2011 Footprints in the Forest

back to results

Oct. 23, 2011

2011 Footprints in the Forest
Bald Mountain North
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.

4 Mile Run/Walk
Overall Male Open Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 George Knehler 69 44 1 25:02.3 6:16/M
Overall Female Open Winners
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Michelle Weymouth 57 30 5 28:27.7 7:07/M
Male 12 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jacob Dengate Washington MI 41 12 24 35:30.4 8:53/M
2 Evan Dengate 75 09 30 36:59.5 9:15/M
Female 12 and under
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Katlyn Pizzo Madison Heights MI 80 12 7 29:41.2 7:25/M
Male 13 to 19
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Anthony Pizzo Madison Heights MI 79 14 6 29:38.5 7:25/M
2 Jack Sebring Clarkston MI 86 14 26 35:56.8 8:59/M
Male 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ty Corey Oakland MI 87 24 14 32:39.6 8:10/M
2 Bradley Busboom Detroit MI 10 20 22 34:56.7 8:44/M
3 Philip Cusack Bloomfield Hills M 45 20 35 37:58.2 9:30/M
4 Charlie Cusack Bloomfield Hills M 62 20 67 48:45.9 12:11/M
Female 20 to 29
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Louisa Luebkemann Waterford MI 56 20 25 35:56.2 8:59/M
2 Pauline Krupa Oak Park MI 16 20 54 43:06.6 10:47/M
3 Brittany Noble Clarkston MI 77 21 59 45:01.3 11:15/M
4 Jill Piasecki Royal Oak MI 65 26 60 45:11.3 11:18/M
Male 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 John Maison 76 36 2 27:26.8 6:52/M
2 Jason Miller Clinton Township M 49 30 3 28:14.6 7:04/M
3 Scott Trowbridge 70 39 4 28:20.6 7:05/M
4 Scott Dengate Washington MI 40 30 9 31:30.1 7:53/M
5 Brian Tresnak Imlay City MI 33 30 10 31:42.8 7:56/M
6 Mike Jankowski 55 30 11 32:22.6 8:06/M
7 Nic Martus Brown City MI 32 30 19 33:45.7 8:26/M
8 Joon-Beom Chu Detroit MI 35 30 57 44:24.3 11:06/M
Female 30 to 39
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Emily Bard Rochester MI 72 37 12 32:24.5 8:06/M
2 Kristi Miller Clinton Township M 51 30 23 35:19.8 8:50/M
3 Jamie Stec Pleasant Ridge MI 59 30 29 36:40.1 9:10/M
4 Amanda Wygant Clinton Township M 52 30 33 37:48.9 9:27/M
5 Samantha Webber Mount Clemens MI 11 30 34 37:55.6 9:29/M
6 Sarah Jonutz Rochester MI 54 30 36 38:27.4 9:37/M
7 Elizabeth Burns Royal Oak MI 17 30 43 39:44.6 9:56/M
8 Guinevere Radomski Oakland MI 43 30 48 40:54.1 10:14/M
9 Amber Rimkus Saint Clair Shores 12 30 52 42:22.5 10:36/M
10 Kristine Cattrano Oakland MI 81 37 56 44:23.0 11:06/M
11 Tanya Azcona New Baltimore MI 14 30 66 48:38.2 12:10/M
12 Sarah Hendrick Fraser MI 28 30 68 48:52.1 12:13/M
Male 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mark Suyama Lapeer MI 71 48 8 31:22.0 7:51/M
2 Patrick Wooley Flint MI 47 40 15 33:03.8 8:16/M
3 Rick Pallaanate Saint Clair Shores 64 47 16 33:32.9 8:23/M
4 Chris Bowen Madison Heights MI 13 40 17 33:41.7 8:25/M
5 Jason Nowacki Grosse Pointe MI 34 40 38 38:43.8 9:41/M
6 Michael Radomski Oakland MI 42 40 39 38:48.0 9:42/M
7 Mike Lombard New Baltimore MI 36 40 41 39:15.8 9:49/M
8 Jeff Hall Washington MI 37 40 44 39:58.1 10:00/M
9 Shawn Luteran Waterford MI 88 49 55 44:18.8 11:05/M
10 Thomas Denek East China MI 48 40 64 47:20.7 11:50/M
Female 40 to 49
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cheryl Stein 5 40 18 33:44.2 8:26/M
2 Lisa Hall Warren MI 4 40 20 34:08.3 8:32/M
3 Linda Hartzman Imlay City MI 74 42 21 34:48.8 8:42/M
4 Carrie Luenehaegan Clarkston MI 1 40 27 36:07.0 9:02/M
5 Heather Hall Washington MI 38 40 31 37:15.2 9:19/M
6 Janet Beyerchen Armada 6 40 37 38:41.5 9:40/M
7 Jan Cetera Davisburg MI 83 44 40 38:52.2 9:43/M
8 Karen Stec Pleasant Ridge MI 63 40 47 40:36.3 10:09/M
9 Julie Rizo Harrison Twp MI 25 40 50 41:18.9 10:20/M
10 Chris Schulte Royal Oak MI 50 40 62 46:49.7 11:42/M
11 Donna Sutherland Macomb MI 68 49 69 49:02.2 12:16/M
12 Kristin Rowan 7 40 73 52:19.6 13:05/M
Male 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gary Morgan Utica MI 46 50 13 32:38.9 8:10/M
2 Larry Cusack Bloomfield Hills M 60 50 28 36:34.8 9:09/M
3 Joe Burns Sterling Heights M 84 53 32 37:39.9 9:25/M
4 William Green Saginaw MI 27 50 45 40:07.1 10:02/M
5 Gregory Thomas Sterling Heights M 21 50 53 42:36.9 10:39/M
6 Dom Fejer Chicago IL 66 57 63 47:00.2 11:45/M
Female 50 to 59
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Evelyn Thomas Lapeer MI 8 50 49 41:17.6 10:19/M
2 Sandy Smith 82 52 51 42:01.2 10:30/M
3 Kathy Noble Clarkston MI 78 51 58 45:01.3 11:15/M
4 Diane Wendt 85 50 70 50:19.1 12:35/M
5 Sarah Luteran Waterford MI 89 50 74 1:06:47.2 16:42/M
Male 60 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Hal Briand 67 64 42 39:15.9 9:49/M
2 Myron Sedmon Franklin MI 20 60 46 40:27.5 10:07/M
3 Norman Killop Utica MI 39 60 65 47:20.8 11:50/M
4 Paul Thomas Lapeer MI 9 60 71 50:42.3 12:41/M
5 Edmond Kimmel Crystal MI 29 60 72 52:18.5 13:05/M
Female 60 and over
Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Judy Green Saginaw MI 26 60 61 45:39.9 11:25/M