St. Mary Mystical Rose Holly Days

back to results

Dec. 3, 2011

St. Mary Mystical Rose Holly Days
Armada, MI
Provided by Hansons Race Management



St. Mary Mystical Rose Parish Holly Days
Age Group Results
December 03, 2011
Results By Hansons Race Management

5k
Overall Female Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Debbie Nawrocki Washington MI 42 1 27:02.0 8:04/M

Female 13 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Kenzie Nikkel 7 22 53:01.0 15:50/M

Female 14 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Kayla Wilson Centerline 15 9 36:14.0 10:49/M
2 Krystee Diel Armada MI 18 11 37:24.0 11:10/M
3 Darby Lahaie Armada MI 14 12 37:28.0 11:11/M

Female 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Marisa Rhein Utica MI 26 7 34:22.0 10:16/M
2 Katie Nikkel 27 15 42:23.0 12:39/M
3 Jennifer Rauvaruny Washington MI 29 23 54:08.0 16:10/M
4 Jennifer Nikkel Memphis MI 29 25 54:16.0 16:12/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Theresa Molnar Macomb MI 37 8 36:07.0 10:47/M
2 Lynn Hulett Armada MI 35 20 52:37.0 15:42/M
3 Holly Ilowski-Gnesda Lenox MI 31 21 52:38.0 15:43/M
4 Karen Maffy Richmond MI 39 24 54:14.0 16:11/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Cherlyn Prisby Richmond MI 46 2 29:11.0 8:43/M
2 Dana Paehlig Columbus MI 40 4 29:44.0 8:53/M
3 Barb Capozzo Richmond MI 41 5 31:20.0 9:21/M
4 Tammy Hudolin Macomb MI 45 6 31:32.0 9:25/M
5 Sue Holston Armada MI 41 10 36:27.0 10:53/M
6 Angela Lahaie Armada MI 45 13 38:02.0 11:21/M
7 Cammie Kanakry Saint Clair Shores MI 44 16 43:44.0 13:03/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Marjorie Monahan Richmond MI 52 3 29:43.0 8:52/M
2 Cynthia Cook Huntington Woods MI 51 14 38:19.0 11:26/M
3 Laurie Lewis Armada MI 54 17 44:18.0 13:13/M
4 Kathy Borucki Huntington Woods MI 57 18 49:21.0 14:44/M
5 Kris Nolan Casco MI 53 19 50:40.0 15:07/M
6 Laura Nikkel Richmond MI 58 26 54:32.0 16:17/M
7 Pat Collins Memphis MI 54 27 56:05.0 16:44/M
8 Karen Klapateh Armada MI 58 29 57:42.5 17:13/M

Female 60 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Diane Barr Armada MI 60 28 57:42.0 17:13/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Aaron Robert Warren MI 14 1 21:52.0 6:32/M

Male 13 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jeremy Winkel Memphis MI 13 7 26:16.0 7:50/M
2 Devan Lahaie Armada MI 12 8 28:16.0 8:26/M
3 Antonioi Molnar Macomb MI 10 9 28:58.0 8:39/M
4 Brandon Generd Memphis MI 11 10 29:04.0 8:41/M
5 Keegan Mahaffy Richmond MI 9 17 43:09.0 12:53/M

Male 14 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Nick Jozefczyk Macomb MI 14 3 23:51.0 7:07/M
2 Nick Deneau Mount Clemens MI 15 5 25:19.0 7:33/M

Male 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 William Kiehler New Baltimore MI 29 2 22:56.0 6:51/M
2 Marc Schwentz Armada MI 27 13 34:23.0 10:16/M
3 Michael Lewandowski Armada MI 28 16 43:08.0 12:53/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Joe Losinski Macomb MI 30 12 31:10.0 9:18/M
2 Stevie Nikkel 34 19 54:28.0 16:16/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Tom Goulette Armada MI 47 4 24:22.0 7:16/M
2 Wright Wilson Clawson MI 49 6 25:22.0 7:34/M
3 Kurtis Cahaie Armada MI 43 14 37:02.0 11:03/M
4 Father Siaosi Patau Armada MI 40 15 43:07.0 12:52/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Len Constantine New Baltimore MI 58 11 29:21.0 8:46/M
2 Keith Lewis Armada MI 55 18 44:20.0 13:14/M
3 Dan Collins Memphis MI 55 20 56:04.0 16:44/M