Strong Body - Strong Mind

back to results

Nov. 6, 2010

Strong Body - Strong Mind
Southfield, MI
Provided by Michigan Running Foundation


Strong Body - Strong Mind 5k Run
Age Group Results
November 06, 2010
Results By Michigan Running Foundation
Overall Female Open Winners

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Elizabeth Wojtowicz 430 35 12 22:57.8 7:24/M

Overall Male Open Winners

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Matt Smiarowski 438 23 1 17:42.1 5:43/M

Female 10 and under

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Bettina Winkler 456 10 13 23:10.2 7:28/M
2 Anna Winkler 457 8 26 27:21.8 8:49/M

Male 11 to 12

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Cameron Hock 455 12 6 20:32.6 6:37/M

Male 13 to 14

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Daniel Goralczyk 450 13 16 23:42.8 7:39/M
2 Daniel Jones 437 13 24 25:07.2 8:06/M

Female 15 to 19

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Elizabeth Sullwold 440 15 23 24:49.6 8:00/M

Male 15 to 19

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Patrick Tremel 444 17 3 18:57.1 6:07/M
2 Garett Humphries 451 19 4 19:02.4 6:08/M
3 Darius Wilson 442 16 5 19:57.5 6:26/M

Female 20 to 24

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jamie Sullwold 439 23 34 34:09.7 11:01/M

Female 25 to 29

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Cari Crane 460 29 27 27:33.2 8:53/M

Female 30 to 34

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Kate Krasean 461 30 14 23:14.9 7:30/M

Male 30 to 34

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Daniel Ogg 447 32 20 24:20.5 7:51/M

Male 35 to 39

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 David Hamway 465 39 2 18:37.1 6:00/M
2 Jeffrey Smith 436 37 17 23:55.5 7:43/M

Female 40 to 44

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Nancy Melville 427 42 19 24:08.7 7:47/M
2 Rebecca Filiatraut 432 43 25 26:06.2 8:25/M
3 Michele Sims 454 42 35 34:42.2 11:12/M

Male 40 to 44

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Jim Oleksinski 453 43 8 20:52.4 6:44/M
2 Scott Landman 435 41 10 21:26.8 6:55/M
3 Jim Talbott 441 43 33 34:04.5 10:59/M

Female 45 to 49

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Stephanie Eisenberg 434 46 30 31:15.5 10:05/M

Female 50 to 54

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Lynn Jones 458 54 28 28:05.2 9:04/M
2 Charlene Odam 462 53 31 31:16.5 10:05/M

Male 50 to 54

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Larry Naumann 433 53 7 20:43.7 6:41/M
2 Mark Tremel 445 51 9 21:21.5 6:53/M
3 Brandon Scott 449 50 11 22:30.6 7:15/M
4 Ken Humphries 452 52 22 24:38.4 7:57/M

Male 55 to 59

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Robin Pearce 463 57 18 23:57.8 7:44/M
2 Joseph Dattilo 459 59 21 24:22.1 7:52/M
3 Gary Hanafee 464 55 29 29:19.0 9:27/M

Male 65 to 69

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Monte Piliawsky 448 66 15 23:15.8 7:30/M

Female no age given

Place Name Bib No Age Overall Time Pace
1 Daniela Censoplano 443 99 32 33:30.4 10:48/M