YMCA "Re-Tread" 5K Run & Walk

back to results

Jun. 23, 2011

YMCA "Re-Tread" 5K Run & Walk
Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.


5K RUN OVERALL RESULTS
YMCA "RE-TREAD"
Flint, MI
6/23/2011

Scored by Gault Race Management

Place Name Last Name Town Ag S Time Pace
===== ========================== ===== ================= == = ======= =====
1 Kreg Hatfield 9164 Flint 33 M 17:02 5:29

2 Chris Crossby 9139 Grand Blanc 37 M 17:03 5:30
3 Jon Steinhoff 9175 Grand Blanc 25 M 17:14 5:33
4 Shawn Pedlar 9107 Gaines 34 M 17:20 5:35
5 Caleb Hess 9173 Henderson 15 M 18:10 5:51
6 John Niven 9040 Swartz Creek 47 M 18:15 5:53
7 Donald Achey 9158 Bancroft 32 M 19:07 6:10
8 Kyle Susalla 9121 Linden 16 M 19:18 6:13
9 Zachary Gunneson 9163 Swartz Creek 29 M 19:26 6:16
10 Christopher Wilson 9131 Flint 22 M 19:38 6:20
11 Tony Ketchmark 3031 Davison 49 M 19:42 6:21
12 Matt Springer 9112 Grand Blanc 30 M 19:46 6:22
13 Cory Kuzinski 3002 Davison 34 M 19:46 6:22
14 Garett Humphries 9024 Burton 20 M 19:57 6:26
15 Jacob Collins 9155 Oakley 15 M 20:11 6:30
16 Jeff Walls 9197 Grand Blanc 39 M 20:17 6:32
17 Malissa Lauderbaugh 9153 Flint 42 F 20:35 6:38
18 Larry Philippi 3004 Linden 43 M 20:41 6:40
19 Amanda George 3013 Davison 14 F 21:08 6:49
20 Mark Suyama 3037 Attica 48 M 21:19 6:52
21 Ben Carter 9149 Indianapolis 25 M 22:02 7:06
22 Daniel Orr 9042 Montrose 53 M 22:07 7:08
23 Michael Manor 9186 Clio 61 M 22:09 7:08
24 David Foutch 9132 Flint 44 M 22:26 7:14
25 Tony Handlin 9169 Flint 54 M 22:31 7:15
26 Clark Clark 9135 Mount Morris 21 M 22:37 7:17
27 Brad Schneemann 9124 Grand Blanc 40 M 22:44 7:19
28 Kathleen McGowan 9165 Fenton 46 F 22:46 7:20
29 Angela Diehle 3046 Lapeer 20 F 23:07 7:27
30 Mike Froats 9168 Fenton 53 M 23:09 7:28
31 Michael Conn 9090 Grand Blanc 57 M 23:10 7:28
32 Nate Badyrka 9002 Pinckney 26 M 23:10 7:28
33 Michael Heberling 9166 Grand Blanc 60 M 23:31 7:35
34 Kaylie Milne 3029 Grand Blanc 16 F 23:33 7:35
35 Mike Murphy 9174 Burton 60 M 23:40 7:37
36 Dave Pinchock 9193 Grand Blanc 39 M 23:42 7:38
37 Dennis Scott 9052 Toledo 68 M 23:44 7:39
38 Kelly Roberts 9105 Linden 48 F 23:46 7:39
39 William Hembruch 9103 Swartz Creek 41 M 23:55 7:42
40 Cody Jacobs 9080 Genesee 15 M 23:55 7:42
41 Craig Salter 9049 Grand Blanc 30 M 23:55 7:42
42 Bruce Gross 9196 Chesaning 43 M 23:56 7:43
43 Dean Fuller 3000 Burton 47 M 23:58 7:43
44 Steven Hackett 9189 Flint 50 D 23:59 7:44
45 Bill Keller 9028 Lansing 70 M 24:12 7:48
46 Kate Waxweiler 3022 Flushing 31 F 24:12 7:48
47 Dean Morris 9187 Burton 34 M 24:17 7:49
48 Bob Bestvina 9102 Carmel 58 M 24:36 7:55
49 Mike Ribant 9178 Flushing 56 M 24:36 7:56
50 Talia Flint 9015 Flushing 17 F 24:37 7:56
51 Eduardo Munoz 3044 Burton 39 M 24:45 7:59
52 Wayne Fallis 9066 Millington 34 M 25:01 8:04
53 Thomas Stadler 3009 Flushing 43 M 25:02 8:04
54 Lance Decaire 3034 Grand Blanc 57 M 25:10 8:06
55 James Larson 3045 Attica 31 M 25:11 8:07
56 Ken Humphries 9025 Burton 53 M 25:17 8:09
57 Jay Sargent 9084 Clio 54 M 25:31 8:13
58 Michael Curtis 9009 Swartz Creek 62 M 25:39 8:16
59 Norman Hart 9198 Davison 69 M 25:42 8:17
60 Kara Christensen 3012 Flint 26 F 25:44 8:17
61 Joshua Freeman 9016 Fenton 29 M 25:51 8:20
62 Domingo Valadez 9058 Temperance 52 M 25:53 8:20
63 Loti Lynn Short 9083 Clio 45 F 25:56 8:21
64 Lyn Lewis 3018 Grand Blanc 53 F 26:08 8:25
65 John Ranville 9088 Flint 26 M 26:25 8:31
66 Brent Pittenger 9192 Flint 31 M 26:26 8:31
67 Jason Biddle 9185 Flushing 38 M 26:27 8:31
68 Karen Ribant 9179 Flushing 54 F 26:33 8:33
69 Jason Dellamater 9133 Davison 33 M 26:42 8:36
70 Kraig Webber 3040 Davison 52 M 26:42 8:36
71 Brian Bur 3020 Swartz Creek 54 M 26:51 8:39
72 James Lawson 9181 Clarkston 66 M 26:56 8:41
73 Chris Christenson 3038 Linden 39 M 26:58 8:41
74 Tina Munoz 3043 Burton 40 F 26:58 8:41
75 Janis Wells 9159 Davison 50 F 27:01 8:42
76 Jennie Dumas 9012 Flushing 34 F 27:03 8:43
77 Richard Jones 3042 Highland 68 M 27:11 8:45
78 Robert Tate 9054 Davison 35 M 27:12 8:46
79 Jerry Knoodle 9033 Davison 64 M 27:19 8:48
80 Vicki George 3014 Davison 47 F 27:19 8:48
81 Kenneth Pittenger 3035 Mt. Morris 33 M 27:27 8:51
82 Crissy Salter 9050 Anchorage 30 F 27:33 8:53
83 Bill Miller 9113 Burton 38 M 27:33 8:53
84 Scott Salter 9051 Ortonville 45 M 27:34 8:53
85 Dee Silvas 3016 Brighton 28 F 27:35 8:53
86 Chuck Pendergrass 9152 Montrose 52 M 27:37 8:54
87 Hannah Arion 9176 Burton 24 F 27:52 8:59
88 Dona Derossett 9137 Otisville 59 F 27:52 8:59
89 Michael Hinterman 9067 Grand Blanc 57 M 27:54 8:59
90 Tammy Stadler 3008 Flushing 43 F 27:55 9:00
91 Janeen A Dvorak 9167 Corunna 60 F 27:56 9:00
92 Amos Drew 3019 Flint 36 M 28:01 9:02
93 Rosa Hernandez 9096 Flint 48 F 28:05 9:03
94 Mitchell Gorney 9191 Grand Blanc 8 M 28:09 9:04
95 Elisa Wittersheim 3028 Fenton 37 F 28:16 9:06
96 Herman Graham Jr 9019 Flint 79 M 28:17 9:07
97 Eva Sanmartini 9199 Montrose 56 F 28:32 9:11
98 Stacey Mitchell 3041 Flint 45 F 28:40 9:14
99 John Carter 9148 Flint 58 M 28:42 9:15
100 Joseph Wateridge 3006 Flint 13 M 28:52 9:18
101 Nicole Powers 9046 Burton 26 F 28:53 9:18
102 Ericka Paschal 9188 Grand Blanc 36 F 28:58 9:20
103 Angela Cremeans 9008 Rochester 45 F 29:04 9:22
104 Ken Malcolm 9035 Flint 59 M 29:08 9:23
105 Tim Giles 3027 Flushing 66 M 29:12 9:24
106 Ruth Cantor 9006 Flint 56 F 29:23 9:28
107 Kevin Waring 9156 Flint 33 M 29:28 9:30
108 Amy Brown 9005 Gaines 42 F 29:36 9:32
109 Jody Tobias 9145 Clarkston 52 F 29:42 9:34
110 Joseph M. Vincke 9195 New Lothrop 52 M 29:52 9:37
111 Larry Derossett 9138 Otisville 60 M 29:54 9:38
112 Vicki Dolliver 3021 Linden 55 F 29:58 9:39
113 Jacob Smith 9183 Davison 29 M 29:59 9:40
114 Alice Daniels 9170 Lapeer 37 F 30:08 9:42
115 Stephanie Lopez 9101 Swartz Creek 24 F 30:12 9:44
116 Carrie Hall 9020 Clio 31 F 30:24 9:48
117 Michelle Zayac-Foutch 9143 Holly 40 F 30:43 9:54
118 Cathy Detman 9200 Flint 72 F 30:44 9:54
119 Paul Wright 9078 Burton 55 M 30:45 9:54
120 Kaylee Light 9072 Grand Blanc 22 F 31:01 10:00
121 Michael Noonan 9154 New Lothrop 38 F 31:06 10:01
122 Donald Jacot 2999 Millington 47 M 31:12 10:03
123 Erin Wendt 3010 Grand Blanc 33 F 31:13 10:03
124 Theresa Wall 9062 Flushing 53 F 31:19 10:05
125 Mary Doolan 9122 Grand Blanc 47 F 31:25 10:07
126 Sharon Oakes 9041 Clio 53 F 31:27 10:08
127 Rachel Morgan 9127 Flint 31 F 31:28 10:08
128 Jeanne Robinson 9047 Troy 49 F 31:28 10:08
129 Valerie Kump-Dutkowski 9157 Flushing 57 F 31:36 10:11
130 Ann Hill 9094 Grand Blanc 40 F 31:42 10:13
131 Hillary Kuebler 9144 Davisburg 34 F 31:42 10:13
132 Matt Babieracki 9092 Flint 39 M 31:50 10:15
133 Marie Thompson 9172 Clio 61 F 31:51 10:16
134 Amy Caine 3039 Linden 37 F 31:55 10:17
135 Kermit Pitts 3003 Flint 49 M 31:58 10:18
136 Takiko Muramatsu 9086 Grand Blanc 53 F 32:06 10:20
137 Bob Kimber 9031 Grand Blanc 52 M 32:06 10:20
138 Matthew Keltner 9125 Flint 32 M 32:14 10:23
139 Sylvia Holifield 9147 Mt. Morris 51 F 32:17 10:24
140 Corey Cole 3036 Flushing 45 F 32:22 10:26
141 Nila Carpenter 9104 Swartz Creek 44 F 32:39 10:31
142 Leslie Schneemann 9123 Grand Blanc 39 F 32:39 10:31
143 Robert Oakes 9065 Clio 49 M 32:43 10:32
144 Karen Kirkwood 9109 Flint 45 F 32:43 10:32
145 Stephanie Gay 3024 Metamora 29 F 32:43 10:32
146 Ann Chlebnik 9007 Goodrich 58 F 32:49 10:34
147 Kendra Love-Brezzell 9095 Grand Blanc 35 F 32:57 10:37
148 Kasey Filpansick 9146 Clio 31 F 33:00 10:38
149 Penny Jacques 3030 Dryden 49 F 33:05 10:39
150 Teresa Herman 9160 Flint 49 F 33:12 10:42
151 Marc Ostrander 9089 Grand Blanc 33 M 33:29 10:47
152 Latrice Conner 3015 Flint 35 F 33:30 10:47
153 Rose Tabor 3032 Davison 42 F 33:36 10:49
154 John Bennett 9119 Flint 52 M 33:37 10:50
155 Michelle Gorney 9190 Grand Blanc 42 F 33:38 10:50
156 Elizabeth Vansickle 9171 Burton 44 F 33:45 10:52
157 Tamitha Taylor 9055 Flint 43 F 33:53 10:55
158 Leteia Hughley 9023 Fenton 31 F 33:54 10:55
159 Kevin Sanders 9151 Flint 42 R 33:56 10:56
160 Debra Knust 9093 Brighton 53 F 34:05 10:59
161 Lauren Gordon 9071 Grand Blanc 28 F 34:11 11:01
162 Cathy Cooke 9077 Grand Blanc 49 F 34:20 11:04
163 Michael Arceo 9194 Flushing 42 M 34:31 11:07
164 Kelly Mattingly 3005 Fenton 26 F 34:34 11:08
165 Lora Flint 9014 Flushing 45 F 34:34 11:08
166 Gerald Wells 9106 Davison 49 M 34:44 11:11
167 Mary Chiambreski 9075 Davison 25 F 34:45 11:12
168 Kathy Gomez 9018 Swartz Creek 48 F 34:52 11:14
169 Thomas Bryant 9184 Flint 51 M 34:53 11:14
170 Martha Hasmer-Arion 9177 Burton 56 F 34:58 11:16
171 Tracie Brackens 9111 Grand Blanc 43 F 35:02 11:17
172 Douglas White 9097 Davison 64 M 35:02 11:17
173 Joan Darby 9136 Flint 69 F 35:10 11:20
174 Jessica Hartman 9117 Davison 33 F 35:10 11:20
175 Joleen Thompson 9056 Swartz Creek 35 F 35:37 11:28
176 Courtney Pittenger 9044 Davison 36 F 35:46 11:31
177 Mark Baran 9004 Goodrich 55 M 35:52 11:33
178 Candace Moon-Carlson 9161 Flint 50 F 36:01 11:36
179 Corissa Carlson 9162 Flint 22 F 36:01 11:36
180 Bev Seddon 3001 Lapeer 42 F 36:08 11:38
181 Chylawn Jackson 9027 Flint 41 F 36:15 11:40
182 Markesha Howell 9130 Flint 24 F 36:15 11:40
183 Stacy Clarke 9150 Linden 29 F 36:15 11:41
184 Jay Desai 9129 Holly 42 M 36:15 11:41
185 Michelle Desai 9128 Holly 41 F 36:16 11:41
186 Rhonda Sullivan 9182 Fenton 52 F 36:17 11:41
187 Georgia Walker 9180 Flint 54 F 36:49 11:52
188 William Hartman 3023 Davison 34 M 36:50 11:52
189 Nancy Teel 3017 Flint 68 F 36:56 11:54
190 Suzy Davis 9116 Swartz Creek 51 F 37:07 11:57
191 Vickey Vonlinsowe 9061 Flint 46 F 37:33 12:06
192 Jan Kendall 9030 Flint 43 F 37:38 12:07
193 Zenobia Pease 9087 Flint 58 F 37:39 12:08
194 Brett Miller 9115 Burton 13 M 37:45 12:10
195 Cheryl Bennett 9120 Flint 49 F 37:50 12:11
196 Cedric Kendall 9029 Flint 48 M 37:59 12:14
197 Lee Husemann 9026 Flint 65 F 38:04 12:16
198 Desiree Elliott 3026 Flint 28 F 38:12 12:18
199 Nicole Vonlinsowe 9060 Flint 15 F 38:16 12:20
200 Riki Gheller 9070 Davison 29 F 38:18 12:20
201 Laura Tower 9110 Flint 52 F 38:19 12:20
202 Cameron Miller 9114 Burton 10 M 38:19 12:21
203 Tracey Malcolm 9036 Flint 50 F 38:20 12:21
204 Jena Menges 9073 Grand Blanc 36 F 38:21 12:21
205 Thomas Anders 9001 Swartz Creek 64 M 38:52 12:31
206 Joanne Gensel 9017 Flint 58 F 39:00 12:34
207 Elizabeth Henke 9118 Grand Blanc 29 F 39:02 12:34
208 Cindy Maksymowski 9034 Fenton 54 F 39:09 12:37
209 Mary Wheelock 9064 Flint 60 F 39:27 12:42
210 Meghan Wateridge 3007 Flint 10 F 39:28 12:43
211 Danelle Williams 3025 Davison 27 F 39:41 12:47
212 Leslie Wheaton 9063 Flushing 56 F 40:04 12:54
213 Julie Hinterman 9022 Grand Blanc 53 F 40:08 12:56
214 Drianna Keltner 9126 Flint 34 F 40:09 12:56
215 Charla Babieracki 9091 Flint 42 F 40:10 12:56
216 Kristine Martin 9037 Pittsfield 27 F 41:34 13:23
217 Lola Lucio 9098 Flint 45 F 42:10 13:35
218 Courtney Morgan 9038 Flint 41 F 42:35 13:43
219 Lori Baran 9003 Goodrich 55 F 43:05 13:53
220 Judith Timdall 9141 Davison 46 F 43:43 14:05
221 Addie Decaire 3033 Grand Blanc 67 F 43:44 14:05
222 Tommy McDoniel 9068 Burton 57 M 43:45 14:05
223 Analisa Reyna 9082 Grand Blanc 30 F 43:45 14:06
224 Arika Scott 9142 Flint 19 F 43:46 14:06
225 Dena Craine 9140 Burton 45 F 43:47 14:06
226 Elizabeth Gage 9085 Grand Blanc 55 F 43:52 14:08
227 Nancy Durance 9100 Davison 57 F 43:56 14:09
228 Tamra Pedlar 9108 Gaines 31 F 44:20 14:17
229 Deborah Otulakowski 9074 Metamora 53 F 44:40 14:23
230 Deanna Umber 9057 Fenton 73 F 45:55 14:47
231 Schellen Kidd 9099 Flint 27 F 47:09 15:11
232 Karen Powers 9045 Grand Blanc 56 F 49:31 15:57
6/23/2011 7:37PM




YMCA "RE-TREAD"
Flint, MI
6/23/2011

Scored by Gault Race Management

5K RUN AGE-GROUP RESULTS


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 Kreg Hatfield 9164 Flint 33 17:02 5:29

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 17 Malissa Lauderbaugh 9153 Flint 42 20:35 6:38

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 6 John Niven 9040 Swartz Creek 47 18:15 5:53

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 28 Kathleen McGowan 9165 Fenton 46 22:46 7:20

MALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 94 Mitchell Gorney 9191 Grand Blanc 8 28:09 9:04
2 202 Cameron Miller 9114 Burton 10 38:19 12:21

FEMALE AGE GROUP: 1 - 12
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 210 Meghan Wateridge 3007 Flint 10 39:28 12:43

MALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 5 Caleb Hess 9173 Henderson 15 18:10 5:51
2 15 Jacob Collins 9155 Oakley 15 20:11 6:30
3 40 Cody Jacobs 9080 Genesee 15 23:55 7:42
4 100 Joseph Wateridge 3006 Flint 13 28:52 9:18
5 194 Brett Miller 9115 Burton 13 37:45 12:10

FEMALE AGE GROUP: 13 - 15
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 19 Amanda George 3013 Davison 14 21:08 6:49
2 199 Nicole Vonlinsowe 9060 Flint 15 38:16 12:20

MALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 8 Kyle Susalla 9121 Linden 16 19:18 6:13

FEMALE AGE GROUP: 16 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 34 Kaylie Milne 3029 Grand Blanc 16 23:33 7:35
2 50 Talia Flint 9015 Flushing 17 24:37 7:56
3 224 Arika Scott 9142 Flint 19 43:46 14:06

MALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 10 Christopher Wilson 9131 Flint 22 19:38 6:20
2 14 Garett Humphries 9024 Burton 20 19:57 6:26
3 26 Clark Clark 9135 Mount Morris 21 22:37 7:17

FEMALE AGE GROUP: 20 - 24
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 29 Angela Diehle 3046 Lapeer 20 23:07 7:27
2 87 Hannah Arion 9176 Burton 24 27:52 8:59
3 115 Stephanie Lopez 9101 Swartz Creek 24 30:12 9:44
4 120 Kaylee Light 9072 Grand Blanc 22 31:01 10:00
5 179 Corissa Carlson 9162 Flint 22 36:01 11:36
6 182 Markesha Howell 9130 Flint 24 36:15 11:40

MALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 3 Jon Steinhoff 9175 Grand Blanc 25 17:14 5:33
2 9 Zachary Gunneson 9163 Swartz Creek 29 19:26 6:16
3 21 Ben Carter 9149 Indianapolis 25 22:02 7:06
4 32 Nate Badyrka 9002 Pinckney 26 23:10 7:28
5 61 Joshua Freeman 9016 Fenton 29 25:51 8:20
6 65 John Ranville 9088 Flint 26 26:25 8:31
7 113 Jacob Smith 9183 Davison 29 29:59 9:40

FEMALE AGE GROUP: 25 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 60 Kara Christensen 3012 Flint 26 25:44 8:17
2 85 Dee Silvas 3016 Brighton 28 27:35 8:53
3 101 Nicole Powers 9046 Burton 26 28:53 9:18
4 145 Stephanie Gay 3024 Metamora 29 32:43 10:32
5 161 Lauren Gordon 9071 Grand Blanc 28 34:11 11:01
6 164 Kelly Mattingly 3005 Fenton 26 34:34 11:08
7 167 Mary Chiambreski 9075 Davison 25 34:45 11:12
8 183 Stacy Clarke 9150 Linden 29 36:15 11:41
9 198 Desiree Elliott 3026 Flint 28 38:12 12:18
10 200 Riki Gheller 9070 Davison 29 38:18 12:20
11 207 Elizabeth Henke 9118 Grand Blanc 29 39:02 12:34
12 211 Danelle Williams 3025 Davison 27 39:41 12:47
13 216 Kristine Martin 9037 Pittsfield 27 41:34 13:23
14 231 Schellen Kidd 9099 Flint 27 47:09 15:11

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Shawn Pedlar 9107 Gaines 34 17:20 5:35
2 7 Donald Achey 9158 Bancroft 32 19:07 6:10
3 12 Matt Springer 9112 Grand Blanc 30 19:46 6:22
4 13 Cory Kuzinski 3002 Davison 34 19:46 6:22
5 41 Craig Salter 9049 Grand Blanc 30 23:55 7:42
6 55 James Larson 3045 Attica 31 25:11 8:07
7 69 Jason Dellamater 9133 Davison 33 26:42 8:36
8 81 Kenneth Pittenger 3035 Mt. Morris 33 27:27 8:51
9 138 Matthew Keltner 9125 Flint 32 32:14 10:23

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 46 Kate Waxweiler 3022 Flushing 31 24:12 7:48
2 76 Jennie Dumas 9012 Flushing 34 27:03 8:43
3 82 Crissy Salter 9050 Anchorage 30 27:33 8:53
4 116 Carrie Hall 9020 Clio 31 30:24 9:48
5 123 Erin Wendt 3010 Grand Blanc 33 31:13 10:03
6 127 Rachel Morgan 9127 Flint 31 31:28 10:08
7 131 Hillary Kuebler 9144 Davisburg 34 31:42 10:13
8 148 Kasey Filpansick 9146 Clio 31 33:00 10:38
9 158 Leteia Hughley 9023 Fenton 31 33:54 10:55
10 174 Jessica Hartman 9117 Davison 33 35:10 11:20
11 214 Drianna Keltner 9126 Flint 34 40:09 12:56
12 223 Analisa Reyna 9082 Grand Blanc 30 43:45 14:06
13 228 Tamra Pedlar 9108 Gaines 31 44:20 14:17

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 Chris Crossby 9139 Grand Blanc 37 17:03 5:30
2 16 Jeff Walls 9197 Grand Blanc 39 20:17 6:32
3 36 Dave Pinchock 9193 Grand Blanc 39 23:42 7:38
4 51 Eduardo Munoz 3044 Burton 39 24:45 7:59
5 73 Chris Christenson 3038 Linden 39 26:58 8:41
6 78 Robert Tate 9054 Davison 35 27:12 8:46
7 132 Matt Babieracki 9092 Flint 39 31:50 10:15

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 95 Elisa Wittersheim 3028 Fenton 37 28:16 9:06
2 102 Ericka Paschal 9188 Grand Blanc 36 28:58 9:20
3 114 Alice Daniels 9170 Lapeer 37 30:08 9:42
4 134 Amy Caine 3039 Linden 37 31:55 10:17
5 142 Leslie Schneemann 9123 Grand Blanc 39 32:39 10:31
6 147 Kendra Love-Brezzell 9095 Grand Blanc 35 32:57 10:37
7 152 Latrice Conner 3015 Flint 35 33:30 10:47
8 175 Joleen Thompson 9056 Swartz Creek 35 35:37 11:28
9 176 Courtney Pittenger 9044 Davison 36 35:46 11:31
10 204 Jena Menges 9073 Grand Blanc 36 38:21 12:21

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 18 Larry Philippi 3004 Linden 43 20:41 6:40
2 24 David Foutch 9132 Flint 44 22:26 7:14
3 39 William Hembruch 9103 Swartz Creek 41 23:55 7:42
4 42 Bruce Gross 9196 Chesaning 43 23:56 7:43
5 53 Thomas Stadler 3009 Flushing 43 25:02 8:04
6 184 Jay Desai 9129 Holly 42 36:15 11:41

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 74 Tina Munoz 3043 Burton 40 26:58 8:41
2 90 Tammy Stadler 3008 Flushing 43 27:55 9:00
3 108 Amy Brown 9005 Gaines 42 29:36 9:32
4 117 Michelle Zayac-Foutch 9143 Holly 40 30:43 9:54
5 130 Ann Hill 9094 Grand Blanc 40 31:42 10:13
6 141 Nila Carpenter 9104 Swartz Creek 44 32:39 10:31
7 153 Rose Tabor 3032 Davison 42 33:36 10:49
8 155 Michelle Gorney 9190 Grand Blanc 42 33:38 10:50
9 156 Elizabeth Vansickle 9171 Burton 44 33:45 10:52
10 157 Tamitha Taylor 9055 Flint 43 33:53 10:55
11 171 Tracie Brackens 9111 Grand Blanc 43 35:02 11:17
12 180 Bev Seddon 3001 Lapeer 42 36:08 11:38
13 181 Chylawn Jackson 9027 Flint 41 36:15 11:40
14 185 Michelle Desai 9128 Holly 41 36:16 11:41
15 192 Jan Kendall 9030 Flint 43 37:38 12:07
16 215 Charla Babieracki 9091 Flint 42 40:10 12:56
17 218 Courtney Morgan 9038 Flint 41 42:35 13:43

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 11 Tony Ketchmark 3031 Davison 49 19:42 6:21
2 20 Mark Suyama 3037 Attica 48 21:19 6:52
3 43 Dean Fuller 3000 Burton 47 23:58 7:43
4 84 Scott Salter 9051 Ortonville 45 27:34 8:53
5 135 Kermit Pitts 3003 Flint 49 31:58 10:18
6 166 Gerald Wells 9106 Davison 49 34:44 11:11
7 196 Cedric Kendall 9029 Flint 48 37:59 12:14

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 38 Kelly Roberts 9105 Linden 48 23:46 7:39
2 63 Loti Lynn Short 9083 Clio 45 25:56 8:21
3 80 Vicki George 3014 Davison 47 27:19 8:48
4 93 Rosa Hernandez 9096 Flint 48 28:05 9:03
5 98 Stacey Mitchell 3041 Flint 45 28:40 9:14
6 103 Angela Cremeans 9008 Rochester 45 29:04 9:22
7 125 Mary Doolan 9122 Grand Blanc 47 31:25 10:07
8 128 Jeanne Robinson 9047 Troy 49 31:28 10:08
9 140 Corey Cole 3036 Flushing 45 32:22 10:26
10 144 Karen Kirkwood 9109 Flint 45 32:43 10:32
11 149 Penny Jacques 3030 Dryden 49 33:05 10:39
12 150 Teresa Herman 9160 Flint 49 33:12 10:42
13 162 Cathy Cooke 9077 Grand Blanc 49 34:20 11:04
14 165 Lora Flint 9014 Flushing 45 34:34 11:08
15 168 Kathy Gomez 9018 Swartz Creek 48 34:52 11:14
16 191 Vickey Vonlinsowe 9061 Flint 46 37:33 12:06
17 195 Cheryl Bennett 9120 Flint 49 37:50 12:11
18 217 Lola Lucio 9098 Flint 45 42:10 13:35
19 220 Judith Timdall 9141 Davison 46 43:43 14:05
20 225 Dena Craine 9140 Burton 45 43:47 14:06

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 22 Daniel Orr 9042 Montrose 53 22:07 7:08
2 25 Tony Handlin 9169 Flint 54 22:31 7:15
3 30 Mike Froats 9168 Fenton 53 23:09 7:28
4 56 Ken Humphries 9025 Burton 53 25:17 8:09
5 70 Kraig Webber 3040 Davison 52 26:42 8:36
6 71 Brian Bur 3020 Swartz Creek 54 26:51 8:39
7 86 Chuck Pendergrass 9152 Montrose 52 27:37 8:54
8 110 Joseph M. Vincke 9195 New Lothrop 52 29:52 9:37
9 137 Bob Kimber 9031 Grand Blanc 52 32:06 10:20
10 154 John Bennett 9119 Flint 52 33:37 10:50
11 169 Thomas Bryant 9184 Flint 51 34:53 11:14

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 64 Lyn Lewis 3018 Grand Blanc 53 26:08 8:25
2 68 Karen Ribant 9179 Flushing 54 26:33 8:33
3 75 Janis Wells 9159 Davison 50 27:01 8:42
4 109 Jody Tobias 9145 Clarkston 52 29:42 9:34
5 124 Theresa Wall 9062 Flushing 53 31:19 10:05
6 126 Sharon Oakes 9041 Clio 53 31:27 10:08
7 136 Takiko Muramatsu 9086 Grand Blanc 53 32:06 10:20
8 139 Sylvia Holifield 9147 Mt. Morris 51 32:17 10:24
9 160 Debra Knust 9093 Brighton 53 34:05 10:59
10 178 Candace Moon-Carlson 9161 Flint 50 36:01 11:36
11 186 Rhonda Sullivan 9182 Fenton 52 36:17 11:41
12 187 Georgia Walker 9180 Flint 54 36:49 11:52
13 190 Suzy Davis 9116 Swartz Creek 51 37:07 11:57
14 201 Laura Tower 9110 Flint 52 38:19 12:20
15 203 Tracey Malcolm 9036 Flint 50 38:20 12:21
16 208 Cindy Maksymowski 9034 Fenton 54 39:09 12:37
17 213 Julie Hinterman 9022 Grand Blanc 53 40:08 12:56
18 229 Deborah Otulakowski 9074 Metamora 53 44:40 14:23

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 31 Michael Conn 9090 Grand Blanc 57 23:10 7:28
2 48 Bob Bestvina 9102 Carmel 58 24:36 7:55
3 49 Mike Ribant 9178 Flushing 56 24:36 7:56
4 54 Lance Decaire 3034 Grand Blanc 57 25:10 8:06
5 99 John Carter 9148 Flint 58 28:42 9:15
6 104 Ken Malcolm 9035 Flint 59 29:08 9:23
7 119 Paul Wright 9078 Burton 55 30:45 9:54
8 177 Mark Baran 9004 Goodrich 55 35:52 11:33

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 88 Dona Derossett 9137 Otisville 59 27:52 8:59
2 97 Eva Sanmartini 9199 Montrose 56 28:32 9:11
3 106 Ruth Cantor 9006 Flint 56 29:23 9:28
4 112 Vicki Dolliver 3021 Linden 55 29:58 9:39
5 129 Valerie Kump-Dutkowski 9157 Flushing 57 31:36 10:11
6 146 Ann Chlebnik 9007 Goodrich 58 32:49 10:34
7 170 Martha Hasmer-Arion 9177 Burton 56 34:58 11:16
8 193 Zenobia Pease 9087 Flint 58 37:39 12:08
9 206 Joanne Gensel 9017 Flint 58 39:00 12:34
10 212 Leslie Wheaton 9063 Flushing 56 40:04 12:54
11 219 Lori Baran 9003 Goodrich 55 43:05 13:53
12 226 Elizabeth Gage 9085 Grand Blanc 55 43:52 14:08
13 227 Nancy Durance 9100 Davison 57 43:56 14:09
14 232 Karen Powers 9045 Grand Blanc 56 49:31 15:57

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 23 Michael Manor 9186 Clio 61 22:09 7:08
2 33 Michael Heberling 9166 Grand Blanc 60 23:31 7:35
3 35 Mike Murphy 9174 Burton 60 23:40 7:37
4 58 Michael Curtis 9009 Swartz Creek 62 25:39 8:16
5 79 Jerry Knoodle 9033 Davison 64 27:19 8:48
6 111 Larry Derossett 9138 Otisville 60 29:54 9:38
7 172 Douglas White 9097 Davison 64 35:02 11:17
8 205 Thomas Anders 9001 Swartz Creek 64 38:52 12:31

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 91 Janeen A Dvorak 9167 Corunna 60 27:56 9:00
2 133 Marie Thompson 9172 Clio 61 31:51 10:16
3 209 Mary Wheelock 9064 Flint 60 39:27 12:42

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 37 Dennis Scott 9052 Toledo 68 23:44 7:39
2 59 Norman Hart 9198 Davison 69 25:42 8:17
3 72 James Lawson 9181 Clarkston 66 26:56 8:41
4 77 Richard Jones 3042 Highland 68 27:11 8:45
5 105 Tim Giles 3027 Flushing 66 29:12 9:24

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 173 Joan Darby 9136 Flint 69 35:10 11:20
2 189 Nancy Teel 3017 Flint 68 36:56 11:54
3 197 Lee Husemann 9026 Flint 65 38:04 12:16
4 221 Addie Decaire 3033 Grand Blanc 67 43:44 14:05

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 45 Bill Keller 9028 Lansing 70 24:12 7:48

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 118 Cathy Detman 9200 Flint 72 30:44 9:54
2 230 Deanna Umber 9057 Fenton 73 45:55 14:47

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 96 Herman Graham Jr 9019 Flint 79 28:17 9:07

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 80 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

HEAVYWEIGHT 185-199 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 44 Steven Hackett 9189 Flint 50 23:59 20:59 6:46
2 27 Brad Schneemann 9124 Grand Blanc 40 22:44 21:29 6:55
3 143 Robert Oakes 9065 Clio 49 32:43 28:51 9:18
4 121 Michael Noonan 9154 New Lothrop 38 31:06 30:26 9:48

HEAVYWEIGHT 200-219 POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 57 Jay Sargent 9084 Clio 54 25:31 21:36 6:58
2 62 Domingo Valadez 9058 Temperance 52 25:53 22:17 7:11
3 89 Michael Hinterman 9067 Grand Blanc 57 27:54 23:02 7:25
4 52 Wayne Fallis 9066 Millington 34 25:01 24:37 7:56
5 83 Bill Miller 9113 Burton 38 27:33 26:26 8:31
6 107 Kevin Waring 9156 Flint 33 29:28 29:08 9:23
7 163 Michael Arceo 9194 Flushing 42 34:31 32:08 10:21
8 222 Tommy McDoniel 9068 Burton 57 43:45 36:07 11:38

HEAVYWEIGHT 220&Over POUNDS
Place Oall Name No. Town Time Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= ======= =====
1 47 Dean Morris 9187 Burton 34 24:17 23:54 7:42
2 67 Jason Biddle 9185 Flushing 38 26:27 25:22 8:10
3 66 Brent Pittenger 9192 Flint 31 26:26 26:18 8:28
4 92 Amos Drew 3019 Flint 36 28:01 27:16 8:47
5 122 Donald Jacot 2999 Millington 47 31:12 27:57 9:00
6 151 Marc Ostrander 9089 Grand Blanc 33 33:29 33:06 10:40
7 188 William Hartman 3023 Davison 34 36:50 36:14 11:40




5K WALK OVERALL RESULTS
YMCA "RE-TREAD"
Flint, MI
6/23/2011

Scored by Gault Race Management

Place Name No. Town Ag S Time Pace
===== ========================== ===== ================= == = ======= =====
1 Thomas John 2407 Linden 55 M 30:34 9:51

2 Pichey David 2404 Flint 65 M 31:04 10:00
3 Mora Fassett Susan 2368 Fenton 48 F 31:08 10:02
4 Knight Don 2398 Flint 65 M 33:09 10:41
5 Batchelor Ann J 2410 Grand Blanc 56 F 34:09 11:00
6 Perigo Dean 2383 Burton 40 M 34:23 11:05
7 Sanders Marshall 2374 Flushing 70 M 34:25 11:05
8 Dashner Denise 2356 Temperance 41 F 34:49 11:13
9 Freeman Marilyn 2360 Swartz Creek 56 F 35:29 11:26
10 Keely Beverly 2401 Flint 54 F 36:35 11:47
11 Shumpert Wesley 2377 Flint 70 M 37:07 11:57
12 Brady Lester 2403 Grand Blanc 58 M 37:08 11:58
13 Cooper Patty 2353 Davison 67 F 37:20 12:02
14 Carnahan Wayne 2408 Montrose 55 M 37:31 12:05
15 Welch Stephen 2412 Grand Blanc 61 M 38:08 12:17
16 Anders Phyllis 2347 Swartz Creek 63 F 38:54 12:32
17 Thurston Dave 2399 Fowler 63 M 39:17 12:39
18 Helwig Carl 2406 Grand Blanc 64 M 39:29 12:43
19 Simeon Sharon 2378 Flushing 55 F 39:42 12:47
20 Grace Sue 2361 Owosso 70 F 39:58 12:52
21 Rost Margaret 9048 Lansing 39 F 40:08 12:56
22 Matthews Jane 2366 Grand Blanc 66 F 40:22 13:00
23 Diem David 2357 Fenton 68 M 40:29 13:02
24 Loria Jim 3011 Swartz Creek 71 M 40:43 13:07
25 Brown Matthew 2350 Burton 27 M 41:31 13:22
26 Doggins Terry 2405 Flint 58 M 41:37 13:24
27 Wright Regina 2395 Grand Blanc 30 F 42:11 13:35
28 Jones Katherine 2396 Flint 42 F 42:12 13:35
29 Anderson Mike 2402 Flushing 79 M 42:13 13:36
30 Hardaker David 2363 Clio 50 M 42:50 13:48
31 McLaughlin Marv 2400 Flushing 77 M 43:35 14:02
32 Hart Jeffery 2364 Davison 35 M 43:38 14:03
33 Francisco Vickie 2359 Fenton 52 F 43:41 14:04
34 Boyer Nancy 2349 Flint 53 F 43:48 14:06
35 Peek Christine 2372 Flushing 55 F 43:49 14:07
36 Ostrander Christina 2392 Grand Blanc 31 F 44:41 14:23
37 Henry Melody 2411 Mount Morris 52 F 44:48 14:26
38 Crawford Karren 2354 Clio 59 F 45:18 14:35
39 Pozarek Daniel 2413 Davison 63 M 45:29 14:39
40 Murphy Tom 2369 Flushing 80 M 45:31 14:40
41 Lawrence Brittany 2384 Grand Blanc 24 F 45:43 14:43
42 Lapan Morgan 2397 Ann Arbor 52 M 45:46 14:44
43 Lee Leesa 2389 Clio 44 F 46:12 14:53
44 Kennedy Michael 2386 Mt Morris 62 M 46:57 15:07
45 Christian Hattie 2352 Grand Blanc 61 F 47:28 15:17
46 Fisher Doug 2358 Flushing 68 M 47:49 15:24
47 Herman Deb 2390 Flint 53 F 48:24 15:35
48 Swedorski Kathleen 2391 Swartz Creek 60 F 48:25 15:36
49 Sobol Jill 2393 Grand Blanc 34 F 48:39 15:40
50 Felton Nichole 2394 Grand Blanc 35 F 48:39 15:40
51 Shamly Akilah 2376 Flint 37 F 48:54 15:45
52 Scott Karen 2375 Flint 71 F 48:55 15:45
53 Tabor Douglas 2414 Davison 45 M 49:17 15:52
54 Tomkinson Lawrence 2382 Mount Morris 49 M 49:27 15:56
55 Purcell Vicki 2373 Rochester 57 F 49:44 16:01
56 Hardaker Barbara 2362 Clio 54 F 51:19 16:32
57 Hanson Sarah 2409 Flint 62 F 51:44 16:40
58 Kennedy Linda 2387 Mt Morris 57 F 51:44 16:40
59 Dandachi Pamela 2355 Grand Blanc 48 F 52:49 17:00
60 Klienfeld Brenda 9032 Birch Run 50 F 53:00 17:04
61 Chlebnik Robert 2351 Goodrich 63 M 53:09 17:07
62 Spohn Lisa 2380 Flint 34 F 54:05 17:25
63 Spohn Ty 2381 Flint 46 M 54:05 17:25
64 Pierson Paulette 2388 Grand Blanc 40 F 55:05 17:44
65 Dudley Tammy 2385 Grand Blanc 51 F 55:06 17:45
66 Hensley Harrison 9134 Pinckney 78 M 55:16 17:48
67 Nkume Lara 2371 Flint 60 F 55:22 17:50
6/23/2011 7:38PM




YMCA "RE-TREAD"
Flint, MI
6/23/2011

Scored by Gault Race Management

5K WALK AGE-GROUP RESULTS


MALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 1 John Thomas 2407 Linden 55 30:34 9:51

FEMALE OVERALL WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 3 Susan Mora Fassett 2368 Fenton 48 31:08 10:02

MALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 2 David Pichey 2404 Flint 65 31:04 10:00

FEMALE MASTERS WINNER
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 5 Ann J Batchelor 2410 Grand Blanc 56 34:09 11:00

MALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 1 - 19
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 25 Matthew Brown 2350 Burton 27 41:31 13:22

FEMALE AGE GROUP: 20 - 29
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 41 Brittany Lawrence 2384 Grand Blanc 24 45:43 14:43

MALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 30 - 34
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 27 Regina Wright 2395 Grand Blanc 30 42:11 13:35
2 36 Christina Ostrander 2392 Grand Blanc 31 44:41 14:23
3 49 Jill Sobol 2393 Grand Blanc 34 48:39 15:40
4 62 Lisa Spohn 2380 Flint 34 54:05 17:25

MALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 32 Jeffery Hart 2364 Davison 35 43:38 14:03

FEMALE AGE GROUP: 35 - 39
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 21 Margaret Rost 9048 Lansing 39 40:08 12:56
2 50 Nichole Felton 2394 Grand Blanc 35 48:39 15:40
3 51 Akilah Shamly 2376 Flint 37 48:54 15:45

MALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 6 Dean Perigo 2383 Burton 40 34:23 11:05

FEMALE AGE GROUP: 40 - 44
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 8 Denise Dashner 2356 Temperance 41 34:49 11:13
2 28 Katherine Jones 2396 Flint 42 42:12 13:35
3 43 Leesa Lee 2389 Clio 44 46:12 14:53
4 64 Paulette Pierson 2388 Grand Blanc 40 55:05 17:44

MALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 53 Douglas Tabor 2414 Davison 45 49:17 15:52
2 54 Lawrence Tomkinson 2382 Mount Morris 49 49:27 15:56
3 63 Ty Spohn 2381 Flint 46 54:05 17:25

FEMALE AGE GROUP: 45 - 49
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 59 Pamela Dandachi 2355 Grand Blanc 48 52:49 17:00

MALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 30 David Hardaker 2363 Clio 50 42:50 13:48
2 42 Morgan Lapan 2397 Ann Arbor 52 45:46 14:44

FEMALE AGE GROUP: 50 - 54
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 10 Beverly Keely 2401 Flint 54 36:35 11:47
2 33 Vickie Francisco 2359 Fenton 52 43:41 14:04
3 34 Nancy Boyer 2349 Flint 53 43:48 14:06
4 37 Melody Henry 2411 Mount Morris 52 44:48 14:26
5 47 Deb Herman 2390 Flint 53 48:24 15:35
6 56 Barbara Hardaker 2362 Clio 54 51:19 16:32
7 60 Brenda Klienfeld 9032 Birch Run 50 53:00 17:04
8 65 Tammy Dudley 2385 Grand Blanc 51 55:06 17:45

MALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 12 Lester Brady 2403 Grand Blanc 58 37:08 11:58
2 14 Wayne Carnahan 2408 Montrose 55 37:31 12:05
3 26 Terry Doggins 2405 Flint 58 41:37 13:24

FEMALE AGE GROUP: 55 - 59
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 9 Marilyn Freeman 2360 Swartz Creek 56 35:29 11:26
2 19 Sharon Simeon 2378 Flushing 55 39:42 12:47
3 35 Christine Peek 2372 Flushing 55 43:49 14:07
4 38 Karren Crawford 2354 Clio 59 45:18 14:35
5 55 Vicki Purcell 2373 Rochester 57 49:44 16:01
6 58 Linda Kennedy 2387 Mt Morris 57 51:44 16:40

MALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 15 Stephen Welch 2412 Grand Blanc 61 38:08 12:17
2 17 Dave Thurston 2399 Fowler 63 39:17 12:39
3 18 Carl Helwig 2406 Grand Blanc 64 39:29 12:43
4 39 Daniel Pozarek 2413 Davison 63 45:29 14:39
5 44 Michael Kennedy 2386 Mt Morris 62 46:57 15:07
6 61 Robert Chlebnik 2351 Goodrich 63 53:09 17:07

FEMALE AGE GROUP: 60 - 64
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 16 Phyllis Anders 2347 Swartz Creek 63 38:54 12:32
2 45 Hattie Christian 2352 Grand Blanc 61 47:28 15:17
3 48 Kathleen Swedorski 2391 Swartz Creek 60 48:25 15:36
4 57 Sarah Hanson 2409 Flint 62 51:44 16:40
5 67 Lara Nkume 2371 Flint 60 55:22 17:50

MALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 4 Don Knight 2398 Flint 65 33:09 10:41
2 23 David Diem 2357 Fenton 68 40:29 13:02
3 46 Doug Fisher 2358 Flushing 68 47:49 15:24

FEMALE AGE GROUP: 65 - 69
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 13 Patty Cooper 2353 Davison 67 37:20 12:02
2 22 Jane Matthews 2366 Grand Blanc 66 40:22 13:00

MALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 7 Marshall Sanders 2374 Flushing 70 34:25 11:05
2 11 Wesley Shumpert 2377 Flint 70 37:07 11:57
3 24 Jim Loria 3011 Swartz Creek 71 40:43 13:07

FEMALE AGE GROUP: 70 - 74
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 20 Sue Grace 2361 Owosso 70 39:58 12:52
2 52 Karen Scott 2375 Flint 71 48:55 15:45

MALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 29 Mike Anderson 2402 Flushing 79 42:13 13:36
2 31 Marv McLaughlin 2400 Flushing 77 43:35 14:02
3 66 Harrison Hensley 9134 Pinckney 78 55:16 17:48

FEMALE AGE GROUP: 75 - 79
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 80 - 84
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====
1 40 Tom Murphy 2369 Flushing 80 45:31 14:40

FEMALE AGE GROUP: 80 - 84
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

MALE AGE GROUP: 85 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

FEMALE AGE GROUP: 85 - 99
Place Oall Name No. Town Ag Time Pace
===== ==== ====================== ===== ================= == ======= =====

Flint, MI
Provided by Gault Race Mgt.