Kent City J36-03.00 4
5 Backing, Allen Belding 35-08.00 2
6 Burrows, Caden Cedar Spring 34-06.00 1
7 Shaw, Kolton Sparta 34-05.00
8 DeVos, Thomas Kent City 33-03.00
9 Sellner, Casey Northern 33-00.00
10 Beltz, James Kent City 32-04.00
11 Rudino, Hadrian Northern 31-06.00
12 Scheidel, Michael Kenowa 30-01.00
13 Anderson, Jacob Sparta 29-05.00
14 Bolt, Mason Kent City 29-00.00
15 Behrens, Marc Sparta 27-01.00
16 Stoffers, Mark West Catholic 27-00.00
16 Larsen, Hunter Cedar Spring 27-00.00
18 Simone, Matt Comstock Par 20-03.00

Boys Discus Throw
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Johnson, Jordan Cedar Spring 116-08 10
2 Klompstra, Cameron Cedar Spring 109-04.50 8
3 Mitcham, Trey Northern 104-00.50 6
4 Ackerman, Connor Cedar Spring 98-08 4
5 Sellner, Casey Northern 97-09 2
6 Burrows, Caden Cedar Spring 94-05 1
7 DeVos, Thomas Kent City 90-03.50
8 Anderson, Jacob Sparta 88-03
9 Sczesny, Jared Kenowa 88-02
10 Beltz, James Kent City 85-07.50
11 Bach, Gunnar Belding 85-05
12 Wildeboer, Ben Kent City 82-07
13 Scheidel, Michael Kenowa 82-00
14 Rudino, Hadrian Northern 81-08
15 Shaw, Kolton Sparta 81-02
16 Bolt, Mason Kent City 78-09.50
17 Backing, Allen Belding 77-01
18 Larsen, Hunter Cedar Spring 75-00
19 Stoffers, Mark West Catholic 63-08
20 Simone, Matt Comstock Par 59-01



Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Grand Rapids Forest Hills 101.33 2) Cedar Springs 97.66
3) Grand Rapids West Catholic 83 4) Belding 70
5) Sparta 62 6) Grand Rapids Kenowa Hills 46
7) Kent City 29 8) Grand Rapids Track 10