Fragile X 5K

back to results

Aug. 21, 2010

Fragile X 5K
Clarkston, MI
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.


Fragile X
Age Group Results
August 21, 2010
Results By Race Management Systems, Inc.

Men: 0-15 16-99
Women: 0-15 16-99
Female 15 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Courtney Munley Clarkston MI 433 15 4 23:08.1 7:28/M
2 Ashley Ressler Waterford MI 436 11 9 27:08.1 8:45/M
3 Alexis Munley Clarkston MI 435 11 12 28:28.2 9:11/M
4 Renee Koury 403 0 26 39:03.3 12:36/M
5 Lela Brown Harrison Township 428 5 40 1:01:12.3 19:45/M
Top

Female 16 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mary Munley Clarkston MI 434 44 10 27:39.2 8:55/M
2 Kathy Andreson 400 41 13 29:30.2 9:31/M
3 Julianne Doherty Rochester MI 443 34 21 34:05.4 11:00/M
4 Kim Young 407 37 22 34:39.4 11:11/M
5 Nicole Salerno Sterling Heights M 427 27 23 35:08.2 11:20/M
6 Rachel Albaugh 399 40 25 37:10.6 11:59/M
7 Lashanda Lewis Clarkston MI 440 34 27 43:40.2 14:05/M
8 Amy Lund Waterford MI 441 64 29 45:44.3 14:45/M
9 Nakita Bass Pontiac MI 439 99 31 47:35.0 15:21/M
10 Karen Bishop 401 68 33 49:29.5 15:58/M
11 Fabiola Tonna 406 66 34 49:30.3 15:58/M
12 Deborah Laske 404 48 36 50:06.2 16:10/M
13 Anne Santori Utica MI 430 44 37 50:54.4 16:25/M
14 Laureen Majeske 405 51 38 1:01:11.2 19:44/M
15 Lisa Brown Harrison Township 402 29 39 1:01:12.3 19:45/M
16 Marcia Boyd Madison Heights MI 429 53 41 1:01:17.5 19:46/M
Top

Male 15 and under

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sam Albaugh 415 13 1 20:17.2 6:33/M
2 Simon Albaugh 416 13 3 22:32.0 7:16/M
3 Stuart Albaugh 417 11 8 26:39.5 8:36/M
4 Bo Anderson 418 7 11 28:02.3 9:03/M
5 Ben Yeacker Ortonville MI 431 13 14 29:41.5 9:35/M
6 Jack Anderson 419 8 15 29:50.2 9:37/M
7 Max Anderson 420 10 16 29:50.3 9:37/M
8 Brian Koury 411 0 24 35:19.0 11:24/M
9 Connor Collis 421 12 32 48:56.5 15:47/M
10 Andrew Young 425 15 35 49:35.5 16:00/M
Top

Male 16 and over

Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Stephen Cprek 410 19 2 21:34.2 6:57/M
2 Mark Ressler Waterford MI 437 40 5 23:40.4 7:38/M
3 Uncle Ron Carmean Ortonville MI 432 54 6 25:08.1 8:06/M
4 Jim Zittel Waterford MI 438 47 7 26:32.3 8:34/M
5 M Anderson 408 41 17 29:56.5 9:39/M
6 Clay Cprek 409 53 18 30:57.3 9:59/M
7 A Wojciechowski 414 58 19 31:41.4 10:13/M
8 David Krupinski Waterford MI 426 50 20 33:53.2 10:56/M
9 Max Warden Flint MI 413 61 28 45:36.5 14:43/M
10 Charles Lund Waterford MI 442 69 30 45:50.4 14:47/M
11 Darrienne Majeske 422 18 42 1:02:10.0 20:03/M
12 Ron Majeske 412 52 43 1:04:34.2 20:50/M
13 Shawn Majeske 423 16 44 1:04:50.0 20:55/M
14 Shea Majeske 424 16 45 1:04:55.0 20:56/M