Warriors for Warriors

back to results

Oct. 15, 2011

Warriors for Warriors
Walled Lake Western High School, MI
Provided by RF Timing


Warriors for Warriors 5k Run
Overall Finish List
October 15, 2011
Results By RF TIming

Total
Place Name City Bib No Age Gend Time Pace
1 BRIAN BLACKNEY 83 51 M 25:17.7 8:09/M
2 Jake Suardini 136 0 M 25:34.2 8:15/M
3 Chad Balk 135 46 M 26:03.3 8:24/M
4 DEREK ORR 62 11 M 26:13.0 8:27/M
5 LANCE FAIRCHILD 3 17 M 26:17.3 8:29/M
6 JACOB GUBOW 20 17 M 27:01.1 8:43/M
7 Parker Murdle 128 14 M 27:02.8 8:43/M
8 Steven Bown 153 50 M 27:36.0 8:54/M
9 DEBORAH GEROUX 28 45 F 28:13.6 9:06/M
10 DAWN FORGACS 23 45 F 28:40.6 9:15/M
11 KRISTINA CHURILLA 41 40 F 30:09.7 9:44/M
12 Chris McGorisk 122 44 M 30:09.9 9:44/M
13 MEGAN FORGACS 24 15 F 30:11.9 9:44/M
14 AARON SAN JUAN 77 14 M 30:13.4 9:45/M
15 SUSAN RAPTIS 29 45 F 30:36.5 9:52/M
16 MELANIE DAVIS Novi MI 90 41 F 30:51.6 9:57/M
17 ALEXIS MEGYESI 72 0 F 30:52.3 9:57/M
18 JORDAN KING 109 14 M 30:58.8 9:59/M
19 DONALD HOCKIN 44 54 M 31:16.3 10:05/M
20 Amanda Mabbott 125 23 F 31:45.6 10:15/M
21 DERICK SMITH 115 29 M 31:50.5 10:16/M
22 JAMES CHURILLA 42 42 M 31:55.5 10:18/M
23 TOM RZEZNIK 54 52 M 32:02.2 10:20/M
24 LISA MACK 65 44 F 32:06.1 10:21/M
25 JOSH RAPTIS 30 16 M 32:13.7 10:24/M
26 STEVE VERKLAN 89 49 M 32:21.0 10:26/M
27 JOANN HOCKIN 43 53 F 32:34.0 10:30/M
28 SHARON MILLER 105 46 F 32:53.2 10:36/M
29 MIKE MILLER 104 47 M 32:54.5 10:37/M
30 Evan Link 130 17 M 33:07.5 10:41/M
31 Renee Gubert 127 25 F 33:24.1 10:46/M
32 Doug Pantious 145 52 M 33:29.4 10:48/M
33 ANNA DETTMAN 2 17 F 33:31.9 10:49/M
34 Rachel Good 139 17 F 33:32.3 10:49/M
35 JACQUELINE KLIMER 53 17 F 33:32.3 10:49/M
36 MATTHEW FORGACS 25 12 M 34:06.3 11:00/M
37 ANN RASKE 84 44 F 34:10.1 11:01/M
38 Dave Cancilla 142 45 M 34:19.2 11:04/M
39 WILLIAM SCHNEPP Wixom MI 113 37 M 35:39.4 11:30/M
40 JIM MEGYESY 71 0 M 35:53.3 11:35/M
41 Tammie Hutchinson 140 38 F 36:08.0 11:39/M
42 BRANDON CAMFIELD 35 9 M 36:19.0 11:43/M
43 LISA CAMFIELD Wixom MI 33 42 F 36:26.3 11:45/M
44 TYLER CAMFIELD Wixom MI 34 11 M 36:26.8 11:45/M
45 STEVE FORGACS 26 50 M 36:29.8 11:46/M
46 Tom Edwards 134 37 M 37:11.8 12:00/M
47 BRENT ZDEBSKI 5 18 M 37:20.9 12:03/M
48 LYDIA ROSS 31 15 F 37:44.4 12:10/M
49 NICOLE SPACKMAN 80 21 F 37:45.0 12:11/M
50 SARA HUDSON 64 14 F 38:39.0 12:28/M
51 Andrea Gubert 126 52 F 38:40.7 12:28/M
52 Zach Parent 133 12 M 39:55.9 12:53/M
53 LAURIE MALONE 27 41 F 40:33.1 13:05/M
54 Amy Parent Wixom MI 132 35 F 40:34.6 13:05/M
55 ALEXIS MACKAY 116 19 F 42:41.9 13:46/M
56 RENIE GARMO 19 33 F 42:54.4 13:50/M
57 JULIA VENEGAS 4 17 F 42:54.7 13:50/M
58 KATHY VENEGAS 9 43 F 42:56.4 13:51/M
59 CLIVE SPACKMAN 81 53 M 43:33.8 14:03/M
60 STEPHANIE SPACKMAN 79 45 F 43:35.7 14:04/M
61 JUSTIN CHUBB 98 16 M 45:02.2 14:32/M
62 Kristof Kurzeja 129 30 M 46:06.1 14:52/M
63 THERESA MCCANN 63 63 F 46:12.5 14:54/M
64 RYAN CHURILLA 40 14 M 46:44.6 15:05/M
65 ERIKA CARPENTER 107 39 F 46:49.3 15:06/M
66 LaTanya Topps 138 37 F 46:50.5 15:06/M
67 MICHAEL SCHMIDT 99 37 M 47:08.3 15:12/M
68 CORRIE URBONOVIC 106 24 F 47:15.1 15:15/M
69 KRISTIE HANNAN 57 40 F 47:45.5 15:24/M
70 Darlene Keevis 143 40 F 47:47.6 15:25/M
71 MARK WHITE 12 49 M 48:48.3 15:45/M
72 ALAINA WHITE 13 14 F 48:48.4 15:45/M
73 KATANIA BROWN 97 42 F 50:12.0 16:12/M
74 Jacob Shiavi 131 17 M 52:03.7 16:47/M
75 SETH CANNER 21 15 M 52:04.3 16:48/M
76 DALTON ATWATER 110 16 M 52:04.5 16:48/M
77 JUSTIN RUSSELL 22 16 M 52:07.1 16:49/M
78 RAGINI ARORA 47 12 F 53:48.3 17:21/M
79 NANDILA BAJAJ 48 40 F 53:50.6 17:22/M
80 Ruth Pozdel 146 35 F 54:20.1 17:32/M
81 Karlie Orr 152 10 F 54:32.6 17:35/M
82 Shari Cancilla 141 45 F 55:39.8 17:57/M
83 CHERI MOORE 51 55 F 55:53.3 18:02/M
84 YANNA DAVIDOV 7 44 F 55:56.0 18:03/M
85 GALINA DAVIDOV 8 69 F 55:56.7 18:03/M
86 VALERIE YORK 82 45 F 56:01.3 18:04/M
87 Patti Perushak 144 41 F 56:01.7 18:04/M
88 Jayne Orr 151 45 F 56:40.1 18:17/M
89 Linda Lelek 117 53 F 57:10.0 18:26/M
90 PATTI WALTERS 66 54 F 57:11.3 18:27/M
91 ANNETTE RZEZNIK 55 52 F 57:11.5 18:27/M
92 ALICIA ATWATER 111 46 F 57:26.8 18:32/M
93 Matthew Wallis 150 8 M 57:29.0 18:33/M
94 ETHAN ATWATER 112 8 M 59:19.9 19:08/M
95 Kristeen Wallis 149 35 F 59:23.9 19:09/M
96 Debi Mitchell 137 36 F 1:00:48.3 19:37/M
97 HOLLY SCHMIDT 100 36 F 1:00:48.8 19:37/M
98 SANDY ADAMS-HERNANDEZ 37 41 F 1:02:01.9 20:00/M
99 FAITH ADAMS 38 14 F 1:02:03.9 20:01/M
100 Rob Galperin 119 44 M 1:02:06.2 20:02/M

Total
Place Name City Bib No Age Gend Time Pace
101 Jacob Galperin 120 13 M 1:02:07.6 20:02/M
102 Jordan Galperin 121 11 M 1:02:10.3 20:03/M
103 Kayla Errer 123 9 F 1:02:56.6 20:18/M
104 STEVEN PAPADIMITRIOU 6 17 M 1:02:59.5 20:19/M
105 DENISE KING 88 35 F 1:05:19.6 21:04/M
106 JESSICA PAYNTER 95 22 F 1:05:20.4 21:05/M
107 MEGHAN GENNETTE 101 22 F 1:05:21.2 21:05/M
108 TRISHA MICELI 96 39 F 1:05:25.0 21:06/M
109 SUSAN BARNHART 103 49 F 1:05:25.9 21:06/M
110 LAURA ZATKIN 102 56 F 1:05:26.9 21:06/M
111 Joann Loefflet 148 52 F 1:05:29.1 21:07/M
112 KATRINA LORENZ 92 32 F 1:05:29.4 21:07/M
113 KIMBERLY RICHTER 87 33 F 1:05:38.3 21:10/M
114 CATHERINE SLEZAK 91 56 F 1:07:58.9 21:55/M






Warriors for Warriors 5k Run
Age Group Results
October 15, 2011
Results By RF TIming

Female Open Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 DEBORAH GEROUX 28 45 9 28:13.6 9:06/M
Top

Female 0 and under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 ALEXIS MEGYESI 72 0 17 30:52.3 9:57/M
Top

Female 1 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 SARA HUDSON 64 14 50 38:39.0 12:28/M
2 ALAINA WHITE 13 14 72 48:48.4 15:45/M
3 RAGINI ARORA 47 12 78 53:48.3 17:21/M
4 Karlie Orr 152 10 81 54:32.6 17:35/M
5 FAITH ADAMS 38 14 99 1:02:03.9 20:01/M
6 Kayla Errer 123 9 103 1:02:56.6 20:18/M
Top

Female 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 MEGAN FORGACS 24 15 13 30:11.9 9:44/M
2 ANNA DETTMAN 2 17 33 33:31.9 10:49/M
3 JACQUELINE KLIMER 53 17 35 33:32.3 10:49/M
4 Rachel Good 139 17 34 33:32.3 10:49/M
5 LYDIA ROSS 31 15 48 37:44.4 12:10/M
6 ALEXIS MACKAY 116 19 55 42:41.9 13:46/M
7 JULIA VENEGAS 4 17 57 42:54.7 13:50/M
Top

Female 20 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Amanda Mabbott 125 23 20 31:45.6 10:15/M
2 Renee Gubert 127 25 31 33:24.1 10:46/M
3 NICOLE SPACKMAN 80 21 49 37:45.0 12:11/M
4 CORRIE URBONOVIC 106 24 68 47:15.1 15:15/M
5 JESSICA PAYNTER 95 22 106 1:05:20.4 21:05/M
6 MEGHAN GENNETTE 101 22 107 1:05:21.2 21:05/M
Top

Female 30 to 39

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Tammie Hutchinson 140 38 41 36:08.0 11:39/M
2 Amy Parent Wixom MI 132 35 54 40:34.6 13:05/M
3 RENIE GARMO 19 33 56 42:54.4 13:50/M
4 ERIKA CARPENTER 107 39 65 46:49.3 15:06/M
5 LaTanya Topps 138 37 66 46:50.5 15:06/M
6 Ruth Pozdel 146 35 80 54:20.1 17:32/M
7 Kristeen Wallis 149 35 95 59:23.9 19:09/M
8 Debi Mitchell 137 36 96 1:00:48.3 19:37/M
9 HOLLY SCHMIDT 100 36 97 1:00:48.8 19:37/M
10 DENISE KING 88 35 105 1:05:19.6 21:04/M
11 TRISHA MICELI 96 39 108 1:05:25.0 21:06/M
12 KATRINA LORENZ 92 32 112 1:05:29.4 21:07/M
13 KIMBERLY RICHTER 87 33 113 1:05:38.3 21:10/M
Top

Female 40 to 49

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 DEBORAH GEROUX 28 45 9 28:13.6 9:06/M
2 DAWN FORGACS 23 45 10 28:40.6 9:15/M
3 KRISTINA CHURILLA 41 40 11 30:09.7 9:44/M
4 SUSAN RAPTIS 29 45 15 30:36.5 9:52/M
5 MELANIE DAVIS Novi MI 90 41 16 30:51.6 9:57/M
6 LISA MACK 65 44 24 32:06.1 10:21/M
7 SHARON MILLER 105 46 28 32:53.2 10:36/M
8 ANN RASKE 84 44 37 34:10.1 11:01/M
9 LISA CAMFIELD Wixom MI 33 42 43 36:26.3 11:45/M
10 LAURIE MALONE 27 41 53 40:33.1 13:05/M
11 KATHY VENEGAS 9 43 58 42:56.4 13:51/M
12 STEPHANIE SPACKMAN 79 45 60 43:35.7 14:04/M
13 KRISTIE HANNAN 57 40 69 47:45.5 15:24/M
14 Darlene Keevis 143 40 70 47:47.6 15:25/M
15 KATANIA BROWN 97 42 73 50:12.0 16:12/M
16 NANDILA BAJAJ 48 40 79 53:50.6 17:22/M
17 Shari Cancilla 141 45 82 55:39.8 17:57/M
18 YANNA DAVIDOV 7 44 84 55:56.0 18:03/M
19 VALERIE YORK 82 45 86 56:01.3 18:04/M
20 Patti Perushak 144 41 87 56:01.7 18:04/M
21 Jayne Orr 151 45 88 56:40.1 18:17/M
22 ALICIA ATWATER 111 46 92 57:26.8 18:32/M
23 SANDY ADAMS-HERNANDEZ 37 41 98 1:02:01.9 20:00/M
24 SUSAN BARNHART 103 49 109 1:05:25.9 21:06/M
Top

Female 50 to 59

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 JOANN HOCKIN 43 53 27 32:34.0 10:30/M
2 Andrea Gubert 126 52 51 38:40.7 12:28/M
3 CHERI MOORE 51 55 83 55:53.3 18:02/M
4 Linda Lelek 117 53 89 57:10.0 18:26/M
5 PATTI WALTERS 66 54 90 57:11.3 18:27/M
6 ANNETTE RZEZNIK 55 52 91 57:11.5 18:27/M
7 LAURA ZATKIN 102 56 110 1:05:26.9 21:06/M
8 Joann Loefflet 148 52 111 1:05:29.1 21:07/M
9 CATHERINE SLEZAK 91 56 114 1:07:58.9 21:55/M
Top

Female 60 to 69

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 THERESA MCCANN 63 63 63 46:12.5 14:54/M
2 GALINA DAVIDOV 8 69 85 55:56.7 18:03/M
Top

Male Open Winners

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 BRIAN BLACKNEY 83 51 1 25:17.7 8:09/M
Top

Male 0 and under

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jake Suardini 136 0 2 25:34.2 8:15/M
2 JIM MEGYESY 71 0 40 35:53.3 11:35/M
Top

Male 1 to 14

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 DEREK ORR 62 11 4 26:13.0 8:27/M
2 Parker Murdle 128 14 7 27:02.8 8:43/M
3 AARON SAN JUAN 77 14 14 30:13.4 9:45/M
4 JORDAN KING 109 14 18 30:58.8 9:59/M
5 MATTHEW FORGACS 25 12 36 34:06.3 11:00/M
6 BRANDON CAMFIELD 35 9 42 36:19.0 11:43/M
7 TYLER CAMFIELD Wixom MI 34 11 44 36:26.8 11:45/M
8 Zach Parent 133 12 52 39:55.9 12:53/M
9 RYAN CHURILLA 40 14 64 46:44.6 15:05/M
10 Matthew Wallis 150 8 93 57:29.0 18:33/M
11 ETHAN ATWATER 112 8 94 59:19.9 19:08/M
12 Jacob Galperin 120 13 101 1:02:07.6 20:02/M
13 Jordan Galperin 121 11 102 1:02:10.3 20:03/M
Top

Male 15 to 19

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 LANCE FAIRCHILD 3 17 5 26:17.3 8:29/M
2 JACOB GUBOW 20 17 6 27:01.1 8:43/M
3 JOSH RAPTIS 30 16 25 32:13.7 10:24/M
4 Evan Link 130 17 30 33:07.5 10:41/M
5 BRENT ZDEBSKI 5 18 47 37:20.9 12:03/M
6 JUSTIN CHUBB 98 16 61 45:02.2 14:32/M
7 Jacob Shiavi 131 17 74 52:03.7 16:47/M
8 SETH CANNER 21 15 75 52:04.3 16:48/M
9 DALTON ATWATER 110 16 76 52:04.5 16:48/M
10 JUSTIN RUSSELL 22 16 77 52:07.1 16:49/M
11 STEVEN PAPADIMITRIOU 6 17 104 1:02:59.5 20:19/M
Top

Male 20 to 29

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 DERICK SMITH 115 29 21 31:50.5 10:16/M
Top

Male 30 to 39

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 WILLIAM SCHNEPP Wixom MI 113 37 39 35:39.4 11:30/M
2 Tom Edwards 134 37 46 37:11.8 12:00/M
3 Kristof Kurzeja 129 30 62 46:06.1 14:52/M
4 MICHAEL SCHMIDT 99 37 67 47:08.3 15:12/M
Top

Male 40 to 49

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Chad Balk 135 46 3 26:03.3 8:24/M
2 Chris McGorisk 122 44 12 30:09.9 9:44/M
3 JAMES CHURILLA 42 42 22 31:55.5 10:18/M
4 STEVE VERKLAN 89 49 26 32:21.0 10:26/M
5 MIKE MILLER 104 47 29 32:54.5 10:37/M
6 Dave Cancilla 142 45 38 34:19.2 11:04/M
7 MARK WHITE 12 49 71 48:48.3 15:45/M
8 Rob Galperin 119 44 100 1:02:06.2 20:02/M
Top

Male 50 to 59

Total
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 BRIAN BLACKNEY 83 51 1 25:17.7 8:09/M
2 Steven Bown 153 50 8 27:36.0 8:54/M
3 DONALD HOCKIN 44 54 19 31:16.3 10:05/M
4 TOM RZEZNIK 54 52 23 32:02.2 10:20/M
5 Doug Pantious 145 52 32 33:29.4 10:48/M
6 STEVE FORGACS 26 50 45 36:29.8 11:46/M
7 CLIVE SPACKMAN 81 53 59 43:33.8 14:03/M


Walled Lake Western High School, MI
Provided by RF Timing