forum | videos | results | calendar | photos | high school | store | news | columns | resources | college | event coverage | Elite
» Welcome to Michigan's Best Source for Running Information.» Click for our FEATURED CALENDAR RACES!
RMDC results »
back to results

FOOT LOCKER H.S. NATIONAL CHAMPIONSHIPS Dec 9, 2000 :: Views- 368
HOSTED BY FOOT LOCKER
DISNEY WORLD, OAK TRAIL COURSE, ORLANDO, FL
Other distances in this race:





Scoring Teams and Points:

1. West 30 (3 5 6 7 9 20 22 23)

2. South 48 (2 10 11 12 13 16 25 27)

3. Midwest 56 (1 8 14 15 18 19 24 30)

4. Northeast 96 (4 17 21 26 28 29 31 32)








1 Dathan Ritzenhein (12) Midwest Rockford H.S. Rockford MI 14:35

2 Alan Webb (12) South South Lakes H.S. Reston VA 14:55

3 Ryan Hall (12) West Big Bear H.S. Big Bear Lake CA 14:59

4 Charlie Millioen (12) Northeast St. Anthony's H.S. Blue Point NY 15:05

5 Erik Heinonen (12) West South Eugene H.S. Eugene OR 15:07

6 Seth Pilkington (12) West Roy H.S. Roy UT 15:09

7 Chandler Goodwin (12) West Mountain View H.S. Pleasant Grove UT 15:13

8 Timothy Moore (11) Midwest Novi H.S. Novi MI 15:13

9 Seth Watkins (12) West Flathead H.S. Kalispell MT 15:16

10 Bobby Curtis (10) South Saint Xavier H.S. Louisville KY 15:16

11 Rod Koborsi (12) South Jersey Village H.S. Houston TX 15:16

12 Joe Thorne (11) South Lakeside H.S. Chamblee GA 15:17

13 Bobby Lockhart (11) South John Handley H.S. Winchester VA 15:17

14 Dan Glaz (12) Midwest A.A. Stagg H.S. Palos Hills IL 15:19

15 Matt Esche (12) Midwest Waukesha West H.S. Waukesha WI 15:21

16 Mike Swope (12) South Winter Park H.S. Winter Park FL 15:30

17 Brian McGovern (12) Northeast Fairfield Preparatory Newtown CT 15:31

18 Aaron Fisher (12) Midwest Franklin Central H.S. Indianapolis IN 15:32

19 Erik Grumstrup (12) Midwest Rapid City Stevens H.S. Black Hawk SD 15:32

20 David Vidal (12) West Flathead H.S. Kalispell MT 15:33

21 Peter Meindl (11) Northeast Orchard Park H.S. Orchard Park NY 15:38

22 Brett Gotcher (11) West Aptos H.S. Watsonville CA 15:40

23 Michael Kiter (12) West Shadle Park H.S. Spokane WA 15:41

24 Sean Moore (12) Midwest Saline H.S. Saline MI 15:43

25 Westly Keating (12) South PSJA North H.S. Pharr TX 15:45

26 Mint Henk (11) Northeast Union-32 H.S. Braintree VT 15:47

27 Steve Maddox (12) South The Colony H.S. The Colony TX 15:48

28 Seton McAndrews (12) Northeast Queensbury H.S. Queensbury NY 15:56

29 Justin Romaniuk (12) Northeast Suffern H.S. Suffern NY 15:57

30 Jason Sandfort (12) Midwest West Plains H.S. West Plains MO 16:00

31 Patrick Bensen (12) Northeast Deerfield Academy Greenfield MA 16:02

32 Brendan Fennell (10) Northeast Pearl River H.S. Pearl River NY 16:38



Visit our Advertisers!

RunMichigan.com site contents copyright 1996-2014 | RunMichigan.com, Inc. All Rights Reserved

Contact Us | Home | Advertise with Us | Disclaimer | About Us | Submit News | Submit Race Info | Submit Results | Community Forum | RSS Feeds RSS FEED