MHSAA Cross Country Regional 13-2 Vandercook Lake

back to results

Oct. 30, 2010

MHSAA Cross Country Regional 13-2 Vandercook Lake
Middleville, MI
Provided by Michigan Cross Country


10/30/10 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 1

MHSAA REGIONAL 13-2 AT VANDERCOOK LAKE 10/30/10



SCORES
1. Mason 37 8. Jackson Northwest 230
2. Richland Gull Lake 71 9. Three Rivers 250
3. Chelsea 75 10. Battle Creek Harper Creek 291
4. Vicksburg 83 11. Coldwater 311
5. Sturgis 113 12. Battle Creek Pennfield 315
6. Marshall 214 13. Parma Western 321
7. Eaton Rapids 217 14. Comstock 380


MEN'S 5K RUN

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. August Pappas (12) Chelsea 20 15:45.6 1
2. Bryce Bradley (11) Chelsea 15 15:59.6 2
3. Tanner Hinkle (10) Mason 56 16:11.3 3
4. Alex Whitmer (10) Mason 60 16:18.9 4
5. Kenny Wherry (10) Eaton Rapids 38 16:22.6 5
6. Tim Simon (12) Richland Gull Lake 72 16:28.5 6
7. Mason VanDyke (09) Mason 59 16:29.7 7
8. Joe Cecil (11) Mason 54 16:33.1 8
9. Cameron Hutchinson (12) Richland Gull Lake 70 16:44.7 9
10. Danny Hughes (11) Vicksburg 92 16:52.7 10
11. Ryan Bowman (12) Vicksburg 89 16:56.1 11
12. Joey Fici (10) Vicksburg 90 16:56.7 12
13. Joe Wheatley (12) Marshall 53 16:57.9 13
14. Austin Horn (10) Chelsea 16 17:00.6 14
15. Jacob Hanson (09) Mason 55 17:06.1 15
16. Alex Woolf (12) Richland Gull Lake 74 17:08.3 16
17. Austin Sroczynski (10) Sturgis 80 17:21.1 17
18. Nathan Busby (11) Richland Gull Lake 68 17:24.4 18
19. Zech Chester (12) Sturgis 76 17:29.2 19
20. Colin Thompson (11) Marshall 51 17:33.1 20
21. John Stokes (11) Vicksburg 94 17:34.7 21
22. Sam Butler (09) Richland Gull Lake 69 17:36.4 22
23. Cameron Leist (10) Coldwater 25 17:36.8 23
24. Neal Schlack (12) Sturgis 79 17:39.2 24
25. Sam Sly (10) Richland Gull Lake 73 17:44.5 P
26. Kody Hurley (12) Sturgis 78 17:45.5 26
27. Grant Brown (09) Sturgis 75 17:46.7 27
28. Avery Osentoski (10) Chelsea 18 17:47.5 28
29. Daniel Newhouse (10) Vicksburg 93 17:48.7 29
30. Bram Parkinson (09) Chelsea 21 17:49.0 30
31. Pat Spitler (11) Jackson Northwest 45 17:49.8 31
32. Connor Sampson (12) Three Rivers 86 17:50.5 32
33. Hayden Waterhouse (09) Vicksburg 95 17:50.8 P
34. Greg Ingle (09) Mason 58 17:55.2 P
35. Alex Bliss (10) Jackson Northwest 40 17:55.5 35
36. Austin Ward (11) Sturgis 81 17:57.9 P
37. Nathan Waite (11) Battle Creek Harper Creek 7 17:59.7 37
38. Steven Griffith (10) Sturgis 77 18:03.0 P
39. Angel Gamon (11) Coldwater 23 18:04.0 39
40. Jeremy Simon (10) Richland Gull Lake 71 18:04.2 P
41. Charlie Miller (10) Chelsea 17 18:04.8 P
42. Jason Jahn (10) Jackson Northwest 44 18:06.6 42
43. Andrew Benkovsky (12) Eaton Rapids 34 18:09.2 43
44. Tanner Jewell (10) Parma Western 64 18:13.4 44
45. Victor Gonzalez (12) Three Rivers 83 18:14.1 45
46. Jacob Laferriere (11) Parma Western 65 18:14.6 46
47. Andrew Whitmyer (11) Three Rivers 87 18:15.9 47
48. Andrew Gardner (11) Vicksburg 91 18:19.5 P
49. Josh Horton (11) Mason 57 18:23.0 P
50. Brad Hicks (12) Battle Creek Harper Creek 5 18:23.9 50
51. Kraig Whitmyer (10) Eaton Rapids 39 18:27.8 51
52. Cole Williams (12) Battle Creek Pennfield 14 18:28.5 52
53. Kory Iott (09) Jackson Northwest 43 18:30.7 53
54. Sean Owsley (12) Chelsea 19 18:31.9 P
55. Brian Dregne (11) Battle Creek Pennfield 9 18:32.8 55
56. Collin Debrabander (12) Marshall 47 18:34.2 56
57. Brad St. Aubin (11) Eaton Rapids 36 18:36.1 57
58. Josh Winfrey (11) Three Rivers 88 18:37.0 58
59. Eli Roellchen (11) Comstock 32 18:42.7 59
60. Derek Roberts (12) Battle Creek Pennfield 13 18:44.2 60
61. Bryant Sweet (11) Eaton Rapids 37 18:46.9 61
62. Nick Parshall (12) Marshall 50 18:49.4 62
63. Nick Vetter (12) Marshall 52 18:50.5 63
64. Scott Krug (10) Battle Creek Pennfield 11 18:55.9 64
65. Travis Dadow (12) Battle Creek Harper Creek 2 19:01.5 65
66. Jordan Shirk (11) Battle Creek Harper Creek 4 19:03.6 66
67. Andrei Lange (11) Eaton Rapids 35 19:09.9 P
68. Shannon Grace (11) Three Rivers 84 19:10.3 68
69. Mack Harmon (09) Jackson Northwest 42 19:12.3 69
70. Dalton Grubb (09) Coldwater 24 19:18.3 70
71. Robert Baker (12) Eaton Rapids 33 19:21.6 P
72. Eddie Hodges (12) Comstock 29 19:22.8 72
73. Aaron Riess (11) Battle Creek Harper Creek 6 19:23.4 73
74. Neal Edwards (12) Comstock 28 19:29.7 74
75. Jordan Dack (09) Parma Western 62 19:30.2 75
76. Gabe Ojeda (12) Parma Western 67 19:34.1 76
77. Nathan Brownlee (10) Battle Creek Harper Creek 1 19:35.9 P
78. Zach Rose (12) Three Rivers 85 19:36.7 P
79. Quinn Hovarter (09) Marshall 49 19:51.3 P
80. Jordan Laird (12) Parma Western 66 19:52.5 80
81. Alex Grohalski (10) Battle Creek Harper Creek 3 20:02.7 P
82. Stephen Oliphant (12) Comstock 30 20:02.9 82
83. Luke Hovarter (12) Marshall 48 20:10.0 P
84. Billy Whittington (10) Battle Creek Pennfield 8 20:24.6 84
85. Kyle First (10) Three Rivers 82 20:24.8 P
86. Ben Woodruff (09) Jackson Northwest 46 20:35.8 P
87. Dimitri Allard-Demousti (Coldwater 22 20:39.2 87
88. Andrew Eddy (09) Battle Creek Pennfield 10 20:47.1 P
89. Ryan Carroll (11) Parma Western 61 20:51.9 P
90. Eric Rifenburg (10) Battle Creek Pennfield 12 21:17.6 P
91. Ashten Griswold (09) Parma Western 63 21:36.4 P
92. Thomas Wenzlick (12) Coldwater 27 22:35.0 92
93. Mike Richardson (09) Comstock 31 25:43.2 93

10/30/10 MEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

MHSAA REGIONAL 13-2 AT VANDERCOOK LAKE 10/30/10

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Mason Tanner Hinkle (10) 3 16:11 3
Alex Whitmer (10) 4 16:18 4
Mason VanDyke (09) 7 16:29 7
Joe Cecil (11) 8 16:33 8
Jacob Hanson (09) 15 17:06 15
Greg Ingle (09) 34 17:55
Josh Horton (11) 49 18:23

** TEAM TOTAL ** 1:22:37 37

2. Richland Gull Lake Tim Simon (12) 6 16:28 6
Cameron Hutchinson (12) 9 16:44 9
Alex Woolf (12) 16 17:08 16
Nathan Busby (11) 18 17:24 18
Sam Butler (09) 22 17:36 22
Sam Sly (10) 25 17:44
Jeremy Simon (10) 40 18:04

** TEAM TOTAL ** 1:25:20 71

3. Chelsea August Pappas (12) 1 15:45 1
Bryce Bradley (11) 2 15:59 2
Austin Horn (10) 14 17:00 14
Avery Osentoski (10) 28 17:47 28
Bram Parkinson (09) 30 17:49 30
Charlie Miller (10) 41 18:04
Sean Owsley (12) 54 18:31

** TEAM TOTAL ** 1:24:20 75

4. Vicksburg Danny Hughes (11) 10 16:52 10
Ryan Bowman (12) 11 16:56 11
Joey Fici (10) 12 16:56 12
John Stokes (11) 21 17:34 21
Daniel Newhouse (10) 29 17:48 29
Hayden Waterhouse (09) 33 17:50
Andrew Gardner (11) 48 18:19

** TEAM TOTAL ** 1:26:06 83

5. Sturgis Austin Sroczynski (10) 17 17:21 17
Zech Chester (12) 19 17:29 19
Neal Schlack (12) 24 17:39 24
Kody Hurley (12) 26 17:45 26
Grant Brown (09) 27 17:46 27
Austin Ward (11) 36 17:57
Steven Griffith (10) 38 18:03

** TEAM TOTAL ** 1:28:00 113

6. Marshall Joe Wheatley (12) 13 16:57 13
Colin Thompson (11) 20 17:33 20
Collin Debrabander (12) 56 18:34 56
Nick Parshall (12) 62 18:49 62
Nick Vetter (12) 63 18:50 63
Quinn Hovarter (09) 79 19:51
Luke Hovarter (12) 83 20:10

** TEAM TOTAL ** 1:30:43 214

7. Eaton Rapids Kenny Wherry (10) 5 16:22 5
Andrew Benkovsky (12) 43 18:09 43
Kraig Whitmyer (10) 51 18:27 51
Brad St. Aubin (11) 57 18:36 57
Bryant Sweet (11) 61 18:46 61
Andrei Lange (11) 67 19:09
Robert Baker (12) 71 19:21

** TEAM TOTAL ** 1:30:20 217

8. Jackson Northwest Pat Spitler (11) 31 17:49 31
Alex Bliss (10) 35 17:55 35
Jason Jahn (10) 42 18:06 42
Kory Iott (09) 53 18:30 53
Mack Harmon (09) 69 19:12 69
Ben Woodruff (09) 86 20:35

** TEAM TOTAL ** 1:31:32 230

9. Three Rivers Connor Sampson (12) 32 17:50 32
Victor Gonzalez (12) 45 18:14 45
Andrew Whitmyer (11) 47 18:15 47
Josh Winfrey (11) 58 18:37 58
Shannon Grace (11) 68 19:10 68
Zach Rose (12) 78 19:36
Kyle First (10) 85 20:24

** TEAM TOTAL ** 1:32:06 250

10. Battle Creek Harper Creek Nathan Waite (11) 37 17:59 37
Brad Hicks (12) 50 18:23 50
Travis Dadow (12) 65 19:01 65
Jordan Shirk (11) 66 19:03 66
Aaron Riess (11) 73 19:23 73
Nathan Brownlee (10) 77 19:35
Alex Grohalski (10) 81 20:02

** TEAM TOTAL ** 1:33:49 291

11. Coldwater Cameron Leist (10) 23 17:36 23
Angel Gamon (11) 39 18:04 39
Dalton Grubb (09) 70 19:18 70
Dimitri Allard-Demousti 87 20:39 87
Thomas Wenzlick (12) 92 22:35 92

** TEAM TOTAL ** 1:38:12 311

12. Battle Creek Pennfield Cole Williams (12) 52 18:28 52
Brian Dregne (11) 55 18:32 55
Derek Roberts (12) 60 18:44 60
Scott Krug (10) 64 18:55 64
Billy Whittington (10) 84 20:24 84
Andrew Eddy (09) 88 20:47
Eric Rifenburg (10) 90 21:17

** TEAM TOTAL ** 1:35:03 315

13. Parma Western Tanner Jewell (10) 44 18:13 44
Jacob Laferriere (11) 46 18:14 46
Jordan Dack (09) 75 19:30 75
Gabe Ojeda (12) 76 19:34 76
Jordan Laird (12) 80 19:52 80
Ryan Carroll (11) 89 20:51
Ashten Griswold (09) 91 21:36

** TEAM TOTAL ** 1:35:23 321

14. Comstock Eli Roellchen (11) 59 18:42 59
Eddie Hodges (12) 72 19:22 72
Neal Edwards (12) 74 19:29 74
Stephen Oliphant (12) 82 20:02 82
Mike Richardson (09) 93 25:43 93

** TEAM TOTAL ** 1:43:18 380





10/30/10 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 1

MHSAA REGIONAL 13-2 AT VANDERCOOK LAKE 10/30/10



SCORES
1. Chelsea 83 8. Three Rivers 182
2. Sturgis 90 9. Battle Creek Harper Creek 225
3. Richland Gull Lake 117 10. Coldwater 235
4. Marshall 128 11. Eaton Rapids 237
5. Jackson Northwest 128 12. Parma Western 284
6. Mason 135 13. Battle Creek Pennfield 324
7. Vicksburg 179


WOMEN'S 5K RUN

INDIVIDUAL RESULTS

FIN NAME TEAM NUM RESULTS PTS
1. Ann Marie Arseneau (12) Sturgis 75 18:44.4 1
2. Cassidy Hass (10) Mason 54 19:02.4 2
3. Brianna Kalisz (10) Marshall 50 19:24.4 3
4. Becca Schott (10) Coldwater 27 19:25.1 4
5. Morgan Stuut (12) Three Rivers 86 19:37.5 5
6. Kelsey Keyser (11) Sturgis 78 19:42.5 6
7. Jessica Delaney (10) Jackson Northwest 42 19:46.6 7
8. Abbey Soule (09) Mason 59 19:48.1 8
9. Danielle Dahl (11) Chelsea 17 19:51.4 9
10. Kaitlyn Arnold (10) Jackson Northwest 40 19:52.3 10
11. Jori Fell (10) Richland Gull Lake 72 19:56.6 11
12. MacKenzie Kellar (09) Parma Western 65 19:57.1 12
13. Cara Hoover (09) Vicksburg 90 19:57.4 13
14. Kara Kiessling (11) Battle Creek Harper Creek 4 19:57.8 14
15. Leah Coonrod (10) Richland Gull Lake 71 20:04.2 15
16. Madison Nelson (09) Chelsea 20 20:08.9 16
17. Mary Lehman (12) Jackson Northwest 43 20:14.4 17
18. Elaine Johnson (11) Chelsea 19 20:18.9 18
19. Jessi Battaglia (11) Chelsea 15 20:20.2 19
20. Abbie Scheske (11) Sturgis 80 20:26.0 20
21. Samantha Newbound (12) Chelsea 21 20:28.7 21
22. Alicia Schmitendorf (09) Three Rivers 85 20:30.3 22
23. Marley Guy (09) Three Rivers 83 20:31.6 23
24. Karissa Kalisz (12) Marshall 51 20:34.6 24
25. Mary Boyd. (12) Sturgis 77 20:42.2 25
26. Sierra Coay (09) Richland Gull Lake 70 20:45.5 26
27. Kate Laverty (11) Eaton Rapids 35 20:50.6 27
28. Corinne Carpenter (12) Chelsea 16 20:51.3 P
29. Tevy Wheatley (11) Marshall 53 20:52.3 29
30. Katelyn Dunn (11) Coldwater 25 20:54.6 30
31. Molly Dassance (09) Eaton Rapids 33 21:00.7 31
32. Corinne Roller (11) Richland Gull Lake 69 21:07.1 32
33. Ashley Merica (11) Richland Gull Lake 74 21:09.4 33
34. Brooke Keller (11) Vicksburg 91 21:12.3 34
35. Jules Hinske (12) Marshall 49 21:19.9 35
36. Jessie Maske (10) Jackson Northwest 44 21:22.5 36
37. Kate Belew (12) Marshall 47 21:23.7 37
38. Lauren Schuler (11) Sturgis 81 21:25.5 38
39. Karley Miller (09) Mason 56 21:28.8 39
40. Betsy Kuir (12) Vicksburg 92 21:29.4 40
41. Nadia Riggs (09) Mason 58 21:30.3 41
42. Jessi Lewis (11) Battle Creek Pennfield 11 21:33.1 42
43. Meghan Schulz (09) Battle Creek Harper Creek 7 21:36.1 43
44. Sarah Piper (09) Vicksburg 94 21:41.1 44
45. Emily Potter (09) Mason 57 21:47.4 45
46. Jaycie Littley (12) Coldwater 26 21:47.7 46
47. Ashley Yallup (12) Mason 60 21:48.3 P
48. Hollie Lewis (10) Vicksburg 93 21:51.0 48
49. Haley Burritt (09) Battle Creek Harper Creek 2 21:51.6 49
50. Anna Roodbergen (09) Vicksburg 95 21:51.9 P
51. Peyton Boughton (09) Sturgis 76 21:58.7 P
52. Kaitlin Truman (11) Eaton Rapids 39 22:00.2 52
53. Kelly Peterson (12) Richland Gull Lake 73 22:00.5 P
54. Emily Barnum (09) Vicksburg 89 22:01.4 P
55. Ella Fritzemeier (10) Chelsea 18 22:03.5 P
56. Natalie Rial (11) Battle Creek Harper Creek 5 22:05.0 56
57. Mindy Freeland (12) Parma Western 63 22:09.0 57
58. Sydnee Baker (10) Comstock 29 22:10.5 -
59. Taylor Roberts (09) Jackson Northwest 45 22:14.3 58
60. Lucy Morrison (12) Marshall 52 22:15.4 P
61. Hannah Rockwell (12) Marshall 48 22:22.3 P
62. Amanda Harns (11) Eaton Rapids 34 22:22.8 61
63. Audri Bornamann (09) Battle Creek Pennfield 8 22:23.4 62
64. Meghann Richards (10) Battle Creek Harper Creek 6 22:27.1 63
65. Jessie Hanstine (12) Three Rivers 84 22:30.3 64
66. Naomi Joseph (09) Battle Creek Pennfield 9 22:30.7 65
67. Stephanie Mason (10) Eaton Rapids 36 22:32.9 66
68. Kyler Huss (11) Parma Western 64 22:33.2 67
69. April Castle (12) Three Rivers 82 22:36.7 68
70. Tori Cushard (10) Jackson Northwest 41 22:38.5 P
71. Allison Snyder (09) Parma Western 67 22:39.1 70
72. Liz Klein (12) Richland Gull Lake 68 22:41.1 P
73. Natalee Dally (09) Coldwater 24 22:41.6 72
74. Haley Stadnikia (12) Jackson Northwest 46 22:45.1 P
75. Erica Plotas (12) Battle Creek Pennfield 13 22:47.5 74
76. Amy Stillman (11) Eaton Rapids 38 22:57.7 P
77. Danielle Marsh (11) Battle Creek Harper Creek 3 23:00.4 P
78. Kaiti Meek (12) Sturgis 79 23:07.0 P
79. Libby Buckland (09) Parma Western 62 23:11.9 78
80. Shelby Green (09) Comstock 31 23:12.7 -
81. Lydia Saggel (11) Parma Western 66 23:19.3 P
82. Allison St. Aubin (09) Eaton Rapids 37 23:35.4 P
83. Jackee O'Conner (11) Battle Creek Pennfield 12 23:36.2 81
84. Taylor Clements (12) Comstock 30 23:52.4 -
85. Elisa Yonge (11) Three Rivers 88 23:56.1 P
86. Sonja Brinkmann (12) Coldwater 23 24:03.2 83
87. Sydney Bonifer (11) Battle Creek Harper Creek 1 24:12.3 P
88. Nicole Wilson (12) Three Rivers 87 24:14.0 P
89. Jill Traxler (10) Battle Creek Pennfield 10 24:16.2 P
90. Lorraine. Benson (11) Mason 55 24:41.8 P
91. Audrey Tappenden (10) Coldwater 28 24:44.7 P
92. Jamie Cushman (11) Battle Creek Pennfield 14 24:45.4 P
93. Preslie Bergman (09) Coldwater 22 24:55.9 P

10/30/10 WOMEN'S CROSS COUNTRY PAGE 2

MHSAA REGIONAL 13-2 AT VANDERCOOK LAKE 10/30/10

TEAM RESULTS

TEAM NAME FIN RESULTS PTS

1. Chelsea Danielle Dahl (11) 9 19:51 9
Madison Nelson (09) 16 20:08 16
Elaine Johnson (11) 18 20:18 18
Jessi Battaglia (11) 19 20:20 19
Samantha Newbound (12) 21 20:28 21
Corinne Carpenter (12) 28 20:51
Ella Fritzemeier (10) 55 22:03

** TEAM TOTAL ** 1:41:05 83

2. Sturgis Ann Marie Arseneau (12) 1 18:44 1
Kelsey Keyser (11) 6 19:42 6
Abbie Scheske (11) 20 20:26 20
Mary Boyd. (12) 25 20:42 25
Lauren Schuler (11) 38 21:25 38
Peyton Boughton (09) 51 21:58
Kaiti Meek (12) 78 23:07

** TEAM TOTAL ** 1:40:59 90

3. Richland Gull Lake Jori Fell (10) 11 19:56 11
Leah Coonrod (10) 15 20:04 15
Sierra Coay (09) 26 20:45 26
Corinne Roller (11) 32 21:07 32
Ashley Merica (11) 33 21:09 33
Kelly Peterson (12) 53 22:00
Liz Klein (12) 72 22:41

** TEAM TOTAL ** 1:43:01 117

4. Marshall Brianna Kalisz (10) 3 19:24 3
Karissa Kalisz (12) 24 20:34 24
Tevy Wheatley (11) 29 20:52 29
Jules Hinske (12) 35 21:19 35
Kate Belew (12) 37 21:23 37
Lucy Morrison (12) 60 22:15
Hannah Rockwell (12) 61 22:22

** TEAM TOTAL ** 1:43:32 128

5. Jackson Northwest Jessica Delaney (10) 7 19:46 7
Kaitlyn Arnold (10) 10 19:52 10
Mary Lehman (12) 17 20:14 17
Jessie Maske (10) 36 21:22 36
Taylor Roberts (09) 59 22:14 58
Tori Cushard (10) 70 22:38
Haley Stadnikia (12) 74 22:45

** TEAM TOTAL ** 1:43:28 128

6. Mason Cassidy Hass (10) 2 19:02 2
Abbey Soule (09) 8 19:48 8
Karley Miller (09) 39 21:28 39
Nadia Riggs (09) 41 21:30 41
Emily Potter (09) 45 21:47 45
Ashley Yallup (12) 47 21:48
Lorraine. Benson (11) 90 24:41

** TEAM TOTAL ** 1:43:35 135

7. Vicksburg Cara Hoover (09) 13 19:57 13
Brooke Keller (11) 34 21:12 34
Betsy Kuir (12) 40 21:29 40
Sarah Piper (09) 44 21:41 44
Hollie Lewis (10) 48 21:51 48
Anna Roodbergen (09) 50 21:51
Emily Barnum (09) 54 22:01

** TEAM TOTAL ** 1:46:10 179

8. Three Rivers Morgan Stuut (12) 5 19:37 5
Alicia Schmitendorf (09) 22 20:30 22
Marley Guy (09) 23 20:31 23
Jessie Hanstine (12) 65 22:30 64
April Castle (12) 69 22:36 68
Elisa Yonge (11) 85 23:56
Nicole Wilson (12) 88 24:14

** TEAM TOTAL ** 1:45:44 182

9. Battle Creek Harper Creek Kara Kiessling (11) 14 19:57 14
Meghan Schulz (09) 43 21:36 43
Haley Burritt (09) 49 21:51 49
Natalie Rial (11) 56 22:05 56
Meghann Richards (10) 64 22:27 63
Danielle Marsh (11) 77 23:00
Sydney Bonifer (11) 87 24:12

** TEAM TOTAL ** 1:47:56 225

10. Coldwater Becca Schott (10) 4 19:25 4
Katelyn Dunn (11) 30 20:54 30
Jaycie Littley (12) 46 21:47 46
Natalee Dally (09) 73 22:41 72
Sonja Brinkmann (12) 86 24:03 83
Audrey Tappenden (10) 91 24:44
Preslie Bergman (09) 93 24:55

** TEAM TOTAL ** 1:48:50 235

11. Eaton Rapids Kate Laverty (11) 27 20:50 27
Molly Dassance (09) 31 21:00 31
Kaitlin Truman (11) 52 22:00 52
Amanda Harns (11) 62 22:22 61
Stephanie Mason (10) 67 22:32 66
Amy Stillman (11) 76 22:57
Allison St. Aubin (09) 82 23:35

** TEAM TOTAL ** 1:48:44 237

12. Parma Western MacKenzie Kellar (09) 12 19:57 12
Mindy Freeland (12) 57 22:09 57
Kyler Huss (11) 68 22:33 67
Allison Snyder (09) 71 22:39 70
Libby Buckland (09) 79 23:11 78
Lydia Saggel (11) 81 23:19

** TEAM TOTAL ** 1:50:29 284

13. Battle Creek Pennfield Jessi Lewis (11) 42 21:33 42
Audri Bornamann (09) 63 22:23 62
Naomi Joseph (09) 66 22:30 65
Erica Plotas (12) 75 22:47 74
Jackee O'Conner (11) 83 23:36 81
Jill Traxler (10) 89 24:16
Jamie Cushman (11) 92 24:45

** TEAM TOTAL ** 1:52:49 324

14. Comstock Sydnee Baker (10) 58 22:10
Shelby Green (09) 80 23:12
Taylor Clements (12) 84 23:52

** TEAM TOTAL ** 1:09:14