Hartford Strawberry Run

back to results

Jun. 12, 2010

Hartford Strawberry Run
Hartford, MI
Provided by Everal Race Management


Overall Female Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Grace Carver South Haven MI 77 15 17 19:47.9 6:23/M
2 Paige Sutcliffe Paw Paw MI 166 16 20 19:59.9 6:27/M
3 Samantha Pursley Paw Paw MI 158 15 26 20:53.5 6:44/M
Overall Male Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kyle Richardson Paw Paw MI 446 16 1 17:17.7 5:35/M
2 David Foura Three Rivers MI 450 20 2 17:36.3 5:41/M
3 Eric Phillips Watervliet MI 157 18 3 18:29.0 5:58/M
Female 1 to 14
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gabby Tavolacci Coloma MI 170 12 33 21:34.7 6:57/M
2 Brittney Johnson Benton Harbor MI 95 12 64 25:01.3 8:04/M
3 Kendall Green Kalamazoo MI 214 11 75 25:58.4 8:23/M
4 Emily Essmyer Watervliet MI 135 11 131 29:58.9 9:40/M
5 Taylor Blodgett Portage MI 127 14 134 31:03.5 10:01/M
6 Kaitlyn Warren Watervliet MI 176 13 142 31:48.7 10:15/M
7 Sophia Tavolacci Coloma MI 216 7 147 31:58.0 10:19/M
8 Kylee Warren Watervliet MI 175 10 167 34:52.5 11:15/M
9 Addie Maston Portage MI 215 9 170 35:12.4 11:21/M
10 Rylie Bjorkman Paw Paw MI 475 5 181 37:39.5 12:09/M
11 Julia Arndt Watervliet MI 70 11 182 37:58.2 12:15/M
12 Elisabeth Grate Kalamazoo MI 136 11 185 38:35.1 12:27/M
13 Elizabeth Arndt Watervliet MI 213 7 186 38:35.7 12:27/M
14 Madissen Vacha Paw Paw MI 118 11 187 38:38.9 12:28/M
15 Samantha Swartz Eau Claire MI 168 9 201 42:14.2 13:37/M
16 Libby Neyome Paw Paw MI 107 13 206 43:49.8 14:08/M
17 Grace Swartz Eau Claire MI 167 7 209 54:08.7 17:28/M
Male 1 to 14
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cameron Sleeper South Haven MI 164 14 12 19:28.8 6:17/M
2 Daniel Munoz Bangor MI 48 14 27 20:56.4 6:45/M
3 David Wondergem South Haven MI 122 14 60 24:47.1 8:00/M
4 Dawson Kiser Benton Harbor MI 149 11 74 25:58.3 8:23/M
5 Stephen Shafer South Bend IN 162 7 81 26:22.6 8:30/M
6 Zac Quigley Coloma MI 110 12 113 28:20.0 9:08/M
7 Collin Bennett Paw Paw MI 125 11 139 31:41.6 10:13/M
8 Josian Thompson Saint Joseph MI 449 12 160 33:58.0 10:57/M
9 Mitchell Walton Grandville MI 174 11 163 34:19.2 11:04/M
10 Ethan Springer Hudsonville MI 165 9 197 40:41.9 13:07/M
11 Cy Tooker Allegan MI 473 6 210 59:42.5 19:15/M
Female 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Janet Jonatzke Hartford MI 147 17 42 22:44.5 7:20/M
2 Sara Melton Hartford MI 103 15 68 25:43.0 8:18/M
3 Katie Collis Benton Harbor MI 132 15 83 26:23.7 8:31/M
4 Brittany Heffington Hartford MI 470 15 93 27:07.7 8:45/M
5 Kristy Lamphere Watervliet MI 152 15 98 27:22.9 8:50/M
6 Katie Lamphere Watervliet MI 151 17 144 31:54.7 10:17/M
7 Katrina Tooker Allegan MI 471 16 158 33:45.1 10:53/M
8 Lisa Patridge Mattawan MI 108 19 162 34:14.6 11:03/M
9 Amy Patridge Mattawan MI 52 19 164 34:21.7 11:05/M
10 Lauren Cody Lawton MI 24 15 207 49:45.6 16:03/M
Male 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Nick Kaley Watervliet MI 148 17 4 18:34.6 5:59/M
2 Jon Phillips Hartford MI 109 16 5 18:38.1 6:01/M
3 Jacob Schacht Schoolcraft MI 56 16 23 20:35.2 6:38/M
4 Zach Hoyt South Haven MI 462 16 24 20:49.9 6:43/M
5 Ted Petersen Decatur MI 464 17 28 20:59.9 6:46/M
6 Anthony Johnson Benton Harbor MI 143 19 34 21:35.4 6:58/M
7 Joshua Billings Pullman MI 34 16 38 22:05.9 7:07/M
8 Marcus Smith Bangor MI 115 17 40 22:27.3 7:15/M
9 Adam Diebold Hartford MI 79 15 41 22:36.9 7:17/M
10 Kyle Hallgren Hartford MI 138 19 48 23:20.5 7:32/M
11 Hector Ramos Hartford MI 159 16 56 24:04.9 7:46/M
12 Phillip Woodward Hartford MI 465 17 73 25:53.5 8:21/M
13 Ryne Bisnett Hartford MI 447 16 108 28:08.3 9:05/M
Female 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Katie Jonatzke Hartford MI 146 20 49 23:24.0 7:33/M
2 Heather Hanley Paw Paw MI 139 20 78 26:09.0 8:26/M
3 Stephanie Hallgren Hartford MI 137 23 88 26:37.6 8:35/M
4 Andrea Van Dyk Kalamazoo MI 172 22 118 28:38.7 9:14/M
5 Bianca Mireles Hartford MI 154 20 156 33:26.3 10:47/M
6 Samantha Hanley Paw Paw MI 44 23 202 42:15.2 13:38/M
7 Erika Schreiber Coloma MI 161 23 203 42:23.6 13:40/M
Male 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Lorenzo Martinez Bangor MI 101 20 8 18:58.8 6:07/M
2 Chaddrich Freed Watervliet MI 461 22 10 19:05.3 6:09/M
3 Andy Waite Paw Paw MI 63 22 15 19:45.0 6:22/M
4 Tyler Melvin Bangor MI 104 21 30 21:24.4 6:54/M
5 Jack Yates Kalamazoo MI 123 22 45 23:00.0 7:25/M
6 Shawn Lynch Benton Harbor MI 153 21 47 23:09.6 7:28/M
7 Joseph Walls Kalamazoo MI 173 24 61 24:48.9 8:00/M
8 Patrick Rumph Benton Harbor MI 198 24 141 31:43.4 10:14/M
Female 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Abigail Paul Saint Joseph MI 156 28 32 21:25.0 6:55/M
2 Stacy Beyer St. Joseph MI 126 27 80 26:18.3 8:29/M
3 Heather Sohovich Saint Joseph MI 468 27 85 26:28.4 8:32/M
4 Holly Musick Coloma MI 106 28 111 28:17.9 9:07/M
5 Becky Berends Mattawan MI 71 29 112 28:18.5 9:08/M
6 Amanda Hoke Kalamazoo MI 92 27 122 28:49.3 9:18/M
7 Emily Hoke Hastings MI 140 25 128 29:33.2 9:32/M
8 Margarita Calderon Hartford MI 129 28 150 32:12.7 10:23/M
9 Adriana Cardoso Kalamazoo MI 76 26 152 32:22.3 10:26/M
10 Kristina Boersma Kalamazoo MI 177 26 155 32:49.1 10:35/M
11 Maria Vogt Lawton MI 120 26 166 34:49.2 11:14/M
12 Lindsay Shields Mattawan MI 58 26 195 40:11.2 12:58/M
13 Gretchen Gooding Carrboro NC 88 26 196 40:11.4 12:58/M
14 Alison Brucks Decatur MI 36 28 198 41:02.7 13:14/M
15 Kacey Schreiber Coloma MI 112 26 204 42:24.1 13:41/M
Male 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Antonio Munoz Bangor MI 258 26 11 19:16.9 6:13/M
2 Ken Holda Kalamazoo MI 141 28 50 23:29.3 7:35/M
3 Albert Lombard Allegan MI 191 28 65 25:03.4 8:05/M
4 George Sesi Kalamazoo MI 113 27 71 25:46.2 8:19/M
5 Thomas Busch Niles MI 179 28 77 26:05.4 8:25/M
6 Ron Tuljus Decatur MI 202 27 91 27:04.2 8:44/M
7 Jose Pedro Lopez Bangor MI 472 26 129 29:40.7 9:34/M
8 Jeff Fingas Mattawan MI 182 29 145 31:55.0 10:18/M
9 Charles Musick Coloma MI 193 29 184 38:19.6 12:22/M
Female 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kelly Dissette South Haven MI 134 31 54 23:55.6 7:43/M
2 Katie Arndt Watervliet MI 69 33 57 24:09.5 7:47/M
3 Amanda Morgan South Haven MI 105 31 66 25:07.3 8:06/M
4 Amanda Essmyer Watervliet MI 81 33 92 27:05.8 8:44/M
5 Holly Langstaff Western Springs IL 98 32 96 27:15.2 8:47/M
6 Danielle Saylor Dowagiac MI 160 32 103 27:44.3 8:57/M
7 Nicole Gassman Bourbonnais IL 84 31 109 28:09.2 9:05/M
8 Jessica Snyder Alma MI 116 31 123 28:49.5 9:18/M
9 Marisa Gast St. Joseph MI 85 32 133 30:59.9 10:00/M
10 Heather Tague Jenison MI 169 32 143 31:50.9 10:16/M
11 Ana Gasca Sodus MI 83 34 159 33:47.9 10:54/M
12 Jenny Piontek Mattawan MI 196 31 168 34:56.7 11:16/M
13 Melissa McCombs Kalamazoo MI 102 34 189 38:47.3 12:31/M
14 Erin Waggoner Dundee MI 62 33 190 39:00.1 12:35/M
15 Sarah Weatherwax Sandusky OH 64 30 191 39:00.3 12:35/M
16 Laura Yoder Mishawaka IN 451 31 192 39:07.4 12:37/M
17 Erin Fuller Kalamazoo MI 82 33 193 39:10.8 12:38/M
18 Auna Kuehnle Hartford MI 457 31 199 41:31.7 13:24/M
19 Shonda Warren Watervliet MI 211 34 205 43:48.0 14:08/M
Male 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marty Heminger Hartford MI 90 32 13 19:38.7 6:20/M
2 Donald Pierce Benton Harbor MI 195 32 25 20:50.7 6:43/M
3 Jose Gasca Sodus MI 39 34 43 22:44.7 7:20/M
Female 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marcy Klavins Klavins South Haven MI 150 38 53 23:55.2 7:43/M
2 Kathy Murdock South Haven MI 155 38 70 25:46.1 8:19/M
3 Anita Haas Dowagiac MI 89 37 84 26:27.0 8:32/M
4 Lisa Ann Durbin Decatur MI 80 37 97 27:22.1 8:50/M
5 Jennifer Ickes Dowagiac MI 142 36 100 27:25.6 8:51/M
6 Heather Kolessar Stevensville MI 97 39 114 28:32.2 9:12/M
7 Hope Spitzer Marion IN 456 39 124 28:53.5 9:19/M
8 Robyn Malone Stevensville MI 100 36 127 29:02.5 9:22/M
9 Sarah Geoghan Jenison MI 86 36 146 31:56.5 10:18/M
10 Kristina Blodgett Portage MI 72 37 154 32:35.6 10:31/M
11 Mindy Reynolds Lawton MI 55 38 175 35:56.6 11:35/M
12 Amy Seifert South Haven MI 57 38 176 36:05.4 11:38/M
13 Marci Majewski Decatur MI 192 36 183 38:19.0 12:22/M
14 Sarah Posey Niles MI 53 35 188 38:43.5 12:29/M
Male 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Aaron Weber Hartford MI 205 35 9 18:59.4 6:07/M
2 Scott Vanloo Mattawan MI 61 37 18 19:51.4 6:24/M
3 Matt Rhodes Stevensville MI 119 37 52 23:45.1 7:40/M
4 John Johnson Hartford MI 188 35 62 24:55.0 8:02/M
5 Jimmy Young Stevensville MI 67 38 72 25:52.9 8:21/M
6 Mike Parkhill Hamilton MI 194 36 76 25:59.1 8:23/M
7 Chris Langstaff Western Springs IL 189 35 79 26:09.9 8:26/M
Female 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Coreen Clark St. Joseph MI 131 43 110 28:14.8 9:06/M
2 Janice Janicki Bangor MI 453 40 125 28:53.8 9:19/M
3 Stephanie Wiltgen South Haven MI 463 42 126 29:02.3 9:22/M
4 Jane Turner Lawrence MI 171 41 161 34:13.3 11:02/M
5 Lori Yech Stevensville MI 66 43 171 35:14.7 11:22/M
6 Tracy Abbott Bangor MI 68 40 174 35:54.5 11:35/M
7 Kelly Springer Hudsonville MI 59 41 177 36:32.8 11:47/M
Male 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Troy Thompson Saint Joseph MI 448 42 6 18:51.2 6:05/M
2 Ryan Clark St. Joseph MI 38 43 14 19:41.8 6:21/M
3 Mark Spitzer Marion IN 455 44 19 19:55.7 6:25/M
4 Brad Murdock South Haven MI 49 42 44 22:49.0 7:22/M
5 W Stephenson Plainwell MI 201 44 46 23:06.0 7:27/M
6 John Papanek Coloma MI 50 40 63 24:59.9 8:04/M
7 Greg Shafer South Bend IN 199 44 82 26:22.6 8:30/M
8 Steve Levi Watervliet MI 458 42 86 26:31.1 8:33/M
9 Charles Warrick Lake Orion MI 204 40 94 27:08.2 8:45/M
10 Dan Shimer Portland MI 477 44 106 28:06.8 9:04/M
11 Russ Baker Lawton MI 208 42 136 31:15.1 10:05/M
12 Randy Springer Hudsonville MI 210 41 153 32:23.4 10:27/M
13 Jamie Applin St. Joseph MI 207 41 165 34:44.8 11:12/M
14 James Yech Stevensville MI 212 43 173 35:19.1 11:24/M
Female 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jane Glass Coloma MI 87 45 95 27:08.9 8:45/M
2 Pamela Shimer Portland MI 163 46 102 27:38.8 8:55/M
3 Cindy Smith Paw Paw MI 454 47 107 28:07.1 9:04/M
4 Marilyn Redder South Haven MI 111 47 130 29:51.9 9:38/M
5 Darla Campbell Coloma MI 75 47 148 31:58.4 10:19/M
6 Deb Hammermeister Coloma MI 42 48 149 32:04.4 10:21/M
7 Carol Patridge Mattawan MI 51 48 169 35:07.0 11:20/M
8 Roxann Brouwer Lawrence MI 178 48 179 37:08.4 11:59/M
Male 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Greg Little Gobles MI 46 47 7 18:56.2 6:06/M
2 Roman Zehner Grand Rapids MI 299 48 16 19:47.1 6:23/M
3 Jeff Barchett Benton Harbor MI 33 48 22 20:32.5 6:37/M
4 Dave Levett Allegan MI 190 48 29 21:07.4 6:49/M
5 Ronald Bush Berrien Springs MI 74 46 55 24:03.8 7:45/M
6 Randy Carlson Stevensville MI 180 46 67 25:21.3 8:11/M
7 Kris Stakley Benton Harbor MI 60 49 101 27:35.2 8:54/M
8 Larry Walton Grandville MI 203 47 140 31:42.9 10:14/M
9 Martin Quigley Coloma MI 197 48 200 42:03.3 13:34/M
10 Jim Pantelleria Bridgman MI 460 48 208 49:54.9 16:06/M
Female 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kitty Hoke Hastings MI 93 53 132 30:04.1 9:42/M
2 Susan Chally Sandwich IL 130 51 157 33:39.5 10:51/M
3 Lisa Wedge Middleville MI 121 51 178 36:54.1 11:54/M
Male 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Gary Haga South Haven MI 41 53 21 20:12.0 6:31/M
2 George Sleeper South Haven MI 200 52 31 21:24.9 6:54/M
3 Bill Ammeson St. Joseph MI 32 52 35 21:55.9 7:04/M
4 Randal Brumitt Lawrence MI 73 52 36 21:57.5 7:05/M
5 Tim Lynch Benton Harbor MI 99 50 39 22:17.6 7:11/M
6 Joseph Carver South Haven MI 37 54 58 24:31.3 7:55/M
7 James Zwijack Sandwich IL 124 51 90 27:01.5 8:43/M
8 Doug Puron Mattawan MI 482 53 99 27:23.2 8:50/M
9 Doug Smith Bangor MI 114 51 117 28:37.1 9:14/M
10 Al Price Niles MI 54 51 119 28:40.6 9:15/M
11 Mark Frazier Sterling Heights M 298 51 137 31:31.5 10:10/M
Male 55 to 59
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Maurice Hicks Allegan MI 91 57 37 21:59.2 7:05/M
2 Mark Giffels St. Joseph MI 40 56 51 23:43.9 7:39/M
3 Harold Cody Lawton MI 181 55 69 25:43.4 8:18/M
4 Dennis Hollar Kalamazoo MI 186 59 115 28:33.1 9:13/M
5 Ray Davis Coloma MI 296 56 121 28:48.9 9:17/M
6 James Jonatzke Hartford MI 96 55 135 31:06.7 10:02/M
7 William Hinsdale Watervliet MI 185 59 138 31:33.8 10:11/M
8 Frank Maston Portage MI 47 59 172 35:17.7 11:23/M
Male 60 to 64
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Bruce Bittenbender St. Joseph MI 35 63 59 24:44.4 7:59/M
2 Robert Wierzba Lawrence MI 65 61 89 27:00.5 8:43/M
3 Tom Shoemaker Paw Paw MI 483 61 116 28:35.4 9:13/M
Male 65 to 69
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Husek St. Joseph MI 45 65 87 26:31.4 8:33/M
2 Tom Bennett Paw Paw MI 300 67 104 27:51.7 8:59/M
3 Charlie Ham Niles MI 485 69 180 37:36.5 12:08/M
Female 70 & up
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Judy Bodjack St. Joseph MI 128 70 105 27:54.2 9:00/M
Male 70 & up
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Willis Worick Stevensville MI 452 70 120 28:44.7 9:16/M
2 Royce Bland Portage MI 445 72 151 32:14.0 10:24/M
3 Burl Ghastin Paw Paw MI 183 73 194 39:11.7 12:38/M



Overall Female Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kristi Choate Glen Ellyn IL 23 39 6 46:03.7 7:26/M
2 Karin Harting Hartford MI 13 37 17 52:41.9 8:30/M
3 Kelly Jensenius Portage MI 25 35 18 54:22.6 8:46/M
Overall Male Overall Winners
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ben Jacobs Three Rivers MI 14 20 1 39:20.6 6:21/M
2 Spencer Carr St. Joseph MI 3 27 2 40:48.1 6:35/M
3 Elliott Stowre Stevensville MI 297 37 3 41:07.4 6:38/M
Male 15 to 19
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Martin Munoz Bangor MI 27 16 5 45:44.4 7:23/M
2 Michael Stakley Benton Harbor MI 20 16 9 49:14.1 7:56/M
Male 20 to 24
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 David Costas Saint Joseph MI 466 24 14 50:30.0 8:09/M
Female 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Erin Augustine Kalamazoo MH 10 28 29 1:03:15.9 10:12/M
2 Kenzi McNally Schoolcraft MI 17 29 30 1:03:52.4 10:18/M
Male 25 to 29
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike Tousignant Saint Joseph MI 467 27 12 50:11.1 8:06/M
2 Brent Prillwitz Saint Joseph MI 469 25 16 52:12.5 8:25/M
Female 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Cynthia Bevelhymer St. Joseph MI 11 34 20 57:03.1 9:12/M
2 Ann Thornton Portage MI 21 34 26 1:00:09.9 9:42/M
3 Amy German Kalamazoo MI 459 32 27 1:01:02.7 9:51/M
4 Lisa Johnson Hartford MI 15 32 28 1:02:27.1 10:04/M
Male 30 to 34
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Ben Munoz Bangor MI 18 30 7 46:23.7 7:29/M
2 Brent Gassman Bourbonnais IL 4 33 19 55:04.8 8:53/M
3 Michael Fenlon Holland MI 29 34 23 59:03.9 9:31/M
Male 35 to 39
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Scott Vandenberg Paw Paw MI 30 38 4 42:45.9 6:54/M
2 Charles Pope Bridgman MI 8 38 13 50:13.5 8:06/M
Female 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Shannon Ladouce Vicksburg MI 16 40 32 1:05:20.1 10:32/M
Male 40 to 44
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Robert Kendzior, Jr. Pride LA 7 44 25 59:55.0 9:40/M
Male 45 to 49
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Kris Bullock Lawton MI 22 46 10 50:00.2 8:04/M
Female 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Sheila Waldrop St. Joseph MI 28 52 34 1:11:54.1 11:36/M
Male 50 to 54
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jeff Cayo St. Joseph MI 31 53 11 50:07.1 8:05/M
Male 55 to 59
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Marlin Howe Niles MI 6 55 8 48:25.3 7:49/M
2 Valerius Sitorus Hartford MI 9 55 31 1:03:57.9 10:19/M
Male 60 to 64
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Vere Shindeldecker Hartford MI 19 61 15 52:03.5 8:24/M
2 Ken Hollar Holland MI 5 63 22 59:03.8 9:31/M
3 Roger Bentley Coloma MI 2 60 24 59:28.4 9:35/M
Female 70 & up
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Judith Cayo Benton Harbor MI 12 70 33 1:09:21.7 11:11/M
Male 70 & up
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Les Collins St. Joseph MI 78 70 21 57:05.1 9:12/M



Female 0-99
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Jane Schuur Paw Paw MI 259 55 1 31:22.8 10:07/M
2 Cindy Cerven Decatur MI 221 45 4 40:28.7 13:03/M
3 Cathy Lawson Portage MI 476 55 6 43:56.0 14:10/M
4 Kathryn Sponsler Portage MI 236 51 7 43:56.5 14:10/M
5 Elaine Shirk Schoolcraft MI 275 54 8 43:56.8 14:10/M
6 Alaina Haglund Davison MI 227 43 10 44:29.3 14:21/M
7 Dina Molter Paw Paw MI 247 46 11 45:06.8 14:33/M
8 Wendy Loveless Middleville MI 232 55 12 45:06.9 14:33/M
9 Jill Hallgren Hartford MI 478 51 15 45:11.5 14:35/M
10 Anh Nguyen Hartford MI 479 17 16 45:11.5 14:35/M
11 Lisa Thorsen Menominee MI 261 39 17 45:24.8 14:39/M
12 Lori Butler Dowagiac MI 243 36 18 45:37.0 14:43/M
13 Dayna Walton Walton Grandville MI 240 13 19 45:45.0 14:45/M
14 Sherri Swanson New Buffalo MI 249 48 20 46:19.5 14:56/M
15 Jane Sellers Scotts MI 260 59 22 47:24.2 15:17/M
16 Donna Konopka Richland MI 231 56 23 47:24.3 15:17/M
17 Bobbie Geier Richland MI 226 66 24 47:24.4 15:17/M
18 Denise Gardner Benton Harbor MI 267 39 25 47:41.1 15:23/M
19 Christine Quigley Coloma MI 235 44 26 48:14.5 15:34/M
20 Teresa Babb Hartford MI 219 53 27 48:38.3 15:41/M
21 Amy Andrews Niles MI 255 22 29 49:11.5 15:52/M
22 Juliana Liebetrau Niles MI 270 47 30 49:11.9 15:52/M
23 Katie Andrews Niles MI 254 19 31 49:12.3 15:52/M
24 Kimberly Herron Flint MI 284 43 32 49:23.4 15:56/M
25 Jenny Cook Paw Paw MI 265 36 33 49:35.9 16:00/M
26 Christine Flamm Mattawan MI 225 39 34 49:36.0 16:00/M
27 Patricia Valenti Coloma MI 250 70 35 49:38.5 16:01/M
28 Teresa Walton Grandville MI 293 48 36 52:03.1 16:47/M
29 Melissa Corsaut Decatur MI 244 26 37 52:23.6 16:54/M
30 Elaine Harner Coloma MI 268 61 39 52:25.1 16:55/M
31 Heather Horton Paw Paw MI 481 31 40 53:01.2 17:06/M
32 Ame Glass Paw Paw MI 484 38 41 53:01.4 17:06/M
33 Lisa Swartz Eau Claire MI 237 38 43 54:14.1 17:30/M
34 Diane Wismer Hartford MI 241 45 44 55:03.7 17:45/M
35 Penny Burris Lawton MI 262 61 45 55:14.3 17:49/M
36 Morgan Fingas Mattawan MI 256 29 46 55:57.4 18:03/M
37 Shelly Paxson Hartford MI 288 51 47 55:59.6 18:04/M
38 Bernadette Pratl Evergreen Park IL 289 60 48 56:00.1 18:04/M
39 Claire Fingas Battle Creek MI 224 52 51 56:01.8 18:04/M
40 Jennifer Young Stevensville MI 253 33 52 57:01.1 18:24/M
41 Susan Young Coloma MI 294 56 53 57:02.2 18:24/M
42 Linda Calahan Dowagiac MI 263 59 56 58:46.5 18:57/M
43 Sara Kelly St. Joseph MI 257 26 58 58:50.7 18:59/M
44 Bonnie Kelly St. Joseph MI 245 57 59 58:50.8 18:59/M
45 Laura Tooker Allegan MI 474 35 60 59:41.8 19:15/M
46 Holly Burnett Paw Paw MI 281 53 63 59:59.7 19:21/M
47 Sarah Sylvester Paw Paw MI 292 23 64 1:00:00.6 19:21/M
48 Margaret Jonatzke Hartford MI 229 55 65 1:02:22.1 20:07/M
49 Nancy Sherburn Paw Paw MI 480 53 67 1:02:31.4 20:10/M
50 Karen Lambert Lawton MI 286 53 68 1:07:14.8 21:41/M
51 Heather Clubb Paw Paw MI 282 28 69 1:07:14.9 21:41/M
Male 0-99
Place Name City Bib No Age Overall Time Pace
1 Mike Peterson Gobles MI 272 49 2 34:27.3 11:07/M
2 David Phillips Eau Claire MI 273 49 3 36:20.8 11:43/M
3 Tom Nimtz Benton Harbor MI 271 57 5 43:17.8 13:58/M
4 James Jacobs Three Rivers MI 269 50 9 44:26.8 14:20/M
5 Mike Hallgren Hartford MI 228 52 13 45:09.6 14:34/M
6 Scott Smith Hartford MI 276 54 14 45:09.6 14:34/M
7 Steve Hoke Hastings MI 285 52 21 47:04.0 15:11/M
8 John Empson Hartford MI 223 63 28 48:38.5 15:41/M
9 Jim Harner Coloma MI 283 62 38 52:24.8 16:54/M
10 Craig Walton Grandville MI 252 10 42 54:10.7 17:28/M
11 Ed Pratl Evergreen Park IL 290 58 49 56:00.7 18:04/M
12 Bryan Paxson Hartford MI 233 51 50 56:01.5 18:04/M
13 Mario Martinez Hartford MI 287 30 54 58:38.6 18:55/M
14 Haida Lopez Hartford MI 246 32 55 58:40.9 18:55/M
15 Thomas Pantelleria St. Joseph MI 295 4 57 58:50.6 18:59/M
16 Jim Wick Oshtemo MI 280 56 61 59:54.6 19:19/M
17 Fendon Dankert Hartford MI 266 60 62 59:54.9 19:19/M
18 Jason Jonatzke Hartford MI 230 0 66 1:02:23.2 20:07/M

Hartford, MI
Provided by Everal Race Management