Genesys Dash for a Difference

back to results

Sep. 24, 2011

Genesys Dash for a Difference
Grand Blanc, MI
Provided by Gault Race Mgt.


2011 GENESYS DASH FOR A DIFFERENCE
SATURDAY, SEPTEMBER 24, 2011

5K RUN AGE-GROUP RESULTS


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Tony Ketchmark Davison 49 15:08 4:53

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 12 Leslie Braun Grand Blanc 49 20:32 6:37

******************** MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Mike Scannell Grand Blanc 49 16:03 5:10

******************** FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 24 Kim Weber Goodrich 54 22:10 7:08

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 17 Issa Rayyan Grand Blanc 11 21:27 6:55
2 18 Chase Clark Grand Blanc 11 21:29 6:55
3 60 Brandon Gibbs Grand Blanc 9 25:26 8:12
4 80 Charlie Ballmer Burton 10 26:31 8:33
5 168 Garrett Etengoff Clarkston 12 31:46 10:14
6 214 Kyle Baldwin Flint 6 36:02 11:36
7 249 Kenneth Baldwin Ii Flint 12 42:10 13:35

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Chelsea Clark Grand Blanc 12 22:31 7:15
2 63 Gracie Ballmer Burton 8 25:36 8:15
3 152 Briana Mance Grand Blanc 9 30:35 9:51
4 198 Bailey Wilson Grand Blanc 8 34:41 11:10
5 258 Mia Aubuchon Fenton 9 47:21 15:15

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 31 Evan Eldred Gaines 13 22:38 7:18
2 44 William Haran 13 24:12 7:48
3 70 Bradley Miller Grand Blanc 13 26:03 8:23
4 82 Ben Osborne Grand Blanc 14 26:35 8:34

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 127 Madison Evans Fenton 13 28:57 9:20

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 27 Brian Gebhart Flint 17 22:15 7:10
2 195 Alex Etengoff Clarkston 18 34:11 11:01

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 79 Bianca Osborne Grand Blanc 16 26:27 8:31
2 204 Shelby Stec Fenton 16 35:13 11:21
3 230 Kaitlyn Stoneburg 19 38:52 12:31

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 102 Christian Panos Flint 22 27:21 8:49
2 118 Cassandra Lake Montrose 20 28:26 9:10
3 162 Lisa Felczak 21 31:21 10:06
4 182 Stephanie Granger Davison 21 33:14 10:42

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 9 Rob Schwerin Flint 29 19:50 6:24
2 20 Nic Gatlin Grand Blanc 28 21:33 6:57
3 33 Craig Lebaron Wayne 26 23:26 7:33
4 35 Jarrod Tapper Swartz Creek 28 23:32 7:35
5 48 Nick Campbell Sterling Hts 26 24:32 7:54
6 69 Joseph Sanchez Lake Orion 25 25:57 8:22

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 21 Jen Gatlin Grand Blanc 25 21:34 6:57
2 47 Kara Christensen Flint 26 24:23 7:51
3 54 Tina Lincoln Flushing 26 25:01 8:04
4 74 Amber Smith Flushing 26 26:13 8:27
5 95 Jessica Mann Flushing 29 26:58 8:41
6 98 Emily Schwartz Grand Blanc 29 27:10 8:45
7 115 Christie Myers Flushing 25 28:12 9:05
8 116 Ann Zachrich Grand Blanc 26 28:17 9:07
9 142 Michele Griffin Durand 28 30:02 9:40
10 156 Melody Eckert Flint 27 30:52 9:56
11 161 Janette Lohorn Flint 28 31:20 10:05
12 163 Laura Lohorn Swartz Creek 26 31:21 10:06
13 164 Heather Gatlin Grand Blanc 28 31:24 10:07
14 185 Kim Fabian Columbiaville 26 33:22 10:45
15 189 Carissa Bleicher Grand Blanc 28 33:41 10:51
16 191 Cheryl Bohren Lapeer 27 33:48 10:53
17 226 Julie Damsen Birch Run 28 38:01 12:15
18 237 Darcey Kondel Grand Blanc 28 40:30 13:03
19 238 Kim Staley Fenton 28 40:31 13:03
20 256 Schellen Kidd Flint 27 44:35 14:22
21 259 Tiffany Fuhr Flint 26 48:14 15:32

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Matt Springer Grand Blanc 31 17:58 5:48
2 11 Chris Wilson Grand Blanc 32 20:01 6:27
3 23 Christopher Ulrey White Lake 31 21:57 7:04
4 32 Steven Whetstone Grand Blanc 30 23:06 7:27
5 64 Adam Mikolajczak Grand Blanc 33 25:40 8:16
6 68 Neil Schattilly Burton 32 25:57 8:22
7 71 Michael Ganheart Grand Blanc 31 26:06 8:25
8 93 Donald Schabal Flint 34 26:51 8:39
9 103 Nate Gatlin Grand Blanc 31 27:25 8:50
10 105 Thomas Williams Flushing 33 27:36 8:54
11 132 Aaron Bogdanowicz Swartz Creek 32 29:14 9:25
12 144 Ryan Joseph Davison 33 30:04 9:41
13 207 Levi Caverly Flint 32 35:27 11:25
14 261 Daryn Huffman Flint 34 49:42 16:01

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 59 Christina Nerreter Fenton 33 25:21 8:10
2 75 Debra Skinner Grand Blanc 31 26:15 8:27
3 81 Heather Asperger Grand Blanc 32 26:33 8:33
4 121 Nichole Sontag Davison 33 28:35 9:12
5 160 Stacey Kesler West Bloomfield 33 31:13 10:03
6 172 Karalee McKinstry Frankenmuth 32 32:10 10:22
7 175 Melissa Kitzman Fenton 32 32:28 10:27
8 188 Amy Rugwelski Burton 32 33:33 10:49
9 202 Kelly Doyle Grand Blanc 30 35:13 11:21
10 206 Carol Balgenorth Grand Blanc 33 35:21 11:23
11 217 Yakelin Burnau Uitca 33 36:15 11:40
12 234 Jennifer Leeps Grand Blanc 31 40:02 12:54
13 247 Kelly Taft Grand Blanc 30 41:26 13:21
14 262 Misty Huffman Flint 33 49:43 16:01

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 14 Wisson Slangor Grand Blanc 36 20:43 6:40
2 22 Charlie Ballmer Burton 36 21:43 7:00
3 34 Ryan T Londrigan Grand Blanc 36 23:26 7:33
4 57 Bret Panter Swartz Creek 35 25:18 8:09
5 83 Joel Stiff Davison 39 26:36 8:34
6 114 Kevin West Swartz Creek 35 28:07 9:03
7 124 Joshua Spohn Swartz Creek 36 28:50 9:17
8 149 Joshua Sauvie Grand Blanc 36 30:22 9:47
9 174 Shawn Kitzman Fenton 35 32:15 10:23
10 246 Jason Taft Grand Blanc 35 41:25 13:21
11 266 Jack Carpenter Denver 35 1:17:49 25:03

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 58 Sara Hoyle Clarkston 38 25:19 8:09
2 66 Rebecca Yake Fenton 36 25:45 8:18
3 67 Jennifer Boyer Grand Blanc 38 25:48 8:19
4 72 Michelle Mein Clio 39 26:09 8:26
5 84 Polly Ballmer Burton 35 26:39 8:35
6 86 Tracy Castro Fenton 37 26:40 8:36
7 88 Mary Rimmell Holly 37 26:43 8:36
8 111 Tricia Bicego Grand Blanc 39 27:53 8:59
9 130 Amy Paschack Flushing 39 29:13 9:25
10 139 Amy Connor Grand Blanc 35 29:46 9:36
11 140 Amanda Sauvie Grand Blanc 36 29:48 9:36
12 145 Bethany Cartier Atlas 38 30:05 9:41
13 151 Tonya Wilson Grand Blanc 37 30:34 9:51
14 183 Tracy Gleeson Vassar 36 33:14 10:42
15 193 Kristin Rathaus Grand Blanc 38 33:56 10:56
16 201 Angela Vanier Flint 39 34:54 11:15
17 203 Heather Welch Grand Blanc 36 35:13 11:21
18 211 Leanne Panduren Lapeer 39 35:42 11:30
19 242 Jenna Vanzuiden Grand Blanc 39 40:44 13:07
20 250 Wendy Vozar Flint 36 42:57 13:50
21 251 Robin Bobrowski Swartz Creek 38 42:58 13:50
22 260 Rebecca Gillespie Flint 35 48:45 15:42
23 264 Rachelle Sies Otisville 35 1:05:10 20:59

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Ed Chalut Grand Blanc 44 19:07 6:10
2 10 David Atkinson Grand Blanc 41 19:54 6:25
3 13 John Tosto Flint 44 20:35 6:38
4 16 Damon Tobias Mount Morris 43 21:24 6:54
5 26 Jason Churchill Grand Blanc 41 22:14 7:10
6 29 Roger Lickey Holly 42 22:33 7:16
7 38 Greg Taipalus Davison 42 23:39 7:37
8 39 Carmi Edwards Linden 44 23:43 7:38
9 42 Clarence Johnson Grand Blanc 43 23:52 7:41
10 62 Michael Zell Flint 41 25:32 8:14
11 92 Dale Bair Swartz Creek 43 26:50 8:39
12 129 Myron Gracey Grand Blanc 43 29:10 9:24
13 134 Everett Centerwall III Flint 44 29:17 9:26
14 135 William Dunlap Grand Blanc 44 29:17 9:26
15 171 Dean Bowns Grand Blanc 43 32:06 10:20

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 37 Pam Duncan Flushing 44 23:38 7:37
2 53 Bethany Caldwell Grand Blanc 43 24:52 8:01
3 56 Jennifer Tews Ortonville 43 25:08 8:06
4 96 Kathy Edwards Linden 42 27:03 8:43
5 107 Bobbi Dunlap Grand Blanc 42 27:44 8:56
6 109 Beth Booher Holly 41 27:49 8:58
7 110 Enika Banerjee Grand Blanc 43 27:49 8:58
8 133 Jennifer Liversedge Flushing 41 29:15 9:25
9 138 Christy Hill Flint 40 29:42 9:34
10 148 Martha Breneiser Grand Blanc 41 30:21 9:47
11 154 Julie Gohsman Vassar 41 30:40 9:53
12 167 Tamitha Taylor Flint 44 31:37 10:11
13 179 Kimberly Evans Fenton 41 32:46 10:33
14 196 Christy Schroer Grand Blanc 42 34:14 11:01
15 208 Carol Donnelly Grand Blanc 40 35:29 11:26
16 221 Michelle Desai Holly 41 36:59 11:55
17 241 Holly Hatfield Burton 40 40:42 13:06
18 244 Marie James Goodrich 44 40:56 13:11
19 257 Lisa Guyot Waterford 43 45:33 14:40

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Russ Faulkner Grand Blanc 45 18:20 5:54
2 25 Floyd Devoe Gaines 48 22:10 7:08
3 65 Tom Carr Lapeer 46 25:42 8:17
4 90 Roger Barcia Flint 46 26:49 8:38
5 125 Patrick Wooley Flint 45 28:52 9:18
6 146 Perry Tse Grand Blanc 48 30:12 9:44
7 240 Steve Hatfield Burton 46 40:42 13:06

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 30 Rosie Marano Grand Blanc 48 22:34 7:16
2 40 Marcia Kobman Vassar 48 23:46 7:39
3 45 Gaye Walter Grand Blanc 48 24:13 7:48
4 46 Wendy Carr Grand Blanc 49 24:19 7:50
5 52 Deborah Smith Gaines 47 24:50 8:00
6 89 Sarah Evans Metamora 46 26:46 8:37
7 97 Kim Fox Swartz Creek 49 27:04 8:43
8 100 Cathy Wylie Linden 45 27:15 8:47
9 119 Julie Gallagher Grand Blanc 48 28:32 9:12
10 120 Kim Cadieux Grand Blanc 46 28:33 9:12
11 123 Wendy Bruz Holly 46 28:47 9:16
12 126 Karen Zoromski Davison 49 28:56 9:19
13 141 Kim Clark Libertyville 47 29:52 9:37
14 155 Caroline Ethington Grand Blanc 45 30:51 9:56
15 173 Bobbie Abare Davison 48 32:12 10:22
16 180 Joann Rodriguez Holly 47 32:52 10:35
17 186 Suzanne Richardson Burton 48 33:31 10:48
18 216 Jane Knapp Millington 45 36:12 11:40
19 220 Laurie Ferris Holly 49 36:54 11:53
20 222 Janeen Moskal Holly 46 37:10 11:58
21 236 Karen Matynowski Clarkston 48 40:06 12:55
22 245 Stacy McIntosh Davison 45 41:10 13:16
23 248 Sharon Tse Grand Blanc 48 41:46 13:27

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 7 David Fejedelem Clio 50 19:17 6:13
2 15 Jack Delong Owosso 53 20:46 6:42
3 19 Steven Sams Columbiaville 53 21:33 6:57
4 36 Dave Duncan Flushing 52 23:33 7:35
5 51 Kenneth Zoromski Davison 51 24:43 7:58
6 61 Andrew Griffin Flint 53 25:29 8:13
7 77 Larry Martin Flushing 54 26:21 8:29
8 94 Doug Quigley Hillsdale 54 26:51 8:39
9 112 Clifford Gallagher Grand Blanc 54 28:01 9:02
10 128 Thomas Bryant Flint 51 29:05 9:22
11 143 Mitch Powell Vassar 53 30:03 9:41
12 176 Stuart Etengoff Clarkston 51 32:30 10:28
13 181 Ron Evans Metamora 53 32:57 10:37
14 192 Robert Quinn Grass Lake 52 33:54 10:55
15 210 David Hardaker Clio 51 35:41 11:30
16 243 Sam Crawford Mt. Morris 52 40:51 13:09
17 263 Craig Brooks Mount Morris 52 52:34 16:56

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 85 Teresa Martin Freeland 52 26:40 8:35
2 99 Laura Brandt Hastings 50 27:14 8:46
3 108 Amy Start Durand 53 27:48 8:57
4 113 Sue Fecher Davison 52 28:06 9:03
5 136 Linda Kingston Grand Blanc 54 29:41 9:34
6 153 Robin Hitchcock Flint 50 30:36 9:52
7 177 Terri Powell Vassar 54 32:35 10:30
8 209 Denise Udell Fenton 50 35:40 11:29
9 213 Stephanie Labelle Flint 52 36:01 11:36
10 229 Renee Bradford Auburn Hills 50 38:26 12:23
11 233 Barbara Pelkey Fenton 54 39:28 12:43
12 235 Kaye Hasting Clarkston 50 40:05 12:55
13 239 Debbie Callahan Flint 50 40:40 13:06
14 265 Bonnie Etengoff Clarkston 50 1:07:50 21:51

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Rick Duhaime Holly 57 19:11 6:11
2 55 Lonnie Rich Clio 57 25:04 8:05
3 91 Darrell Mitzel Swartz Creek 59 26:50 8:39
4 106 Larry Williams Flushing 56 27:36 8:54
5 131 Bruce G Clark Merrill 58 29:14 9:25
6 137 Michael Ruggirello Fenton 58 29:42 9:34
7 169 Paul Wright Burton 55 31:52 10:16
8 170 Craig Spohn Swartz Creek 57 32:04 10:20
9 254 Robert Hill Clio 59 44:15 14:15

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 76 Dona Derossett Otisville 59 26:16 8:28
2 117 Kathleen Sanchez Oxford 55 28:21 9:08
3 147 Janice Weiss Vassar 58 30:17 9:45
4 150 Suzanne Hutto Flushing 57 30:27 9:49
5 158 Ann Chlebnik Goodrich 58 31:00 9:59
6 166 Lynda Mahoney Flint 59 31:37 10:11
7 184 Gilda Tucker East Lansing 56 33:20 10:44
8 190 Victoria Salvador Flint 58 33:41 10:51
9 197 Sandy Cox Burton 57 34:16 11:02
10 224 Eileen Kern Reese 58 37:30 12:05
11 228 Laurie Vamos Flint 57 38:14 12:19
12 231 Nancy Durance Davison 57 38:54 12:32
13 232 Janet Ruggirello Fenton 56 39:27 12:42
14 255 Barabara Hardaker Clio 55 44:29 14:20

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 8 Sam Burdick Grand Blanc 60 19:48 6:23
2 49 Mike Hardy Grand Blanc 62 24:33 7:55
3 73 Lawrence Moran Flint 60 26:12 8:26
4 78 John C Mullaly Flint 61 26:27 8:31
5 87 George Gray Flushing 63 26:42 8:36
6 122 Larry Derossett Otisville 60 28:42 9:15
7 187 Thomas Salvador Flint 61 33:32 10:48
8 219 Tom Brooks Flint 63 36:47 11:51
9 252 Don Bearoslee Flint 64 43:06 13:53

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 165 Sheryl Kelly Grand Blanc 64 31:35 10:10
2 178 Velma Williams Flint 63 32:45 10:33
3 227 Mary Wheelock Flint 60 38:06 12:16

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 41 Norman Hart Davison 69 23:50 7:41
2 43 Tom Wascha Burton 68 23:52 7:41
3 50 David Pichey Flint 66 24:35 7:55
4 101 Tom Selby Kingston 67 27:19 8:48
5 104 John Shaw Davison 69 27:34 8:53
6 199 Fred Guest Birch Run 65 34:44 11:11
7 215 Alfred Glenn Flint 67 36:09 11:39

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 194 Linda Nelson Ortonville 69 34:05 10:59
2 205 Mary Ann Moore Lapeer 68 35:14 11:21
3 212 Nancy Teel Flint 68 35:46 11:31
4 218 Lee Husemann Flint 65 36:38 11:48
5 223 Maureen Schisler Gaines 69 37:25 12:03

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 157 Robert Woolley Lapeer 73 31:00 9:59
2 253 Bassel Banny Waterford 70 44:01 14:11

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 225 Mary Demattia Novi 71 37:55 12:13

MALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 159 Glen Larsen Grand Blanc 79 31:02 10:00
2 200 Dan Spohn Swartz Crk. 81 34:52 11:14

FEMALE AGE GROUP: 75 - 89
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====





2011 GENESYS DASH FOR A DIFFERENCE
SATURDAY, SEPTEMBER 24, 2011

5K WALK AGE-GROUP RESULTS


******************* MALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 1 Brian Martin Grand Blanc 54 33:11 10:41

******************* FEMALE OVERALL WINNER ***************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 6 Michelle Gauthier Durand 43 35:39 11:29

******************* MALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 2 Dean Perigo Burton 40 33:28 10:47

******************* FEMALE MASTERS WINNER *******************************
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 7 Diane Sunde Fenton 53 36:15 11:41

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 158 Reece Herrington Flint 16 54:36 17:35

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 33 Nicole Adams Swartz Creek 12 41:06 13:14
2 90 Morgan Lester Davison 10 48:16 15:33
3 99 Saylor Spees Linden 10 49:33 15:58
4 137 Briana Rodriguez Holly 17 52:57 17:03
5 147 Allyson Allen Burton 12 53:20 17:11

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 53 Meggen Schwab Standish 26 43:10 13:54
2 96 Sarah Whiting Davison 27 49:25 15:55
3 97 Amanda Fecher Linden 26 49:25 15:55
4 135 Tracy Curtis Flushing 28 52:52 17:01
5 144 Nicole Lebaron Wayne 27 53:14 17:09
6 148 Lekha Fernandes Flint 28 53:20 17:11
7 155 Ashley Gammon Grand Blanc 27 54:32 17:34

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 37 Rebecca Phillips Swartz Creek 34 41:33 13:23
2 48 Vanessa Whittey Grand Blanc 32 42:30 13:41
3 89 Jacqueline Koss Davison 31 48:16 15:33
4 127 Amber Gagnon Grand Blanc 30 52:35 16:56
5 132 Jaime Winstead Grand Blanc 34 52:44 16:59
6 169 Kellie Mitzel Swartz Creek 34 1:03:30 20:27

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 20 Leon Letter Flushing 36 38:48 12:30

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 18 Cathy Reyez Fenton 38 38:44 12:29
2 58 Jennifer Sesti Clarkston 35 43:27 14:00
3 100 Michelle Briggs Grand Blanc 39 49:48 16:02

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 55 Alex Steco Flint 42 43:13 13:55
2 154 Lamar McCullough Flint 40 54:20 17:30

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 11 Melinda Branham Clio 40 36:51 11:52
2 12 Wendy Davis Swartz Creek 43 37:00 11:55
3 25 Jackie Busch Grand Blanc 42 39:54 12:51
4 46 Shawn Whittey Sterling Hgts 43 42:17 13:37
5 52 Terry Scott North Branch 43 43:09 13:54
6 56 Missi Steco Flint 40 43:14 13:55
7 67 Patsy Wilson Clio 44 44:55 14:28
8 70 Jennifer Ridgway Fenton 40 45:01 14:30
9 71 Shawn Andrews Davison 44 45:09 14:32
10 118 Tanya Ottney Fenton 40 51:26 16:34
11 139 Ruth Offerman Grand Blanc 44 53:02 17:05
12 143 Dawn Boggs Flint 44 53:04 17:06
13 149 Vicki Rodabaugh Davison 40 53:21 17:11

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 64 Ralph Dudley Grand Blanc 46 44:34 14:21
2 86 Robert O'Briant Flint 49 48:03 15:28
3 170 Robert Purcell Flint 45 1:03:31 20:27

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 15 Kristine Moore Byron 45 38:28 12:23
2 16 Jane Johnson Flushing 49 38:35 12:26
3 26 Kelly Bowden Lennon 46 39:55 12:51
4 77 Sandra Pallesen Holly 48 46:18 14:55
5 82 Anita Barcia Flint 48 47:16 15:13
6 107 Tammy Fuhr Flint 45 50:34 16:17
7 109 Rebecca Miller Grand Blanc 47 50:34 16:17
8 111 Shelli Marriner Burton 48 50:49 16:22
9 140 Dorothy Wicks Linden 49 53:03 17:05
10 145 Nadine Quinn Grass Lake 49 53:16 17:09
11 157 Tammy Herrington Flint 45 54:35 17:35
12 163 Lora Birge Swartz Creek 49 58:02 18:42
13 172 Carol Morrow Davison 48 1:07:16 21:40

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 27 Larry Launstein Jr Flushing 50 40:11 12:57
2 31 Tim Johnson Mount Morris 52 40:59 13:12
3 108 Richard Snyder Linden 51 50:34 16:17
4 113 Bert Ellis Gaines 54 50:54 16:24
5 153 Lou Fecher Davison 54 54:07 17:26

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 9 Cynthia Gamble Flint 52 36:43 11:50
2 19 Debbie Lengyel Grand Blanc 52 38:46 12:29
3 21 Cindy Binns Linden 52 38:58 12:33
4 32 Katrina Johnson Mount Morris 52 41:00 13:12
5 35 Barbara Williams Flushing 54 41:12 13:16
6 38 Melody Henry Mt Morris 52 41:35 13:24
7 40 Robin June Burton 52 41:39 13:25
8 43 Janet M Carr Clarkston 53 42:01 13:32
9 61 Cindy D Hill Clio 53 44:15 14:15
10 68 Kathy Andrews Davison 54 44:56 14:28
11 69 Nancy Cook Bloomfield 50 44:59 14:29
12 76 Laurie Wittbrodt Swartz Creek 53 45:57 14:48
13 92 Vanessa Horne Flint 51 48:21 15:34
14 93 Laura Rahmaad Davison 54 48:32 15:38
15 104 Rosa Gonyea Columbiaville 50 50:12 16:10
16 106 Cynthia Gates Flint 52 50:33 16:17
17 116 Barbara Wilson Flint 50 51:19 16:32
18 119 Nancy Wood Mount Morris 53 51:29 16:35
19 123 Tammy Dudley Grand Blanc 51 52:17 16:50
20 124 Darla Orr Grand Blanc 52 52:25 16:53
21 126 Dawn Brooks Mount Morris 52 52:34 16:56
22 129 Susan Ethridge Swartz Creek 53 52:38 16:57
23 130 Lisa Atkins Burton 51 52:38 16:57
24 133 Lynn Jones Owosso 52 52:51 17:01
25 138 Karen McIntosh Flushing 52 52:59 17:04
26 142 Nancy Goettel Davison 50 53:03 17:05
27 150 Cathy Allen Burton 50 53:21 17:11
28 161 Laurie Canaday Davison 52 54:44 17:37
29 162 Jane R Nemitz Flint 54 56:12 18:06
30 164 Jill Kender Swartz Creek 53 58:03 18:42
31 166 Nicky Hodge Flint 53 1:01:37 19:51

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 4 Lester Brady Grand Blanc 58 34:37 11:09
2 13 Richard McClain Goodrich 57 37:37 12:07
3 54 David Andrews Davison 55 43:11 13:55
4 62 Tony Degiorgis Flushing 57 44:25 14:18
5 101 Michael Mihailoff Swartz Creek 58 50:05 16:08

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 8 Beverly Keely Flint 55 36:16 11:41
2 23 Marsha Ochodnicky Fenton 57 39:35 12:45
3 45 Sandy Lawrence Grand Blanc 57 42:15 13:37
4 59 Vanita Mitchell Flint 57 43:31 14:01
5 63 Deborah Taylor Fenton 58 44:30 14:20
6 74 Gail Crane Clarkston 56 45:54 14:47
7 75 Karen Badgley Clarkston 57 45:54 14:47
8 81 Debbie Summers Burton 55 46:59 15:08
9 83 Michelle Miller Holly 56 47:19 15:14
10 87 Pamela O'Briant Flint 59 48:04 15:29
11 88 Kathleen Edwards Flushing 58 48:12 15:32
12 94 Shelia Gildersleeve Flint 55 48:33 15:38
13 95 Sue Hudson Flint 57 49:00 15:47
14 102 Lora Bain Lapeer 55 50:10 16:09
15 103 Berniece Bennett Flint 55 50:11 16:10
16 110 Anne Fecher Davison 57 50:37 16:18
17 122 Pamela Metro North Olmsted 58 52:17 16:50
18 125 Janet Nord Goodrich 58 52:33 16:55
19 128 Deborah Jones Flint 59 52:37 16:57
20 136 Nanette Lalone Waterford 56 52:52 17:01
21 146 Juliet Fernandes Flint 58 53:19 17:10
22 167 Barbara Besso Swartz Creek 59 1:01:38 19:51
23 171 Elizabeth Mihailoff Burton 56 1:06:07 21:17

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 3 Stephen Welch Grand Blanc 62 33:55 10:55
2 14 Carl Helwig Grand Blanc 64 37:57 12:14
3 17 Norman Purdy Grand Blanc 63 38:37 12:26
4 22 Lee Ogburn Flint 63 39:18 12:39
5 39 Thomas George Grand Blanc 63 41:38 13:25
6 47 Jeffery Whittey Sterling Hgts 60 42:23 13:39
7 49 John Kaloydis Flushing 61 42:31 13:42
8 80 David Wittbrodt Swartz Creek 61 46:58 15:08
9 85 Robert Metro North Olmsted 60 47:52 15:25
10 120 Alonzo Norton Mount Morris 63 51:33 16:36
11 173 Nadyne Carpenter Millington 63 1:17:51 25:04

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 10 Linda Roll Fenton 61 36:47 11:51
2 29 Pat Rohrer Genesee 62 40:29 13:02
3 50 Deanna Gillespie Flint 64 42:55 13:49
4 57 Cathy Sluys Flint 60 43:26 13:59
5 60 Hattie Christian Grand Blanc 61 43:47 14:06
6 73 Glenda Simkins Swartz Creek 63 45:37 14:42
7 79 Elaine Lee Metamora 62 46:39 15:01
8 91 Willie Mitchell Flint 60 48:19 15:34
9 98 Deborah Rockman Linden 61 49:33 15:57
10 105 Linda Coates Grand Blanc 61 50:15 16:11
11 115 Leigh Purdy Mount Morris 63 50:57 16:24
12 121 Maryellen Lalonde Swartz Creek 64 51:54 16:43
13 141 Deborah Peteroon Flint 60 53:03 17:05
14 159 Nancy Burcar Davison 63 54:43 17:37
15 160 Marsha Anderson Davison 61 54:43 17:37

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 66 Ted Watson Flint 66 44:52 14:27
2 78 Lewis Curtis Grand Blanc 65 46:32 14:59

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 28 Connie Valliere Mount Morris 65 40:26 13:01
2 42 Goldie Pollard Flint 67 41:44 13:26
3 44 Vonetta Urquhart Flint 65 42:05 13:33
4 65 Ella Baldridge Flint 65 44:36 14:22
5 112 Doreen Sinondon-Glenn Flint 66 50:50 16:22
6 134 Judy Lalone Clarkston 66 52:52 17:01
7 156 Jo Bowman Grand Blanc 66 54:35 17:35
8 165 Marilyn Spohn Swartz Creek 68 1:01:26 19:47

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 5 Wesley Shumpert Flint 70 35:10 11:20
2 30 Ralph Stingel Flint 70 40:31 13:03
3 36 Bobby Carter Linden 70 41:12 13:16
4 131 William Dyke Grand Blanc 70 52:43 16:59
5 168 Charles Spohn Swartz Creek 70 1:01:39 19:51

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 41 Rita Collie Swartz Creek 71 41:43 13:26
2 72 Karen Scott Flint 71 45:15 14:35
3 84 Carol Vincent Swartz Creek 71 47:34 15:19
4 117 Kay Lennerth Flint 74 51:24 16:33
5 151 Esther Littmann Holly 71 53:32 17:15
6 152 Janet Drost Flint 74 54:07 17:26

MALE AGE GROUP: 75 - 95
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 24 Marv McLaughlin Flushing 78 39:48 12:49
2 51 Tom Murphy Flushing 80 43:05 13:53

FEMALE AGE GROUP: 75 - 95
Place Oall Name Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ================= == ======= =====
1 34 Patricia Csapo Otisville 76 41:10 13:15


Grand Blanc, MI
Provided by Gault Race Mgt.