Open Door Julie Run

back to results

Jun. 26, 2010

Open Door Julie Run
Walled Lake, MI
Provided by Rotpac Racing, L.L.C.

Julie Run/Walk
Age Group Results
June 26, 2010
Results By Rotpac Racing

5K Run/Walk
Overall Female Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Lauren Quaintance White Lake MI 20 1 18:39.2 6:01/M

Overall Female Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Teresa Szabo Flushing MI 48 14 21:56.4 7:05/M

Female 7 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Allison Brzezinski Commerce Township MI 07 219 50:55.0 16:25/M
2 Emily Wyszynski West Bloomfield MI 06 233 54:21.6 17:32/M

Female 8 to 14

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Kenedy Wood 14 11 21:25.3 6:55/M
2 Jackie Woods Commerce Township MI 13 40 25:18.6 8:10/M
3 Kelly Smith Commerce Township MI 11 42 25:27.4 8:13/M
4 Hailey Hughes Bloomfield Hills MI 12 66 27:56.4 9:01/M
5 Lauren Alley White Lake MI 12 131 33:42.0 10:52/M
6 Amanda Erherdt Commerce Township MI 13 196 47:37.0 15:22/M
7 Amanda Goyette White Lake MI 12 202 48:26.0 15:37/M
8 Madelyn Brzezinski Commerce Township MI 09 218 50:55.0 16:25/M

Female 15 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Lauren Gagnon Waterford MI 18 3 19:01.3 6:08/M
2 Rachel Quaintance White Lake MI 18 6 20:11.4 6:31/M
3 Becca Quaintance White Lake MI 16 9 21:16.1 6:52/M
4 Jamie Clark White Lake MI 17 33 24:27.0 7:53/M
5 Andrea Kalis Walled Lake MI 15 50 26:10.0 8:26/M
6 Kate McGlew White Lake MI 19 51 26:10.2 8:26/M
7 Molly Bradley Commerce Township MI 18 83 29:27.0 9:30/M
8 Briana Vonbehren West Bloomfield MI 19 132 33:47.4 10:54/M
9 Laurel McGlew White Lake MI 17 145 34:51.1 11:15/M
10 Brittany Marentic Commerce Township MI 18 152 36:03.5 11:38/M
11 Kelly Meszaros White Lake MI 19 163 39:55.3 12:53/M
12 Holly Jara Commerce Township MI 15 170 41:48.3 13:29/M
13 Isabella Marra West Bloomfield MI 16 176 43:57.5 14:11/M
14 Hayley Rich 19 181 44:48.5 14:27/M
15 Veronika Heiple White Lake MI 17 186 46:21.0 14:57/M
16 Breanna Massy Commerce Township MI 16 198 48:09.1 15:32/M
17 Jordan Morrow West Bloomfield MI 18 199 48:17.2 15:35/M
18 Megan Scarlett Waterford MI 19 231 53:00.2 17:06/M

Female 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jennifer Rasmussen Farmington MI 29 61 27:03.0 8:44/M
2 Tiffnie Heestend Salem OH 25 70 28:19.3 9:08/M
3 Renee Ratliff White Lake MI 23 71 28:25.1 9:10/M
4 Kristie Welte Clawson MI 27 79 29:13.5 9:25/M
5 Kristel Wolfe Harvard IL 28 82 29:25.4 9:29/M
6 Kelsey Watson Waterford MI 22 86 29:31.3 9:31/M
7 Carly Garneau Waterford MI 22 90 29:52.2 9:38/M
8 Jolie Behrns Canton MI 26 95 30:07.1 9:43/M
9 Lauren Sluschewski West Bloomfield MI 25 110 31:11.1 10:04/M
10 Brittany Vonbehren West Bloomfield MI 25 112 31:14.3 10:05/M
11 Catherine Buzzitta Ferndale MI 26 115 31:46.1 10:15/M
12 Amanda Huizenga Walled Lake MI 27 127 33:16.5 10:44/M
13 Nicole Acker Waterford MI 26 136 33:53.4 10:56/M
14 Shawna Stevens Commerce Township MI 20 144 34:41.3 11:11/M
15 Ann Marie Gibson 20 154 36:21.3 11:44/M
16 Kelly Rousseau Whitmore Lake MI 25 162 37:59.2 12:15/M
17 Tiffany Storm Walled Lake MI 28 167 41:43.1 13:27/M
18 Samantha Szafranski Fenton MI 27 182 44:49.0 14:27/M
19 Kelly Allen Waterford MI 22 201 48:21.1 15:36/M
20 Mary Gaber 29 222 51:14.4 16:32/M
21 Keller Flynn 25 261 1:11:14.0 22:59/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Janet Sneckberger 37 26 24:02.0 7:45/M
2 Lynne Johnson Waterford MI 38 32 24:23.5 7:52/M
3 Kathleen Reuter Commerce Township MI 38 44 25:36.2 8:15/M
4 Kristine Zalupski Commerce Township MI 39 46 25:47.3 8:19/M
5 Kelly Kachnowski Ferndale MI 30 52 26:16.0 8:28/M
6 Jennifer Hill 36 56 26:36.2 8:35/M
7 Dana Gold Keego Harbor MI 36 59 26:45.3 8:38/M
8 Anoeia Sini West Bloomfield MI 35 78 29:11.4 9:25/M
9 Rebecca Leduc Commerce Township MI 34 87 29:32.0 9:32/M
10 Alicia Hoge Waterford MI 30 92 29:56.3 9:39/M
11 Lisa Thomas Novi MI 31 98 30:26.0 9:49/M
12 Kristen Donnall 35 104 30:41.0 9:54/M
13 Rebecca Gutov White Lake MI 32 120 32:13.0 10:24/M
14 Kelli Surma Novi MI 30 122 32:36.2 10:31/M
15 Corinne Gordon Walled Lake MI 39 133 33:48.5 10:54/M
16 Shawna Jones Waterford MI 33 137 33:54.4 10:56/M
17 Ginny Widner Plymouth MI 31 148 35:06.0 11:19/M
18 Angela Maher 39 155 36:48.5 11:52/M
19 Lori Huehn Waterford MI 39 174 43:35.6 14:04/M
20 Lori Opp Waterford MI 38 178 44:00.5 14:12/M
21 Eva Murray Brighton MI 33 188 46:49.3 15:06/M
22 Jenifer Hill 36 209 49:27.2 15:57/M
23 Kathryn Stetson Waterford MI 36 223 51:21.3 16:34/M
24 Deann Brzezinski Commerce Township MI 36 227 51:57.1 16:45/M
25 Barb Wyszjnski West Bloomfield MI 39 234 54:22.1 17:32/M
26 Jennifer Brown White Lake MI 38 239 55:33.6 17:55/M
27 Dyanna Schnell 39 240 55:34.2 17:55/M
28 Aimee Wecker Wixom MI 30 242 56:00.5 18:04/M
29 Val Arowsmith Walled Lake MI 34 250 1:02:05.4 20:02/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Vicki Wood 48 25 24:01.1 7:45/M
2 Mary Smith Commerce Township MI 48 35 24:31.4 7:55/M
3 Elizabeth Woods 45 49 26:04.2 8:25/M
4 Pamela Conklin Wixom MI 43 53 26:21.3 8:30/M
5 Julie McInnis Commerce Township MI 46 54 26:28.1 8:32/M
6 Debra Collins Waterford MI 42 64 27:27.3 8:51/M
7 Robin Alley Clarkston MI 48 67 28:12.0 9:06/M
8 Mary Flynn Waterford MI 42 68 28:17.5 9:07/M
9 Eileen Hanrahan 44 73 28:32.0 9:12/M
10 Heidi Johnson Commerce Township MI 45 74 28:38.1 9:14/M
11 Mary Wallace 46 75 28:52.5 9:19/M
12 Denise Finnerty Walled Lake MI 43 76 28:57.4 9:20/M
13 Donna Zaleski White Lake MI 47 84 29:27.2 9:30/M
14 Amy Giles Waterford MI 43 85 29:30.3 9:31/M
15 Michelle Proctor 48 93 30:04.0 9:42/M
16 Terri Kinjorski Novi MI 41 94 30:05.0 9:42/M
17 Chris Lundin Commerce Township MI 44 114 31:14.5 10:05/M
18 Heidi Kirchner Commerce Township MI 44 116 31:49.4 10:16/M
19 Carri Lee Commerce Township MI 47 121 32:29.0 10:29/M
20 Melanie Overall Waterford MI 42 126 33:12.4 10:43/M
21 Rebecca Ukrainec Commerce Township MI 41 129 33:34.2 10:50/M
22 Lisa Boettcher West Bloomfield MI 47 139 33:56.5 10:57/M
23 Pam Deneweth White Lake MI 46 146 35:00.1 11:17/M
24 Susan Bach Keego Harbor MI 42 150 35:44.1 11:32/M
25 Trisha Crafts Commerce Township MI 44 156 36:50.1 11:53/M
26 Gina Massy Commerce Township MI 47 158 36:59.1 11:56/M
27 Wendy Cox Walled Lake MI 40 161 37:54.4 12:14/M
28 Cathy Fox Waterford MI 46 171 42:29.2 13:42/M
29 Heather Hood Waterford MI 40 172 42:29.3 13:42/M
30 Jennifer Herning Walled Lake MI 40 173 43:34.5 14:03/M
31 Stephonie Kleine Waterford MI 45 184 46:11.0 14:54/M
32 Donna Heiple White Lake MI 44 187 46:35.2 15:02/M
33 Beth Lavallee Davisburg MI 46 190 47:10.1 15:13/M
34 Tricia Gregart Commerce Township MI 40 197 47:53.6 15:27/M
35 Melissa Goyette White Lake MI 43 203 48:34.2 15:40/M
36 Betsy Marentic Commerce Township MI 45 204 48:38.2 15:41/M
37 Elizabeth Daniels Commerce Township MI 48 217 50:50.5 16:24/M
38 Julie Day Waterford MI 48 220 50:58.3 16:26/M
39 Tracie Smades White Lake MI 41 224 51:21.5 16:34/M
40 Lynne Zunich 43 241 55:34.3 17:55/M
41 Maureen McLaughlin West Bloomfield MI 47 245 57:24.4 18:31/M
42 Jamie Salter West Bloomfield MI 41 251 1:02:05.5 20:02/M
43 Laurie Blood White Lake MI 47 259 1:09:00.1 22:15/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jane Sanders White Lake MI 54 15 21:59.1 7:05/M
2 Ruth Quaintance White Lake MI 50 31 24:19.1 7:51/M
3 Nancy Croitori West Bloomfield MI 56 43 25:32.2 8:14/M
4 Laura Wozniak Davisburg MI 52 65 27:51.6 8:59/M
5 Sheila Connolly 55 96 30:13.2 9:45/M
6 Joanne Jones Walled Lake MI 53 99 30:28.1 9:50/M
7 Denise Adams White Lake MI 52 105 30:43.3 9:55/M
8 Snadra Freeman Highland MI 58 108 31:05.2 10:02/M
9 Mansueti Mansueti 50 111 31:13.3 10:04/M
10 Andrea Vonbehren West Bloomfield MI 50 113 31:14.5 10:05/M
11 Denise Stevens Commerce Township MI 51 142 34:38.3 11:10/M
12 Debra Kochan West Bloomfield MI 53 147 35:04.3 11:19/M
13 Bonita Austin Commerce Township MI 53 149 35:20.5 11:24/M
14 Cathy Goeckel Waterford MI 52 159 37:16.0 12:01/M
15 Sue Jimines White Lake MI 53 164 40:40.4 13:07/M
16 Lisa Garneau Waterford MI 52 168 41:48.1 13:29/M
17 Nancy Jara Commerce Township MI 54 169 41:48.3 13:29/M
18 Dannielle Marra West Bloomfield MI 53 175 43:36.0 14:04/M
19 Patrice Duval White Lake MI 57 179 44:01.0 14:12/M
20 Tess Sullian West Bloomfield MI 58 180 44:20.5 14:18/M
21 Anna Fraser West Bloomfield MI 58 185 46:14.5 14:55/M
22 Pat Collins Commerce Township MI 58 194 47:31.3 15:20/M
23 Crystal Morrow West Bloomfield MI 50 200 48:17.3 15:35/M
24 Cindy Meszaros White Lake MI 53 210 50:10.5 16:11/M
25 Cheryl Hordes Waterford MI 58 211 50:11.5 16:11/M
26 Margarite Skulley Walled Lake MI 59 212 50:13.2 16:12/M
27 Kathleen Gibson 51 228 52:03.4 16:47/M
28 Karen Pilliwato 54 230 52:10.0 16:50/M
29 Pat Scarlett Waterford MI 54 232 53:00.5 17:06/M
30 Jennifer Geiger West Bloomfield MI 53 243 57:24.2 18:31/M
31 Michelle McMahon 54 244 57:24.4 18:31/M
32 Laura Zigmanth White Lake MI 52 248 59:27.5 19:11/M
33 Janet Cavazos Trenton MI 53 253 1:03:13.5 20:24/M
34 Cynthia Russ West Bloomfield MI 52 256 1:05:57.0 21:16/M
35 Maureen Wolske West Bloomfield MI 53 257 1:06:05.4 21:19/M
36 Beverly Piskorski Commerce Township MI 53 260 1:09:00.5 22:15/M
37 Jodi Flynn 55 262 1:11:15.0 22:59/M

Female 60 to 64

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Nina Bovis Ann Arbor MI 64 55 26:35.2 8:35/M
2 Pamela Oller Waterford MI 60 135 33:52.5 10:55/M
3 Susan Graham West Bloomfield MI 60 193 47:29.3 15:19/M
4 Lyn Hamilton White Lake MI 62 206 48:43.4 15:43/M
5 Janet Dominiak 60 207 49:06.1 15:50/M
6 Merry Langset Commerce Township MI 63 213 50:42.0 16:21/M
7 Carolyn Brown Commerce Township MI 64 214 50:43.1 16:22/M
8 Mary Garrone White Lake MI 61 235 54:48.0 17:41/M

Female 65 to 69

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Darlene Mulanx 65 236 54:49.2 17:41/M
2 Marie Chmielewski West Bloomfield MI 66 237 55:08.0 17:47/M
3 Monica Anderson White Lake MI 68 255 1:04:48.5 20:54/M

Female 70 to 89

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jeanne Boyse 74 238 55:12.0 17:48/M
2 Ida McCutchean White Lake MI 81 254 1:04:48.2 20:54/M

Female 90 and over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Tina Bradley Commerce Township MI 99 91 29:53.0 9:38/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Greg Janicki West Bloomfield MI 45 2 18:55.5 6:06/M

Overall Male Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Tim Quaintance White Lake MI 50 4 19:29.4 6:17/M

Male 7 and under

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Craig Ukrainec Commerce Township MI 6 128 33:33.5 10:49/M

Male 8 to 14

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Collin Ukrainec Commerce Township MI 11 24 23:51.1 7:42/M
2 Matt Hughes Bloomfield Hills MI 13 29 24:15.4 7:49/M
3 Tristan Perczuk Clarkston MI 11 41 25:24.5 8:12/M
4 Ben Zalupski Commerce Township MI 11 45 25:45.2 8:18/M
5 Kenneth Overall Waterford MI 13 47 25:50.5 8:20/M
6 Jan Bruneau 12 62 27:04.1 8:44/M
7 Max Ranger 10 77 29:00.0 9:21/M
8 Cruz Brooks Pontiac MI 12 80 29:17.1 9:27/M
9 Quinn Ukrainec Commerce Township MI 9 81 29:17.6 9:27/M
10 Blake Gordon 12 134 33:49.0 10:55/M
11 Reid Gordon 10 157 36:52.1 11:54/M
12 Marc Green Walled Lake MI 12 249 1:02:01.1 20:00/M

Male 15 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Evan Lee Walled Lake MI 15 5 19:59.0 6:27/M
2 Patrick Keenan Rochester MI 19 23 23:32.5 7:35/M
3 Blake Snavely White Lake MI 15 225 51:22.3 16:34/M

Male 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Russell Jensen Ypsilanti MI 29 8 21:13.5 6:51/M
2 Andrew Bartman Commerce Township MI 23 10 21:21.0 6:53/M
3 Jamie Rasmussen Farmington MI 28 12 21:28.1 6:55/M
4 Dan Gheesling Wixom MI 26 19 22:46.1 7:21/M
5 Daniel Mullen Commerce Township MI 29 22 23:18.4 7:31/M
6 George Milian 25 28 24:12.1 7:48/M
7 Stephan Hennard Novi MI 25 69 28:18.5 9:08/M
8 Carl Goeckel Waterford MI 20 124 33:06.5 10:41/M
9 Scott Stevens Commerce Township MI 22 143 34:41.2 11:11/M
10 John Orlando Flat Rock MI 26 226 51:29.2 16:36/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Hal Leduc Commerce Township MI 35 18 22:36.5 7:17/M
2 Ivan Roman Commerce Township MI 35 34 24:28.4 7:54/M
3 Karim Taleb Dearborn Heights MI 37 36 24:33.1 7:55/M
4 Eric Wecker Wixom MI 31 37 24:34.4 7:55/M
5 Stephen Munkres Linden MI 39 39 25:11.3 8:07/M
6 Anthony Nuckolls White Lake MI 36 48 25:54.4 8:21/M
7 Thom Leeson White Lake MI 38 57 26:37.0 8:35/M
8 Steven Kachnowski Ferndale MI 33 58 26:45.1 8:38/M
9 Daniel Gordon West Bloomfield MI 39 88 29:33.3 9:32/M
10 Stephen Lauderbauhg Walled Lake MI 34 89 29:35.4 9:33/M
11 Larry Markle West Bloomfield MI 36 107 30:56.3 9:59/M
12 Matt Drew Milford MI 37 109 31:07.2 10:02/M
13 Brad Gutov Farmington MI 35 119 32:12.5 10:23/M
14 Amin Arntnell Waterford MI 34 130 33:40.3 10:52/M
15 Tom Edwards Walled Lake MI 35 166 41:02.2 13:14/M
16 Brian Saltman Waterford MI 38 177 44:00.3 14:12/M
17 Katie Keller Walled Lake MI 30 246 58:43.5 18:56/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Brian Flynn Waterford MI 41 7 20:57.1 6:45/M
2 Johnny Sawruk Oakland MI 40 16 22:11.4 7:09/M
3 Chuck Lee Walled Lake MI 45 17 22:13.1 7:10/M
4 Marvin Zurek Highland MI 45 21 23:13.3 7:29/M
5 Mike Weissman West Bloomfield MI 42 30 24:16.2 7:50/M
6 Scott Niemiec Commerce Township MI 47 38 24:36.1 7:56/M
7 Robert Beatty White Lake MI 42 63 27:20.1 8:49/M
8 Mike Goyette White Lake MI 42 72 28:26.4 9:10/M
9 Don Ukrainec Commerce Township MI 42 97 30:15.3 9:45/M
10 Andrew Alley Clarkston MI 49 101 30:30.5 9:50/M
11 Bill Crafts Commerce Township MI 48 103 30:40.3 9:54/M
12 Craig Lundin Commerce Township MI 45 118 32:04.4 10:21/M
13 Rob Green Walled Lake MI 44 123 33:03.5 10:40/M
14 Eric Kalis Walled Lake MI 46 125 33:09.1 10:42/M
15 Patrick McInnis Commerce Township MI 44 140 34:10.6 11:01/M
16 Lawrence Oaks White Lake MI 49 151 35:54.5 11:35/M
17 Art Duribuage 44 160 37:49.2 12:12/M
18 Andrew McLaughlin West Bloomfield MI 49 183 45:21.1 14:38/M
19 Jim Lavallee Davisburg MI 46 191 47:10.2 15:13/M
20 John Zielke Royal Oak MI 42 208 49:17.3 15:54/M
21 Craig Daniels Commerce Township MI 47 216 50:49.1 16:24/M
22 Dean Blood White Lake MI 49 258 1:08:54.2 22:14/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Michael Wozniak Davisburg MI 58 13 21:34.4 6:57/M
2 Larry Gillis White Lake MI 51 60 26:52.1 8:40/M
3 Bill Ponkowski 52 102 30:31.3 9:51/M
4 Rick Adams White Lake MI 53 106 30:44.1 9:55/M
5 Dennis Price Wixom MI 59 189 47:09.2 15:13/M
6 Dave Vonbehren West Bloomfield MI 52 195 47:33.0 15:20/M
7 Katherine Borg White Lake MI 51 215 50:44.0 16:22/M
8 Stan Moove 57 221 50:59.3 16:27/M
9 Dan Sanders White Lake MI 55 229 52:09.0 16:49/M
10 Michael Layne White Lake MI 51 247 59:27.2 19:11/M
11 Manuel Cavazos Trenton MI 58 252 1:03:13.4 20:24/M

Male 60 to 64

Place Name City Age Overall Time Pace
1 George Croitori West Bloomfield MI 64 20 23:07.2 7:27/M
2 Joe Mierzejewski West Bloomfield MI 60 100 30:30.1 9:50/M
3 Steven Lepsetz West Bloomfield MI 60 138 33:55.0 10:56/M
4 Bob Pniewski West Bloomfield MI 60 141 34:20.4 11:05/M
5 Lew Jimines White Lake MI 61 165 40:41.0 13:07/M

Male 65 to 69

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Bob Drapal Commerce Township MI 65 27 24:03.0 7:45/M
2 Daniel Pitsos White Lake MI 66 117 32:01.5 10:20/M

Male 70 and Over

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Dennis Berry West Bloomfield MI 71 192 47:20.4 15:16/M

Missing Data

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Herbert Freeman 99 153 36:18.4 11:43/M
2 Tom Bradley Commerce Township MI 99 205 48:42.3 15:43/M

10K Run/Walk
Overall Female Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Andrea Osika Waterford MI 44 8 40:38.0 6:33/M

Overall Female Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Debora Derrn White Lake MI 50 13 42:47.0 6:54/M

Female 15 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Alexa Harris 19 40 55:00.4 8:52/M

Female 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Elizabeth Vachon White Lake MI 29 27 51:19.0 8:17/M
2 Jennifer Schilling White Lake MI 22 28 51:19.4 8:17/M
3 Laura Robinette Commerce Township MI 22 30 52:52.3 8:32/M
4 Megan Enloe Waterford MI 21 31 53:40.3 8:39/M
5 Jennifer MacDonald Howell MI 29 38 54:38.3 8:49/M
6 Allison Schultz Ann Arbor MI 28 42 56:02.6 9:02/M
7 Jessica Kangas Plymouth MI 26 49 58:06.3 9:22/M
8 Rachel Statz Rochester MI 22 54 1:03:26.0 10:14/M
9 Sara Matheson Ortonville MI 25 62 1:24:19.4 13:36/M

Female 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Leslie Szalk White Lake MI 36 26 50:52.5 8:12/M
2 Dana Freeman West Bloomfield MI 30 32 53:50.6 8:41/M
3 Denise Foldenauer Howell MI 37 39 54:56.2 8:52/M
4 Lisa Drew Milford MI 36 53 1:00:09.5 9:42/M
5 Candice Kessler Macomb MI 37 58 1:05:32.2 10:34/M
6 Kristie Arens White Lake MI 37 60 1:09:13.3 11:10/M
7 Leigh Warner MacOmb MI 39 61 1:09:25.1 11:12/M
8 Micki Holton Ortonville MI 38 63 1:24:21.2 13:36/M

Female 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Amy Rariger 41 17 45:31.2 7:20/M
2 Karen Bulter Walled Lake MI 48 29 52:23.1 8:27/M
3 Susanne Zaleski White Lake MI 47 35 54:30.4 8:47/M
4 Michelle Dillon Livonia MI 45 36 54:33.4 8:48/M
5 Patricia Ridley Brighton MI 49 37 54:35.1 8:48/M
6 Mitzi Amelon West Bloomfield MI 47 41 55:20.1 8:55/M
7 Renee Drap White Lake MI 40 44 56:56.5 9:11/M
8 Lisa Johnson Waterford MI 43 47 57:15.3 9:14/M
9 Susan Forintos West Bloomfield MI 46 48 57:54.2 9:20/M
10 Denise Thomas West Bloomfield MI 48 56 1:03:50.4 10:18/M
11 Anna Finch White Lake MI 40 59 1:09:13.2 11:10/M

Female 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Loretta Harris 51 57 1:04:38.3 10:25/M

Overall Male Open Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 David Goyette White Lake MI 14 1 30:41.4 4:57/M

Overall Male Master Winners

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jim Lemon 49 7 40:30.1 6:32/M

Male 15 to 19

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Samuel Parlette White Lake MI 16 2 32:52.1 5:18/M
2 Scotty Albaugh Waterford MI 17 3 33:05.2 5:20/M
3 Zacchaeus Widner Waterford MI 18 5 35:51.6 5:47/M
4 Casey Routledge Commerce Township MI 17 6 36:00.3 5:48/M
5 Evan Caramagno White Lake MI 17 10 41:40.5 6:43/M

Male 20 to 29

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Mihkey Maugs White Lake MI 21 4 34:51.3 5:37/M
2 Anthony Elliot White Lake MI 22 16 45:11.4 7:17/M
3 Steve Knurick 21 23 48:27.3 7:49/M
4 Nicholas Caramagno White Lake MI 20 25 50:21.6 8:07/M

Male 30 to 39

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Christopher Fryer Walled Lake MI 33 33 54:00.0 8:43/M
2 John Debroot 31 45 57:08.1 9:13/M

Male 40 to 49

Place Name City Age Overall Time Pace
1 David Drap Commerce Township MI 43 11 42:25.4 6:50/M
2 Thomas Perczuk Hamtramck MI 41 12 42:45.6 6:54/M
3 Alan Jesiel Clarkston MI 43 15 43:49.1 7:04/M
4 Jeff Kovach White Lake MI 43 18 46:10.2 7:27/M
5 Raymond Collins 48 19 46:36.0 7:31/M
6 Michael Hood Waterford MI 41 22 48:21.0 7:48/M
7 Ed Deneweth White Lake MI 47 24 50:01.4 8:04/M
8 Matthew Montpas Waterford MI 43 43 56:44.0 9:09/M
9 Michael Noon Waterford MI 46 55 1:03:49.1 10:18/M

Male 50 to 59

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Jim Deren White Lake MI 55 9 41:03.2 6:37/M
2 Bruce Seguin Harrison Township MI 58 14 43:42.3 7:03/M
3 Harry Jara Commerce Township MI 53 20 47:00.2 7:35/M
4 Brad Borgeson Brighton MI 59 21 47:46.0 7:42/M
5 Dan Conway White Lake MI 59 51 58:48.0 9:29/M

Male 60 to 64

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Pierino Piccinato White Lake MI 60 34 54:01.6 8:43/M
2 Dennis Collins Commerce Township MI 64 50 58:21.2 9:25/M
3 Herb Kaiser West Bloomfield MI 61 52 58:53.1 9:30/M

Male 65 to 69

Place Name City Age Overall Time Pace
1 Richard Jones Highland MI 67 46 57:11.1 9:13/M