Hansons 5k Run (Bill Roney Memorial)

back to results

Apr. 1, 2007

Hansons 5k Run (Bill Roney Memorial)
Utica, MI
Results by Gault Race Management

MALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 822 Adam Roach 23 Saginaw 15:18 4:56

FEMALE OVERALL
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 143 Andrea Karl 20 Casco 18:00 5:48

MALE MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 108 Scott Fiske 43 St Clair Shores 16:47 5:25

FEMALE MASTERS
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 664 Laura Murphy 43 Rochester 18:08 5:50


MALE AGE GROUP: 1-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 130 Eric Stange 14 MacOmb 19:27 6:16
2 209 Andrew Beswerchij 14 Troy 19:45 6:22
3 756 Cameron Hock 8 Royal Oak 20:35 6:38
4 923 Kyle Haning 14 Romeo 21:14 6:50
5 574 Jake Gleason 13 Lake Orion 22:00 7:05
6 118 Michael Hiltz 11 Fraser 22:28 7:14
7 896 Brad Vinckier 14 Romeo 22:36 7:17
8 217 Samuel Kimpan 14 Leonard 22:37 7:17
9 509 Brendan Bates 12 Harrison Township 23:03 7:26
10 796 Leonard Jackson 13 Royal Oak 23:50 7:41
11 537 Jeff Cunningham 12 Lake Orion 24:03 7:45
12 106 Jacob Engle 11 Armada 24:09 7:47
13 769 Sean Morrow 14 Waterford 24:49 8:00
14 550 Daniel B Duyin 13 Bloomfield Hills 25:03 8:04
15 932 George Modrak 13 Lake Orion 25:21 8:10
16 614 Eric Kata 10 Utica 25:22 8:10
17 834 Douglas O'Hair 13 Bloomfield Hills 25:59 8:22
18 711 Andrew Schepper 12 Lake Orion 26:04 8:24
19 613 David Kata 14 Utica 26:27 8:31
20 831 Jack Wagner 11 Troy 27:51 8:58
21 573 Adam Gleason 12 Lake Orion 29:00 9:20
22 618 Ian Kelly 11 Lake Orion 29:25 9:28
23 632 Paul Licavoli 13 Romeo 29:45 9:35
24 892 Jeff Labaere 12 31:09 10:02
25 176 Justin McCormick 9 Troy 33:25 10:46
26 129 Ryan Soheim 13 Grosse Pointe 36:04 11:37
27 544 Rocco Deciechi 14 Oakland 36:52 11:52
28 667 William Murray 12 MacOmb 50:25 16:14
29 772 Trevor Mandziara 10 MacOmb 58:11 18:44

FEMALE AGE GROUP: 1-14
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 531 Colette Chapp 12 Saint Clair Shore 22:29 7:15
2 838 Lisa Cocco 14 Sterling Heights 22:57 7:24
3 216 Abby Lennox 13 Oxford 24:17 7:49
4 519 Jaclyn Botsford 14 Utica 25:46 8:18
5 761 Cassidy Pawlitz 13 Romeo 26:11 8:26
6 906 Erin Roney 13 Plymouth 26:47 8:38
7 556 Logan Engle 14 Armada 27:24 8:50
8 727 Cassie Thelen 12 Lake Orion 27:36 8:53
9 859 Amanda McDonald 12 Lake Orion 27:36 8:53
10 917 Chelsea Steinfeldt 12 Lake Orion 28:36 9:13
11 517 Scott Bommarito 13 Oakland 28:59 9:20
12 510 Kaitlyn Bates 13 Harrison Township 29:13 9:25
13 185 Breanna Sultes 14 Utica 31:08 10:01
14 751 Meghan Young 12 MacOmb 31:23 10:07
15 783 Grace Battista 12 Clinton Township 32:48 10:34
16 543 Leah Deciechi 12 Oakland 36:50 11:52
17 858 Shea Wittis 8 Washington 38:02 12:15


MALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 902 Mike Poaps 19 Sarnia, Can 16:45 5:24
2 829 Shaun Bisson 16 Sarnia, Can 16:55 5:27
3 790 Kristopher Washington 15 Eastpointe 18:27 5:57
4 830 Nathan Page 16 Sarnia, Can 18:43 6:02
5 599 Jacob Houck 17 Sterling Heights 18:58 6:07
6 189 Derek Sabiston 16 Utica 19:03 6:08
7 513 Mike Best 16 Sterling Hts 19:12 6:11
8 548 Ryan Dutour 15 Troy 19:18 6:13
9 558 Shelby Engle 16 Armada 20:11 6:30
10 162 Zachary Cieplechowicz 15 Emmett 20:27 6:35
11 631 Matthew Licavoli 16 Armada 20:30 6:36
12 770 Jacob Harding 17 Sterling Heights 20:50 6:43
13 813 Zachary Page 18 MacOmb 20:56 6:45
14 791 Matt Felice 17 Utica 21:15 6:51
15 774 Steven Pickett 17 Utica 22:07 7:08
16 843 Torin Sultes 19 Utica 22:14 7:10
17 521 Trent Bowman 18 Troy 22:21 7:12
18 773 Gary Merri Manni 16 Sterling Heights 22:46 7:20
19 541 Justin Dawe 17 Utica 28:58 9:20

FEMALE AGE GROUP: 15-19
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 168 Jackie Tash 17 Sterling Hts 20:27 6:35
2 656 Amanda Mergaert 15 Shelby Twp 20:36 6:38
3 167 Emily Martinez 15 Sterling Heights 20:37 6:39
4 735 Alexandria Vintevoghel 15 Royal Oak 20:38 6:39
5 166 Dana Litz 15 Sterling Heights 21:29 6:55
6 165 Michele Barton 17 Sterling Heights 21:56 7:04
7 169 Kristina Caris 17 Sterling Hts 22:26 7:14
8 598 Brooke Horms 19 Sterling Heights 22:48 7:21
9 506 Amanda August 18 Fraser 22:58 7:24
10 590 Melissa Heck 18 MacOmb 23:07 7:27
11 764 Natalie Barrista 15 Utica 23:12 7:28
12 709 Emily Schenk 17 Rochester Hills 24:59 8:03
13 755 Melena Nicholson 15 Utica 26:20 8:29
14 893 Alysse Miller 18 Clawson 26:35 8:34
15 170 Katie Zbrozek 18 Sterling Heights 26:58 8:41
16 690 Ally Polzien 17 Sterling Heights 27:24 8:50
17 212 Sarah Powell 15 Troy 28:32 9:12
18 739 Stephanie Walden 18 Walled Lake 28:45 9:16
19 928 Hailey Landis 16 Royal Oak 29:41 9:33
20 518 Ashley Botsford 17 Utica 29:47 9:36
21 910 Shananay Jones 15 Sterling Heights 42:55 13:49
22 911 Shanequa Jones 15 Sterling Heights 42:55 13:49


MALE AGE GROUP: 20-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 747 Jules Winfield 25 Lake Orion 15:39 5:03
2 683 Anthony Pavicic 24 Sterling Heights 15:50 5:06
3 746 Mike Wilusz 28 Hazel Park 17:10 5:32
4 886 Scott Setzke 26 Wixom 17:56 5:47
5 731 Matt Trzemzalski 26 Sterling Heights 20:42 6:40
6 809 Michael Combs 20 Hazel Park 20:49 6:42
7 801 David Jones 26 Lake Orion 21:15 6:51
8 799 Danton Baurhenn 20 New Baltimore 21:25 6:54
9 119 Jeff Isotalo 25 St Clair Shores 21:40 6:59
10 215 Brad Saarela 28 Rochester 21:49 7:02
11 853 Matt Lozen 23 Grosse Pointe 22:05 7:07
12 136 Stephen Estime 20 Berkley 22:06 7:07
13 581 D J Groves 21 Auburn Hills 22:10 7:08
14 785 Peter Braun 21 Troy 22:43 7:19
15 803 John Kallio 27 Redford 23:04 7:26
16 138 Dan Hefel 20 Clinton Twp 23:07 7:27
17 766 Ryan Stapleton 25 Utica 23:27 7:33
18 159 Scott Trice 20 Sterling Heights 23:30 7:34
19 903 Tony Dimouski 20 MacOmb 25:10 8:06
20 762 Rob Winiarski 24 Clinton Township 25:33 8:14
21 763 Brian Hosler 24 Clinton Township 26:28 8:32
22 887 Travis Bramble 25 Lake Orion 27:03 8:43
23 778 Brian Mullin 25 Lake Orion 29:09 9:23
24 759 Matthew Dixon 25 Oxford 29:34 9:31
25 584 Dan Haines 26 Rochester 30:01 9:40
26 568 Jeremy Geist 25 Rochester 30:27 9:49
27 718 Dan Spencer 20 Shelby Twp 35:37 11:28


FEMALE AGE GROUP: 20-29
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 141 Danielle Hobbs 24 Shelby Twp 18:05 5:50
2 890 Faith Kejbou 22 Rochester 22:18 7:11
3 174 Lisa Kowalski 27 Clarkston 23:06 7:27
4 110 Sarah Forster 25 Troy 24:28 7:53
5 622 Michelle Kolath 26 MacOmb 24:40 7:57
6 511 Dana Baurhenn 25 Fair Haven 24:59 8:03
7 827 Brooke Larson 25 Clarkston 25:14 8:08
8 562 Jennifer Fejes 20 Auburn Hills 25:23 8:11
9 175 Emily Kowalski 29 Royal Oak 25:37 8:15
10 825 Jessica Frey 21 Auburn Hills 25:54 8:21
11 612 Sarah Kasper 20 Romeo 26:14 8:27
12 526 Andrea Bruck 20 MacOmb 26:26 8:31
13 708 Emily Sawyer 25 Rochester 26:49 8:38
14 808 Megan Holt 25 Troy 27:15 8:47
15 582 Tracie Grucz 23 Clinton Township 27:20 8:48
16 776 Megan Berry 29 Ferndale 27:50 8:58
17 552 Jennifer Egan 26 Macomb 28:13 9:05
18 927 Katie Agrusa 20 MacOmb 29:23 9:28
19 609 Erica Kapsokavathes 29 Canton 29:50 9:37
20 585 Sarah Haines 25 Rochester 30:04 9:41
21 199 Karen Barnett 27 Plymouth 30:24 9:48
22 901 Cara Milburn 25 Rochester 31:07 10:01
23 156 Kristin Starnes 20 Richmond 31:08 10:02
24 127 Melanie Seymour 21 East Lansing 31:28 10:08
25 824 Jamie Hopp 28 Richmond 34:18 11:03
26 100 Lisa Arcaro 26 Clinton Township 34:36 11:08
27 643 Leah Massey 29 Rochester 34:38 11:09
28 103 Jenea Clyne 26 Clinton Township 34:46 11:12
29 730 Erin Trzemzalski 26 Sterling Heights 34:59 11:16
30 647 Amanda McBride 24 Metamora 44:16 14:15
31 157 Laura Suveg 20 Livonia 50:34 16:17
32 515 Heather Blough 21 East Lansing 50:35 16:17


MALE AGE GROUP: 30-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 792 Jeff Rizer 34 Sterling Heights 16:27 5:18
2 150 Dan Quinn 32 Grosse Pte Farms 17:06 5:31
3 578 Scott Greb 37 Washington 17:55 5:46
4 846 Maurice Allmacher 36 MacOmb 18:21 5:55
5 894 Brian Tate 39 Clawson 18:25 5:56
6 135 Wolfgang Dieminger 30 Rochester 18:41 6:01
7 888 Joel Hoose 39 Fenton 18:45 6:02
8 181 Alan Gabalis 36 Caro 18:45 6:03
9 172 Merlin Elsner 32 Warren 18:53 6:05
10 104 Tony Davis 31 Grosse Pointe 19:52 6:24
11 847 Neil Curtin 35 Rochester 20:04 6:28
12 191 John Crumm 38 Clinton Township 20:06 6:29
13 587 Jeremy Hansen 31 Royal Oak 20:08 6:29
14 919 Christian Hanger 34 Rochester 20:17 6:32
15 555 Brian Engle 38 Armada 20:48 6:42
16 677 Jim Oleksinski 39 Gross Pt Woods 20:53 6:44
17 551 Douglas Edwards 38 Shelby Twp 21:05 6:47
18 653 Tim McMahan 35 Rochester 21:11 6:49
19 758 Joseph Baldwin 35 Utica 21:18 6:52
20 898 Michael Honaker 37 Macomb 21:50 7:02
21 836 Carl Zoolkoski 33 Auburn Hills 22:01 7:06
22 608 Mark Kakkuri 35 Oxford 22:08 7:08
23 572 Steven Gifford 31 MacOmb 22:12 7:09
24 904 Miso Mihajlovski 34 MacOmb 22:32 7:16
25 218 Mike Rasnick 34 Lapeer 22:40 7:18
26 205 Glindon Ashbrook Jr 39 Port Austin 22:51 7:22
27 669 Pete Myers 39 Oxford 22:53 7:22
28 835 Doug Wendell 34 Saint Clair 23:04 7:26
29 198 Robert O'Connor 37 Fraser 23:09 7:28
30 723 Michael Stuef 38 Richmond 23:11 7:28
31 692 Norm Prange 38 Rochester 23:27 7:33
32 561 Adam Farrell 31 Shelby Twp 23:50 7:41
33 717 Jeff Sigella 30 Richmond 23:52 7:41
34 638 Jon Mandziara 38 New Haven 24:09 7:47
35 722 Joe Stokes 36 MacOmb 24:37 7:56
36 786 Cornelius Boyle 39 Rochester 24:43 7:58
37 140 Andreas Hinrichs 30 Northville 24:54 8:01
38 214 Kevin Kane 31 Rochester 24:57 8:02
39 728 Danan Thomas 38 Pontiac 25:05 8:05
40 695 Mauro Querio 38 Detroit 25:11 8:07
41 797 Dave Ren 37 Allenton 25:24 8:11
42 560 Mark Fagan 37 Sterling Heights 25:49 8:19
43 702 Chris Rodgers 35 Washington 26:00 8:22
44 187 Dave Gruber 36 Rochester 26:15 8:27
45 636 Matthew Lucas 37 Troy 26:41 8:36
46 745 Scott Wilkie 36 Washington 26:51 8:39
47 662 Kirk Morrow 30 Waterford 26:56 8:41
48 148 Debra McDermott 30 Rochester 27:37 8:54
49 152 Raymond Pachuta 30 Clinton Township 28:25 9:09
50 899 Joerg Lamparter 36 Tecumseh, Can 29:35 9:32
51 200 Chad Kohler 31 Salem 30:25 9:48
52 693 Bryan Pritchett 31 Mount Clemens 30:40 9:53
53 918 Cedric Dukes 39 Utica 32:23 10:26
54 817 Chris Newby 38 Leonard 32:51 10:35
55 634 Michael Lopez 30 Pontiac 33:01 10:38
56 916 Scott Rudzinska 35 Washington 33:19 10:44
57 922 Mike Roney 38 Sterling Heights 43:36 14:02
58 826 Darryl Chene 39 Center Line 43:55 14:09
59 666 John Murray 39 MacOmb 50:25 16:14

FEMALE AGE GROUP: 30-39
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 781 Jill Hasselbach 35 Lake Orion 21:21 6:53
2 514 Jennifer Blackburn 30 Rochester 21:23 6:53
3 164 Lisa Drake 30 Rochester 22:02 7:06
4 134 Nicki Chapin 30 Oxford 22:11 7:09
5 128 Shannon Shea 34 Sterling Heights 22:16 7:10
6 668 Martha Myers 33 Oxford 23:55 7:42
7 748 Brandy Woodall 36 Shelby Twp 24:15 7:49
8 913 Amber Williamson 31 MacOmb 24:48 7:59
9 201 Christy Verran 30 Rochester 25:05 8:05
10 160 Monica Witkiewica 30 MacOmb 25:10 8:06
11 133 Kyna Barnett 30 Warren 25:32 8:14
12 144 Kelly Klotz 30 Grosse Pointe 26:24 8:30
13 124 Mellissa Pozios 38 Clinton Township 26:39 8:35
14 219 Jennifer Thompson 32 Grosse Pointe 26:40 8:35
15 635 Argenta Lucas 36 Troy 26:42 8:36
16 852 Beth Mc Comas 37 Saint Clair 26:45 8:37
17 744 Kristen Wilkie 31 Washington 26:51 8:39
18 111 Kristi Francek 32 Marysville 27:55 8:59
19 926 Tracy Feher 32 Sterling Heights 27:57 9:00
20 601 Jennifer Hudik 38 Shelby Twp 28:15 9:06
21 788 Tara Lindstrom 34 Rochester 28:20 9:08
22 161 Leslie Cieplechowica 30 Emmett 28:34 9:12
23 600 Natalie House 30 Troy 28:38 9:13
24 607 Sandra Kagels 35 Clinton Township 29:05 9:22
25 691 Amy Prange 37 Rochester 29:15 9:25
26 115 Carissa Hiltz 35 Saint Clair Shore 29:40 9:33
27 673 Laura O'Connor 33 Oxford 29:47 9:35
28 594 Christine Hilton 32 Macomb 30:08 9:42
29 720 Jenny Spravsow 31 Utica 30:11 9:43
30 186 Tracy Gruber 34 Rochester 32:54 10:36
31 151 Susan Quinn 30 Grosse Pointe 33:14 10:42
32 177 Nicki McCormick 36 Troy 33:44 10:52
33 516 Rachel Boisvenu 35 White Lake 33:46 10:52
34 532 Ellen Chiuppi 34 Waterford 33:51 10:54
35 737 Kathleen Vitto 39 Utica 33:54 10:55
36 575 Mary Gleason 37 Lake Orion 34:16 11:02
37 591 Amy Heitman 36 Rochester 34:27 11:06
38 610 Joni Kase 34 Richmond 34:28 11:06
39 627 Kristen Krol 34 Rochester 37:48 12:10
40 557 Nanette Engle 38 Armada 38:04 12:15
41 920 Becca Eichbauer 31 Sterling Hts 38:14 12:19
42 703 Laura Rohde 37 Oxford 45:30 14:39
43 665 Jennifer Murray 35 Clinton Township 50:26 16:14


MALE AGE GROUP: 40-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 815 Bryan Alfonso 47 Clarkston 17:01 5:29
2 536 Michael Cudlip 49 Lakeport 17:49 5:45
3 630 Jim Laurie 46 Washington 17:52 5:45
4 891 Brett Sanborn 40 Rochester 18:27 5:57
5 125 Kurt Schneider 48 Harper Woods 18:30 5:58
6 208 Rich Lynch 42 Berkley 18:42 6:01
7 805 Paul Ballinger 43 New Baltimore 18:54 6:05
8 570 Chris Giannetti 48 Saint Clair Shore 18:55 6:06
9 142 Chris Karas 40 Troy 18:58 6:07
10 885 Kevin Bentley 42 Farmington 19:07 6:10
11 895 Jan Gatowski 48 Franklin 19:19 6:14
12 798 Scott Slater 42 Eastpointe 19:26 6:16
13 579 David Green 45 Almont 19:40 6:20
14 642 Steve Martin 40 Clarkston 19:44 6:22
15 814 Stefan Kroenung 48 Bloomfield Hills 19:48 6:23
16 206 Duane Stewart 48 Royal Oak 19:51 6:24
17 821 Ken Price 49 Warren 19:56 6:25
18 211 Kevin Sherwood 45 Royal Oak 20:15 6:31
19 716 Steven Settles 47 Sterling Hts 20:42 6:40
20 930 Steven Settles 47 Sterling Heights 20:42 6:40
21 194 John Tarantino 49 Utica 20:49 6:43
22 109 Scott Forster 47 Grosse Pointe 21:06 6:48
23 611 Paul Kasper 46 Romeo 21:08 6:49
24 675 Mike Oakes 44 Utica 21:13 6:50
25 113 Tom Gromak 42 St Clair Shores 21:45 7:00
26 139 Joe Heslip 40 Howell 21:50 7:02
27 549 Daniel Duyin 44 Bloomfield Hills 21:59 7:05
28 126 Timothy Seagram 46 St Clair Shores 22:10 7:09
29 924 John Arsen 48 Lake Orion 22:13 7:09
30 855 Eric Swanson 43 MacOmb 22:14 7:10
31 721 Jeff Steppe 43 Rochester 22:25 7:13
32 117 Matthew Hiltz 40 Fraser 22:34 7:16
33 820 Greg Partamian 49 Oakland Twp 22:44 7:19
34 810 Jim Zittel 43 Waterford 22:46 7:20
35 850 Paul Signorello 45 Birmingham 22:58 7:24
36 123 Joe Pia 43 Rochester 23:12 7:29
37 823 William Thomas 40 Columbus 23:21 7:31
38 202 Rick Valone 42 Royal Oak 23:27 7:33
39 192 Mike Schwedt 43 West Bloomfield 23:30 7:34
40 725 Kevin Taylor 45 West Bloomfield 23:39 7:37
41 213 Matt Reimann 44 Troy 23:49 7:40
42 736 Paul Vintevoghel 45 Royal Oak 24:08 7:47
43 508 Mike Barden 48 Utica 24:10 7:47
44 649 Russ McBride 44 Metamora 24:16 7:49
45 190 Mike Sabiston 44 Utica 24:39 7:56
46 848 Michael Tucker 48 Franklin 24:40 7:57
47 842 Randall Dunn 42 Bloomfield Hills 24:53 8:01
48 105 Dennis Lorenzo 42 Detroit 24:56 8:02
49 602 Andrew John 42 Shelby Twp 25:11 8:07
50 195 Brian Pannebecker 47 Utica 25:18 8:09
51 501 Paul Abbott 48 Utica 25:23 8:10
52 210 Peter Beswerchij 45 Troy 25:48 8:19
53 576 Dan Grabowski 49 Utica 25:49 8:19
54 857 Mark Landis 44 Royal Oak 26:12 8:26
55 505 Dan Asma 45 Lake Orion 26:13 8:27
56 844 Jim Giannone 48 MacOmb 26:24 8:30
57 593 Paul Herrman 47 Shelby Twp 26:35 8:34
58 534 Ted Chudzik 41 Sterling Heights 26:56 8:40
59 605 Gilbert Junco 41 MacOmb 26:57 8:41
60 806 Dave Desposato 44 West Bloomfield 27:09 8:45
61 789 Calvin Washington Jr 43 Eastpointe 27:16 8:47
62 567 Dave Gabis 47 Clinton Twp 27:17 8:47
63 905 Todd Roney 40 Plymouth 27:23 8:49
64 909 Frederick Bart 49 Roseville 27:56 9:00
65 726 Gene Teichow 40 Harrison Township 28:01 9:01
66 671 Ken Nicholson 49 Shelby 28:08 9:04
67 179 Michael Williams 41 Auburn Hills 28:11 9:05
68 700 Dan Roche 45 Macomb Twp 28:12 9:05
69 757 Jim Olzem 48 Sterling Hts 28:12 9:05
70 706 Alan Sanborn 49 Richmond 28:38 9:13
71 617 Brian Kelly 44 Lake Orion 29:25 9:28
72 535 Anthony Ciani 40 Utica 29:33 9:31
73 545 Rocky Deciechi 40 Oakland 29:47 9:35
74 802 Jeff Mastej 45 MacOmb 30:02 9:40
75 554 Mike Emery 42 Clinton Township 31:59 10:18
76 840 Brian Rener 46 Sterling Heights 32:11 10:22
77 163 Gary Drake 40 Rochester 33:08 10:40
78 651 Brad MacDonald 45 Franklin 33:14 10:42
79 750 Lawrence Young 45 MacOmb 33:34 10:49
80 528 Joe Burns 49 Sterling Hts 40:17 12:58
81 586 Richard Halms 48 Sterling Heights 40:17 12:58


FEMALE AGE GROUP: 40-49
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 107 Linda Ewing 45 Grosse Pointe 20:06 6:28
2 854 Ellen Podeszwa 42 Troy 22:13 7:09
3 527 Debby Bruck 40 MacOmb 22:44 7:19
4 663 Kathleen Moss 42 Chesterfield 23:03 7:25
5 707 Lori Sanborn 46 Richmond 23:29 7:34
6 698 Julie Richmond 46 Ortonville 24:44 7:58
7 912 Sandy Freund 49 MacOmb 25:01 8:03
8 767 Brenda Noren 47 Troy 25:45 8:18
9 615 Liz Kata 43 Utica 25:50 8:19
10 845 Linda Giannone 47 MacOmb 26:24 8:30
11 832 Marcie Wagner 43 Troy 27:51 8:58
12 646 Maureen Mc Williams 43 Rochester 28:21 9:08
13 633 Sandra Lockwood 47 Leonard 28:27 9:10
14 571 Yvonne Giannetti 40 Saint Clair Shore 29:16 9:26
15 131 Jeanne I Stuarr 47 Grosse Pointe 29:30 9:30
16 658 Carol Miller 43 MacOmb 29:32 9:31
17 752 Michi Young 41 MacOmb 29:53 9:37
18 564 Amy Fons 44 Sterling Heights 30:03 9:41
19 629 Tracy Lafferty 44 Utica 30:04 9:41
20 595 Sue Hiltz 47 MacOmb 30:20 9:46
21 155 Susan Siragusa 40 Rochester 30:21 9:46
22 188 D'Ann Zona 40 Shelby Twp 30:31 9:50
23 525 Jacqueline Brown 41 Washington 31:05 10:01
24 699 Amy Roche 43 Macomb Twp 31:09 10:02
25 907 Joanne Roney 40 Plymouth 32:01 10:19
26 640 Renee Manzella 49 MacOmb 32:11 10:22
27 547 Tracy Dreslinski 40 Rochester 32:24 10:26
28 782 Shelley Cornish 43 Utica 32:35 10:29
29 619 Kim Kelly 42 Lake Orion 32:47 10:33
30 149 Karen Mobley 40 Rochester 33:13 10:42
31 503 Lesley Argiri 40 Harrison Twp 33:13 10:42
32 507 Bonnie Barden 44 Utica 33:21 10:44
33 197 Julie Windherst 46 Sterling Hts 34:19 11:03
34 680 Kathy Patterson 42 Mount Pleasant 34:38 11:09
35 625 Nicki Kray 45 Dryden 37:07 11:57
36 908 Doris Bartolomei 45 Sterling Heights 43:29 14:00
37 719 Deb Spencer 49 Shelby Twp 43:55 14:09
38 648 Kim McBride 43 Metamora 44:19 14:16
39 660 Margaret Modrak 43 Lake Orion 46:18 14:55
40 771 Sue Krausmann 43 Clinton Township 58:19 18:47


MALE AGE GROUP: 50-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 682 Bruce Paul 51 Washington 18:24 5:56
2 800 Stan Ford 52 Leonard 19:20 6:14
3 851 Ron Jacobs 50 Utica 19:48 6:23
4 145 Donn Knight 50 Troy 19:53 6:24
5 679 Henry Osier 58 Attica 20:37 6:38
6 583 Marc Guzzardo 54 Utica 20:59 6:45
7 153 Thomas Pratt 50 Troy 21:24 6:54
8 897 Don Roach 50 Port Huron 22:32 7:15
9 539 Ken Davenport 50 Sterling Hts 22:54 7:23
10 696 Ron Ramaut 54 MacOmb 22:54 7:23
11 559 Jim Everlove 51 Troy 22:55 7:23
12 931 Jim Fortune, Sr. 53 Grosse Pointe Sh 23:01 7:25
13 819 Craig Mirkin 58 Fort Gratiot 23:10 7:28
14 856 Larry Barnett 51 23:20 7:31
15 520 Bill Bowman 51 Troy 23:54 7:42
16 741 John Weber 52 Utica 24:00 7:44
17 522 Richard Bracci 56 Sterling Hts 24:11 7:47
18 777 Chris Alef 53 Sterling Heights 24:43 7:58
19 710 Tom Schenk 53 Rochester Hills 24:59 8:03
20 849 Art O'Leary 55 Clinton Twp 25:04 8:04
21 732 Vincent Valle 51 Lake Orion 25:05 8:05
22 685 Tom Penn 59 Troy 25:48 8:19
23 889 Al Shearer 53 Bloomfield Hills 26:06 8:24
24 641 Michael Martin 51 Washington 26:24 8:30
25 504 Michael Asada 53 Troy 28:16 9:06
26 606 David Kagels 50 Clinton Township 28:31 9:11
27 623 Bob Kosen 57 Shelby Twp 28:42 9:15
28 654 Robert Melkvik 55 Redford 28:43 9:15
29 733 Gerry Vanneste 50 Clinton Twp 29:09 9:23
30 102 James Brennan 55 Emmett 29:17 9:26
31 841 Gregory Gamalski 52 Bloomfield Hills 29:20 9:27
32 921 Bill Waterhouse 58 Southfield 29:28 9:30
33 689 Russ Polena 51 Utica 29:39 9:33
34 588 Jonathon Hayes 52 St Clair Shores 29:56 9:39
35 839 Jim Gabler 52 Livonia 30:24 9:47
36 569 John Geist 52 Rochester Hills 30:44 9:54
37 147 Michael Krolczyk 55 Farmington 30:44 9:54
38 196 Joseph Hendricks 56 Hamtramck 31:55 10:17
39 657 Bob Miller 54 Rochester 32:25 10:26
40 603 John Johnston 51 Utica 34:06 10:59
41 688 Mark Pierce 57 Rochester 34:19 11:03
42 650 Jim McCown 57 Troy 37:03 11:56
43 626 Rick Kray 51 Dryden 37:46 12:10
44 676 Bill Offer 57 Oxford 39:32 12:44


FEMALE AGE GROUP: 50-59
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 794 Robin Sarris-Hallop 51 Ann Arbor 20:40 6:39
2 566 Carol Freilich 54 Sterling Heights 22:53 7:22
3 644 Karen Matrille 53 Rochester 24:43 7:58
4 529 Glenda Card 51 Oak Park 25:32 8:13
5 795 Cheryl Ward 54 Utica 25:49 8:19
6 697 Pam Randisi 54 Utica 28:29 9:10
7 137 Deb Flaska 50 Troy 28:42 9:15
8 158 Sheila Taylor 50 Troy 30:21 9:47
9 580 Sue Grewe 53 Saint Clair 30:27 9:48
10 655 Janice Meredith 53 Shelby Twp 30:28 9:49
11 604 Nancy Johnston 50 Utica 31:24 10:07
12 577 Rose Mary Graglio 52 Washington 31:49 10:15
13 704 Patricia Roush 52 Clinton Township 31:52 10:16
14 694 Julia Puzdrowski 55 Warren 35:10 11:20
15 900 Rachel Powell 50 Troy 35:36 11:28
16 784 Germaine Marsh 50 Utica 50:13 16:10
17 184 Gail Slivik 50 Utica 50:17 16:12

MALE AGE GROUP: 60-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 793 Peter Hallop 60 Ann Arbor 18:59 6:07
2 804 James Carlton 64 White Lake 18:59 6:07
3 749 Michael Yates 62 Leonard 21:35 6:57
4 724 Thomas Sudduth 60 Lake Orion 21:54 7:03
5 207 Paul Wheeler 63 Birmingham 22:12 7:09
6 182 Brad Behrman 60 Plymouth 23:37 7:36
7 743 Michael Werner 60 North Street 23:48 7:40
8 828 Jim Fitch 67 New Haven 23:53 7:42
9 203 Walt Storrs 62 Troy 23:54 7:42
10 812 Alberto Delavega 61 Warren 24:07 7:46
11 114 Charles D Hanson 62 Grosse Pointe 24:49 8:00
12 681 Currell Pattie 63 Shelby Twp 24:58 8:02
13 701 Patrick Roche 66 Troy 24:59 8:03
14 686 Jay Peters 60 Rochester Hills 25:07 8:05
15 807 Rodney Lockwood 61 Bloomfield Hills 25:31 8:13
16 563 John Foeller 63 Onaway 25:51 8:20
17 553 John Elwarner 67 Sterling Hts 25:52 8:20
18 180 Harry Gabalis 60 Caro 28:00 9:01
19 173 Tom Kowalski 60 Clarkston 28:15 9:06
20 811 John Coleman 65 Clinton Twp 28:19 9:07
21 684 David Peltan 62 Center Line 28:33 9:12
22 860 Dan Dewey 60 Lake Orion 28:42 9:14
23 620 Norm Jr Killop 68 Utica 31:51 10:16
24 530 Ed Carleton 64 Lexington 33:04 10:39
25 178 Aubrey Terbrack 64 Troy 35:00 11:16
26 183 Tim Kohlen 62 Clinton Township 39:30 12:43
27 714 Joe Schulte 69 Clinton Twp 51:26 16:34


FEMALE AGE GROUP: 60-69
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 132 Walda Tichy 66 St. Clair Shores 33:14 10:42
2 193 Marilyn Tarantino 61 Utica 34:31 11:07
3 713 Esther Carol Schulte 67 Clinton Township 51:26 16:34

MALE AGE GROUP: 70-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====
1 639 Jim Manus 74 Warren 27:17 8:47
2 652 Darrell McKee 72 Harrison Twp 29:18 9:26
3 833 Kinglsey Sears 79 Warren 37:25 12:03

FEMALE AGE GROUP: 70-99
Place No. Name Age City Time Pace
===== ===== ========================== === ================= ======= =====